Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541199 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1080 Dátum: 2009.11.22 12:46:43 »
Van valakinek ötlete, hogyan lehetne a gyári antenna "erejét", vételiképességét növelni. Arra gondolok, hogy ha megyek haza a szüleimhez (2-es úton, Rétságra), akkor tapasztalom, hogy már ott elkezdenek recsegni a rádiók (mondjuk Juventus),


Nagyon egyszerű a megoldás: magasabbra kell tenni az antennát. Az adótornyokat is azért teszik a hegyek csúcsára, hogy minél magasabban legyenek és messzebbre lássanak. Vételnél annál jobb eredményt érünk el, minél magasabban van az antenna.
Kékestetőn a fél ország összes helyi kisrádióját tudtam hallgatni pedig egyik másik 100-200 km-re volt tőlem. Csak magasan voltam. :flowers:

 Ezenkívül az antenna mértét lehet növelni. Negyedhullám félhulám vagy egészhullám. Az egészhulámos méret 100 Mhz-nél már 3 méter.  :flowers:
A másik megoldás az érzékenyebb rádióvevő. A Suzukié ezek szerint érzékenyebb vevő, mint a Toyotáé.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Audio kérdések
« Válasz #1081 Dátum: 2009.11.22 13:17:11 »

 Ezenkívül az antenna mértét lehet növelni. Negyedhullám félhulám vagy egészhullám. Az egészhulámos méret 100 Mhz-nél már 3 méter.  :flowers:
A másik megoldás az érzékenyebb rádióvevő. A Suzukié ezek szerint érzékenyebb vevő, mint a Toyotáé.


Erre gondoltam. Nem lehet ez a vevőt kicserélni egy érzékenyebbre? Vagy az antennát?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1082 Dátum: 2009.11.22 13:28:46 »
A vevő maga a fejegység. Természetesen le lehet cserélni.

Az antennát ki lehet cserélni, tutinet le is írta, hogyan kaphatsz jobb vételt.

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re: Audio kérdések
« Válasz #1083 Dátum: 2009.11.23 18:57:36 »
Corolla Versoba „2007”szeretnék a gyári cd helyére egy 2 dines dvd lejátszót beépíteni ami tolatókamerát is tud fogadni. Az lenne a kérdésem, hogy van egy „gyári” beszélős bluetooth kihangosítom az működni fog az új fejegységgel vagy csak a gyárival kompatibilis? Azt hallottam hogy a kormányvezérlés az megoldható. Esetleg valaki tud  valamilyen információt a gyári hátsó tolatókamera aráról vagy jobban járok ha nem gyáriban gondolkozok. Sajnos a gyári tolatóradarom kicsit megszívatott ezért gondolkozok kamerába de nem akarok külön kijelzőt ez amúgysem tetszik a gyári cd.

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1084 Dátum: 2009.11.23 21:20:59 »
Corolla Versoba „2007”szeretnék a gyári cd helyére egy 2 dines dvd lejátszót beépíteni ami tolatókamerát is tud fogadni. Az lenne a kérdésem, hogy van egy „gyári” beszélős bluetooth kihangosítom az működni fog az új fejegységgel vagy csak a gyárival kompatibilis? Azt hallottam hogy a kormányvezérlés az megoldható. Esetleg valaki tud  valamilyen információt a gyári hátsó tolatókamera aráról vagy jobban járok ha nem gyáriban gondolkozok. Sajnos a gyári tolatóradarom kicsit megszívatott ezért gondolkozok kamerába de nem akarok külön kijelzőt ez amúgysem tetszik a gyári cd.
Üdv!
 Csak annyit szólnék a témához, hogy nem kell kompatibilis legyen a mostani bluetooth, ugyanis a legtöbb mai dvd beépített bluetooth-al rendelkezik, akkor egyszerübb azt használni...! Persze akkor már jó, ha tudja a GPS-t is, a tapasztalatom, hogy nem csak a felső kategória megfelelő, középáron (KÉP") is sok jó készüléket lehet találni.
A kameráknál igazából csak a felbontást kell figyelni, én 10.000 körül vettem, amit a hátsó ajtó zárjába be is tudtam építeni,(KÉP") ez is egy lehetőség...
Viszont lehet kapni olyan utólag beépíthető DVD-t, ami teljesen kompatibilis a gyári csatikkal, még a fed.komp is müxik rajta, csak az ára duplája az univerzális dvd-nek, de még mindig fele a gyárinak!
 ÜDV!


[a csatolmányt egy admin törölte]
Ja! :-)

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Audio kérdések
« Válasz #1085 Dátum: 2009.11.24 20:53:33 »
... (KÉP") ...
:eek: nem kevés munka van a kocsiban. Grat.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1086 Dátum: 2009.11.25 09:10:20 »
Köszi!
           Üdv!
Ja! :-)

Mayera

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Audio kérdések
« Válasz #1087 Dátum: 2009.12.08 22:19:34 »
Corolla Versoba „2007”szeretnék a gyári cd helyére egy 2 dines dvd lejátszót beépíteni ami tolatókamerát is tud fogadni. Az lenne a kérdésem, hogy van egy „gyári” beszélős bluetooth kihangosítom az működni fog az új fejegységgel vagy csak a gyárival kompatibilis? Azt hallottam hogy a kormányvezérlés az megoldható. Esetleg valaki tud  valamilyen információt a gyári hátsó tolatókamera aráról vagy jobban járok ha nem gyáriban gondolkozok. Sajnos a gyári tolatóradarom kicsit megszívatott ezért gondolkozok kamerába de nem akarok külön kijelzőt ez amúgysem tetszik a gyári cd.
Üdv!
 Csak annyit szólnék a témához, hogy nem kell kompatibilis legyen a mostani bluetooth, ugyanis a legtöbb mai dvd beépített bluetooth-al rendelkezik, akkor egyszerübb azt használni...! Persze akkor már jó, ha tudja a GPS-t is, a tapasztalatom, hogy nem csak a felső kategória megfelelő, középáron (KÉP") is sok jó készüléket lehet találni.
A kameráknál igazából csak a felbontást kell figyelni, én 10.000 körül vettem, amit a hátsó ajtó zárjába be is tudtam építeni,(KÉP") ez is egy lehetőség...
Viszont lehet kapni olyan utólag beépíthető DVD-t, ami teljesen kompatibilis a gyári csatikkal, még a fed.komp is müxik rajta, csak az ára duplája az univerzális dvd-nek, de még mindig fele a gyárinak!
 ÜDV!

Ha szeretne egy gyári I pod csatlakozót jutányos áron, akkor kérem jelezze. Mert nekem van egy eladó.

üdvözlettel
andras.mayer@jrs.co.at

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Audio kérdések
« Válasz #1088 Dátum: 2009.12.08 22:20:14 »
Hahó! Elég lesz már!

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Audio kérdések
« Válasz #1089 Dátum: 2009.12.08 23:00:15 »
Ha Dension gateway 300-as és jó faceliftesbe akkor érdekel a csati!
Árat küld el privibe!
Konrád

76vintage

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1090 Dátum: 2009.12.09 11:03:55 »
Hello,

nem tudjátok véletlenül, hogy 2006-os corollába létezik olyan cd-s egység, ami lejátsza az mp3-at is? Nekem sima cd-s van benne, szeretném lecserélni ilyenre, ha létezik. Bontóban esetleg csere?
Köszi
76

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1091 Dátum: 2009.12.09 11:11:00 »
Gyári megoldás nincs MP3 kezelésére.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.09 11:28:23 írta kleingy »
         

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1092 Dátum: 2009.12.09 11:25:59 »
Tündér vagy, Gyöngyi  :winkiss: , de sajnos 2006-os autóba nem jó az én cuccom. Az a régi csatlakozóval szerelt Corollákhoz, RAV4-hez, Avensishez, Yarishoz (stb) való.

Viszont vannak mp3-as CD-tárak, amit egy csatlakozó átalakítóval be lehet tenni. Konkrét típust nem tudok mondani, elvileg nem zárja ki semmi, hogy átalakítóval működjön egy tár. El kell menni egy autóhifishez, aki rendelkezik átalakítóval és bepróbál egy tárat.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1093 Dátum: 2009.12.09 11:30:10 »
Amúgy jó lenne tudni, h biztos az új, E15 Corollája van-e az érdeklődőnek, mert 2006 corollát Gúgliba beírva mindkét típust (E12 és E15) hozza.
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Audio kérdések
« Válasz #1094 Dátum: 2009.12.09 11:46:19 »
E15 mind tudja, E12 egyik sem.