Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2328513 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11160 Dátum: 2019.04.28 21:05:12 »
Ma elmentem lemosni az autót, és odafelé eltűnt az üzenet. De köszi a tippet, megnézem.
Nálunk nincs kisállat, előtte nem tudom.
Az összes ilyen hibaüzenetre igaz, hogy egy eset nem eset. Ettől persze még rossz érzés...
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11161 Dátum: 2019.04.28 21:05:42 »
Azt reméltem Trotter jár erre. Prius klubba nem kérdezek és nem is megyek oda,  (nem is nézem a facebook oldalukat), nekem az a társaság nem szimpi. Ez az én hülyeségem.
:D
Már párszor be akartak oda rakni, de tiltakoztam!  :lol:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11162 Dátum: 2019.04.28 21:15:27 »
:D
Már párszor be akartak oda rakni, de tiltakoztam!  :lol:
Akkor tudod miről beszélek  :whistling: :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11163 Dátum: 2019.04.28 21:44:01 »
Akkor tudod miről beszélek  :whistling: :D
Sőt, egyetértek!
De az tény, hogy sok tudás van ott és gyorsan kapsz választ. Aztán ha meg van, le kell tiltani az értesítéseket és feléjük sem nézni. Gyöngyi van bent a csoportban, de nekem az is sok sokszor :lol:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11164 Dátum: 2019.04.28 21:46:14 »
Utóbbi időben volt pár fájdalmas Prius élményem, mikor a sofőr érezhetően igyekezett, hogy ne kapcsoljon be a benzinmotor. De akkor legalább olyan helyen csinálná, hogy lehet előzni. De neeeeem.
Néhányszor amikor belterjes Priusosok közé keveredtem, sikítva menekültem. Pedig csípem a technológiát nagyon.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11165 Dátum: 2019.04.28 22:36:33 »
Nekem sokszor volt az az érzésem, hogy amikor Priust vesznek, akkor elviszik előtte egy űrhajóval és agymosás van. Nem akarom bántani őket, sok ismerősöm van ott, de akkor is. Bármit mondasz, mindenre a Prius a legjobb választás. Nem fogyaszt semmit, megy mint az ökör és mindig csendes.
Csodálkoztok, hogy kézzel-lábbal tiltakozom, hogy KleinGy Priust vegyen?  [rohog]
Jó, Csufár a kivétel!  :yes:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11166 Dátum: 2019.04.28 23:17:32 »
Szintén Csufárt akartam említeni, csak úgy tudnék Prius+-t birtokolni ahogyan ő teszi.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11167 Dátum: 2019.04.29 14:24:56 »
Nem tudom ide tartozik-e, de hátha tudtok segíteni.
Tegnap mikrotaliról hazafelé az Auris kiírta, hogy a hibrid akkumlátor hűtése karbantartást igényel, keressek fel egy márkaszervízt. Ez azért is érdekes, mert novemberben voltam szervízben, megvolt a hibrid check (minden hibátlan volt), és azóta 4500 km-t mentem vele. Hétfőn felhívom a szervízt, de addig is örülnék némi infónak.

Mondjuk ha gáz van, akkor az autó garanciális, szóval nem aggódom, csak azért mégis...
Tegnap a hibaüzenet eltűnt, de beszéltem a márkaszervízzel, és azt mondták, hogy a hátsó ülés alatt/mögött van az akku szellőzője (Ahogy Agyarka is mondta), hogy simán lehet, hogy becsúszott oda valami, vagy úgy volt pakolva, hogy nem kapott levegőt. Utólag végiggondolva, akkor kaptam a hibaüzenetet amikor bent volt az autóban 4 gumi (mentem a gumishoz) és a kipakolás után megszűnt. Még megnézem ma, hogy legyen rendes szellőzés. De nincs gáz, ha eltűnt, erre kell figyelni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11168 Dátum: 2019.04.30 10:19:54 »
Utóbbi időben volt pár fájdalmas Prius élményem, mikor a sofőr érezhetően igyekezett, hogy ne kapcsoljon be a benzinmotor. De akkor legalább olyan helyen csinálná, hogy lehet előzni. De neeeeem.
Néhányszor amikor belterjes Priusosok közé keveredtem, sikítva menekültem. Pedig csípem a technológiát nagyon.

a Bécsi úton reggel befelé sokszor van troli üzemmódban cammogó prius.  folyton előzgetni kell.
örülök hogy neki nem fogyaszt az autója de engem a megfogó lámpák tíz literre hozzák a fogyimat.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11169 Dátum: 2019.04.30 10:49:12 »
...jajhát, egy 10+ millás autóban ülőnek anyagi összeomlást okozhat 2 liter / 100km többletköltség, legyél már megértőbb  :devil: :D

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11170 Dátum: 2019.04.30 10:49:46 »
Egy ideje (2-3 hete) a reggeli indítás után való elinduláskor, fokozatváltáskori gázadásnál (a 4-esig, akkor, amikor megemeli 2-300 rpm-mel) kb. 1 mp-es súrlódó, "fémes" zaj hallatszik (szerintem) elölről.

Van ilyen jellegű jelenséggel tapasztalatotok?
Kuplungcserés lesz vajon?
A mostaniban minimum 110e km van.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11171 Dátum: 2019.04.30 11:49:26 »
a Bécsi úton reggel befelé sokszor van troli üzemmódban cammogó prius.  folyton előzgetni kell.
örülök hogy neki nem fogyaszt az autója de engem a megfogó lámpák tíz literre hozzák a fogyimat.  :cry:
Ez nem számít, fő hogy a Facebook csoportban virítani tudjon hogy a heti fogyasztását még 0,12 deciliterrel lejjebb nyomta. Légy megértő.  :devil:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11172 Dátum: 2019.04.30 12:07:04 »
Egy ideje (2-3 hete) a reggeli indítás után való elinduláskor, fokozatváltáskori gázadásnál (a 4-esig, akkor, amikor megemeli 2-300 rpm-mel) kb. 1 mp-es súrlódó, "fémes" zaj hallatszik (szerintem) elölről.

Van ilyen jellegű jelenséggel tapasztalatotok?
Kuplungcserés lesz vajon?
A mostaniban minimum 110e km van.
Tipikus tünete a váltócsapágynak... Az is terhelésre ad hangot, mégpedig fémes kerregő hangot.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11173 Dátum: 2019.04.30 12:46:52 »
Tipikus tünete a váltócsapágynak... Az is terhelésre ad hangot, mégpedig fémes kerregő hangot.

Utolsó olajcsere alkalmával erre hívta fel az (OFF) szerelő a figyelmem, hogy lehetséges, hogy hamarosan cserés lesz, még nem csöpög, de "levedzik".
Kuplungszettel együtt cserélendő?
Fájdalmas mutatvány?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11174 Dátum: 2019.04.30 14:01:44 »
Utolsó olajcsere alkalmával erre hívta fel az (OFF) szerelő a figyelmem, hogy lehetséges, hogy hamarosan cserés lesz, még nem csöpög, de "levedzik".
Kuplungszettel együtt cserélendő?
Fájdalmas mutatvány?
Kuplungot nem kell hozzá cserélni, én 223 ezerrel adtam el az autót gyári kuplunggal (oké már kezdte feladni, de még gyári volt). Pár éve többen olyan 80-100 forint körüli összeget mondtak a váltócsapágy cserére, kb ez a nagyságrend.

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...