Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541097 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Audio kérdések
« Válasz #30 Dátum: 2005.09.16 06:17:31 »
Idézetet írta: "keri"
Köszi a gyors választ és bocs ha nem jó helyen kérdeztem, de az audio kérdésekről gondoltam, hogy itt kellene. :oops:

Semmi gond, ezért vagyunk! :wink:
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #31 Dátum: 2005.09.16 07:26:24 »
Idézetet írta: "keri"
...de az audio kérdésekről gondoltam, hogy itt kellene. :oops:

Jaja... ez már nem a Te hibád....

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #32 Dátum: 2005.09.23 10:54:30 »
Az Általános/Autó hifi topikban is megkérdeztem ugyanezt, elnézést a dupla postért... Nem tudom, hová néz be hamarabb egy szaki :)

Idézet
iPod Nano-t valaki szemlélgette már? Itt van róla egy a sok cikkből: http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=29808

Nekem nagyon tetszik. Mivel a Corollámban most csak egy sima gyári CD-tár van, és szeretnék az autóban mp3-at is hallgatni, az a kérdésem, hogy ehhez a cucchoz vajon lesz-e valami kulturált adapter, amivel a Corolla gyári rendszerére rá tudnám kötni?

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #33 Dátum: 2005.09.24 12:14:51 »
Idézetet írta: "robi"
Na, errõl beszéltem. Utána kell nézni pontosan mi van az autódban.
Friss Corollásként én is érdeklõdtem fejegységcsere ügyében... Sakuránál azt mondta a raktáros fickó, hogy létezik gyári fedcomp kijelzõs beépítõkeret 2002 utáni corollába, ami persze mindent jelez, kivéve a rádiót, de a szabvány DIN helyre bármit be lehet építeni. 35k az ára, ami kicsit húzós, de nem gyányolja szét az autót, most meg szétnézek, aztán meglátjuk... :D
Valakinek van hasonló?
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

pipp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Audio kérdések
« Válasz #35 Dátum: 2005.09.26 14:00:36 »
Sziasztok!
Hét vége óta van egy 2001-es corollánk!!!
Hurrá, hurrá!!
Csak az a bibi, hogy a rádió keresője nem áll meg sehol. Ha a rádiótorony mellé érek( vidék) akkor jön a helyi rádió. Szóval arra következtetek, hogy antannahiba, az előző kocsi akkor csinálta ezt, mikor letörték az antannáját. (igaz nem toyota volt, de gondolom ez ebből a szempontból mindegy.  Bemegyek a helyi márkaszervízbe, ahol csávókám se szó se beszéd két nagy dög csavarhúzóval neki a rádiónak, bedugja, hogy így kell kivenni. Namost persze nem jött ki, műszerfalat megkarmolta, majd belátta, hogy lövése sincs bement megkérdezni. Gondolom a könyvet se találták, hogy hogy kell kiszedni. Azt mondták jöjjel viszza később, mert az egészet szét kell berhelni. Probléma: most az alsó sor gomb lóg és beesik. Mondom csinálják vissza, erre közlik, hogy ez így volt :evil:  :evil:  :evil:

SZerintetek:
1. Tényleg ki kell venni az egész kompjutert?
2. Tényleg ÍÍÍÍÍÍÍÍÍGY kell kivenni?
3. Merjek még ezek után visszamenni, van arra esély, hogy ha már nem szól (a cd most még jó) legalább vissza tudják csinálni?

Vagy: hova vigyem, ahol tuti nem teszik tönkre? :wink:
Köszi:Pipp

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #36 Dátum: 2005.09.26 14:18:52 »
Hajjaj... Add meg a márkaszervíz nevét/helyét, mások tudják hogy ezügyben kerülendõ...
Lehet, hogy egyszerûen az antenna csatlakozó kiesett a rádióbol. Ehhez bizony ki kell szedni a cuccot, hogy megállapítható legyen a baj. Ha nem is esett ki, csak így lehet kideríteni, hogy az antennakábel nem-e szakadt.
Kivenni meg biztos van rendes, szaxerû módszer. Az Iso rádiókat pl célszerszámmal lehet/ajánlatos kivenni.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Audio kérdések
« Válasz #37 Dátum: 2005.09.26 14:41:06 »
Idézetet írta: "pipp"
Csak az a bibi, hogy a rádió keresője nem áll meg sehol. Ha a rádiótorony mellé érek( vidék) akkor jön a helyi rádió.

Nekem se találja meg az összes adót. Viszont kézzel beállítva rendesen jön.
Amúgy tényleg megadhatnád ennek a "szervíznek" a nevét – esetleg a márkakereskedők topikban is – mint kerülendő helyet.  :evil:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Audio kérdések
« Válasz #38 Dátum: 2005.10.01 08:22:11 »
Idézet
Friss Corollásként én is érdeklõdtem fejegységcsere ügyében...
Nálam is lehet kapni, de csak 9500 HUF, az ISO csati 3200 HUF
Corolla E12 1.4 VVTi

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #39 Dátum: 2005.10.01 12:20:39 »
Szerintem nem egyre gondoltunk... :?:  :!:
Te nem a gyári fej helyére beépíthetõ keretre gondolsz (a képen)?

[a csatolmányt egy admin törölte]
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

etzel

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Audio kérdések
« Válasz #40 Dátum: 2005.10.22 00:25:18 »
Hi,

tudja valaki, hogy a 2001-es Corolla gyári rádiójának mekkora a teljesítménye és hány hangszórót lehet rákötni? A HB-m hátsó traktusában van hely két hangszórónak (10 cm átmérő), de nem látom a vezetékezés kipéítését. Lehet hogy nincs is??? :(
Tud valaki megbízható hifi műhelyt, ahol hozott cuccból is dolgoznak és nme barmolják  szét a műszerfalat?

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #41 Dátum: 2005.10.22 11:45:56 »
A gyári cucc teljesítménye 4x8W lehet kb., ezért szinte 100%, hogy lehet rákötni hátulra is hangszórót. Persze errõl úgy bizonyosodhatsz meg, hogy kiszereled a rádiót, vagy megnézed, hogy van-e rajta fader (FAD), ami elsõ-hátsó kiegyenlítettséget szabályozza. Ha van, akkor nyertél...

Egyébként www.suranyihifi.hu, profik, normális áron szerelnek.
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #42 Dátum: 2005.10.22 11:53:58 »
Én 9 éves Corollámban sem voltak hátul hangszórók, de a kábelezés mindeddig szépen ott csücsült, várva a feladatát... Szerintem keresd még te is, ott kell az legyen.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Audio kérdések
« Válasz #43 Dátum: 2005.10.22 11:57:48 »
Egyébként most szereltem be a gyári hangszóróknak látszó tárgyak helyére egy Spektron SPC26Z 2 utas komponens szettet, és áááááááááááááááá, eszméletlen jól szól még a gyári fejjel is! A magas bekerült a tükörháromszögbe, csak még a méretes hangváltót kell elhelyeznem vhol, hogy ne rezonáljon...
Ilyen:
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

etzel

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Audio kérdések
« Válasz #44 Dátum: 2005.10.22 13:11:30 »
Idézetet írta: "PLacc"
A gyári cucc teljesítménye 4x8W lehet kb...
Köszi. Az egyik Toyota szerviz szerint a 4x akármennyi wattot kihasználja a négy elsõ hangszóró, ezért ha hátra is akarok hangszórót, akkor erõsítõt kellene beépítenem. A rádiót sajnos nem tudom kiszerelni, mivel a kihangosítót meg úgy szerelték be, hogy a telefon tartóját szegecselték, és az belelóg a panel útjába. Fúrjam le a szegecseket, majd rakjam vissza csavarral? Asszem marad a Surányi, a honlap alapján korrektnek látszanak.

Még egy kérdés: az iPodomhoz vettem DAT átalakítót, de túl magas az alapzaj, néha össze vissza elkezd elõre hátra kapcsolgatni a magnó, ráadásul megfelelõ hangerõhöz be kell nyúlnom a kazettatartóba és le kell nyomja a kazettát. Ezek szerint a két fej nem tökéletesen illeszkedik. Az iTrip megbízhatatlan és gyenge, a fórum egyéb részein ajánlott csatolóért sajnálom az az 50 gurigát. Egyéb megoldás nincs?