Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541107 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Re: '98 corolla 1.3HB audio
« Válasz #75 Dátum: 2006.01.03 10:11:44 »
Idézetet írta: "Gábor"
Idézetet írta: "Dragon79"
Három csavar fogja az alu keretet, amiben a rádió van.
de hol a csavar? egyszerűen nem tudom hol kell hozzáférni...

Én 95-ösömre tudom leirni müveletet. Valószinü 98-ra is alkalmazható.

Húzd le az összes fütés, szellözés gombot a középkonzolról. Ha van, húzd ki a klima gombot is. Ha nem jön ki nem baj, majd kijön a középkonzollal együtt.  :nagymosoly:
Van két csavar, amihez aluról lehet hozzáférni olyan közép magasságban. Azokat csavard ki. Azátn le lehet feszegetni a középkonzolt. Csak óvatosan. A középsö szellözönyilás is jönni fog vele. Meg pár kábel (óra kijelzöje, meg elakadásjelzö), de azoknak széthúzhatós a csatlakozása. Ha nögyógyász vagy, az elöny.  :nagymosoly: . Nem árt hátratolni mind két ülést, hogy könnyeben tudjál tekeredni.  :pofa:
Aztán feltárul az alukeret, ami a rádiót rögziti a középkonzolban. Bal, és jobb oldalt vannak a csavarok. Hosszú csillaggal fuss neki, mert az egyik igen hátul van.
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #76 Dátum: 2006.01.03 12:26:31 »
kuf!

Egy dolog nem derült ki számomra (vagy szokásomhoz híven elkerülte a figyelmemet) az amúgy hiánytalan és nagyon informatív oldaladról: van-e olyan CD tár, ami mp3-as, és képes a kazis fejegység kijelzőjét ID3 tagek megjelenítésére használni?

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Audio kérdések
« Válasz #77 Dátum: 2006.01.03 15:31:01 »
Idézetet írta: "Satriani"
kuf!

Egy dolog nem derült ki számomra (vagy szokásomhoz híven elkerülte a figyelmemet) az amúgy hiánytalan és nagyon informatív oldaladról: van-e olyan CD tár, ami mp3-as, és képes a kazis fejegység kijelzőjét ID3 tagek megjelenítésére használni?


Igen, van.

Pl. Sony CDX-757MX  ...  A googléban keres rá. Érdemes utána nézni más márkákban is.

Itt egy link a miheztartás végett  :kacsint:
http://www.arukereso.hu/xProduct~365507_cdx-757mx
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #78 Dátum: 2006.01.03 20:44:11 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Pl. Sony CDX-757MX  ...  A googléban keres rá. Érdemes utána nézni más márkákban is.

Lehet, hogy én vagyok a béna, de egyetlen oldalt sem találok már hetek óta, ahol bizonyossággal állítják, hogy akármilyen mp3-as tár kijelzi az ID3 tageket... Az adapterek német és angol nyelvű ismertetőit bogarászva is inkább arra találok utalásokat, hogy a számcímek csak valami "Disc XX Track XX" formátumban lesznek kiírva. Fórumokon ugyanezeket írják. Tényleg fogalmam sincs, létezik-e egyáltalán olyan adapter - tár párosítás, amivel az ID3 információt ki lehet vinni a kazettás fejegység kijelzőjére.

 :hmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Corolla elso hangszorok
« Válasz #79 Dátum: 2006.01.04 08:40:30 »
Idézetet írta: "Orgi"
Udv!
Egy keresztkerdest szeretnek intezni hozzatok, Corolla tulajdonosokhoz.
Mekkora hangszorot lehet az elso ajtoba epiteni? Kb 10 eves (tehat kb 95-es Corolla-ba)

16-os. De van vele nem kevés munka mert a gyári hangszórók egy spéci keretre vannak felfogva, amiről le lehet ugyan őket csavarozni, de más formájuak. Ezt a keretet egy kicsit át kell szabdosni. Magasságra valóban figyelni kell, mert ha túl mélyek akkor ablak leengedésekor koppanás lesz  :nyelv: Nem árt valamilyen vízterelő megoldást is föléjük fabrikálni, bizony a gyári hangszóróknál észrevehető lassan 10 év után enyhe beázások nyomai a membránon. Én ezt impermeábilis ponyvadarabkákkal oldottam meg.

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Audio kérdések
« Válasz #80 Dátum: 2006.01.05 12:04:42 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Dragon79"
Pl. Sony CDX-757MX  ...  A googléban keres rá. Érdemes utána nézni más márkákban is.

Lehet, hogy én vagyok a béna, de egyetlen oldalt sem találok már hetek óta, ahol bizonyossággal állítják, hogy akármilyen mp3-as tár kijelzi az ID3 tageket... Az adapterek német és angol nyelvű ismertetőit bogarászva is inkább arra találok utalásokat, hogy a számcímek csak valami "Disc XX Track XX" formátumban lesznek kiírva. Fórumokon ugyanezeket írják. Tényleg fogalmam sincs, létezik-e egyáltalán olyan adapter - tár párosítás, amivel az ID3 információt ki lehet vinni a kazettás fejegység kijelzőjére.

 :hmm:


Satriani,

bocsi,ritkan olvasom a forumot.. Szerintem sincs ID3 tagot kijelzo tar,de ezt sztem maga a gyari fej sem tudna,tehat nem a taron mulik.

kuf

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #81 Dátum: 2006.01.05 12:51:19 »
Idézetet írta: "kuf"
bocsi,ritkan olvasom a forumot..

Nem kell bocsánatot kérni, nem mindenki lóg itt naphosszat :)

Idézetet írta: "kuf"
Szerintem sincs ID3 tagot kijelzo tar,de ezt sztem maga a gyari fej sem tudna,tehat nem a taron mulik.

Úgy tudom, a tárak között van olyan, ami olvas ID3 taget, lásd pl. ezt; ez úgyis Corolla-kompatibilissá tehető. A kijelző pedig képes hosszabb információk kiírására (lásd RDS infó). A kérdés inkább az, hogy képes-e a CD-tár eljuttatni a kijelzőre az infót. Ehhez kapcsolódóan még semmi bíztatót nem találtam... Pedig nekem elég lenne, ha legalább a fájlok neveit kiírná a kijelző.

Egy kérdés :) az oldaladon ezt írod:

Idézet
Toyota fejegységeket 3 cég gyárt, a Fujitsu Ten, Mashitsa és a Panasonic, az EU modellekben az utóbbi márka található.


Itt azt írják, hogy az enyémben lévő fejegység Matsushita gyártmány. Kinek van igaza?

Az is "disznóság", hogy ehhez a fejhez a weblapok szerint több tár illeszthető, mint a kazishoz...

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Audio kérdések
« Válasz #82 Dátum: 2006.01.05 13:50:46 »
Satriani,
Nézz meg egy Panasonic-os bármilyen cucc dobozát (erősítő, DVD lejátszó stb.). Rá van írva, hogy Matsushita Corp.
Tehát a 2 egy és ugyan az :atolel:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #83 Dátum: 2006.01.05 14:15:54 »
Idézetet írta: "Les0130"
Satriani,
Nézz meg egy Panasonic-os bármilyen cucc dobozát (erősítő, DVD lejátszó stb.). Rá van írva, hogy Matsushita Corp.
Tehát a 2 egy és ugyan az :atolel:

Ez így van.
Én autómba még az eredeti Fujitsu-Ten fejegység van, és a hangszórók is még azok vóltak 10 évig, míg le nem cseréltem.
Gyönyörűen műxik most is, kár hogy kazis. Emiatt ez is le lesz lassan cserélve...

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #84 Dátum: 2006.01.05 15:21:07 »
Idézetet írta: "Les0130"
Satriani,
Nézz meg egy Panasonic-os bármilyen cucc dobozát (erősítő, DVD lejátszó stb.). Rá van írva, hogy Matsushita Corp.
Tehát a 2 egy és ugyan az :atolel:


 :rohog:

Most jót röhögtem magamon :) Van itthon Pana TV, autós rádió, porszívó, hifi, mp3 lejátszó, úgyhogy tisztában is vagyok ezzel. Viszont jól elfelejtettem :)

Igazából az zavart meg, hogy félreolvastam, amit kuf írt: "Fujitsu Ten, Mashitsa és a Panasonic". A Mashitsa-t olvastam Matsushita-nak, és nem esett le, hogy az egy és ugyanaz lenne :)

No akkor már csak egy kérdés van: milyen cég a Mashitsa?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #85 Dátum: 2006.01.05 17:18:39 »
Idézetet írta: "Satriani"
No akkor már csak egy kérdés van: milyen cég a Mashitsa?

Ezen én is töprengtem  :kacag:

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Audio kérdések
« Válasz #86 Dátum: 2006.01.08 19:41:29 »
Sziasztok!

Tudna nekem ajánlani valaki a gyári fejegységhez egy CD-tárat, megfizethető áron.
Már megnéztem a Corolla Hifi-s oldalt, de az sem ma lett frissítve és a legtöbb link nem müködik rajta.
Szeretnék CD-t is hallgatni a kocsiba!

Előre is köszi

David :toy: FAN
avid :toy: Fan

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Audio kérdések
« Válasz #87 Dátum: 2006.01.09 12:09:34 »
Satriani,

az mp3-as tárak többsége kezeli az id3tag-et, én a fejre értettem,hogy nem és sztem nem is fogja. 99%,hogy a gyári fej
alap firmwareje alapban azt sem tudja, mi az az mp3, nemhogy az id3 tag. :( sajnos.. De talán majd az új corolla,
csak addig várjunk decemberig!:)

A corolla oldalt tény,hogy elhanyagoltam,sorry.. amit lesz kedvem, időm!

üdv,
kuf

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #88 Dátum: 2006.01.10 14:39:32 »
Sziasztok!
Nem tudtok valami helyet (Bp. v. környéke) ahol lehetne kapni beépítő keretet nem gyári fejegységhez? A neten tudom hogy van de nekem sajnos csak rossz tapasztalataim vannak ezekről a megrendelős, házhozszállítós dolgokról...   :nemnem: Jobb az ilyeneket személyesen.
Bár a legjobb az lenne ha mindent egy helyen megcsinálnának nekem, :nagymosoly:  a fejegység beépítésen túl még erőlködő+mélynyomót szeretnék berakni, olvastam az oldalt amit itt ajánlottatok, (nagyon jó az oldal, átfogó és mindent bemutat, gratula.) ott írták hogy átalakító is kell a gyári kábelköteghez de az csak az első hangszórókat hajtja stb-stb. Ha esetleg valaki ismer olyan szerelőműhelyt ahonnan pozitív emlékei vannak  (v. ne adj' Isten valaki ilyesmivel foglalkozik) az kérem jelezzen!
Előre is köszi!
Üdv.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Audio kérdések
« Válasz #89 Dátum: 2006.01.11 13:28:36 »
Idézetet írta: "Satriani"
No akkor már csak egy kérdés van: milyen cég a Mashitsa?

Ezen nemrég töprengtem én is, de aztán hamar megtaláltam a választ. Nekem a notebookban Mashita DVD-író van, ehhez akartam új firmware, szal keresgéltem a neten. Lényeg, a Mashita is Pana, csak a Matsushita van lerövidítve  :figyellek:  :pofa:
Gondoltátok volna? Én nem. De így utólag...  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety