Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2335393 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

cziva janos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11010 Dátum: 2018.09.04 16:50:34 »
Udvozlom !A motor darabjaira van szedve szoval minden csavarra ertem a kerdest!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11011 Dátum: 2018.09.04 19:01:02 »
Udvozlom!A kerdesem az lenne hogy  a Toyota Land Cruiser 2004 es 4200 cm 150kw os motor csavarjainak meghuzasi nyomatéka mennyi!Valaszokat elore is koszonom.Cziva Janos

Kedves János!

Egyet találtam, nem tudom, hogy jó lesz-e esetleg, nem néztem végig.
https://www.dropbox.com/s/wbp8dovt9iupp4q/landcruiser1998-2007.rar#
A listán az engine mechanical nevű pdf file lehet a nyerő.

Hajni77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11012 Dátum: 2018.09.08 17:57:55 »
Sziasztok! Segítség! 2004-es évjáratú Toyota Yarisom van. 10 éve van nálam. Soha semmi baja nem volt.....eddig. Pár hete cserbenhagyott az autópályán. Autómentő jött értünk  :lol: A gond amiről akkor azt hittem “csak annyi” , hogy a 4 éves aksim meghalt. De megint kicsúszik velem, szóval nem csak az a gond állt fent.....és, hogy mi a gond? A drága azt játsza velem, hogy menet közben elmegy a kocsi ereje, hiába nyomom a gázt. Volt, hogy azonnal amint visszaváltottam megint erőre kapot és suhant. Volt azon ban olyan is, hogy félre kellett állni vele, mert nem kapott erőre. Atóval félreálltam, leállítás majd azonnal újraindítás történt, pöcre indult és mintha mi sem történt volna szépen ment. Ez a jelenség viszont hosszú távon jelentkezik. Ha városban megyek vele semmi gondja. Mi lehet a baj?????? Volt ilyen hiba valakinél? Nem szeretném ha szervízben addig kísérleteznének vele, míg egy új autót össze nem raknak nekem, mert mindent kicserélnek és még ingem-gatyám is rámegy!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11013 Dátum: 2018.09.08 19:07:01 »
Sziasztok! Segítség! 2004-es évjáratú Toyota Yarisom van. 10 éve van nálam. Soha semmi baja nem volt.....eddig. Pár hete cserbenhagyott az autópályán. Autómentő jött értünk  :lol: A gond amiről akkor azt hittem “csak annyi” , hogy a 4 éves aksim meghalt. De megint kicsúszik velem, szóval nem csak az a gond állt fent.....és, hogy mi a gond? A drága azt játsza velem, hogy menet közben elmegy a kocsi ereje, hiába nyomom a gázt. Volt, hogy azonnal amint visszaváltottam megint erőre kapot és suhant. Volt azon ban olyan is, hogy félre kellett állni vele, mert nem kapott erőre. Atóval félreálltam, leállítás majd azonnal újraindítás történt, pöcre indult és mintha mi sem történt volna szépen ment. Ez a jelenség viszont hosszú távon jelentkezik. Ha városban megyek vele semmi gondja. Mi lehet a baj?????? Volt ilyen hiba valakinél? Nem szeretném ha szervízben addig kísérleteznének vele, míg egy új autót össze nem raknak nekem, mert mindent kicserélnek és még ingem-gatyám is rámegy!
Hozzájuk vidd el, nem fognak lehúzni.

ToyoTeam Garage Autószerviz Kft.
1047 Budapest, Tinódi utca 18-22.
+36305944399
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.08 19:08:37 írta Silent »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11014 Dátum: 2018.09.08 19:59:36 »
Sziasztok! Segítség! 2004-es évjáratú Toyota Yarisom van. 10 éve van nálam. Soha semmi baja nem volt.....eddig. Pár hete cserbenhagyott az autópályán. Autómentő jött értünk  :lol: A gond amiről akkor azt hittem “csak annyi” , hogy a 4 éves aksim meghalt. De megint kicsúszik velem, szóval nem csak az a gond állt fent.....és, hogy mi a gond? A drága azt játsza velem, hogy menet közben elmegy a kocsi ereje, hiába nyomom a gázt. Volt, hogy azonnal amint visszaváltottam megint erőre kapot és suhant. Volt azon ban olyan is, hogy félre kellett állni vele, mert nem kapott erőre. Atóval félreálltam, leállítás majd azonnal újraindítás történt, pöcre indult és mintha mi sem történt volna szépen ment. Ez a jelenség viszont hosszú távon jelentkezik. Ha városban megyek vele semmi gondja. Mi lehet a baj?????? Volt ilyen hiba valakinél? Nem szeretném ha szervízben addig kísérleteznének vele, míg egy új autót össze nem raknak nekem, mert mindent kicserélnek és még ingem-gatyám is rámegy!

Önindító és generátor teljes felülvizsgálat + teljes testkábel kontakt frissítés!!!
Yautja márkatársat is keresheted!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11015 Dátum: 2018.09.09 15:04:45 »
Sziasztok! Segítség! 2004-es évjáratú Toyota Yarisom van. 10 éve van nálam. Soha semmi baja nem volt.....eddig. Pár hete cserbenhagyott az autópályán. Autómentő jött értünk  :lol: A gond amiről akkor azt hittem “csak annyi” , hogy a 4 éves aksim meghalt. De megint kicsúszik velem, szóval nem csak az a gond állt fent.....és, hogy mi a gond? A drága azt játsza velem, hogy menet közben elmegy a kocsi ereje, hiába nyomom a gázt. Volt, hogy azonnal amint visszaváltottam megint erőre kapot és suhant. Volt azon ban olyan is, hogy félre kellett állni vele, mert nem kapott erőre. Atóval félreálltam, leállítás majd azonnal újraindítás történt, pöcre indult és mintha mi sem történt volna szépen ment. Ez a jelenség viszont hosszú távon jelentkezik. Ha városban megyek vele semmi gondja. Mi lehet a baj?????? Volt ilyen hiba valakinél? Nem szeretném ha szervízben addig kísérleteznének vele, míg egy új autót össze nem raknak nekem, mert mindent kicserélnek és még ingem-gatyám is rámegy!



Nézzétek meg az üzemanyag ellátást.
Tavaly csinálta a céges fiat scudo kb. ugyanezeket a tüneteket.
Ki cserélték a gázolaj szűrőt, utána jó lett.
Lehet valami elvan tömődve.

Hajni77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11016 Dátum: 2018.09.09 16:10:01 »
Köszönöm ahozzászólásokat!  ::) Az üzemanyagszűrőt mindenképp cseréltetem, nem vagyok szakember, na meg Nő vagyok, így az autókhoz sem értek műszakilag, igaz utána olvasok dolgoknak, ettől azért még autót szerelni nem tudok :szemez:  :lol: , de az olajcsere, olajszűrő és pollenazűrő mellett tutira kicseréltetem azt is. Gondolom néznek diagnosztikát, de 1% esélyt adok arra, hogy az bármit is mutatni fog. Hibajelzés a műszerfalon soha nem volt és az autó is 14 éves, nem jegyez meg minden apróságot, mint az újak. 😊

Horváth Renátó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11017 Dátum: 2018.09.11 12:11:05 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni teljesen levagyok hangolódva. Vettünk 3 éve egy Toyota Carinát 2.0 Gli-t nagyon rendben volt márkaszervízbe lett hordba folyamatosan a lényeg, hogy vigyáztunk rá nagyon. Sokszor megjárta Németországot oda-vissza semmi baj nem volt az autóval. Hazaköltöztem egy darabig itt se volt semmi baj ment mint a villám semmi olyan hibát nem mutatott, hogy majd valami baj fog térténni. Egyszercsak mentem vele és leált beakartam inditani de semmi kigyuladt a motor diagnosztikai lámpa. Eltelt egy kis idő beindult járt szépen és megint ment. Elvittem a márkaszervizbe elmondtam, hogy mi is történt csináltak egy diagnosztikát de semmit sem írt ki minden rendben van azt mondták. Egy hónapig ment a kocsi semmi baj nem volt azután megintcsak leált nem indult vártam egy kicsit megint ment. Visszavittem a szervizbe 1 hónapig volt ott az autó de semmit nem tudtak csinálni nem találnak semmit kilett cserélve a gyújtáselosztó meg amiket mondtak hogy az lehet a baj de semmi a kocsi nem jó. A lényeg hogy össze-vissza jár gondol egyet leáll utánna megint megy utóbbi pár napban viszont bese indul gondol egyet beindul megint jár azután leáll. Lassan fél éve hordom szerelőkhöz senki nem tudja mi lehet a baj. Központi jeladót mondták még hogy rossz lehet de az se biztos ha tudnánk hogy az a baj akkor vennénk bele de nem olcsó dolog és lehet nem is ez a baj. Köszönöm a segítséget előre is már nem tudom kihez forduljak remélem tudtok segíteni!

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11018 Dátum: 2018.09.11 14:55:44 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni teljesen levagyok hangolódva.

Szia!

ToyoTeam Garage  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11019 Dátum: 2018.09.11 18:56:03 »
Hát nem tudom, Carinával egyből odamenni??
Egy válasz a problémára egyébként a Carina topicban.

TptkXRN2...


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11020 Dátum: 2018.09.11 19:49:18 »
Hát nem tudom, Carinával egyből odamenni??
Egy válasz a problémára egyébként a Carina topicban.

TptkXRN2...
Kevés a Toyotára specializálódott szerelő aki tényleg ért hozzá. Jakab Tomi 19 év márka tapasztalattal rendelkezik, amiben a Carina is éppen benne van. A Toyota négy szinten képzi a szerelőit és neki a legmagasabb képzettsége van ha jól tudom. Árban egyáltalán nem drágák, meglepő volt hogy egy sima maszek szintjén van az óradíjuk. Akkor miért ne?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11021 Dátum: 2018.09.11 20:36:38 »
Jó, mindenki oda viszi, ahová akarja. De lassan már az lesz, hogy gyertyacsere is TTG.


TptkXRN2...


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11022 Dátum: 2018.09.12 06:46:28 »
Jó, mindenki oda viszi, ahová akarja. De lassan már az lesz, hogy gyertyacsere is TTG.


TptkXRN2...



 :nono: :nono: :nono:
Arra a sekrestyést kérjük fel. ::) :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11023 Dátum: 2018.09.12 09:55:39 »
Jó, mindenki oda viszi, ahová akarja. De lassan már az lesz, hogy gyertyacsere is TTG.
Ha van bejáratott helyi szerelő, és meg tudja oldani, akkor oda kell vinni. Itt a leírt esetnél a helyi márkaszerviz nem boldogult. Ilyenkor be lehet próbálkozni egy random helyi szerelőnél, vagy elmenni a lelkiismeretes márkaspecifikus maszekhoz, akiről jó tapasztalatok vannak. Mindenhol több hetes várólista van, ezért nem mindegy hogy 3 hét várakozás után megoldódik-e a probléma, vagy nem. Sajnos sok a sztori arról, hogy a fél kocsi cseréje után a szerelő pingvinezett és bemondta, hogy ő csak ennyit tudott tenni. A kifizetett szerelést és alkatrészeket meg köszönte szépen.
BTW én a Mayerhez mentem legutóbb gyertyacserére is. De a TTG olcsóbb lett volna és ugyanazt teszi bele. :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #11024 Dátum: 2018.09.12 13:03:32 »
Ha van bejáratott helyi szerelő, és meg tudja oldani, akkor oda kell vinni. Itt a leírt esetnél a helyi márkaszerviz nem boldogult. Ilyenkor be lehet próbálkozni egy random helyi szerelőnél, vagy elmenni a lelkiismeretes márkaspecifikus maszekhoz, akiről jó tapasztalatok vannak. Mindenhol több hetes várólista van, ezért nem mindegy hogy 3 hét várakozás után megoldódik-e a probléma, vagy nem. Sajnos sok a sztori arról, hogy a fél kocsi cseréje után a szerelő pingvinezett és bemondta, hogy ő csak ennyit tudott tenni. A kifizetett szerelést és alkatrészeket meg köszönte szépen.
BTW én a Mayerhez mentem legutóbb gyertyacserére is. De a TTG olcsóbb lett volna és ugyanazt teszi bele. :D
Nincs ezzel semmi gond.
Ám olyan jó javítási leírások vannak, hogy kb. mindent meg lehet oldani otthon egy Carinánál.
A mondandóm lényege inkább itt az, hogy ha (otthon is) könnyen kezelhető problémákkal a TTG-hez jár sok autós, akkor egyrészt kevesebb idejük jut a komolyabb bajokra, másrészt meg emelkedni fognak a munkadíjak is.
Például a gyertyacserénél maradva az itt  kényelmes tempóban 15 perc. Ebben benne van az előkészület és az elpakolás is. Anyagköltség kb. 3600 Ft. A beszerzés <45 perc. Egy órán belül tehát minden megvan ;)

TptkXRN2...