Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541086 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tjuhasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
    • http://www.digichip.hu
Audio kérdések
« Válasz #15 Dátum: 2005.07.18 21:43:36 »
ATYS-001 adaptert nalam lehet kapni....
http://members.chello.hu/tjuhasz/

Udv: JT

tjuhasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
    • http://www.digichip.hu
Audio kérdések
« Válasz #16 Dátum: 2005.07.18 21:44:10 »
Ja es van iPod adapterem is Toyotahoz...
JT

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Audio kérdések
« Válasz #17 Dátum: 2005.07.19 11:00:04 »
Idézetet írta: "tjuhasz"
Ja es van iPod adapterem is Toyotahoz...
JT


Es mennyibe kerul egy ilyen cucc?
Mi a pontos neve/szama ennek a cuccnak?

kirigabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Hol lehet kicseréltetni a gyári rádiót?
« Válasz #18 Dátum: 2005.07.20 13:37:03 »
Szevasztok! Semmi gondom nincs a gyári rádióval, csak az hogy nem tudja az mp3-at :?  Gondoltam kicsit kés?bb lecserélem, de mivel nem tom hol csinálnák ezt meg és azt sem tudom, hogy az ott elhelyezked? fedélzeti computer utána hol foglel helyet, ezért azt gondoltam segítségeteket kérem!El?re is köszi!!!

                                                           Király :wink:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Hol lehet kicseréltetni a gyári rádiót?
« Válasz #19 Dátum: 2005.07.20 13:46:03 »
Idézetet írta: "kirigabor"
Szevasztok! Semmi gondom nincs a gyári rádióval, csak az hogy nem tudja az mp3-at :?  Gondoltam kicsit kés?bb lecserélem, de mivel nem tom hol csinálnák ezt meg és azt sem tudom, hogy az ott elhelyezked? fedélzeti computer utána hol foglel helyet, ezért azt gondoltam segítségeteket kérem!El?re is köszi!!!

                                                           Király :wink:


Semmi gond, csak ajánlom figyelmedbe a fórum átböngészését, találsz rengeteg infót. Sztem ezt a topikot a mod-ok le fogják majd zárni...
Előszőr is a gyári rádió, amibe a fedélzeti komp van az kijön szerelve teljesen. Helyébe egy keret amibe az új rádiót rakod. Természetesen a gyári fedkomp funkciói nélkül.
Egyébként pl. a VDO gyárt külön fejegységeket fedkomppal, a megfelelő jeleket ha megadod neki akkor az is tud sok mindent.

Dr. Genya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Audio kérdések
« Válasz #20 Dátum: 2005.07.20 18:13:25 »
Kivettem a Corollából a rádiót (2003) és beleraktam az Alpine CDA-9835-öt. a rádióvétel sznte a nullával egyenlö. Állítólag az antenna elött van egy erösítö, csak az a baj, hogy az átalakító ISO csatin a sötétkék kábelnél a gyári vezetékkötegben nincs kábel. megmértem multiméterrel a gyári vezetékköteg kábeleit és nem találtam remote 12V-ot, csak 6,5-öt, meg 4,7-et. A gyári rádió vajon hogy tudta  bekapcsolni az erösitöt?
Corolla E12 1.4 VVTi

Rob

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re: Hol lehet kicseréltetni a gyári rádiót?
« Válasz #21 Dátum: 2005.07.25 23:02:02 »
Idézetet írta: "kirigabor"
Szevasztok! Semmi gondom nincs a gyári rádióval, csak az hogy nem tudja az mp3-at :?  Gondoltam kicsit kés?bb lecserélem, de mivel nem tom hol csinálnák ezt meg és azt sem tudom, hogy az ott elhelyezked? fedélzeti computer utána hol foglel helyet, ezért azt gondoltam segítségeteket kérem!El?re is köszi!!!

                                                           Király :wink:


Én most vettem keretet a gyári rádió helyére. 4600 ft volt és olyan mint a lego. Össze kell rakni. Elsőre furcsa látvány beszerelve, de a hangzás kárpótól. A fogyi mérő engem kimondottan idegesített, (főleg a pillanatnyi) nem sajnálom.
Itt http://igeny.hu/corolla/ vannak még érdekes és okos dolgok.
b]Corolla Hb. 1,4 VVT-i 2004[/b]

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Audio kérdések
« Válasz #22 Dátum: 2005.09.15 08:36:52 »
Sziasztok!

Nem sokszor szoktam nézegetni Corolla topicot (lévén Carinám van ), ezért ha már megtárgyaltátok a kérdést akkor bocsi.

Egy barátomnak Corollája van és szeretné kicserélni benne az audio rendszert, mert állítólag nem igazán jól szól. Reklámoztam neki korábban a klubbot és most kért, hogy kérdezzem meg, mit érdemes beleszerelni, mi az ami jól szól(fejegység, hangszóró), stb.

Ha tudtok segítsetek,

Előre is köszi!!!!!!!!
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #23 Dátum: 2005.09.15 08:45:16 »
Idézetet írta: "keri"
Sziasztok!

Nem sokszor szoktam nézegetni Corolla topicot (lévén Carinám van ), ezért ha már megtárgyaltátok a kérdést akkor bocsi.

Egy barátomnak Corollája van és szeretné kicserélni benne az audio rendszert, mert állítólag nem igazán jól szól. Reklámoztam neki korábban a klubbot és most kért, hogy kérdezzem meg, mit érdemes beleszerelni, mi az ami jól szól(fejegység, hangszóró), stb.

Ha tudtok segítsetek,

Előre is köszi!!!!!!!!

Esetleg Általános / AutóHifi topik?
Most attól függ, milyen szinten szándéozik az illető hifizni.
Ha "Stúdiót" akar építni a kocsiba -> erre való az Autóhifi-s topikban lévő sok jó tanács, Ear mester ott a guru.
Ha pedig egyszerűen jobban akarja hallani a dolgokat mint a gyári cucc, semmi különös kiépítés nélkül, akkor elég a gyári hangszórókat leváltani valami másokra (pl koaxiális/triaxiális Magnat, Monacor) és már ég és föld a hangzás így is. Fejegységet is lehetne cserélni, de az a komp elvesztésével jár, macerásabb, és annyit nem dob a dolgon.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Audio kérdések
« Válasz #24 Dátum: 2005.09.15 09:24:07 »
Idézetet írta: "robi"
Fejegységet is lehetne cserélni, de az a komp elvesztésével jár, macerásabb, és annyit nem dob a dolgon.

Ez biztos így van? Nálam alul van a magnós rész. Ha azt kidobom, akkor a fedkomp, ami fölül van már nem működik?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Audio kérdések
« Válasz #25 Dátum: 2005.09.15 09:25:28 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "robi"
Fejegységet is lehetne cserélni, de az a komp elvesztésével jár, macerásabb, és annyit nem dob a dolgon.

Ez biztos így van? Nálam alul van a magnós rész. Ha azt kidobom, akkor a fedkomp, ami fölül van már nem működik?


Nálad nemtom, de az újnál (R12) már úgy van :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #26 Dátum: 2005.09.15 10:40:35 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "robi"
Fejegységet is lehetne cserélni, de az a komp elvesztésével jár, macerásabb, és annyit nem dob a dolgon.

Ez biztos így van? Nálam alul van a magnós rész. Ha azt kidobom, akkor a fedkomp, ami fölül van már nem működik?

Ha a komp és a rádió közösen használják a kijelzőt, akkor van rá esély. Mivel hogy a comp és a rádió legtöbb esetben egybe van építve.
De már olyat is hallottam, hogy a rádió kiszerelése után a komp továbbra is működött, és a kijelzőn persze sosem jelentek meg többé a rádió funkciói, de ezzel együtt lehet élni, hisz új rádiónak van saját kijelzője :)

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Audio kérdések
« Válasz #27 Dátum: 2005.09.15 11:02:38 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "robi"
Fejegységet is lehetne cserélni, de az a komp elvesztésével jár, macerásabb, és annyit nem dob a dolgon.

Ez biztos így van? Nálam alul van a magnós rész. Ha azt kidobom, akkor a fedkomp, ami fölül van már nem működik?

Ha a komp és a rádió közösen használják a kijelzőt, akkor van rá esély. Mivel hogy a comp és a rádió legtöbb esetben egybe van építve.
De már olyat is hallottam, hogy a rádió kiszerelése után a komp továbbra is működött, és a kijelzőn persze sosem jelentek meg többé a rádió funkciói, de ezzel együtt lehet élni, hisz új rádiónak van saját kijelzője :)


A Yarisnal pl. így van,ha a rádiót kiszeded,akkor a comp. rész tökéletesen mükszik.A rádió funkciók értelemszerüen eltünnek,de a hőfok, idő ,fogy. adatok maradnak.A magnó-rádió küldi a jeleit a comp-kijelző felé és az egy önnáló egység,nem csak kiijelző.
Corollánál nem tudom,csak érdekességképpen írtam be.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Audio kérdések
« Válasz #28 Dátum: 2005.09.15 11:15:35 »
Idézetet írta: "Hardy"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "robi"
Fejegységet is lehetne cserélni, de az a komp elvesztésével jár, macerásabb, és annyit nem dob a dolgon.

Ez biztos így van? Nálam alul van a magnós rész. Ha azt kidobom, akkor a fedkomp, ami fölül van már nem működik?

Ha a komp és a rádió közösen használják a kijelzőt, akkor van rá esély. Mivel hogy a comp és a rádió legtöbb esetben egybe van építve.
De már olyat is hallottam, hogy a rádió kiszerelése után a komp továbbra is működött, és a kijelzőn persze sosem jelentek meg többé a rádió funkciói, de ezzel együtt lehet élni, hisz új rádiónak van saját kijelzője :)


A Yarisnal pl. így van,ha a rádiót kiszeded,akkor a comp. rész tökéletesen mükszik.A rádió funkciók értelemszerüen eltünnek,de a hőfok, idő ,fogy. adatok maradnak.A magnó-rádió küldi a jeleit a comp-kijelző felé és az egy önnáló egység,nem csak kiijelző.
Corollánál nem tudom,csak érdekességképpen írtam be.

Na, erről beszéltem. Utána kell nézni pontosan mi van az autódban.

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Audio kérdések
« Válasz #29 Dátum: 2005.09.15 22:42:36 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "keri"
Sziasztok!

Nem sokszor szoktam nézegetni Corolla topicot (lévén Carinám van ), ezért ha már megtárgyaltátok a kérdést akkor bocsi.

Egy barátomnak Corollája van és szeretné kicserélni benne az audio rendszert, mert állítólag nem igazán jól szól. Reklámoztam neki korábban a klubbot és most kért, hogy kérdezzem meg, mit érdemes beleszerelni, mi az ami jól szól(fejegység, hangszóró), stb.

Ha tudtok segítsetek,

Előre is köszi!!!!!!!!

Esetleg Általános / AutóHifi topik?
Most attól függ, milyen szinten szándéozik az illető hifizni.
Ha "Stúdiót" akar építni a kocsiba -> erre való az Autóhifi-s topikban lévő sok jó tanács, Ear mester ott a guru.
Ha pedig egyszerűen jobban akarja hallani a dolgokat mint a gyári cucc, semmi különös kiépítés nélkül, akkor elég a gyári hangszórókat leváltani valami másokra (pl koaxiális/triaxiális Magnat, Monacor) és már ég és föld a hangzás így is. Fejegységet is lehetne cserélni, de az a komp elvesztésével jár, macerásabb, és annyit nem dob a dolgon.


Köszi a gyors választ és bocs ha nem jó helyen kérdeztem, de az audio kérdésekről gondoltam, hogy itt kellene. :oops:
95 Toyota Carina E 1,6 (151)