Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546131 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Audio kérdések
« Válasz #1995 Dátum: 2016.04.28 22:28:43 »
Sziasztok,

Engem is megcsapott az Audio fejegység csere szele. Adott egy 2005-ös E12-es Digit klímás Corolla Sedan. A közép konzolom úgy néz ki pont, mint a pár hsz-el feljebb beillesztett képen. Ennek az audió fejegységét szeretném kicserélni én is de nem tudom, vajon a csatlakozók meg úgy egyáltalán a beépítés mennyire kompatibilis.

Eddig ezeket találtam, illetve ezt listázza az Aliexpress:

http://www.aliexpress.com/wholesale?site=glo&g=y&SearchText=toyota+corolla+e120&page=1&initiative_id=QRW_20160428133925&shipCountry=HU&needQuery=n


A lényeg a BT hang átvitel, és a telefon kihangosító funkció, a GPS nem lényeg. A gyári fogyasztás kijelzést vajon átveszi ezek közül valamelyik?
Ha van valakinek tapasztalata ilyen átépítésben szívesen veszem a tanácsait.

Köszi előre is
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.28 22:43:49 írta Clemi »

csiszta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Audio kérdések
« Válasz #1996 Dátum: 2016.04.30 10:46:09 »
Sziasztok. FElmerült egy probléma. Van a kocsimban egy Dension Gateway lite bt a kocsimban. Telefonnal működik is jól, viszont a pendrive-ról nem akar zenét játszani. Milyen fájlrendszerűnek kell lennie a pendrive-nak és hogy kell mappába rendezni a zenéket? Köszi a választ. Egyébként Lg G4 telefont se vegyetek mert mindig lecsatlakozik a kihangosítóról, más telefon nem csinálja ezt...

adam74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Audio kérdések
« Válasz #1997 Dátum: 2016.05.10 09:38:52 »
Sziasztok!

2009-es évjáratú Corollában szeretném kicserélni a hátsó hangszórókat. Rengeteg videó van a neten a témáról (pl.
) de azok főként amerikai Corollákra vonatkoznak, de ahogy néztem az enyémben kicsit máshogy néz ki a hátsóülés. Nem egyben hajtható le, két oldalt az ajtóknál marad egy-egy kis "támladarab". A kérdésem az lenne az európai (bocs, dél-afrikai) Corollába is csak ennyi, hogy megveszem a hangzórót+beépítőkeretet, lepattintgatok mindent, ki a régi, keretestül vissza az új, aztán visszapattintgatok mindet? Akinek van már tapasztalata tudna pár dolgot írni, buktatókat, ebbe beleszaladtam stb. dolgokat. Nem szeretném, ha csere után zörögne az egész háta...
Előre is köszi!

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1998 Dátum: 2016.05.11 18:32:50 »
Sziasztok,

Engem is megcsapott az Audio fejegység csere szele. Adott egy 2005-ös E12-es Digit klímás Corolla Sedan. A közép konzolom úgy néz ki pont, mint a pár hsz-el feljebb beillesztett képen. Ennek az audió fejegységét szeretném kicserélni én is de nem tudom, vajon a csatlakozók meg úgy egyáltalán a beépítés mennyire kompatibilis.

Eddig ezeket találtam, illetve ezt listázza az Aliexpress:

http://www.aliexpress.com/wholesale?site=glo&g=y&SearchText=toyota+corolla+e120&page=1&initiative_id=QRW_20160428133925&shipCountry=HU&needQuery=n


A lényeg a BT hang átvitel, és a telefon kihangosító funkció, a GPS nem lényeg. A gyári fogyasztás kijelzést vajon átveszi ezek közül valamelyik?
Ha van valakinek tapasztalata ilyen átépítésben szívesen veszem a tanácsait.

Köszi előre is

Appradio pioneer tolatokamera es rockford fosgate erositok es melylada meg punch hangfalak vannak enyemben.
Lesz egy punch 4004 es 400wattos eladom uilyen van a kocsimban is.
Konrád

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Audio kérdések
« Válasz #1999 Dátum: 2016.05.11 19:39:25 »
Appradio pioneer tolatokamera es rockford fosgate erositok es melylada meg punch hangfalak vannak enyemben.
Lesz egy punch 4004 es 400wattos eladom uilyen van a kocsimban is.

Tutti neve vala. :D :lol: [rohog]
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #2000 Dátum: 2016.05.11 21:04:38 »
Egy jó foskapu...  :D Hifis körökben amúgy tényleg elterjedt "becenév"... Tegyük hozzá ok nélkül, mert az egyik legjobb hifis márka.  :yes:

hp16

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Audio kérdések
« Válasz #2001 Dátum: 2016.05.11 22:39:49 »
Sziasztok
2002-es Corolla Ts-nek mutatnia kellene a rádió kijelzőjén folyamatosan az időt és a külső hőmérsékletet?a használati útmutatóban úgy van a képen hogy mutatja,de nekem csak a fogyasztás,rádió neve stb. van ott és felül üres,ez mitől lehet?

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Audio kérdések
« Válasz #2002 Dátum: 2016.05.16 12:12:53 »
Sziasztok!
A bal hátsó ajtóban lévő hangfal megadta magát :( . Tudtok mondani valami infót róla, hogy valahonnan tudjak szerezi egy újat bele.
Köszi a választ.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #2003 Dátum: 2016.05.31 09:40:12 »
Ha valaki CD váltót keres E12-be: http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Toyota_6_os_CD_tar_50103838.htm?first=1

Ennyiért elég jó vétel szerintem.  ;)

ronnronn

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Audio kérdések
« Válasz #2004 Dátum: 2016.07.06 09:42:02 »
Sziasztok,

keresőben kerestem, nem leltem találatot.
Adott egy Auris 2015 Touch 2-vel.
Ehhez szeretnék mirrorlink funkciót.

http://car-solutions.com/en/smartphone-iphone-mirrorlink-car-adapter-for-pioneer-multimedia-receiver.php
http://car-solutions.com/en/video-cable-for-toyota-touch-2-entune-monitors.php

Ki is néztem a fenti eszközöket.
Kérdés, ezt a dobozt vajon be lehet -e applikálni?
Van valakinek tapasztalata ilyen box beépítésben?
Illetve kivel tudnám megcsináltatni, aki ért is hozzá és szépen szétszedi a rádió részt és be is építi.

Köszi!

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #2005 Dátum: 2016.07.06 21:30:46 »
Keresd Yautjat, nekem a Rockit ő rakta be, ez ujjgyakorlat lesz neki... :whistling:
Ha Corolla lenne arra vállalkoznék, de Aurist én se borítottam szét, mert azóta enyémet még 4x legalább szétszedtem... (tolatókam, android kábel stb)
Konrád

ronnronn

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Audio kérdések
« Válasz #2006 Dátum: 2016.07.07 11:48:26 »
Köszönöm :)

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Audio kérdések
« Válasz #2007 Dátum: 2016.07.19 13:27:53 »
Valaki tudja milyen hangszorok vannak corolla e12-ben?
Pontos atmerokre gondolok mert cserelnek hangszorokat!   ::)


MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Audio kérdések
« Válasz #2008 Dátum: 2016.07.19 13:56:42 »
Sziasztok. FElmerült egy probléma. Van a kocsimban egy Dension Gateway lite bt a kocsimban. Telefonnal működik is jól, viszont a pendrive-ról nem akar zenét játszani. Milyen fájlrendszerűnek kell lennie a pendrive-nak és hogy kell mappába rendezni a zenéket? Köszi a választ. Egyébként Lg G4 telefont se vegyetek mert mindig lecsatlakozik a kihangosítóról, más telefon nem csinálja ezt...
Ha még aktuális...
FAT32-re kell formázni és a zeneszámokat CD1..CD2..CD3 stb könyvtárakba kell másolni, ezek lesznek a cd-k!
http://www.dension.com/files/gwl-9231-1_gateway_lite_user_web.pdf

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #2009 Dátum: 2016.07.20 08:56:22 »
Valaki tudja milyen hangszorok vannak corolla e12-ben?
Pontos atmerokre gondolok mert cserelnek hangszorokat!   ::)
Gyári manualban benne van... de Pioner, helyette 16,5-es belemegy kiemelő kerettel amit vagy veszel, vagy legyártasz. Megjegyzem a boltban egyeztess, mert a hangszórok beépítési mélysége nem szabvány, hogy ha nem jók vegyék vissza.
Konrád