Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2341991 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5160 Dátum: 2007.08.17 07:52:14 »
Spórolni nem spóróltak. Csak szerintem a Tiéd egy Harmony felszereltségû, abban gyakorlatilag annyi volt az extra, hogy vízálló volt a szélvédõ.
 :nagymosoly:
Fordulatszámmérõ van benne? Mert abban az sem volt.
A van, akkor nem nagyon értem a dolgot....

Japán alvázszám: JT-vel, az angol SB-vel kezdõdik.

georg518

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5161 Dátum: 2007.08.17 11:53:54 »
Üdv mindenkinek!

Van klíma a kocsiban , elektromos ablak, meg közpönti zár, 1 légzsák. azért csak spóroltak ha kihagytak alap
dolgokat az autóból, amelyeket már 20 éve alapból a szoci autokba is beépítettek.(pl.wartburg   1978)

Motorikusan jó az autó, 180km/h  autópályán gond nélkül, és még menne utána. Fogyasztás is ok,  18 l benzinnel  300 km , klímával  autópályán, 120-130 nál.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5162 Dátum: 2007.08.17 11:57:26 »
Ha csak 1 légzsák van, akkor az biztos, hogy Harmony felszereltség. A többit utólag rakták bele szerintem. A villanyablak kapcsolója hol van? A vezetõoldali ajtón kapcsolható az utasoldaliablak is? Fordulatszámmérõ van a kocsiban?

Nem is tudtam, hogy volt klímás Wartburg...
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

georg518

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5163 Dátum: 2007.08.17 19:56:54 »
Hali!

Nem a klímára gondoltam , hanem a dönthetõ ülés, a szakaszos ablaktörlõ, meg a tompított fényszoró visszajelzõ, ezekrõl volt szó, de ha az én autómba a klímát meg a többit is utólag szerelték be akkor igen szegényes lehetett a szériafelszereltsége :sir:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5164 Dátum: 2007.08.17 22:29:47 »
Tompítottnak azért nincs visszajelzõje, mert japó földön kötelezõ minden körülmények között, tehát evidens, hogy beülsz a kocsiba felkapcsolod, és max elfelejted kikapcsolni, de arra figyelmeztet. Olyan ez, mint a biztonsági öv használata  :kacsint:
Laco 73 :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5165 Dátum: 2007.08.17 23:19:14 »
Idézetet írta: "georg518"
Hali!

Nem a klímára gondoltam , hanem a dönthetõ ülés, a szakaszos ablaktörlõ, meg a tompított fényszoró visszajelzõ, ezekrõl volt szó, de ha az én autómba a klímát meg a többit is utólag szerelték be akkor igen szegényes lehetett a szériafelszereltsége :sir:


Az alapfelszereltség sehol sem tartalmaz túl sok mindent. Pláne nem 8-10 évvel ezelött...
Mielõtt megvetted nem nézted meg ezeket? (Mert ha megvételkor el tudtad így fogadni a kocsit, akkor most is el kéne...)

A klímás Wartburgot viccnek szántam, ezért is volt ott a sok:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

georg518

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5166 Dátum: 2007.08.18 06:07:26 »
Igazad van, el kéne fogadnom, de azt gondoltam egyik tipusba sem szerelték ezeket a dolgokat, most hogy megtudtam hogy más hasonló évjáratú autóban megvoltak ,érdekesnek találom .

hátsó csapágy levételére van valakinek tippje?

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5167 Dátum: 2007.08.20 21:03:18 »
Idézetet írta: "georg518"
Igazad van, el kéne fogadnom, de azt gondoltam egyik tipusba sem szerelték ezeket a dolgokat, most hogy megtudtam hogy más hasonló évjáratú autóban megvoltak ,érdekesnek találom .

hátsó csapágy levételére van valakinek tippje?


En csapagylehuzora tippelnek, de felre a trefaval, en javasolnam a www.maroti.net konyvesboltot ahol szerintem kapsz javitasi kezikonyvet a gephez, de talan a gep foruman is talasz olyan sracokat akik tudjak honnan lehet letolteni ilyesmit. Abbol mar sokkal okosabb leszel.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


georg518

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5168 Dátum: 2007.08.21 06:20:18 »
Sziasztok!

Köszi a segítséget mindenkinek.  A fékdob valóban úgy jön le ahogy mondtátok, nem kellett ütögetni sem, nem volt
rárohadva.  A  fékpofákat viszont cserélnem kell, kopottak.
A  csapágyházat 4 db 10 es csavar rögzíti, 14 es dugókulccsal lehet leszerelni, utána a tengelyt  kell kinyomni a házból.
Nagyon egyszerû, és könnyen szervízelhetõ , javítható autó, pl. simán cseréltem váltóolajat is.(nem úgy a Feliciában, sem beöntõ, sem leeresztõ csavar nem lévén). A kerékfelfüggesztés, fékszerkezet  is egyszerû, jól javitható. Kezd tetszeni az auto.

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5169 Dátum: 2007.08.22 15:30:28 »
Leszedtem az elosztófedelet, hogy kimérjem a gyújtáskábeleket. Mérés után látom, hogy az elosztófej egyik tüskéibõl letört egy kis darab, nem a tetejérõl, hanem az oldaláról.
Maradthat még szerintetek vagy csere?  :cry:
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5170 Dátum: 2007.08.22 16:11:47 »
Idézetet írta: "georg518"
Igazad van, el kéne fogadnom, de azt gondoltam egyik tipusba sem szerelték ezeket a dolgokat, most hogy megtudtam hogy más hasonló évjáratú autóban megvoltak ,érdekesnek találom .


Hát különbözõ felszereltségi szintek mindig is léteztek egy típuson belül. Az alapban (és a tiéd a leírás alapján az) kevesebb dolog van, a jobban felszerelt változatban több.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5171 Dátum: 2007.08.22 17:28:29 »
Idézetet írta: "Machado"
Leszedtem az elosztófedelet, hogy kimérjem a gyújtáskábeleket. Mérés után látom, hogy az elosztófej egyik tüskéibõl letört egy kis darab, nem a tetejérõl, hanem az oldaláról.
Maradthat még szerintetek vagy csere?  :cry:


Hát én azt csinálnám, hogy megvenném az újat és beraknám a csomagtartóba a szükséges szerszámmal együtt. Aztán, ha jelentkezik valami a mûködésben akkor kicserélném.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5172 Dátum: 2007.08.22 18:09:05 »
Idézetet írta: "Machado"
Leszedtem az elosztófedelet, hogy kimérjem a gyújtáskábeleket. Mérés után látom, hogy az elosztófej egyik tüskéibõl letört egy kis darab, nem a tetejérõl, hanem az oldaláról.
Maradthat még szerintetek vagy csere?  :cry:


Nem értem sajnos, mibõl tört le egy darab? Mit értesz tüske alatt? Az elosztófej belsõ oldalán az érintkezõket? Vagy azt a részt, amire rácsatlakozik a gyertyakábel?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5173 Dátum: 2007.08.22 18:16:13 »
Veszek egyet, mert észrevettem, hogy a mûanyag burkolata is megvan repedve :?

És milyen márkájúba érdemes beruházni?
Unixban van 5000-ért EPS-Facet (Denso?), 6550-ért meg Jakoparts.
Lángéknál 7800 a Nipparts.
Megkérdezzem mennyi a gyári? Sztem 9000 körül lesz a márkakereskedõnél.


Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Machado"
Leszedtem az elosztófedelet, hogy kimérjem a gyújtáskábeleket. Mérés után látom, hogy az elosztófej egyik tüskéibõl letört egy kis darab, nem a tetejérõl, hanem az oldaláról.
Maradthat még szerintetek vagy csere?  :cry:


Nem értem sajnos, mibõl tört le egy darab? Mit értesz tüske alatt? Az elosztófej belsõ oldalán az érintkezõket? Vagy azt a részt, amire rácsatlakozik a gyertyakábel?


Az érintkezõkre gondolok.   :oops:
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5174 Dátum: 2007.08.22 18:25:18 »
Idézetet írta: "Machado"
Veszek egyet, mert észrevettem, hogy a mûanyag burkolata is megvan repedve :?

És milyen márkájúba érdemes beruházni?
Unixban van 5000-ért EPS-Facet (Denso?), 6550-ért meg Jakoparts.
Lángéknál 7800 a Nipparts.
Megkérdezzem mennyi a gyári? Sztem 9000 körül lesz a márkakereskedõnél.


Szerintem egy a lényeg. Nézd meg a fedelet és ha belül találsz olyat, hogy "Made In Italy" akkor ne vedd meg. Az olasz utángyártott fedélrõl nagyon rossz a véleményem. (És ez tapasztalat nem hallomás) Két fajta van a piacon Japán és olasz. A baj, hogy a többsége a cégeknek az olaszt veszi és ráírja a dobozra az emblémáját. Szóval nem gyõzöm hangsúlyozni Japánt vegyél. Ja és ha veszel fedelet vegyél rotort is hozzá. Az már 1e-es alatt megvan de megéri ha a régi rotor nem "cikizi" az új fedelet.

A gyári szerintem 16-nál kezdõdik. Kilencért biztos nem lesz.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.