Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 553225 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Audio kérdések
« Válasz #1395 Dátum: 2011.03.24 19:54:25 »
Nem tudom, hogy a dension gateway 300 hibája e, szerintem a cd lejátszó inkább. Azzal meg nem megyek már sehova...
De megkérdezem a srácokat is, hátha...


Azt megtudnátok mondani, hogy a 3 ajtós Corollába(az enyémbe), hátra mekkora hangszórót lehet berakni?

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1396 Dátum: 2011.03.24 20:35:51 »
Hátra ne rakj hangszórót, csak ártasz vele. Ha a gyári hifiről tovább akar lépni az ember, akkor a végcél általában a következő felállás legyen: fejegység, erősítő(k), első komponens szett (mélyközép+magassugárzó jobb+bal), szubláda. A többi sallang, csak ront az összképen.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Audio kérdések
« Válasz #1397 Dátum: 2011.03.24 21:36:11 »
Hátra ne rakj hangszórót, csak ártasz vele. Ha a gyári hifiről tovább akar lépni az ember, akkor a végcél általában a következő felállás legyen: fejegység, erősítő(k), első komponens szett (mélyközép+magassugárzó jobb+bal), szubláda. A többi sallang, csak ront az összképen.

Már beszéltünk róla, hogy a HiFi nem cél. A multimédia inkább. Én már a házimozi generáció vagyok, és a szörránd többet ér nekem. Szeretem ha hátulról is szól a zene. Tehát szeretném cserélni, csak mekkora van ott?

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1398 Dátum: 2011.03.24 22:24:03 »
...a szörránd többet ér nekem...

Sztereó forrás esetén az sosem fog jól szólni, de te tudod. Rendes surroundhoz kellene egy processzor és többcsatornás forrás, így a gyári fej kapásból nem játszik... Egyébként ha hallanál egy rendes sztereó rendszert, eszedbe nem jutna kifogásolni, hogy nem szól hátulról a zene; az biza betölti az utasteret.

16-os hangszórók vannak a hátsó ajtókban is, legalábbis a beépítőkeret a hátsó hangszórókhoz ugyanúgy 16 centis, mint az elsőkhöz.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Audio kérdések
« Válasz #1399 Dátum: 2011.03.25 12:34:59 »
...a szörránd többet ér nekem...

Sztereó forrás esetén az sosem fog jól szólni, de te tudod. Rendes surroundhoz kellene egy processzor és többcsatornás forrás, így a gyári fej kapásból nem játszik... Egyébként ha hallanál egy rendes sztereó rendszert, eszedbe nem jutna kifogásolni, hogy nem szól hátulról a zene; az biza betölti az utasteret.

16-os hangszórók vannak a hátsó ajtókban is, legalábbis a beépítőkeret a hátsó hangszórókhoz ugyanúgy 16 centis, mint az elsőkhöz.

Köszönöm!

azt tudod, hogy hol lehet olyan beépítőt kapni?

Lessz majd processzoros fej is, szép lassan.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1400 Dátum: 2011.03.25 12:47:34 »
Hátsó ajtóba való beépítőkeretem van fölöslegben: megvettem a keretet, de utánaolvastam a témának, meghallgattam néhány autót, rájöttem, hogy csak árt a hátsó hangszóró, így végül ki sem bontottam a keretet. Mivel a 3- és 5-ajtós Corollákban ugyanazon a cikkszámon szerepel a hátsó hangszóró (lásd toyodiy.com), ezért belemegy a 3-ajtósba is. Sőt, első ajtókba való keretem is van, mondjuk az már be volt építve. Gyöngyösön átvehető. Ha ez nem megfelelő, beírod a keresőbe, hogy "corolla beépítőkeret", és hamar találsz belőle, több netes bolt is tart ilyet, sőt, lehet, hogy helyi autós boltban is kapható.

Viszont ha komoly rendszert akarsz, akkor inkább csináltass/csinálj MDF-ből rendes fa gyűrűt, jobb hangja lesz, mint a műanyag keretnek.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1401 Dátum: 2011.03.25 23:51:20 »
E 12 -esben a hátsó ajtóban 13 cm -es hangszóró van. Az rejtély, hogy miért árulnak oda is 16 -os keretet. Bár bemegy az is oda, csak akkor a kárpit pereme némileg beleérhet majd a hangszóróba. Szóval tuti, hogy az ott 13 -as, mert kivettem, megnéztem, megmértem.  :szemez:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1402 Dátum: 2011.03.26 13:00:36 »
Nem az a lényeg, hogy hanyas van ott gyárilag, hanem az, hogy mekkora az a legnagyobb, ami oda belefér. Tudomásom alapján belemegy a 16 cm-es is oda, csak kell egy kiemelő keret. Szerintem ebből adódóan 16-osat kell oda beletenni, mert mindél nagyobb a hangszóró, annál jobban is szól, meg nagyobb a hangereje.

Főként a mélyben van különbség a 16-os és a 13-as között. Amíg a 13-as csak úgy közép-magasban zenélget, addig a 16-osból már mélyhangok is jönnek ki, illetve az egész tartománya teljtebb.

Nekem az E11-ben elöl is 13-as volt a hangszóró, de a 16 cm-es befért simán. Szerintem az E12-es hátsó hangszórója is hasonló lehet ebből a szempontból...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1403 Dátum: 2011.03.26 16:40:22 »
Szerintem én is ezt írtam. Mármint hogy befér a 16 -os is. De a kérdés az volt, hogy mekkora van ott. Erre írtam, hogy 13 -as.
A kettő közötti különbséget ismerem. (mármint a hangzásban)  :)

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1404 Dátum: 2011.03.26 16:53:47 »
...mindél nagyobb a hangszóró, annál jobban is szól...

Jó lenne, ha így lenne: elég lenne legyártatni egy másfél méter átmérőjű hangsugárzót egy nappaliba, vagy egy ~25-30 centiset autóba.  :1eye:

Nem így van. Máshogy szólnak a 13-asok. Amit én hallottam, abból a 13-asnak valóban kevesebb volt a mélye, ellenben gyorsabb volt a kistesó, és szebben szólaltak meg az énekhangok. Szerintem simán van létjogosultsága a 13-as hangszóróknak. Csak nem a hátsó ajtóba kéne őket tenni, mert össze fogják kócolni a hangképet. Ja, mintha ezt már írtam volna korábban.  :ph34r:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Audio kérdések
« Válasz #1405 Dátum: 2011.03.27 09:28:49 »
Hihi, tegnap kikötöttem a kalaptartóban lévő Clarion 16x23-as koaxokat, tekertem a faderen kicsit előre, és meglepően jobb lett a hangzás, csak azt nem értem, ezt eddig miért nem léptem meg?!  :wacko:

Nekem is 13-asok (Clarion) vannak most az első ajtóban a gyári helyen, de megvannak az előző autónkból származó 16-os koax Carpowerek. Ezekre fogom kicserélni a kisebbeket, plusz rákötöm az erősítőre is őket. Végül egy kis "dynamat"-féle cuccos szükségeltetik még az első ajtókba és aztán gól. Többet nem is vagyok hajlandó zenére költeni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Audio kérdések
« Válasz #1406 Dátum: 2011.03.27 20:10:58 »
Köszönöm a válaszokat!

Akkor marad a fejegység, szigetelés hátul, hangszóró hátul cseresorrend. ha valahol már tetszik az eredmény, megállok.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Audio kérdések
« Válasz #1407 Dátum: 2011.03.28 18:15:29 »
Lusta vagyok hát kérdem a szakiktól Ipod touch 4 gent szeretnék illeszteni a gyári fejhez, mert lett hirtelen egy :D

H lehet legolcsóbban és h a számcímeket is tudja és lehessen kormányról vezérelni. v ha csak a densionos cucc van, akkor fejcsere lesz:(



Konrád

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1408 Dátum: 2011.03.28 19:54:59 »
...v ha csak a densionos cucc van, akkor fejcsere lesz:(

Miért, azzal mi a baj?

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Audio kérdések
« Válasz #1409 Dátum: 2011.03.28 20:27:28 »
A baj h az marha drága 40 papir annyiért meg komplett fejet kapok bluetooth-szal, ipod vezérléssel, USB-vel, pioneer fehérváron a mediaban akciosak voltak 2 hete.
Igazából tetszik a dupla dineses fejegység szívem szerint DVD-set tennék a helyébe inkább, de az meg 140 ezer.
Valami olcsobb megoldásra gondoltam, de gyanítom fejcsere lesz majd belőle.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.28 20:30:32 írta kleingy »
Konrád