Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2330628 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10830 Dátum: 2017.06.22 12:48:13 »
Beszívott levegő hőmérséklet szenzor helyén van, jól mér?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10831 Dátum: 2017.06.22 14:07:23 »
Sziasztok.

Nemrég vettem egy Avensist. Van benne egy B9010-es gyári Navi.
A Navi már megvételkor sem üzemelt. Folyamatosan azt írja ki hogy: "A program cannot be read."
A legszomorúbb, hogy a Naviban lévő rádió se megy így.
Az előző tulaj azt mondta, hogy azért nem megy mert egy szerelő levette az akku-sarut, és a márkaszervízben vissza tudják telepíteni.
Nos a debreceni márkaszervízben nem tudtak segíteni, mert nincs DVD-jük. (ez elég nagy csalódás)
A kocsival kaptam egy gyári E14-es térkép dvd-t, azzal sem csinál semmit.

Az elmult 2 hónapban sok fórumot nézegettem, és több emberrel is beszéltem telefonon.
De a hallottak ellentmondásosak.

Az egyik verzió, hogy ha bármilyen Toyotába való térképet beteszek azon van egy alapprogram ami feléleszti a készüléket.
Hát ezt már próbáltam 1-2 dvd-vel, de semmi változás.

A másik verzió, hogy a gyártó adott a kocsikhoz egy állítólagos MESTER-dvd-t és csak az tudja feléleszteni, és utána már bármilyen toyotás térkép dvd betehető.  :hmmmm:
Nos ilyen dvd-t sajnos még képen sem láttam,ha egyáltalán létezik.  :no: :no:

Szóval a fő kérdésem a MESTER dvd, létezik? Ha igen honnan lehet egyet szerezni?

Előre is köszönöm a választ.  ::)
Ez tipikusan az az eset, ami miatt elmennék márkaszervizbe. Elmondanám az egészet, és megvárnám, mit tanácsolnak. Akkor már annyival beljebb vagy, hogy tudod, mi a megoldás. Aztán még mindig lehet nem igénybe venni a márkaszervizt, ha drágának találod.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10832 Dátum: 2017.06.22 14:24:15 »
Ez tipikusan az az eset, ami miatt elmennék márkaszervizbe. Elmondanám az egészet, és megvárnám, mit tanácsolnak. Akkor már annyival beljebb vagy, hogy tudod, mi a megoldás. Aztán még mindig lehet nem igénybe venni a márkaszervizt, ha drágának találod.
Azt írta, hogy volt a debreceninél, de csak pingvineztek.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10833 Dátum: 2017.06.22 14:43:25 »
Azt írta, hogy volt a debreceninél, de csak pingvineztek.
Nemcsak az az egy márkaszervíz van az országban. Budapest környékén a Toyota Mayer korrekt, ha szeret sokat fizetni akkor Reálszisztéma.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

avensis imre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10834 Dátum: 2017.06.22 15:28:32 »
Igazából abban reménykedem, hogy valaki olyan fogja megválaszolni a kérdésem aki már járt igy vagy esetleg aki vett ujonnan ilyen navival ellátott kocsit, és emléxik hogy milyen dvdt kapott hozzá. A kocsi 2008_as évjárat. A navi b9010_es. ;)

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10835 Dátum: 2017.06.22 16:03:33 »
Igazából abban reménykedem, hogy valaki olyan fogja megválaszolni a kérdésem aki már járt igy vagy esetleg aki vett ujonnan ilyen navival ellátott kocsit, és emléxik hogy milyen dvdt kapott hozzá. A kocsi 2008_as évjárat. A navi b9010_es. ;)
Navilexet probaltad mar? Hatha ok tudnak segiteni.
Nehany angol forumon azt irjak, hogy, ha a jo terkep DVD-t belerakod, akkor amikor raadod a gyujtast, nem szabad rogton beinditani, mert kell egy kis ido, amig ujrabootol a rendszer. Ha ilyenkor inditasz, arra a pillanatra elveszi az aramot a fejegysegtol, megszakad a boot, es ezert nem mukodik.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.22 16:05:42 írta Tshuhash »
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10836 Dátum: 2017.06.22 19:42:11 »
Igazából abban reménykedem, hogy valaki olyan fogja megválaszolni a kérdésem aki már járt igy vagy esetleg aki vett ujonnan ilyen navival ellátott kocsit, és emléxik hogy milyen dvdt kapott hozzá. A kocsi 2008_as évjárat. A navi b9010_es. ;)
Ha használni szeretnéd akkor fizetős megoldás lesz csak rá. Aki ért hozzá és ebből él, kizárt hogy ingyen fog a fórumon tanácsot osztogatni. :) A korábban írt Navilex valószínűleg a legolcsóbb, Mayer a drágább. Az biztos, hogy a Mayernél segítenek, nem fognak lepattintani.

avensis imre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10837 Dátum: 2017.06.22 20:03:04 »
Navelixel már beszéltem egyszer telefonon. Ő azt mondta egy térképlemez a megoldás vagy ha az nem megy optikai fej csere.
Megadott egy másik számot, akivel szintén beszéltem, de ő azt mondta egy térképlemez nem megoldás mert mesterlemez kell.
A debreceni márkakereskedésbe még fotót se tudtak mutatni a dvd-ről, kedvesek voltak meg felírták a számom és azt mondták ha bemegy valami régi kuncsaft akinek van akkor felhívnak. De ez bizonytalan.
Azóta az ide írt első írásomat elküldtem valami központi magyar toyotás e-mail címre, és elszomorodva olvastam a válaszukat, hogy írjak a legközelebbi márkakereskedésbe. Ebből kiderült el se olvasták, hisz leírtam hogy ott már voltam.

Szóval mielőtt szétszedem szeretném tudni érdemes-e mester dvdt keresni vagy nem is létezik csak akivel beszéltem át akart verni.

Csak van ebben az országban olyan aki tudja. ;)

A navi amugy abszolut nem érdekel, a telefonomban jobb van, csak a rádiót szeretném ha szólna. ;)

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10838 Dátum: 2017.06.22 20:05:40 »
Navelixel már beszéltem egyszer telefonon...
A leirt megoldassal
Nehany angol forumon azt irjak, hogy, ha a jo terkep DVD-t belerakod, akkor amikor raadod a gyujtast, nem szabad rogton beinditani, mert kell egy kis ido, amig ujrabootol a rendszer. Ha ilyenkor inditasz, arra a pillanatra elveszi az aramot a fejegysegtol, megszakad a boot, es ezert nem mukodik.
sem megy?
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

avensis imre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10839 Dátum: 2017.06.22 20:28:17 »
Eddig 3 térkép dvdt tudtam benne kipróbálni, de mind újabb volt a kocsinál évekkel.
Természetesen csak gyújtást adtam rá, és megvártam mit ír ki mielőtt bármivel is áramtalanítottam volna.
De mindig ugyanazt írta: " A program cannot be read. "

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10840 Dátum: 2017.06.22 20:32:57 »
Azóta az ide írt első írásomat elküldtem valami központi magyar toyotás e-mail címre, és elszomorodva olvastam a válaszukat, hogy írjak a legközelebbi márkakereskedésbe. Ebből kiderült el se olvasták, hisz leírtam hogy ott már voltam.
Ááá, a TCE horror színvonalon kommunikál. Igazi ügyfélelhajtók.

Csak van ebben az országban olyan aki tudja. ;)
Xterm-nek hívják, neki is ilyen van, de legalább fél évre elutazott melegebb éghajlatra. :D

A navi amugy abszolut nem érdekel, a telefonomban jobb van, csak a rádiót szeretném ha szólna. ;)
Dobd ki és vegyél egy T25 hifi-t, 25 körül árulják használtan.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10841 Dátum: 2017.06.23 05:14:37 »
Eddig 3 térkép dvdt tudtam benne kipróbálni, de mind újabb volt a kocsinál évekkel.
Természetesen csak gyújtást adtam rá, és megvártam mit ír ki mielőtt bármivel is áramtalanítottam volna.
De mindig ugyanazt írta: " A program cannot be read. "

A Navilexen kívül is van - lehet - megoldás.  Kérlek, hogy keresd meg Bicskei Gábort az FB csoportban, illetve Juhász Jenőt a Prius Club Fb csoportjában.  Szerintem Gábor biztosan tudja a megoldást, míg Jenőnél lehet esetleg olyan korong, amivel szóra lehet bírni a masinát.   Mindenesetre egy próbát megér.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zolika08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10842 Dátum: 2017.06.26 21:28:53 »
Sziasztok! Új vagyok és új tulaj is 2007 avensis wagon. A műszerfalon ég egy kis ikon erre lennék kíváncsi mi lehet az és mi a teendőm vele? Jobb alsó sarokba kilométer óra és benne egy égő izzó. Köszönöm

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10843 Dátum: 2017.06.27 07:16:06 »
Ránézésre tempomat ikonnak tűnik.

zolika08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10844 Dátum: 2017.06.27 08:57:59 »
Én is annak hittem de az zöld lenne és nem egy izzó lenne a sarkába