Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541117 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Audio kérdések
« Válasz #90 Dátum: 2006.01.11 13:32:24 »
Idézetet írta: "Peti500"
Ha esetleg valaki ismer olyan szerelőműhelyt ahonnan pozitív emlékei vannak  (v. ne adj' Isten valaki ilyesmivel foglalkozik) az kérem jelezzen!
Előre is köszi!
Üdv.

A neten megkeresheted a surányiaudiót, van honlapjuk, ők megcsinálnak mindent. Valaki már régebben ajánlotta...  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #91 Dátum: 2006.01.11 14:33:28 »
Ezt:

VDO DAYTON 2304 MP3 CD autórádió

rendeltem meg innen:



Izagtottam várom az eredményt... :kormom:

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #92 Dátum: 2006.01.18 19:37:10 »
Sziasztok!
Végre bent van az erőlködő+mélynyomó és a „saját” fejegységem is a kocsiba.  :nagymosoly:
Végül is a Surányiék lettek, körbekérdezgettem néhány helyet a városban, 4-5-6 ezerért rakták volna be csak a fejegységet, és ebbe még nincs benne az anyagár ill. nem is volt egyiküknek sem(!)beépítőkeret  Corollához, kb. 1hét lett volna még beszerzik és kb. 10e Ft lett volna maga a keret.
A Surányinál volt keret (7e Ft) (a neten rendelve kb. 6ezer) és már másnap reggel vihettem is az autót. 2óra alatt mindent beraktak úgy hogy a srác még meg is szenvedett a középkonzol kiszedésével.
Végül is 20ezret hagytam ott,  :futty: ebből 10e volt az anyagár (keret, kábelköteg-átalakító, néhány saru, bilincs stb.) és 10e a munkadíj… Nem volt olcsó, de tényleg nagyon korrektek voltak és szépen, igényesen beszereltek mindent, megvárható végignézhető volt a művelet, végig mondogatták a srácok hogy most mit miért csinálnak. Ez megért nekem 1-2ezer forintnyi többletet. (A másik hely a 16-ba lett volna, ahol 7500ért mindent beraknak, viszont 4órára ott kellett volna hagynom a kocsit. :nemnem: )

Amúgy szépen szól a „cucc”! Én nem akarok hangnyomás-bajnok lenni, csak annyi, hogy legyen egy kis aláfestése a muzsikának, a szerelő srácok is megjegyezték, hogy szépen szól, még annyi hogy szerintük 1-1 csipogót kéne az ajtókba szerelni. Elgondolkodom majd rajta, de egyelőre ez is több mint elég.
És a lényeg! Eltűnt az a csúnya hézag a beépítőkeret és a műszerfal közül, és végre megszűnt azaz idegesítő ciripelés is a(z) (ex)rádió körül! Már ezért megérte!
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Üdv.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Audio kérdések
« Válasz #93 Dátum: 2006.01.18 20:57:34 »
Peti500!!!

Mindezek után a fedcomp működik, vagy kiiktatva??????
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #94 Dátum: 2006.01.18 23:47:28 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Peti500!!!

Mindezek után a fedcomp működik, vagy kiiktatva??????




Teljesen kiiktatva a fed. comp.  [smilie=sm62.gif]
Megmondom őszintén az első 1-2órában volt csak furcsa, most már teljesen ráállt a szemem az új jövevényre. Egyedül a külső hőm. jelzőt sajnálom…  :elkeseredett:
Óra van a mostanin is, az átlag/pillanatnyifogyi/átlagsebi nekem nem olyan fontos, az első 1-2ezer km-en figyelgettem csak hogy mikor hogy változik, most már nagyjából tudom, hogy fogyaszt, no meg mindig az első „tankolni kell”  :nagymosoly:  ikon villanáskor megyek tankolni (tudom, hogy akkor még bőven van benne, de így legalább van viszonyításai alap) és olyankor az első kattanásig... Annál egy comp. se pontosabb.  :vag2:  

De amúgy fűrészelés/faragás nélkül lett berakva, ha nagyon megerőszakolnám magam szerintem (most hogy már láttam mit merre hogyan) 1 óra alatt vissza tudnám tenni a gyárit, ha akarnám, de nem akarom!  :10:
Üdv.

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #95 Dátum: 2006.01.19 07:48:36 »
http://www.griffintechnology.com/products/itrip/

Az ilyenekkel van valakinek tapasztalata?

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #96 Dátum: 2006.01.19 22:05:12 »
Idézetet írta: "Peti500"
Sziasztok!
Végre bent van az erőlködő+mélynyomó és a „saját” fejegységem is a kocsiba.  :nagymosoly:
Végül is a Surányiék lettek, körbekérdezgettem néhány helyet a városban, 4-5-6 ezerért rakták volna be csak a fejegységet, és ebbe még nincs benne az anyagár ill. nem is volt egyiküknek sem(!)beépítőkeret  Corollához, kb. 1hét lett volna még beszerzik és kb. 10e Ft lett volna maga a keret.
A Surányinál volt keret (7e Ft) (a neten rendelve kb. 6ezer) és már másnap reggel vihettem is az autót. 2óra alatt mindent beraktak úgy hogy a srác még meg is szenvedett a középkonzol kiszedésével.
Végül is 20ezret hagytam ott,  :futty: ebből 10e volt az anyagár (keret, kábelköteg-átalakító, néhány saru, bilincs stb.) és 10e a munkadíj… Nem volt olcsó, de tényleg nagyon korrektek voltak és szépen, igényesen beszereltek mindent, megvárható végignézhető volt a művelet, végig mondogatták a srácok hogy most mit miért csinálnak. Ez megért nekem 1-2ezer forintnyi többletet. (A másik hely a 16-ba lett volna, ahol 7500ért mindent beraknak, viszont 4órára ott kellett volna hagynom a kocsit. :nemnem: )

Amúgy szépen szól a „cucc”! Én nem akarok hangnyomás-bajnok lenni, csak annyi, hogy legyen egy kis aláfestése a muzsikának, a szerelő srácok is megjegyezték, hogy szépen szól, még annyi hogy szerintük 1-1 csipogót kéne az ajtókba szerelni. Elgondolkodom majd rajta, de egyelőre ez is több mint elég.
És a lényeg! Eltűnt az a csúnya hézag a beépítőkeret és a műszerfal közül, és végre megszűnt azaz idegesítő ciripelés is a(z) (ex)rádió körül! Már ezért megérte!
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Üdv.

Ohh, bakeer... Oda tudtam volna adni 3e-ért az én keretem...  :sir:
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #97 Dátum: 2006.01.19 22:08:52 »
Idézetet írta: "Satriani"
http://www.griffintechnology.com/products/itrip/

Az ilyenekkel van valakinek tapasztalata?

Csak hallomásból... Elég felejtős a dolog, mert az FM jelet baromi sok minden zavarja, nehéz olyan frekit beállítani, aminek a közelében nem sugároz vmi rádió. :(
Másrész eleve a tuner frekimenete olyan 40-60Hz-től indul, így rendes mély se lesz az autóban.  :?
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #98 Dátum: 2006.01.20 11:31:59 »
Idézetet írta: "PLacc"
Ohh, bakeer... Oda tudtam volna adni 3e-ért az én keretem...  :sir:

Háááát egy kicsit elkéstünk a dologgal... Már megy a mjúzik ezerrel! :nagymosoly:
 :band:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #99 Dátum: 2006.01.21 11:55:18 »
Idézetet írta: "robi"
VDO DAYTON 2304 MP3 CD autórádió

Belekerült ma délelőtt. A sebességfüggő hangerőszabályozásra kiváncsi leszek. Már nem volt türelmem kimenni próba/kalibráló útra, de meglesz az is...
Egyébkén marhajó: az RDS-es adókat abc sorrendben is vlátogathatom, pont mint a TV távírányítójával. Nagyon kényelmes! A CD dögösen szól, Mp3 úgyszintén.
Volt vele macera, mert két + kábelt húztam be neki...

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #100 Dátum: 2006.01.21 16:14:55 »
Csak hogy ne teljenek unalmasan a délutánjaim…  
Most azt kezdte csinálni a fejegységem, (maszkos Kenwood) hogy a gyújtás levétele után nem kapcsol ki és fordul be az előlap, hanem halál nyugodtan megy tovább a zene. Érdekes mert semmit se változtattam azóta a beállításokon, továbbá ha kiveszem a kulcsot és kinyitom az ajtót akkor se nyivákol a kocsi hogy bekapcsolva marad… Mondjuk zavarni nem zavar egyik sem, csak érdekes… :hmm:

Aurelio

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Audio kérdések
« Válasz #101 Dátum: 2006.01.22 18:07:11 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "robi"
VDO DAYTON 2304 MP3 CD autórádió

Belekerült ma délelőtt. A sebességfüggő hangerőszabályozásra kiváncsi leszek. Már nem volt türelmem kimenni próba/kalibráló útra, de meglesz az is...
Egyébkén marhajó: az RDS-es adókat abc sorrendben is vlátogathatom, pont mint a TV távírányítójával. Nagyon kényelmes! A CD dögösen szól, Mp3 úgyszintén.
Volt vele macera, mert két + kábelt húztam be neki...


Robi!

Mennyi idő alatt jött meg a Pix-től?

Mikor tudsz tapasztalati infókkal szolgálni? Képes kijelezni a fed. komp. adatokat, ahogy korábban említetted?
Képeket is kérnénk, ha lehet.

THX
'03 Corolla 1.6

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #102 Dátum: 2006.01.23 07:59:19 »
Idézetet írta: "Aurelio"
Robi!
Mennyi idő alatt jött meg a Pix-től?
Mikor tudsz tapasztalati infókkal szolgálni? Képes kijelezni a fed. komp. adatokat, ahogy korábban említetted?
Képeket is kérnénk, ha lehet.
THX

Én autómba nincs fedkomp  :nagymosoly: egyébként meg nem tudja(nem emléxem, hogy ezt említettem volna  :mivan: ). Viszont elvileg egy adapterdobozzal az autó gyári kijelzőjén meg tudja jeleníteni pl a Rádióadó nevét, Mp3 ID3 tajgját, stb...
Minőségi, igényes cucc, megérte a pénzét. Legnagyobb kátyúkba is belemenve a CD tökéletesen szuperált, semmi ugrás. Emiatt aggódtam ugyan, mert az Auchan-ban lévő Roadstar gagyi sajna kis lukaknál is ugrálgat, mint egy ismerősömnél láttam, szerencsére nem olyat vettem.

A Pixmánia rendes volt, én átutalással fizettem, ami lassúbb, de másnap miután megkapták a pénzt postázták is a csomagot(online lehet követni a rendelés állapotát). Sajnos a DPD futár 1 hét (!) alatt hozta ki, pontosabban mentem érte, mert nem akarta (!) a címhez kézbesíteni. Tehát ne DPD-n keresztűl kérd a szállítást.

Áfás számla nem volt a csomagban, interneten keresztűl töltöttem le, és kinyomtattam. Remélem a könyvelőm elfogadja...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #103 Dátum: 2006.01.26 09:57:03 »
Ami még jó rajta, a menüben kiválasztható LOGIC ON / OFF.
ON módban slusszkulcs nélkül is tud működni, de egy óra után magától kikapcsol.
Igazán környezetbarát  :kacsint:

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #104 Dátum: 2006.01.26 13:22:53 »
Idézetet írta: "robi"
Ami még jó rajta, a menüben kiválasztható LOGIC ON / OFF.
ON módban slusszkulcs nélkül is tud működni, de egy óra után magától kikapcsol.
Igazán környezetbarát  :kacsint:


Lehet hogy akkor az én fejegységem valami ilyesfajta opció miatt működik slusszkulcs nélkül???

Hmmmm… :hmm:  
Megyek megnézem.