Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2362830 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9405 Dátum: 2013.11.14 10:58:41 »
Ertem. Gondolom amikor maga a motor ràntja meg az autot, akkor sokkal nagyobb erö mozditja ott meg, mintha kézzel (vasrùddal) probàlja emelgetni, feszegetni a szaki. A nagyobb mozgàsokat meg lehet igy kézzel is talàlni, de a kisebb moccanàsokat szerintem is csak ùgy lehet megtalàlni, ahogy leirtad.

Ilyen motortarto bakokat gondolom csak a màrkaszervizen keresztül lehet beszerezni, vagy online alkatrész-üzletekben is kaphatoak ilyesmik? Vagy ott is elég csak a gumi részét cserélni esetleg? Lehet elsö körben a bal (vezetö felöli) oldalon lévö bakokat kellene alaposan szemügyre venni.

Ha lehet nyugtass meg, hogy a leirtak alapjàn valoszinüleg nem a vàlto lesz a lùdas...?!

Mivel a kuplungpedàl felengedésével egyidejüleg jelentkezik a koppanàs, a kuplungnàl nincs vajon olyan rész ami ilyen koppanàst tudna okozni (tàrcsa, kinyomocsapàgy, stb.)? 

Köszi a türelmedet @Palaczk!
Szívesen  :yes: !

Váltóban mi okozna ilyet? Szerintem ez kb. kizárható. Kuplungot sem tartom valószínűnek.

De, mondom, nem vagyok szakember  :hug: !

Bakot tudtommal csak egyben lehet venni.



És sanszos, hogy csak márkaszervizben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9406 Dátum: 2013.11.14 11:22:21 »
Ehhez a linkelt bakhoz valoszinü talàlhato alkatrész (pl. szarv) valami jobb, erre szakosodott bontoban vagy bakot lövöknél...  :cool2:

A vàlto bontogatàstol azért tartok, de a kuplungot elöbb utobb biztos kell majd szettben cserélni, tehàt az inkàbb rutin szerelöi munka.

Amint tudom, megnézetem még egyszer a bakokat (az auton természetesen!), és majd beszàmolok arrol amit a szerelök mondanak. Ha meg cserélni kell valamelyiket, akkor megyek érdeklödni a màrkaszervizbe, mert tegnap ota nézem a neten, de sehol nem àrulnak ilyet...
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.14 11:42:37 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

screeny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9407 Dátum: 2013.11.23 13:55:20 »
Sziasztok,

sok okosságot tanultam már ezen a fórumon, most egy újabb problémát szeretnék megosztani és kérdést feltenni.
2004-es D4D Avensis.
A fűtés rendszer csak hideg levegőt fúj.
Egyik ismerősöm önteszt végrehajtásakor kiolvasta a légkondi/fűtés kezelőpaneljén a következő két hibakódot:
41
46
Tudja valaki, hogy ez mit jelent esetleg, illetve neten hol lehet ennek utánanézni?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9408 Dátum: 2013.11.23 14:01:52 »
Sziasztok,

sok okosságot tanultam már ezen a fórumon, most egy újabb problémát szeretnék megosztani és kérdést feltenni.
2004-es D4D Avensis.
A fűtés rendszer csak hideg levegőt fúj.
Egyik ismerősöm önteszt végrehajtásakor kiolvasta a légkondi/fűtés kezelőpaneljén a következő két hibakódot:
41
46
Tudja valaki, hogy ez mit jelent esetleg, illetve neten hol lehet ennek utánanézni?



Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

Ave fórumban válaszoltam arra, hogy lehet utána nézni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9409 Dátum: 2013.12.08 22:07:42 »
A Corsán nyáron kellett állítani a kuplungpedálon, mert már nem emelt ki. Már megint eléggé lent fog, pedig csak fél év telt el, sőt még annyi se. Kezdjek kuplungcserével kalkulálni?
music     

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9410 Dátum: 2013.12.09 08:59:54 »
üdv!
Az a kuplungbowden nyúlása miatt van! A szerkezet-tárcsa attól még jó! Majd ha felfelé kezd el nem kiemelni, meg csúszni, akkor csere!  ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9411 Dátum: 2013.12.09 10:53:41 »
Kösz  :clap:
music     

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9412 Dátum: 2013.12.09 11:07:07 »
A bowden végén van egy állitó anya és azon tekertetek beljebb ugye?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9413 Dátum: 2013.12.09 11:31:48 »
Szerelő csinálta, annyit láttam, hogy nyitott motorháztetőnél nagyon mélyen benyúlt, és ott tekert valamit, úgyhogy gyanítom, igen.
music     

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9414 Dátum: 2013.12.13 18:20:06 »
A fentebb jelzett helyböl indulàskor hallhato koppano hang kapcsàn irok ismét.

Történt ugyanis, hogy egy szaki beült egy probakörre, hogy meghallgassa mi is koppan, és az ùt soràn fékezett kétszer teljes eröböl, ùgy, hogy az ABS is hallatszott és az ablakot is majdnem kifejeltük, bàr be voltunk kötve...

Nem àllapitott meg semmi emlitésre méltot, és szerinte nem kell vele foglalkozni.
Egy kissé keserü szàjizzel jöttem el töle, de érdekes modon azota nem igen hallom a koppanàst, olyan helyzetekben, amikor màskor egyböl jelentkezett...

Vajon mi vàltozthatott?  A fékpofàk (vagy màsegyéb) a helyükre kerültek a satufékezések soràn? Mert màst nem csinàlt a szaki az auton...

Mit kellene megbontani, hogy teljes bizonyossàggal be lehessen mérni a zaj forràsàt? Valamit meg kell vajon zsirozni, olajozni? A fékeknél kellene cserélni valamit? Mindezek utàn, lehet mégsem a motortarto-bakok okozhatjàk a koppanàst?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat és a véleményeket.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.13 18:25:05 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9415 Dátum: 2013.12.13 22:59:19 »
üdv!
Szerintem túlaggódod a dolgot!
A motortartó bak vizsgálatára irtam egy tuti módszert, a Carina topicba!
Nekem már segitett!  ;)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9416 Dátum: 2013.12.14 00:40:07 »
Köszönöm a leiràst.

Engem az lepett meg, hogy ezen erös fékezések utàn mintha megszünt volna a koppanàs... Màsok jelezték màr a forumon, hogy a fékbetétek is koppanhatnak helyböl indulàskor, igy arra lennék kivàncsi, hogy az ilyen satufékek milyen hatàssal lehetnek a betétekre és a fékrendszerre ùgy àltalàban...?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9417 Dátum: 2013.12.14 05:46:12 »
Köszönöm a leiràst.

Engem az lepett meg, hogy ezen erös fékezések utàn mintha megszünt volna a koppanàs... Màsok jelezték màr a forumon, hogy a fékbetétek is koppanhatnak helyböl indulàskor, igy arra lennék kivàncsi, hogy az ilyen satufékek milyen hatàssal lehetnek a betétekre és a fékrendszerre ùgy àltalàban...?
Kopni fognak! :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9418 Dátum: 2013.12.14 07:18:35 »
Köszönöm a leiràst.

Engem az lepett meg, hogy ezen erös fékezések utàn mintha megszünt volna a koppanàs... Màsok jelezték màr a forumon, hogy a fékbetétek is koppanhatnak helyböl indulàskor, igy arra lennék kivàncsi, hogy az ilyen satufékek milyen hatàssal lehetnek a betétekre és a fékrendszerre ùgy àltalàban...?

A meglévő service manuálod 32-61 részében van egy két érdekesnek tetsző infó.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9419 Dátum: 2013.12.14 10:02:38 »
A meglévő service manuálod 32-61 részében van egy két érdekesnek tetsző infó.
Köszi, ott tényleg megvan az elsö fékrendszer összes eleme, de nem tudom, hogy erre értetted-e, vagy van egyéb érdekes info is ott (nàlam ez a 32-61-es rész, csak 1 oldal...)
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos