Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2313546 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11145 Dátum: 2019.04.10 10:06:51 »
a hibakódkiolvasó használatánál jobban műszerezett és képzettebb szerelőket keresném fel.
Találgatni persze lehet: EGR, porlasztócsúcs, turbó, szívócsonk...
De komolyan! Még, ha csak diktál a telefonnak, az is messze pontosabban írja le a szöveget, mint a kérdező. Katasztrófa! Hogy valaki ennyire szarjon az érthető helyesírásra.
Páját, amég, meg torpan, stb...
Ez masszív szégyen!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

HT

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11146 Dátum: 2019.04.10 18:09:56 »
Tudna valaki ajánlani Budapesten egy szerelőt, aki be tudja mérni az adagolót egy 2.0-ás D-4D, 1998-as Avensisnél?
Köszönöm

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11147 Dátum: 2019.04.10 18:12:55 »
Sziasztok mindenki!a segítségeteket kérném a következő problémára.Van egy 2001es 2000es d4d motoros Corolla versom.rángat ,fullad ,meg meg torpan de ezt csak pájàn és kb 200km után ha lejövök a pájáról szinte tünetmentes de másnapra semi baja,még újra nem pájázok!egyszer sikerült műszerre rakni mikor világított a csek lámpa mert ez sem szokott mindig!akor légtömegek mérőt irt kicserélték de semmi javulás!kérem segítsetek mert már a környék összes szerelője utál lassan! :)

De komolyan! Még, ha csak diktál a telefonnak, az is messze pontosabban írja le a szöveget, mint a kérdező. Katasztrófa! Hogy valaki ennyire szarjon az érthető helyesírásra.
Páját, amég, meg torpan, stb...
Ez masszív szégyen!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

OFF
Igen elszomorító, hogy az ilyen hozzászólás csak ezen a szinten késztet bárkit rajtam kívül a hozzászólásra és méltatlankodásra /ledorongolásra/. Pedig az ilyen és hasonló, vagy sokkal enyhébb nyelvtani "kihágás" csak a -0 tolerancia mentén kezelve válnak kiküszöbölhetővé. On
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.10 18:14:45 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csepi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11148 Dátum: 2019.04.13 21:23:30 »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Celica 1.8vvti 143LE. 1999 évjárat. Kiesett menet közben a dekni csavarom és elment az olajam.
Mihelyt tudtam megálltam. Vontatás, új csavar, olaj feltölt. Minden ok, viszont melegen 3000 fordulat körül csattog a szelep, vagy a szelep hidrotőke, nem tudom. Szerintetek mi lehet a gond. Kiment az olaj a hidrotőkéből( már ha van benne egyáltalán) korábbi hozzászólásokból azt vettem ki, hogy a vvti motorkban nincs is hidrotőke. Vagy mi lehet vele a gond. Motor húz, alapjáraton nincs rendellenes hang, de egyszerűen 3000 környékén megjelenik ez a csattogás. Válaszaitokat előre is köszönöm. Üdv. mindenkinek.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11149 Dátum: 2019.04.13 22:33:36 »
Tudna valaki ajánlani Budapesten egy szerelőt, aki be tudja mérni az adagolót egy 2.0-ás D-4D, 1998-as Avensisnél?
Köszönöm
Nyíri dízel? Márkaszervíz?

csepi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11150 Dátum: 2019.04.15 12:30:08 »


Megtaláltam a youtube-on ugyanezt a problémát. Neki is 3000 ford/perc-nél kezdte el.

csepi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11151 Dátum: 2019.04.15 12:31:30 »

csepi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11152 Dátum: 2019.04.15 12:33:16 »
2000 Celica GT Engine Chatter Problem

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11153 Dátum: 2019.04.27 15:21:52 »
Nem tudom ide tartozik-e, de hátha tudtok segíteni.
Tegnap mikrotaliról hazafelé az Auris kiírta, hogy a hibrid akkumlátor hűtése karbantartást igényel, keressek fel egy márkaszervízt. Ez azért is érdekes, mert novemberben voltam szervízben, megvolt a hibrid check (minden hibátlan volt), és azóta 4500 km-t mentem vele. Hétfőn felhívom a szervízt, de addig is örülnék némi infónak.

Mondjuk ha gáz van, akkor az autó garanciális, szóval nem aggódom, csak azért mégis...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Pavilion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11154 Dátum: 2019.04.28 10:36:48 »
Sziasztok!

Toyota Corolla E12-vel kapcsolatos kérdéseim lennének. (A Corolla topikban nem kaptam választ, ezért itt is megkérdezem)

1. Csak vészfékezéskor, nem minden esetben a fékpedál felkeményedik, és gyakorlatilag nem fog, úgy érzem. Hibaüzenet nincs. Normál, vagy intenzívebb lassításkor, a fékpedál fokozatosan történő benyomásakor nem jelentkezik a probléma, szépen fog a fék.

2. A kuplung puha, nincs hangja, megfelelően kiemel (nem csúszik). Viszont, nagy ritkán olyat tapasztalok, hogy induláskor, ahogy engedem fel a kuplungpedált, akkor rángatva indul el az autó. Ezt a jelenséget, inkább esősebb, párásabb időben tapasztalom, és csak ritkán, az első indulásnál jelentkezik, a következőnél már minden rendben.

Mi lehet a hiba?

Válaszokat előre is köszönöm!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11155 Dátum: 2019.04.28 11:20:20 »
Nem tudom ide tartozik-e, de hátha tudtok segíteni.
Tegnap mikrotaliról hazafelé az Auris kiírta, hogy a hibrid akkumlátor hűtése karbantartást igényel, keressek fel egy márkaszervízt. Ez azért is érdekes, mert novemberben voltam szervízben, megvolt a hibrid check (minden hibátlan volt), és azóta 4500 km-t mentem vele. Hétfőn felhívom a szervízt, de addig is örülnék némi infónak.

Mondjuk ha gáz van, akkor az autó garanciális, szóval nem aggódom, csak azért mégis...
Trotter vagy Prius klub? Ott rögtön kapsz erre választ.

Tapatalkkal küldve


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11156 Dátum: 2019.04.28 11:56:43 »
A hátsó ülés alatti akku légbeömlő nyilását és a ventilátort ki kell pucolni.Legjobban ahol kisállatot tartottak, ott könnyen telemehet a szőrével, de lehet egyéb kosz is.
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.28 12:01:27 írta Agyarka »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11157 Dátum: 2019.04.28 17:33:42 »
A hátsó ülés alatti akku légbeömlő nyilását és a ventilátort ki kell pucolni.Legjobban ahol kisállatot tartottak, ott könnyen telemehet a szőrével, de lehet egyéb kosz is.
Ma elmentem lemosni az autót, és odafelé eltűnt az üzenet. De köszi a tippet, megnézem.
Nálunk nincs kisállat, előtte nem tudom.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11158 Dátum: 2019.04.28 17:35:10 »
Trotter vagy Prius klub? Ott rögtön kapsz erre választ.

Tapatalkkal küldve
Azt reméltem Trotter jár erre. Prius klubba nem kérdezek és nem is megyek oda,  (nem is nézem a facebook oldalukat), nekem az a társaság nem szimpi. Ez az én hülyeségem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11159 Dátum: 2019.04.28 18:28:39 »
Ma elmentem lemosni az autót, és odafelé eltűnt az üzenet. De köszi a tippet, megnézem.
Nálunk nincs kisállat, előtte nem tudom.
Lementem megnéztem az ülés alatt, ott minden olyan mint egy teljesen új autóba, koszt még mutatóban sem látok... mindegy, holnap felhívom a szervízt mit gondolnak erről.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...