Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541227 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

etzel

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Audio kérdések
« Válasz #45 Dátum: 2005.10.22 13:15:57 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "etzel"
Hi,

tudja valaki, hogy a 2001-es Corolla gyári rádiójának mekkora a teljesítménye és hány hangszórót lehet rákötni? A HB-m hátsó traktusában van hely két hangszórónak (10 cm átmérő), de nem látom a vezetékezés kipéítését. Lehet hogy nincs is??? :(
Tud valaki megbízható hifi műhelyt, ahol hozott cuccból is dolgoznak és nme barmolják  szét a műszerfalat?

Én 9 éves Corollámban sem voltak hátúl hangszórók, de a kábelezés mindeddig szépen ott csücsült, várva a feladatát... Szerintem keresd még te is, ott kell az legyen.

Megnéztem hátul, de csak két vezeték köteg található. Az egyik a hátsó lámpa burkolatában tűnik el, a másik sem tűnik annak. Pedig ha hely van, akkor vezetéknek is kéne lenni, nem?  :?:

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #46 Dátum: 2005.10.22 13:54:30 »
Idézetet írta: "etzel"


Köszi. Az egyik Toyota szerviz szerint a 4x akármennyi wattot kihasználja a négy első hangszóró, ezért ha hátra is akarok hangszórót, akkor erősítőt kellene beépítenem. A rádiót sajnos nem tudom kiszerelni, mivel a kihangosítót meg úgy szerelték be, hogy a telefon tartóját szegecselték, és az belelóg a panel útjába. Fúrjam le a szegecseket, majd rakjam vissza csavarral? Asszem marad a Surányi, a honlap alapján korrektnek látszanak. Még egy kérdés: az iPodomhoz vettem DAT átalakítót, de túl magas az alapzaj, néha össze vissza elkezd előre hátra kapcsolgatni a magnó, ráadásul megfelelő hangerőhöz be kell nyúlnom a kazettatartóba és le kell nyomja a kazettát. Ezek szerint a két fej nem tökéletesen illeszkedik. Az iTrip megbízhatatlan és gyenge, a fórum egyéb részein ajánlott csatolóért sajnálom az az 50 gurigát. Egyéb megoldás nincs?

Ö-ööh, az első 4 hangszóró, ha komponens (mélyközép+magas) úgy van bekötve, hogy az eredő impedanciájuk 4Ohm, így hátra lehet nyugodtan kötni +2-t, csak tényleg ki kéne hozzá szedni a rádiót, a vezetékezéshez. Ha nem használod a telefontartót, akkor szerintem fúrd le a szegecseket...

Sajnos az adapterkazettával nagyon gyenge hangzás érhető el, pont azért, amit írtál, mert a fejtávolság nem fix, másrész a magnófej frekvenciaátvitele nagyon szűk (mélyeket+magasakat nem viszi át rendesen). Szerintem jobban jársz, ha veszel bele egy mp3-as fejet, normálisat már lehet kapni 30-35e-ért, és ez mindenképp jobb mint a gyári szalagdaráló... :D
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

etzel

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Audio kérdések
« Válasz #47 Dátum: 2005.10.22 18:39:43 »
Értem. Ezek szerint hátra is 4ohm-os hangszórók kerülhetnek? (pont ilyenem van... :wink: )
mp3-as fejre van tanácsod, hol, kinél, milyet?
THX

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #48 Dátum: 2005.10.22 21:58:17 »
Idézetet írta: "etzel"
Értem. Ezek szerint hátra is 4ohm-os hangszórók kerülhetnek? (pont ilyenem van... :wink: )
mp3-as fejre van tanácsod, hol, kinél, milyet?
THX

Így van, 4Ohm-osok kellenek (autóba nincs is más, csak sub-ban).
Nekem mp3-as Sony-m van, szeretem, szép hangja van, a rádió mondjuk kicsit gyengébb. Sokan az Alpine-ra, Kenwood-ra, Pioora esküsznek, ha lett volna keret rá, akkor én is Alpine-t vettem volna...  :(
Egyébként Surányitól volt, elég jó áron...
http://www.suranyihifi.hu/index.php?p=autohifi/termekek/autoradiok/1 a JVC-k elég jó áron vannak pl.!
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

VJozsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Audio kérdések
« Válasz #49 Dátum: 2005.11.06 11:33:40 »
Sziasztok,
nem tudom mennyire ismert, de a neten mászkálva akadtam erre az oldalra, ahol egy képekkel szépen dokumentált
E12-es mélynyomó-erősítő-ajtóhangszóró beépítés leírása található.
Ötleteket mindenképpen lehet belőle meríteni:
http://www.toyotas.de/cgi/wbb2/thread.php?threadid=63581&sid=&hilightuser=66
Ha valaki nem tud németül, a képek akkor is kárpótolnak.

ÉS egy kérdés:
PLacc,
A tükörháromszögbe hogyan építetted be a magasakat?
Kivágtad a háromszöget és egyszerűen elfért vagy komplikáltabb volt a dolog?
Előre is kösz.
Jozsi

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #50 Dátum: 2005.11.06 13:47:40 »
Idézetet írta: "VJozsi"
Sziasztok,
nem tudom mennyire ismert, de a neten mászkálva akadtam erre az oldalra, ahol egy képekkel szépen dokumentált
E12-es mélynyomó-erősítő-ajtóhangszóró beépítés leírása található.
Ötleteket mindenképpen lehet belőle meríteni:
http://www.toyotas.de/cgi/wbb2/thread.php?threadid=63581&sid=&hilightuser=66
Ha valaki nem tud németül, a képek akkor is kárpótolnak.

ÉS egy kérdés:
PLacc,
A tükörháromszögbe hogyan építetted be a magasakat?
Kivágtad a háromszöget és egyszerűen elfért vagy komplikáltabb volt a dolog?
Előre is kösz.

Szia VJozsi!
Köszi linket, még nem láttam, jópofa, bár én biztos nem áldoznám fel a pótkereket a pár erősítőért, meg kondiért... :) Viszont a mélynyomó tényleg ötletes!
A tükörháromszögre először ráraktam 2 oldalú ragasztóval (ideiglenes megoldásként...), majd tegnap du. szépen belefúrkáltam őket (pontosabban beleolvasztottam 2 lyukat, mert nincs lépcsősfúróm, amivel lehtne ~4cm-es lyukat ütni...), szóval ilyen lett, sztem elég jó... :) Nem kell semmit alakítani, mert a t.háromszögben elég mély hely van, csak fúrni kell...


Ilyen pedig a rádió...

Nagyobb képek a folderemben...
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #51 Dátum: 2005.11.07 07:33:23 »
Idézetet írta: "VJozsi"
Sziasztok,
nem tudom mennyire ismert, de a neten mászkálva akadtam erre az oldalra, ahol egy képekkel szépen dokumentált
E12-es mélynyomó-erősítő-ajtóhangszóró beépítés leírása található.
Ötleteket mindenképpen lehet belőle meríteni:
http://www.toyotas.de/cgi/wbb2/thread.php?threadid=63581&sid=&hilightuser=66
Ha valaki nem tud németül, a képek akkor is kárpótolnak.

Nem semmi... de azért én ennyire nem barmolnám szét a kocsit. Ja és ugye élből a pótkerék ellszállt...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Audio kérdések
« Válasz #52 Dátum: 2005.11.07 14:35:02 »
A német Toyota oldalon a lengyel kollégáknak külön van fórumuk......

Melesleg valóban nem kis munka volt belebuherálni a cuccost....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Audio kérdések
« Válasz #53 Dátum: 2005.11.07 14:50:23 »
Idézetet írta: "PLacc"
A tükörháromszögre először ráraktam 2 oldalú ragasztóval (ideiglenes megoldásként...), majd tegnap du. szépen belefúrkáltam őket (pontosabban beleolvasztottam 2 lyukat, mert nincs lépcsősfúróm, amivel lehtne ~4cm-es lyukat ütni...), szóval ilyen lett, sztem elég jó... :) Nem kell semmit alakítani, mert a t.háromszögben elég mély hely van, csak fúrni kell...

En inkabb megvettem a SOL-ban levo tukorharomszoget annak idejen mert abba siman belefer a legtobb csipogo es az nez ki a legkulturaltabban szerintem...

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #54 Dátum: 2005.11.08 10:27:38 »
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "PLacc"
A tükörháromszögre először ráraktam 2 oldalú ragasztóval (ideiglenes megoldásként...), majd tegnap du. szépen belefúrkáltam őket (pontosabban beleolvasztottam 2 lyukat, mert nincs lépcsősfúróm, amivel lehtne ~4cm-es lyukat ütni...), szóval ilyen lett, sztem elég jó... :) Nem kell semmit alakítani, mert a t.háromszögben elég mély hely van, csak fúrni kell...

En inkabb megvettem a SOL-ban levo tukorharomszoget annak idejen mert abba siman belefer a legtobb csipogo es az nez ki a legkulturaltabban szerintem...

Akinek jól megy... :D Mondjuk ez a 40mm-es dom nem hinném, hogy befért volna.  :wink:

egyébként: SIKERÜÜÜLT: http://www.toyotaclub.hu/mickey/images/placc/radio_update2.jpg.jpg :D
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Audio kérdések
« Válasz #55 Dátum: 2005.11.08 14:39:57 »
Ez tenyleg kiraly igy! :)

VJozsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Audio kérdések
« Válasz #56 Dátum: 2005.11.08 21:05:37 »
Idézetet írta: "PLacc"
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "PLacc"
A tükörháromszögre először ráraktam 2 oldalú ragasztóval (ideiglenes megoldásként...), majd tegnap du. szépen belefúrkáltam őket (pontosabban beleolvasztottam 2 lyukat, mert nincs lépcsősfúróm, amivel lehtne ~4cm-es lyukat ütni...), szóval ilyen lett, sztem elég jó... :) Nem kell semmit alakítani, mert a t.háromszögben elég mély hely van, csak fúrni kell...

En inkabb megvettem a SOL-ban levo tukorharomszoget annak idejen mert abba siman belefer a legtobb csipogo es az nez ki a legkulturaltabban szerintem...

Akinek jól megy... :D Mondjuk ez a 40mm-es dom nem hinném, hogy befért volna.  :wink:

egyébként: SIKERÜÜÜLT: http://www.toyotaclub.hu/mickey/images/placc/radio_update2.jpg.jpg :D


Köszi a tippeket, azt hiszem tavasszal én is belevágok egy hasonló projektbe :) .
Addig is mégegy kérdés:
Sok oldalon láttam, hogy ajtó-hangszóró cserénél zajcsillapító lapokat (Dynamat, stb) építenek be az ajtóba.
A tapasztalataitok szerint egy 2003-as Corollánál hangszóró upgrade esetén érdemes valahova?
Jozsi

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #57 Dátum: 2005.11.09 14:53:47 »
Idézetet írta: "szazketto"
Ez tenyleg kiraly igy! :)

Köszi!  :magasztal:  [smilie=sm38.gif]
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #58 Dátum: 2005.11.09 14:57:05 »
Idézetet írta: "VJozsi"

Köszi a tippeket, azt hiszem tavasszal én is belevágok egy hasonló projektbe :) .
Addig is mégegy kérdés:
Sok oldalon láttam, hogy ajtó-hangszóró cserénél zajcsillapító lapokat (Dynamat, stb) építenek be az ajtóba.
A tapasztalataitok szerint egy 2003-as Corollánál hangszóró upgrade esetén érdemes valahova?

Ártani biztos nem árt, de erről kuf kolléga bővebben tudna nyilatkozni, mert ő szerelt ilyet be az ajtóba, szvsz kis teljesítménynél nem szükséges, de nem árthat... :) Joó drága, és másrészt ha egyszer nedvességet kap belül, akkor az életben nem szárad ki a bitumenlap.
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

doki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Audio kérdések
« Válasz #59 Dátum: 2005.11.13 12:06:18 »
2005-ös corolla sedan terra új tulaj, és újdonsült Toyotás vagyok.
Hány centisek azelső ajtóban lévő hangszórók, és mekkora a teljesítményük?
Ugyanez érdekelne a hátsó ajtóban lévő hangszórók esertében is!
A gyári fejegység hány W-t tud?
Érdemes a hangszórókat kicserélni, és milyenre? Segítsetek ha tudtok!