Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 551327 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Audio kérdések
« Válasz #1350 Dátum: 2010.08.10 23:43:20 »
-----Most viszont kipróbáltam hozzá egy nagyjelszint/RCA átalakítót  3000Ft.-ért.
És láss csodát meglepően jól szólt

http://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=13&flypage=flypage.tpl&product_id=391&option=com_virtuemart&Itemid=1

Erre a ketyerére gondoltál ?
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Audio kérdések
« Válasz #1351 Dátum: 2010.08.15 22:55:05 »
Valószínűleg egy hülye kérdés következik előre is elnézést mindenkitől :innocent: ::)

Ha betennék hátra egy 300 W-os ládát akkor azt elbírja a jelenlegi akksi vagy kell egyet plusz beszerelni (mert sok ilyen autóba ahol van láda szoktam látni hogy van plusz akksi is)
Másik hogy mitől függ az hogy kell-e kondenzátort berakni a láda mellé vagy mi célt szolgál?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1352 Dátum: 2010.08.16 07:38:47 »
Sztem nézz át az Autóhifi topicba, ott jobban pörög az élet ebből a szempontból.  ;)
         

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: Audio kérdések
« Válasz #1353 Dátum: 2010.08.28 11:51:26 »
Sziasztok!

Hosszas keresgélés után sikerült megállapodnunk egy Premium Active felszereltségű 2.2-es Auris mellett. Úgy tudom ennek a hifije kezel iPodot, de a csatlakozót nem találtam sehol, csak egy 3.5-es aux csatlakozót. Utólag ezt be tudom szerelni házilag valahogy?

Előre is kösz!
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1354 Dátum: 2010.08.28 14:12:32 »
...a csatlakozót nem találtam sehol...

Szia! A kesztyűtartó felső rekeszében, annak is a bal oldalában is nézted? Elvileg ott kellene lennie. Esetleg még a könyöklőben tudom elképzelni, az Aurishoz árult utólagos iPod-kitet ott vezetik ki.

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: Audio kérdések
« Válasz #1355 Dátum: 2010.08.28 14:26:55 »
...a csatlakozót nem találtam sehol...

Szia! A kesztyűtartó felső rekeszében, annak is a bal oldalában is nézted? Elvileg ott kellene lennie. Esetleg még a könyöklőben tudom elképzelni, az Aurishoz árult utólagos iPod-kitet ott vezetik ki.
Aha, néztem. Nem volt ott, hacsak nincs esetleg beesve mögé. Az aux a kesztyűtartó alatt lóg, az utasoldali szőnyeg alatt van elvezetve. Csak kedden vesszük át, majd akkor szétszedem a kesztűtartót és kiderítem. Még az lehet, hogy az előző tulaj kiszedte és megtartotta magának..?
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Audio kérdések
« Válasz #1356 Dátum: 2010.08.28 15:04:57 »
...a csatlakozót nem találtam sehol...

Szia! A kesztyűtartó felső rekeszében, annak is a bal oldalában is nézted? Elvileg ott kellene lennie. Esetleg még a könyöklőben tudom elképzelni, az Aurishoz árult utólagos iPod-kitet ott vezetik ki.
Aha, néztem. Nem volt ott, hacsak nincs esetleg beesve mögé. Az aux a kesztyűtartó alatt lóg, az utasoldali szőnyeg alatt van elvezetve. Csak kedden vesszük át, majd akkor szétszedem a kesztűtartót és kiderítem. Még az lehet, hogy az előző tulaj kiszedte és megtartotta magának..?
Alapbol nem volt azokban sem iPod interface. Tartozekkent lehetett kerni.

mravikt

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
    • My Gallery
Re: Audio kérdések
« Válasz #1357 Dátum: 2010.08.28 15:32:30 »

Alapbol nem volt azokban sem iPod interface. Tartozekkent lehetett kerni.
[/quote]
Igen? Azt hittem, és tesztekben is azt írták, hogy a Premium Active felszereltsegnel mar szeria.
Toyota Corolla Wagon 1.4 VVT-i Sol ('05)
Toyota Auris 2.2 D-CAT ('07)

lexuxka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Audio kérdések
« Válasz #1358 Dátum: 2010.12.27 16:21:36 »
Helló Mindenki!

Segítségeteket szeretném kérni!A hónap elején vettem egy jvc kd-r401-s usb-s cd-s fejegységet!Minden oké volt vele mostanáig!Ugyanis úgy 4 5napja elkezdett olyat csinálni,hogy nem tudtam a menüben a cd-t és az usb-t választani és persze a cd-t sem adta ki :( Aztán volt olyan is hogy a gyújtás levétele után a betűk minden eltűnt de a háttérvilágítás maradt!Aztán a reset gomb nyomkodás után sem történt semmi se :evil: Na szóval ma visszavittem azt mondták megnézik de az motoszkált a fejemben hogy nem e a fagy miatt csinálta ezeket a dolgokat!Mert az autó ugyan tető alatt áll de csak olyan 2 3fokkal van jobb ideje mint ami kint áll egy az egyben a csillagos ég alatt!Szóval lehet hogy csak emiatt volt ez?Ha tudtok segítsetek!

Üdv.:TOM
Svájcban órát,Japánban Autót gyártanak!

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1359 Dátum: 2010.12.27 21:33:13 »
Helló Mindenki!

Segítségeteket szeretném kérni!A hónap elején vettem egy jvc kd-r401-s usb-s cd-s fejegységet!Minden oké volt vele mostanáig!Ugyanis úgy 4 5napja elkezdett olyat csinálni,hogy nem tudtam a menüben a cd-t és az usb-t választani és persze a cd-t sem adta ki :( Aztán volt olyan is hogy a gyújtás levétele után a betűk minden eltűnt de a háttérvilágítás maradt!Aztán a reset gomb nyomkodás után sem történt semmi se :evil: Na szóval ma visszavittem azt mondták megnézik de az motoszkált a fejemben hogy nem e a fagy miatt csinálta ezeket a dolgokat!Mert az autó ugyan tető alatt áll de csak olyan 2 3fokkal van jobb ideje mint ami kint áll egy az egyben a csillagos ég alatt!Szóval lehet hogy csak emiatt volt ez?Ha tudtok segítsetek!

Üdv.:TOM

Ha megnézed a fejegység használatiját, abban benne van egy hőmérséklet tartomány, ami még üzemszerű használatra megfelelő egy rádió számára. Mostanában elég hidegek vannak (nálunk már most -16, hajnalra meglesz a -20 is) már nem fér bele ebbe az üzemi tartományba, szóval kell neki idő amíg bemelegszik.
Én elképzelhetőnek tartom, hogy ez lehet a gondja, mert a kijelzők különösen háklisak ezekre a hideg  időkre. Szóval szerintem (sem) kell mindjárt rosszra gondolni, mert tényleg meglehet, hogy csak ez a gondja.
Minden esetre reménykedjünk, hogy valóban ezzel megúszod  ;)

lexuxka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Audio kérdések
« Válasz #1360 Dátum: 2010.12.28 14:40:24 »
Helló!

Köszi a választ! Hát megnéztem és bizony az üzemi tartomány az 0° és 40° között van :wacko:
De kérdem én a 21 században ennyit tud az elektronika,főleg egy Japán gyártmány! Mindegy talán csak ez lesz a gondja remélem! Max télen csak rádiózóm ::)

Üdv.: TOM

Ui.: Előre is Boldog Új évet!
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.28 14:41:29 írta kleingy »
Svájcban órát,Japánban Autót gyártanak!

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #1361 Dátum: 2011.01.07 22:08:25 »
sziasztok,
auris luna rádióra akarnék kötni usb interface-t, viszont ha jól tudom az a szélesebb fehér csatis dolog kell oda és nem ez a régebbi vékonyabb. Jól tudom? Átalakítót lehet kapni hozzá? Ugyanis ebayen a vékoncsatis 50EUR, a széles meg a duplája.
Másik, hogy ötletetek van, hogy honnan szerválhatnék egy olyan kábelt, ami nem egy ilyen böhöm kocka sd kártyás, aux kimenetes bizgentyű,hanem csak egy sima usb csati azt kész :-)

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Audio kérdések
« Válasz #1362 Dátum: 2011.02.09 13:53:42 »
Üdv!
segítséget kérek, hogy lehet a legfrappánsabban (legolcsóbban, legkönnyebben beszerelhetően) megoldani 2004-es cd-s Corolla usb támogatását ? Van valami  kütyü? Első körben nekem a Dension jutott eszembe, de az is lenne vagy 50 eft, és annyit nem ér...

Köszönettel:
hg
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1363 Dátum: 2011.02.09 14:03:51 »
Nézd meg a connects2 hasonló eszközeit:
http://www.connects2.co.uk/c2search.aspx?catID=53&manID=232&modID=596

Ennél olcsóbbat (ami működik is) nem nagyon fogsz kapni.

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Audio kérdések
« Válasz #1364 Dátum: 2011.02.09 14:34:30 »
Nézd meg a connects2 hasonló eszközeit:
http://www.connects2.co.uk/c2search.aspx?catID=53&manID=232&modID=596

Ennél olcsóbbat (ami működik is) nem nagyon fogsz kapni.
Köszönöm, igen, a működés szükséges és elengedhetetlen feltétele a dolognak.....
hg
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan