Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541208 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #60 Dátum: 2005.11.14 08:28:14 »
Idézetet írta: "doki"
2005-ös corolla sedan terra új tulaj, és újdonsült Toyotás vagyok.
Hány centisek azelső ajtóban lévő hangszórók, és mekkora a teljesítményük?
Ugyanez érdekelne a hátsó ajtóban lévő hangszórók esertében is!
A gyári fejegység hány W-t tud?
Érdemes a hangszórókat kicserélni, és milyenre? Segítsetek ha tudtok!

Üdv a Fórumok, és grat a géphez!
Ebben a topicban kicsit visszaolvasva :D , és kuf cartárs oldalán ( http://www.igeny.hu/corolla/ ) minden megtalálsz, igaz itt HB-hez van teljes leírás, de a sedan gyakorlatilag ua.
Az első "hangszórók" 16 centisek (cserénél kiemelőgyűrű kell), asszem a hátsók szintén... A gyári fej kb. 4x8W-ot adhat le (szinuszosan), bár ez tipp, de a Sony, Pio, Kenwood fejek a rájuk vésett 4x50W helyett ténylegesen kb. 4x13W-ot produkálnak...
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Audio kérdések
« Válasz #61 Dátum: 2005.11.28 23:13:56 »
hali,

eleg sok friss infot kaptam, amint lesz idom,frissitem az oldalt. Par uzenettel feljebb volt egy csomagter beepites.. ehhez csak annyit,hogy tenyleg szep,
de probaljon meg az illeto izzot cserelni a hatso lampaban. Leveleztem egy hasonlo beepitest keszito brit corolla tulajjal, nala az egesz oldalpanel kiemelheto, bar gondolom nem tul konnyu :)

Placc, gratula a fejegység beépítéshez, korrekt:) Sajna nem minden fejegység fér be ilyen megoldással, csak aminek van egy relativ vastag kerete :(

A dynamat ***ajó..tény...nem esik le, lepereg róla a víz, durván csillapítja a rezgést, zajokat, de pofátlanul drága. Én a hangszóró mögé raktam, ill a maradék a hangszóró mellé ment, viszont olyan keveset raktam be,hogy jóformán nem sokat ér :( Volt egy korszakom, amikor eszetlenül szórtam
a pénzt autohifire,de ez elmúlt, hálistennek.. :vag2:

kuf

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #62 Dátum: 2005.11.29 07:35:05 »
Idézetet írta: "kuf"
hali,

eleg sok friss infot kaptam, amint lesz idom,frissitem az oldalt. Par uzenettel feljebb volt egy csomagter beepites.. ehhez csak annyit,hogy tenyleg szep,
de probaljon meg az illeto izzot cserelni a hatso lampaban. Leveleztem egy hasonlo beepitest keszito brit corolla tulajjal, nala az egesz oldalpanel kiemelheto, bar gondolom nem tul konnyu :)

Placc, gratula a fejegység beépítéshez, korrekt:) Sajna nem minden fejegység fér be ilyen megoldással, csak aminek van egy relativ vastag kerete :(
kuf

Köszii!
Én már nyálcsorgatva várom az oldal frissítését..!  :elpirul:
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #63 Dátum: 2005.11.30 21:21:26 »
Csak jelzem, hogy ha valaki fiókos fejbeépítésre adja fejét számoljon vele, hogy csak ilyen RCA fér el normálisan...

Én most eszméltem rá, legalább nem volt olyan drága...  :hmm:  :figyellek:
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Audio kérdések
« Válasz #64 Dátum: 2005.11.30 21:41:33 »
Ez a fejtől is függ, mert sok fejen lengő rca van, kb 10-15cm kábellel:)

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #65 Dátum: 2005.11.30 21:46:28 »
Idézetet írta: "kuf"
Ez a fejtől is függ, mert sok fejen lengő rca van, kb 10-15cm kábellel:)

Téllleg...  :banging:
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Orgi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Corolla elso hangszorok
« Válasz #66 Dátum: 2005.12.19 10:40:45 »
Udv!
Egy keresztkerdest szeretnek intezni hozzatok, Corolla tulajdonosokhoz.
Mekkora hangszorot lehet az elso ajtoba epiteni? Kb 10 eves (tehat kb 95-es Corolla-ba)
Persze a valasz egyszeru, nezzem meg. Csak az auto nem az enyem, apame es neki szeretnek karacsonyra egy elso hangszoro parost. Viszont a meretekkel nemvagyok tisztaban. Ha esetleg tudtok egy oldalt ahol ilyen reszletes leirast is talalok az is boven megteszi.
Koszi, szevasztok es kellemes unnepeket!
-Orgi-

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re: Corolla elso hangszorok
« Válasz #67 Dátum: 2005.12.19 13:36:24 »
Idézetet írta: "Orgi"
Udv!
Egy keresztkerdest szeretnek intezni hozzatok, Corolla tulajdonosokhoz.
Mekkora hangszorot lehet az elso ajtoba epiteni? Kb 10 eves (tehat kb 95-es Corolla-ba)
Persze a valasz egyszeru, nezzem meg. Csak az auto nem az enyem, apame es neki szeretnek karacsonyra egy elso hangszoro parost. Viszont a meretekkel nemvagyok tisztaban. Ha esetleg tudtok egy oldalt ahol ilyen reszletes leirast is talalok az is boven megteszi.
Koszi, szevasztok es kellemes unnepeket!
-Orgi-

Szia,
Robit kéne keresni PÜ-ben esetleg, neki van ilyen autója, ha jól tom. Én 13 cm-esre tippelek... :) [smilie=icon_xmas_fa1.gif]
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Re: Corolla elso hangszorok
« Válasz #68 Dátum: 2005.12.20 07:40:02 »
Idézetet írta: "PLacc"
Idézetet írta: "Orgi"
Udv!
Egy keresztkerdest szeretnek intezni hozzatok, Corolla tulajdonosokhoz.
Mekkora hangszorot lehet az elso ajtoba epiteni? Kb 10 eves (tehat kb 95-es Corolla-ba)
Persze a valasz egyszeru, nezzem meg. Csak az auto nem az enyem, apame es neki szeretnek karacsonyra egy elso hangszoro parost. Viszont a meretekkel nemvagyok tisztaban. Ha esetleg tudtok egy oldalt ahol ilyen reszletes leirast is talalok az is boven megteszi.
Koszi, szevasztok es kellemes unnepeket!
-Orgi-

Szia,
Robit kéne keresni PÜ-ben esetleg, neki van ilyen autója, ha jól tom. Én 13 cm-esre tippelek... :) [smilie=icon_xmas_fa1.gif]


95 Corollába 16-os megy /bizony-bizony!/  :kacsint:  Én se akartam elhinni, mikor kezembe nyomták a boltba, de valóban... de ettöl függetlenül egyeztess a vevövel, hogy ha ne mpasszol bele, cseréljék ki. Ugyanis nmagyon szük a hely hátrafelé. Nekem Devill X van benne. Nyomott mgánessel, és ennek is 10mm-es távtartó kellet fabrikálni, hogy az ablak rendesen le tundjon jönni. Igya rács épppen hogy ráment.  :nyelv:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
'98 corolla 1.3HB audio
« Válasz #69 Dátum: 2005.12.28 16:29:32 »
Hogy lehet kicserélni a gyári rádiót? Láttam egy rajzot amin mutatták hogy a rádiót ki lehet szedni az őt körbefogó műanyaggal együtt és majd utána abból kicsavarozni. A kérdés az, hogy először az egészet, hogy lehet kihúzni?

Érdemes kicseréltetni az eredeti hangszórókat? Úgy gondolom, ha sok a basszus, akkor ígyis-úgyis be fog remegni a műszerfal és az ajtó, és nekem főleg ez a bajom. Gondolom ezen a hangszóró csere nem segít.

Érdemes hátsó hangszórókat betenni ha csak elöl ülünk?

Egy cd-s mp3 lejátszóra vágyom, bár inkább dvd lenne jó, de csak a kapacitása miatt, tehát nem videozni akarok... Létezik ilyen?

Sajnos még egy normális lejátszót sem találtunk ilyen árfekvésben, mindegyikkel volt valami sw-es gond. Pl: shuffle módban nem működik jól a prev és a next, vagy nem kezelik jól a sok fájlt és a hosszú/ékezetes neveket.

Bármelyik dologgal kapcsolatban várom az ötleteket, köszönöm!
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: '98 corolla 1.3HB audio
« Válasz #70 Dátum: 2005.12.28 22:40:49 »
Idézetet írta: "Gábor"
Hogy lehet kicserélni a gyári rádiót? Láttam egy rajzot amin mutatták hogy a rádiót ki lehet szedni az őt körbefogó műanyaggal együtt és majd utána abból kicsavarozni. A kérdés az, hogy először az egészet, hogy lehet kihúzni?

Nekem anno cserélték már, de ott magát a rádiót vették ki, keret műanyag nélkül. Az enyém ugyan 4 ajtós volt, de nem hiszem, hogy különbözne ebben.
music     

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: '98 corolla 1.3HB audio
« Válasz #71 Dátum: 2006.01.03 00:33:29 »
Idézetet írta: "music"
Nekem anno cserélték már, de ott magát a rádiót vették ki, keret műanyag nélkül. Az enyém ugyan 4 ajtós volt, de nem hiszem, hogy különbözne ebben.
és hogy lazították ki?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: '98 corolla 1.3HB audio
« Válasz #72 Dátum: 2006.01.03 00:45:50 »
Idézetet írta: "Gábor"
Idézetet írta: "music"
Nekem anno cserélték már, de ott magát a rádiót vették ki, keret műanyag nélkül. Az enyém ugyan 4 ajtós volt, de nem hiszem, hogy különbözne ebben.
és hogy lazították ki?

Kijött könnyen. Utánanézek - most nem tudom kapásból - hogy csavar tartja-e, és hány, de úgy emlékszem, hogy nem.
music     

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Re: '98 corolla 1.3HB audio
« Válasz #73 Dátum: 2006.01.03 07:48:04 »
Idézetet írta: "Gábor"
Hogy lehet kicserélni a gyári rádiót? Láttam egy rajzot amin mutatták hogy a rádiót ki lehet szedni az őt körbefogó műanyaggal együtt és majd utána abból kicsavarozni. A kérdés az, hogy először az egészet, hogy lehet kihúzni?

Három csavar fogja az alu keretet, amiben a rádió van. Én kicsavartam ezekt, és már kint is volt. Bár ez 95'-ösre vontakozik, de szerintem 98-ba is igy müködik.  :kacsint:
Idézetet írta: "Gábor"

Érdemes kicseréltetni az eredeti hangszórókat? Úgy gondolom, ha sok a basszus, akkor ígyis-úgyis be fog remegni a műszerfal és az ajtó, és nekem főleg ez a bajom. Gondolom ezen a hangszóró csere nem segít.

Igen érdemes. Bár én a 95-üsröl tudok beszélni: Gyárilag valami ódvaros papirmebrános hángszórot tettek be, ami a párátol elöbb utóbb szétrohad. Hát borzalmasan is nézet ki. Müanyag mebránosra lett cserlve, és 3 utasra. Ugyanakkor az elsö hangszóróknak nem az a lényege, hogy basszust nyomjon. Inkább a közép, és a magas tartományban van szereük. De ebbe most nem mennék bele, mert van töllem sokkal-sokkal okosabb is, ebben a témában.
Hanem: Egy ideig nekem is csak elsö hangfalai mvoltak, és ha csak nem akarod a pláza elött lepüffögni a börfejü agyatlanokat, akkor igy is élvezhetö hangerövel, és szép hangzással tuningolhatod az autód... akár 6-8000 ezerért is. Ja, és a mentöt is meghallod, és a rendör sem fog letartóztatni autós üldözésért...   :nagymosoly:
Idézetet írta: "Gábor"

Érdemes hátsó hangszórókat betenni ha csak elöl ülünk?

Igen... bár elég kevés helyet hagytak a japcsik rá, de a kábel természeresen ott lóg. Leglább is 95-ben. Mindenestre senkit ne zavarjon ha kicsit közel kerül egymáshoz a két hangfal. Két 16-os ovál - és fontos, hogy ovál - 3 utas, gyönyörüen megtölti a teret. Itt már a basszus dominál. Méghozzá a csomagtár akusztikája miatt. Olyan, mint egy nagy mélyláda. Ez is a lényege. És bizony a Corollának szééép naaaaagy csomagtartója van! Egészbe 3 hulla is befér, darabolva több is.  :nagymosoly:  :nagymosoly:  /kis fekete humor/
Ekkor lesz csak igazán szép basszus, hogy az ember ki se akar szálni a kocsiból, és újraértékeli minden CD-jét  :nagymosoly: . Természetesen nem szükséges hozzá erösitö, a fejegység is böven meghajtja. És mondjuk akkor igy 15-25 között is már dübörög rendesen... de én sose értettem, hogy ettöl mért kell hangosabb. Persze az erösitönek a szebb hangzásban is szerepe van. De normál hangerön egy jobb fejegység is megteszi.
Amire viszont számitani kell a hátsó hangszórók esetében. Mindenképpen hátulról fog jönni a zene, de ha jól álitod be a fade-et akor nem lesz zavaró. De ha hallás után elosztod a teljesitmény fele-felébe, akkor a hátsó már nagyon kevés teljesitményt ad le... tehát akkor már minek  :pofa: .
Hátsót meg lehet úszni 8-10 ezerböl.
Idézetet írta: "Gábor"

Egy cd-s mp3 lejátszóra vágyom, bár inkább dvd lenne jó, de csak a kapacitása miatt, tehát nem videozni akarok... Létezik ilyen?

Persze... De minek ha nincs képernyö hozzá? Úgy semmi képpen nem éri meg. Akkor vegyél még hozzá 30-40-ért egy napelenzös TV-t. Bár a még mindig nem értem, hogy mi abban a ráció. Szerintem 10X veszélyesebb, mint telefonálni vezetés közben. Az hogy a hátsó utasoknak van kijelzö, az oké. A gyerek jobban elvan egy 400Km-es uton ha mesét néz.  :kacsint:
Na de vissza a lényeghez: Az mp3-as fejegység tökéltesen jó lesz. Egy CD-re is rengeteg mp3 fér, leglább 200, és ehez is 10 órát kell vezetned, hogy végig halgasd.  :nagymosoly:  
Idézetet írta: "Gábor"

Sajnos még egy normális lejátszót sem találtunk ilyen árfekvésben, mindegyikkel volt valami sw-es gond. Pl: shuffle módban nem működik jól a prev és a next, vagy nem kezelik jól a sok fájlt és a hosszú/ékezetes neveket.

Ebben már nincs tapasztalatom, de az ékezeteket egyik sem szereti. Sajnos fejlesztök elfelejtik ezeket a dolgokat.  Erre orvosság a saját CD. Én is mindig saját válogatásokat irok a PC-n, és az van bent. Minden a gyökérbe, és ékezetek nélkül Track01, Tarck02... stb. Kis munka, de megéri. Saját rádiód lesz belepofázás nélkül  :nagymosoly: .
Idézetet írta: "Gábor"
Bármelyik dologgal kapcsolatban várom az ötleteket, köszönöm!

Szivesen! Igaz, én a saját tapasztalataimat irtam le, de remélem segitettem Neked.  :kacsint:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: '98 corolla 1.3HB audio
« Válasz #74 Dátum: 2006.01.03 09:47:50 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Három csavar fogja az alu keretet, amiben a rádió van.
de hol a csavar? egyszerűen nem tudom hol kell hozzáférni...
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback