Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2341915 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Trencsak

  • Vendég
Corolla középkonzol világítás
« Válasz #5130 Dátum: 2007.08.06 17:31:20 »
Üdv mindenkinek!

3 éves, manuális klímás Corollám középkonzol-világításának bal oldali része megszûnt mûködni.
Hogyan cseréljem sk az izzót, hogy férek hozzá?
Ha valaki tudja, kérem segyítsen!
Köszönettel:Trencsák

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla középkonzol világítás
« Válasz #5131 Dátum: 2007.08.07 00:39:34 »
Idézetet írta: "Trencsak"
Üdv mindenkinek!

3 éves, manuális klímás Corollám középkonzol-világításának bal oldali része megszûnt mûködni.
Hogyan cseréljem sk az izzót, hogy férek hozzá?
Ha valaki tudja, kérem segyítsen!
Köszönettel:Trencsák



A 3 tekerentyûbõl a középsõt kiszeded, csavart kicsavarod, hamutálat kiveszed- ott meg lehet fogni, és határozottan megrántod.- ha nagyonnemjön, akkor levegõirányváltó  magasságában egy vékony lemezt benyomsz, és rásegíted a mûanyag fülek kiakadására (csavarhúzó szerintem megsérti).

csatlakozókat hátulról lehúzod, égõket kicseréled -mindkettõt-mert a másik is kiég nemsokára és szépen összeszereled. - nekem elõször vayg 45 perc volt, a harmadik égõcserekor már 5 perc alatt szétkaptam. - nekem 3 év alatt 3 alkalommal kellett cserélni -igaz ez 110 000 km nagyrészben világítással.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

georg518

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Váltó probléma
« Válasz #5132 Dátum: 2007.08.12 17:06:25 »
Van egy 98-as Corollám, és az a gondom vele hogy a hátramenet kapcsolásakor reccsen a váltó, és megmozdul a kocsi is. De ezt nem mindig tapasztalom, csak akkor amikor kétszer egymás után kapcsolok hátramenetbe.  PL: Kuplungolok,  beteszem hátramenetbe, semmi gond,  ujbol benyomom a kuplungot, ujra próbálom ,akkor reccsen.  Vagy:  Kitolatok a kapu elé, becsukom a kaput, ujra hátramenet , reccsen megint.
EZ így van minden toyotánál vagy csak nekem van így?
Lehet e állítani a váltón, vagy a kuplungon?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Váltó probléma
« Válasz #5133 Dátum: 2007.08.12 22:53:59 »
Idézetet írta: "georg518"
Van egy 98-as Corollám, és az a gondom vele hogy a hátramenet kapcsolásakor reccsen a váltó, és megmozdul a kocsi is. De ezt nem mindig tapasztalom, csak akkor amikor kétszer egymás után kapcsolok hátramenetbe.  PL: Kuplungolok,  beteszem hátramenetbe, semmi gond,  ujbol benyomom a kuplungot, ujra próbálom ,akkor reccsen.  Vagy:  Kitolatok a kapu elé, becsukom a kaput, ujra hátramenet , reccsen megint.
EZ így van minden toyotánál vagy csak nekem van így?
Lehet e állítani a váltón, vagy a kuplungon?


szerintem kuplung lesz, de alaposabban meg kellene nézni, mivel a hátramenet nincs szinkronizálva, reccsenhet, ha picit mozgó kocsival, vagy megállás után hirtelen teszed be.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

georg518

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
vÁLTÓ PROBLÉMA
« Válasz #5134 Dátum: 2007.08.13 04:57:32 »
üDV MINDENKINEK.

Köszi a gyors választ.  Ha kopott a kuplung akkor egészen bent fog, vagy inkább magasan?

Kb. milyen költség a kuplungcsere?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5135 Dátum: 2007.08.13 07:59:58 »
Egészen lent.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5136 Dátum: 2007.08.13 09:31:03 »
Hi

Gyors kerdesem az erintettek fele. Felmerult hogy esetleg csaladi okok miatt a 2 autonkbol majd 1et kene csinalni. Itt gondolotam a Cori Versora. Kerdem a baratom hogy mi lehet a tipus hiba. Mondja ha nem jo olajat hasznalnak vagy tulhajtjak az olajat es nincs cserelve akkor megragadhatnak a gyuruk es utana tenyleg  lesz motorolaj fogyas rendesen. Ez meg csak csak, de nem lehet felfurni a tombot es a javitasa is csak ganyolasa a motornak csak a tomb csere segit, ami optifit vagy  600 gyari meg millio felett van. Ez altalanos az osszes VVT-s motorrra.
Erre kernek bovebb infot akinek van, koszi elore is. Ezek utan nem mernek venni nagyon 15000 km feletti autot VVt-s motorral  :hmm:

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5137 Dátum: 2007.08.13 10:14:54 »
Idézetet írta: "viziborz"
...Mondja ha nem jo olajat hasznalnak vagy tulhajtjak az olajat es nincs cserelve akkor megragadhatnak a gyuruk es utana tenyleg  lesz motorolaj fogyas rendesen. Ez meg csak csak, de nem lehet felfurni a tombot es a javitasa is csak ganyolasa a motornak csak a tomb csere segit, ami optifit vagy  600 gyari meg millio felett van. Ez altalanos az osszes VVT-s motorrra.
Erre kernek bovebb infot akinek van, koszi elore is. Ezek utan nem mernek venni nagyon 15000 km feletti autot VVt-s motorral  :hmm:

Viziborz


Hát ez ugy általánossában is igaz az autókra. Ha nem megfelelõ olajat teszel bele, és nem cseréled idõben, az mindegyik motorra káros.
Amelyik autó meg ennyira el van hanyagolva, hogy még garanciaidõn belül se viszik el a szervizekre, azon szerintem már kívülrõl is látszik az igénytelenség.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5138 Dátum: 2007.08.13 10:27:18 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "viziborz"
...Mondja ha nem jo olajat hasznalnak vagy tulhajtjak az olajat es nincs cserelve akkor megragadhatnak a gyuruk es utana tenyleg  lesz motorolaj fogyas rendesen. Ez meg csak csak, de nem lehet felfurni a tombot es a javitasa is csak ganyolasa a motornak csak a tomb csere segit, ami optifit vagy  600 gyari meg millio felett van. Ez altalanos az osszes VVT-s motorrra.
Erre kernek bovebb infot akinek van, koszi elore is. Ezek utan nem mernek venni nagyon 15000 km feletti autot VVt-s motorral  :hmm:

Viziborz


Hát ez ugy általánossában is igaz az autókra. Ha nem megfelelõ olajat teszel bele, és nem cseréled idõben, az mindegyik motorra káros.
Amelyik autó meg ennyira el van hanyagolva, hogy még garanciaidõn belül se viszik el a szervizekre, azon szerintem már kívülrõl is látszik az igénytelenség.


Ezt odaig en is nagyjabol eszben tartottam, de hogy nem lehet megmunkalni a motortombot (VVT-s) a regi hagyomanyos ertelemben, mint felfuras ez kise zavaro szamomra, persze nem mintha idaig olyan sok motoromat furattam volna fel :) Itt csak ezen motorok nagyobb "erzekenysegere" kerdeznek ra.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5139 Dátum: 2007.08.13 10:32:09 »
Szerintem semmivel sem érzékenyebek az átlagosnál.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5140 Dátum: 2007.08.13 11:32:42 »
Idézetet írta: "Misi"
Szerintem semmivel sem érzékenyebek az átlagosnál.


Ok , latom veded a munder becsuletet, de had legyek kise kukacoskodo  :ordog:  Szoval lehet hogy ha ilyen erzekenyek az olajra ezek a motorok akkor nem fognak elmenni ugy 200 ezer km-t mint a regiek? Talan nem is 15-nel hanem hamarabb kell olajcseret ejteni? Jobb ha ujonnan veszel ilyen gepet es nalad no fel, mert mindig tudod mire van szuksege , mert hasznaltan konnyen 1 nem megfeleloen karbantartott gepbe futsz - lasd magyar kereskedok es ugyeskedok ! Az info amibol meritkezem Toyota szervizbol jott, gondolom ott tobb Corolla Versoba " futnak" es innen jott a kerdes ami felmerult bennem hogy kinek milyen tapasztalata van ilyen teren, ez allitolag a VVt-s motorokra  vonatkozik.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5141 Dátum: 2007.08.13 12:29:50 »
Nem tudom milyen mundérra gondolsz...

Ahogy azt lentebb már írták, ha elhanyagolod az olajcserét, akkor minden motor megérzi.
Valóban jobb, ha az ember új kocsit vesz, mert akkor tényleg mindent tud az elõéletérõl, de ennyi erõvel semmilyen használt kocsit ne vegyen meg az ember, hisz más márkánál meg kiderülhet, hogy X típus érzékeny a hûtõvíz milyenségére és ki tudja, hogy vajon kicserélték-e rendszresen. Vagy az is lehet, hogy Y márka meg kizárólag hegyi levegõvel engedni felfúvatni a kerekeket, de ugye ezt sem lehet leellenõrízni.

Szó, mi szó, keress vezetett szervízkönyves autót vagy vásárolj ismerõstõl. Ennél nagyobb bizonyosságot én sem tudok...

Ja, a futásteljesítméynrõl meg kérdezd meg Zénókát.
Az 1.0-ás Yarisával bõven 300.000 km-en felül van és semmi panasz nincsen rá. Hogy a Yarist megelõzõ Carinájáról (túl az 500.000-en) már ne is beszéljek...

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5142 Dátum: 2007.08.13 14:06:42 »
Idézetet írta: "Misi"
Nem tudom milyen mundérra gondolsz...

Ahogy azt lentebb már írták, ha elhanyagolod az olajcserét, akkor minden motor megérzi.
Valóban jobb, ha az ember új kocsit vesz, mert akkor tényleg mindent tud az elõéletérõl, de ennyi erõvel semmilyen használt kocsit ne vegyen meg az ember, hisz más márkánál meg kiderülhet, hogy X típus érzékeny a hûtõvíz milyenségére és ki tudja, hogy vajon kicserélték-e rendszresen. Vagy az is lehet, hogy Y márka meg kizárólag hegyi levegõvel engedni felfúvatni a kerekeket, de ugye ezt sem lehet leellenõrízni.

Szó, mi szó, keress vezetett szervízkönyves autót vagy vásárolj ismerõstõl. Ennél nagyobb bizonyosságot én sem tudok...

Ja, a futásteljesítméynrõl meg kérdezd meg Zénókát.
Az 1.0-ás Yarisával bõven 300.000 km-en felül van és semmi panasz nincsen rá. Hogy a Yarist megelõzõ Carinájáról (túl az 500.000-en) már ne is beszéljek...


A mundernal a Corolla Versora gondoltam :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5143 Dátum: 2007.08.13 15:10:50 »
Ja, azon nincs mit védeni.
 :nagymosoly:
Bárkinek merem ajánlani.
Kézi váltóval....
 :nagymosoly:

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5144 Dátum: 2007.08.14 14:02:35 »
Idézetet írta: "Misi"
Ja, azon nincs mit védeni.
 :nagymosoly:
Bárkinek merem ajánlani.
Kézi váltóval....
 :nagymosoly:


ok megfontolom :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel