Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2313816 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #15 Dátum: 2004.03.11 22:48:38 »
Idézetet írta: "afekete"
Igen, légkondis. Érdemes nekem próbálkozni ezt megkeresni? (Trabit szereltem, de azért ez más kategória. :) )


Négy kereke van mind a kettőnek :wink:

A lada, meg a karburátoros 1,2 Kadett után én is féltem először belenyúlni, de nem veszélyes, csak mindíg jegyzd meg, hogy mit -honnan szedtél le  :!:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #16 Dátum: 2004.03.12 14:10:08 »
Idézetet írta: "afekete"
Igen, légkondis. Érdemes nekem próbálkozni ezt megkeresni? (Trabit szereltem, de azért ez más kategória. :) )


Nem kell félni, nem a motorvezérléshez kell nyúlni. Először is a motortérben kellene megsasolni, az ÖSSZES létező szívó-fújócsövek helyét, elmozdultak-e stb, ha elcsúsztak egymáson akkor szétszedni, ha kell kitisztítani stb.

Ha ez megvan, akkor a kocsi alján kellene megkeresni a légkondi kondenzvízcsövét, leszedni, kitakarítani, mert annak eldugulása később gombásodáshoz vezethet.

Alapból nem árthat egy motormosás, meg az aljának sem árthat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

salesman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #17 Dátum: 2004.03.15 15:32:03 »
Sziasztok! AZ Avensis fórumban már feltettem az alábbi kérdést, de itt lehet, hogy helyénvalóbb és többen mondjátok el a véleményteket:

Sajnos én még nem tartok új Avensis-nél  , de egy használtat mindenképpen veszek. Láttam egy hirdetést most '98-as Avensisre (1,6-os motor, 75000 km), de nincs benne klíma (sajnos gyárilag akkor még nem volt széria). Nektek mi a véleményetek egy utólag beszerelt légkondíciónálóról? Nagyon tákolás? Szabad vagy nem szabad? Előre is köszönöm a segítséget.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #18 Dátum: 2004.03.15 16:25:04 »
Itt már nincs semmi tákolás :) szinte csak egy csavarhúzó kell hozzá. Mindennek megvan a helye.
Ablakemelőt láttam utólag beépíteni, és ott tényleg mindennek megvolt a helye csak oda kellett csavarozni és rádugni a csatlakozót.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Salesman: utólagos légkondi
« Válasz #19 Dátum: 2004.03.15 16:39:54 »
Szóval az utólagos légkondibeszerelés nem olcsó mulatság. Vannak beszerelőműhelyek, az egyik legjobb talán Budapesten a XIII. ker. Véső utcában van (Visegrádi sarok) A Scorpió Kft.-nél.

Annó a Galatomba kívántam utólag beszereltetni 150K-ba állt volna meg, így aztán skippeltem a dolgot és eladtam a kocsit, majd vettem egy légkondis Carinát. Így olcsóbb volt. Szóval ha kocsit akarsz venni és ragaszkodsz a kondihoz, akkor egy kondisat vegyél, anyagilag jobban jársz az biztos.

Ha veszel egy légkondi nélkülit és utólag beleszerelteted, a kocsi majdani eladásakor nem tudod majd érvényesíteni a kondi értékét az eladási árban.

Remélem segítettem.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

salesman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Salesman: utólagos légkondi
« Válasz #20 Dátum: 2004.03.16 11:16:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Szóval az utólagos légkondibeszerelés nem olcsó mulatság. Vannak beszerelőműhelyek, az egyik legjobb talán Budapesten a XIII. ker. Véső utcában van (Visegrádi sarok) A Scorpió Kft.-nél.

Annó a Galatomba kívántam utólag beszereltetni 150K-ba állt volna meg, így aztán skippeltem a dolgot és eladtam a kocsit, majd vettem egy légkondis Carinát. Így olcsóbb volt. Szóval ha kocsit akarsz venni és ragaszkodsz a kondihoz, akkor egy kondisat vegyél, anyagilag jobban jársz az biztos.

Ha veszel egy légkondi nélkülit és utólag beleszerelteted, a kocsi majdani eladásakor nem tudod majd érvényesíteni a kondi értékét az eladási árban.

Remélem segítettem.




Köszönöm szépen a segítséget.

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #21 Dátum: 2004.03.16 11:36:45 »
A kerek csere miatt elojott egy regebbi problemam.

Nevezetesen hogy nem tul jo a keszletben a kocsihoz kapott felnikulcsom.

Hol tudnek venni egy normalisat, persze nem horror aron.
Lattam valahol a szivargyujtoba dughato elektromos  csavarozot, kinek van ilyennel tapasztalata ?
Gondolom erre fel lehet tenni mas veget is nem csak a kerekcsavarhoz valot.

velemeny , tipp , megoldas ?   :!:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #22 Dátum: 2004.03.16 12:06:49 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "afekete"
Igen, légkondis. Érdemes nekem próbálkozni ezt megkeresni? (Trabit szereltem, de azért ez más kategória. :) )


Nem kell félni, nem a motorvezérléshez kell nyúlni. Először is a motortérben kellene megsasolni, az ÖSSZES létező szívó-fújócsövek helyét, elmozdultak-e stb, ha elcsúsztak egymáson akkor szétszedni, ha kell kitisztítani stb.

Ha ez megvan, akkor a kocsi alján kellene megkeresni a légkondi kondenzvízcsövét, leszedni, kitakarítani, mert annak eldugulása később gombásodáshoz vezethet.

Alapból nem árthat egy motormosás, meg az aljának sem árthat.


Esetleg nézd meg, a müszerfal alatt, a kesztyütartót kibontva,hogy nem e akadt ki a belső/külső levegő kapcsoló bowdenje, bár nagyon érdekes,hogy csak középen nem jön levegő.

Az,h klímás e, kvázi tökmind1. Ott bekerül egy elpár egység a müszerfal alatti fütöboxba. Viszont és de.. ha belső levegő keringetésnél sem jön levegő középről, akkor hagyd a motorteret, mert ilyenkor a kesztyütartó mögül szívja a levegőt. Legrosszabb esetben szét kell szedni a középkonzolt esetleg ott nem tömődött e el valami a fütőbox környékén.

kuf

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #23 Dátum: 2004.03.16 21:01:17 »
Alvázmosásra van-e tippetek?
(hely/ár)
music     

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #24 Dátum: 2004.03.16 22:26:09 »
Idézetet írta: "music"
Alvázmosásra van-e tippetek?
(hely/ár)


Én a 22kerbe lakom és itt nálunk van egy Mukso, aki 2000ft-ért vállalja a mosást. Ha jól emlékszem akkor ebbe a motormosás is benne van, de ez nem tuti. Az autót felemeli annyira, hogy aláférjen álva agőzborotvával és akkor ad neki egy isteneset.
Nekem tetszik a munkája.  Ha valaki mást is érdekel az küldjön mailt és megpróbálom az egész társaságot egy napra beíratni.
toygli003@vipmail.hu
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #25 Dátum: 2004.03.16 23:10:15 »
Toygli!
Alvázmosás-mail ment.
music     

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #26 Dátum: 2004.03.17 09:21:48 »
Idézetet írta: "salesman"
mindenképpen veszek. Láttam egy hirdetést most '98-as Avensisre (1,6-os motor, 75000 km), de nincs benne klíma (sajnos gyárilag akkor még nem volt széria).


75000 km? Én ősszel nézegettem egy ilyen példányt. Nem egy világoskék véletlenül?
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

salesman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #27 Dátum: 2004.03.17 14:05:46 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "salesman"
mindenképpen veszek. Láttam egy hirdetést most '98-as Avensisre (1,6-os motor, 75000 km), de nincs benne klíma (sajnos gyárilag akkor még nem volt széria).


75000 km? Én ősszel nézegettem egy ilyen példányt. Nem egy világoskék véletlenül?


Nem, fekete színű. Egyébként Tatabányán van az autó, a tulaj adja el. Biztos jó, csak nekem alapfeltétel a klíma és ahogy a topictársak véleményét olvasgattam, hát elment a kedvem az utólagos beszereléstől.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #28 Dátum: 2004.03.17 14:51:49 »
Idézetet írta: "salesman"
Biztos jó, csak nekem alapfeltétel a klíma és ahogy a topictársak véleményét olvasgattam, hát elment a kedvem az utólagos beszereléstől.

Hasonló cipőben jártam ősszel. Akkor 150 és 200 között jött volna ki a klíma de több helyen mondták hogy épp nincs nekik és nem tudják mikor lesz. A bontók pedig leginkább vakarták a fejüket. A pénz és utánajárás összege anyi lett volna hogy azt az autó árához adva kijöhetett volna egy klímás. Végül a törött vezetőülés állítás miatt nem vettem meg.
Gyakoribb a klímás mint amiben nincsen, szerintem érdemes tovább kutatni. Sok sikert.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toygli - alváz-motormosás projekt
« Válasz #29 Dátum: 2004.03.17 14:53:40 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Idézetet írta: "music"
Alvázmosásra van-e tippetek?
(hely/ár)


Én a 22kerbe lakom és itt nálunk van egy Mukso, aki 2000ft-ért vállalja a mosást. Ha jól emlékszem akkor ebbe a motormosás is benne van, de ez nem tuti. Az autót felemeli annyira, hogy aláférjen álva agőzborotvával és akkor ad neki egy isteneset.
Nekem tetszik a munkája.  Ha valaki mást is érdekel az küldjön mailt és megpróbálom az egész társaságot egy napra beíratni.
toygli003@vipmail.hu


Én is jelentkezek, mail ment!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.