Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541112 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Audio kérdések
« Válasz #2145 Dátum: 2019.06.03 16:56:08 »
Ha leírod a fejegység pontos típusát, szerintem a hozzáértő cartársak meg tudják nézni, hogy van-e rajta CD váltó bemenet?

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Audio kérdések
« Válasz #2146 Dátum: 2019.06.03 17:45:13 »
Ha leírod a fejegység pontos típusát, szerintem a hozzáértő cartársak meg tudják nézni, hogy van-e rajta CD váltó bemenet?

Amit leolvastam a jobb alsó sarokban az a 58816

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Audio kérdések
« Válasz #2147 Dátum: 2019.06.03 18:18:04 »
Hi!

Nekem Yatour van, minden szuper vele. CD váltó helyére kell dugni, szóval csak akkor vágj bele, ha van CD changer bemenet a headuniton (NEM fogok "fejegységet írni...). Beszerelni kábé 10 perc volt, és még 30, amit azzal töltöttem, hogy normálisan, úgy értem rázkódésmentesen rögzítsem a dobozát a kesztyűtartó belső oldalához.
Nálam manuálisan kell átváltani CD changerre, a hangereje a készüléken beállított hangerőtől is függ. Nálam kicsit hangosabb, mint a normál rádió adás, azt kábé 12-es hangerőn hallgatom (asszem 45 a max...), de BT-n 9-10 inkább.
A listázott kínai csodáknál egy neves gyártó akár 1DIN-es készüléke is jobb lesz, hidd el. Olyan nincs, hogy egy 25-30 ezres csilli-villi navis, meg videólejátszós headunit MINDENT kimagasló minőségben fog tudni. Ahogy írták, gyaníthatóan a hangminőségben erős kihívásokkal küzdenek. Nem minden a 300 Watt RMS. Meg aztán lehet, hogy képes lesz kommunikálni a telóval és még a kormányról is tudod vezérelni, de az is lehet, hogy nem...
A Yatourt meg a Densiont viszont gond nélkül tudod vezérelni. A Yatour olcsóbb.

Bocsi még egy kérdés: Pontosan melyik típus tetted bele, mert bárhol olvasok róla egy szó nincs a BT átvitelről csak USB csatlakozásról.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Audio kérdések
« Válasz #2148 Dátum: 2019.06.03 19:02:20 »
https://www.ebay.com/itm/Yatour-BTA-Bluetooth-Car-Adapter-Handsfree-Kit-For-Toyota-Lexus-Scion-Small-6-6/352350788958?hash=item5209be5d5e:g:S9cAAOSw--Fa8sbg
Ez elvileg Toyota csatlakozós és bluetooth-os :)
(nekem sima volt a Micrában, de nekem 2 gond is volt vele: az egyik, hogy nagyon hamar széttört a műanyag háza, a másik pedig, hogy ha úgy kapcsoltam ki a rádiót, hogy nem a Yatourról szólt a zene, akkor a következő bekapcsolásnál nem látta a Yatourt... Mai napig nem tudom, hogy a gyári rádió vagy a Yatour hibája volt-e)

https://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=10&termek=57161
Ez és ennek a bt-s verziója a "jó" kategóriába tartozik? :)

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Audio kérdések
« Válasz #2149 Dátum: 2019.06.04 09:33:35 »
...egy szó nincs a BT átvitelről csak USB csatlakozásról.

Dension Gateway Lite BT

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Audio kérdések
« Válasz #2150 Dátum: 2019.06.04 13:21:54 »
A fentebb linkelt Yatour is BT-s. Az enyém szerintem ugyanilyen, csak valszeg nem innen vettem, de az mindegy.

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Audio kérdések
« Válasz #2151 Dátum: 2019.06.04 15:20:57 »
Dension Gateway Lite BT

Köszi de nem Dension-ról volt szó, hanem a Yatour-ról.

DM74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Toyota Corolla 2006 1.4 HB Sol+
Re:Audio kérdések
« Válasz #2152 Dátum: 2019.09.01 10:26:47 »
Amit leolvastam a jobb alsó sarokban az a 58816

Szia, bár a fejegységem típusát nem tudom, de az én 2006-os corollámba még akkor újonnan vettem egy dension-hoz hasonló angol iPod adaptert (akkor “potom” 45ezer volt). Ezt a fejegység hátulján lévő CD cserélő bemenetbe bedugva az iPod/iTunes lejátszási listákat CD lemezként kezeli. A fejegység alján van 6 db lemezváltó gomb, vagyis 6 listába tettem a zenéimet, stílus alapján. Szerintem a fejegységek a nagy tömegű gyártás miatt biztos egységesen tartalmazzák a bemenetet.

Van egy ilyen elmentett linkem:
http://www.igeny.hu/corolla/barkacs.html

Bár nem nagy segítség.
Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja????

lac1ka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Audio kérdések
« Válasz #2153 Dátum: 2019.09.09 18:04:21 »
Sziasztok!

Egy Dension GW Lite BT-t próbálok a 2008-as Auris-omba bekötni. Egy 6+6-os csatlakozó jön ki az eszközből egy a csomagban lévő átalakítón keresztül. Ezt tudom a csak fejegységre kötni (a bemenet is üres volt eredetileg), szóval gondolom ezt kell. A probléma, hogy annak ellenére hogy a telefon felcsatlakozott az eszközre, nem tudok átváltani CD-re. A "DISC" gomb nem csinál semmit. Egy pillanatra bekapcsolásnál (és az eszköz le-fel csatlakozásánál) felvillan a CD-t jelző ikon, de aztán egyből el is tűnik.
Találkoztatok már hasonló problémával? Tudnátok segíteni hogy mi lehet a megoldás?

(csatoltam képeket a fejegységről, illetve a csatlakozóról.)

Köszönöm!

lac1ka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Audio kérdések
« Válasz #2154 Dátum: 2019.09.10 01:09:25 »
Sziasztok!

Egy Dension GW Lite BT-t próbálok a 2008-as Auris-omba bekötni. Egy 6+6-os csatlakozó jön ki az eszközből egy a csomagban lévő átalakítón keresztül. Ezt tudom a csak fejegységre kötni (a bemenet is üres volt eredetileg), szóval gondolom ezt kell. A probléma, hogy annak ellenére hogy a telefon felcsatlakozott az eszközre, nem tudok átváltani CD-re. A "DISC" gomb nem csinál semmit. Egy pillanatra bekapcsolásnál (és az eszköz le-fel csatlakozásánál) felvillan a CD-t jelző ikon, de aztán egyből el is tűnik.
Találkoztatok már hasonló problémával? Tudnátok segíteni hogy mi lehet a megoldás?

(csatoltam képeket a fejegységről, illetve a csatlakozóról.)

Köszönöm!

Kiegészítés képpen találtam részletes installálást toyotákhoz a dension honlapján, amit nem tudok előidézni, mivel nincs "car sided 12 pin" csatlakozóm. Szóval nekem mindig lesz egy üresen lógó kábelem, ami a kép jobb oldalán van (12-es apa). Ez lehet probléma?



lac1ka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Audio kérdések
« Válasz #2155 Dátum: 2019.09.11 13:38:22 »
Kiegészítés képpen találtam részletes installálást toyotákhoz a dension honlapján, amit nem tudok előidézni, mivel nincs "car sided 12 pin" csatlakozóm. Szóval nekem mindig lesz egy üresen lógó kábelem, ami a kép jobb oldalán van (12-es apa). Ez lehet probléma?

Közben megoldottam. A dension hivatalos honlapján lévő minidisc changer cfg file-t kellett felapplikálni a szerkezetre.

Laci84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Audio kérdések
« Válasz #2156 Dátum: 2020.06.16 16:55:44 »
Sziasztok!
2008-as Auris bluetooth-szal olyan problémám van, hogy hiába nyomom hosszan a Mode gombot, nem "szólal meg" hogy "Setup menu say a command."
Eddig tökéletesen működött, de egyszer azt vettem észre, hogy a telefon nem csatlakozik fel, ezért újra párosítani akartam, de a fenti probléma jött elő. Mi lehet a gond, tudtok segíteni?
Köszönöm előre is!

tomatos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Audio kérdések
« Válasz #2157 Dátum: 2020.11.25 14:13:21 »
Sziasztok, sikeresen benyomódott a Corolla-m bekapcsológombja. A bekapcs gomb ami mögött gondolom egy mikrokapcsoló van. Teljesen beesett a gomb és ki se lehet húzni.

Ez a típus:
https://www.cd4car.com/toyota-corolla-radio-mp3-6-cd-player-86120-02770-a51846-2009-2010-2011/

Tud valaki a javításában segíteni Vas megyében?

Köszi
Tamás

nice7end

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Audio kérdések
« Válasz #2158 Dátum: 2020.12.01 10:06:17 »
Űdv. Az a problémám hogy a napokban vásárolt Toyota corolla 2005.02. Audió egységén a bekapcsoló gomb kivételével minden érzéketlen. Egy rádió adó szól, sem csatornát váltani sem a pill fogyasztás, átlag fogyasztás de még az órát sem lehet a helyes időre beállítani. Mondták már róla hogy tipus baj meg ilyeneket. Érdemesebb javítani vagy inkább csere???

simplysteve

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Audio kérdések
« Válasz #2159 Dátum: 2020.12.06 17:28:30 »
Sziasztok! Van esetleg valakinek tapasztalata android mirrortéren? :otlet: 2017es Auris ts hybridbe (E180) kellene. Sajnos nem tudja az android autót. A kínai megoldások (fejegység csere) nem mindig kezelik a tolatókamerát + kicsit tartok tőlük. Köszi