Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541123 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1050 Dátum: 2009.09.13 21:42:16 »
Sziasztok!

Látom jól elbeszélgetek itt magammal, sebaj :sorcerer:. Nagyon jól szól a mélyláda, szereztem mélyládatesztet is mzog tőle az egész karosszéria :clap:. Egy ismerősöm azt mondta, bírna ez még többet is. Na jó tudom hogy nem ez a plafon, de nem rossz az már biztos. Egyetlen bajom hogy az első 4 hangszóró gyári és hallhatóan nem nagyon bírják az iramot. Úgyhogy lecserélem az első hangszórókat is. Ezekre:http://www.hu.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-A170Ci/specs.html. Hátul is 2 pioneer (http://www.hu.pioneer.eu/eur/products/25/132/201/TS-G1703i/specs.html) van hát akkor már előre is olyat teszek. Csak az a baj előre nem ezeket ajálják, nem tudom miért??? Talán nem kell hangváltó? Valaki tud erről valamit? Valaki cserélt már Aurisba első hangszórókat?

Peti

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1051 Dátum: 2009.09.13 23:33:33 »
Én azért meghallgatnék egy-két másik darabot, mondjuk komolyabb gyártóktól...

Csak azért, mert hátul Pioneer van, nem tennék elölre is azt....

Alpine, uDimension, DLS, Hertz, ezek csak hifivel foglalkoznak. Van még nagyon-nagyon sok gyártó, érdemes hallgatózni kicsit.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Audio kérdések
« Válasz #1052 Dátum: 2009.09.14 19:47:19 »
És, ha nem magaddal akarsz beszélni, akkor a nagyobb hifis topicban pörgősebben a HSZ-ek!  :yes: ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1053 Dátum: 2009.09.14 22:53:48 »
De csak az utóbbi két napban.... nem is értem, mi történt...  ::) :hmmmm:

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1054 Dátum: 2009.09.14 22:54:48 »
Beszabadultam.  :szemez:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1055 Dátum: 2009.09.14 23:21:28 »
Nefogdvisszamagad. Hátha okosodok kicsit...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1056 Dátum: 2009.09.14 23:22:27 »
Külömbemmeg én má annyiszor rászabadítottam a tollamat a hifis fórumokra, aszt mégse történt sose semmi.  :szemez:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Audio kérdések
« Válasz #1057 Dátum: 2009.10.21 22:58:06 »
Van valakinek valami egyszerű és kulturált megoldása, hogyan lehetne az E12-es Corollában, amiben gyári fejegység van (és ez így is marad, semmiképp nem vagyok hajlandó cserélni) mp3at lejátszani, Leginkább cd lenne a jó, de minden más megoldás érdekel :-) .

Korábban megszoktam, hogy egy cd-t (mp3) 2-3 hétig hallgatok, most meg egy Szegedi úton több alkalommal kellett cd-t cserélnem...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Audio kérdések
« Válasz #1058 Dátum: 2009.10.21 23:14:50 »
Esetleg így?  :flowers:

Amúgy meg az alsó tárolórekesz helyére befér egy szabvány 1 dines fejegység. Esetleg ebben gondolkodj!
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #1059 Dátum: 2009.10.22 00:49:15 »
Van valakinek valami egyszerű és kulturált megoldása, hogyan lehetne az E12-es Corollában, amiben gyári fejegység van (és ez így is marad, semmiképp nem vagyok hajlandó cserélni) mp3at lejátszani, Leginkább cd lenne a jó, de minden más megoldás érdekel :-) .

Korábban megszoktam, hogy egy cd-t (mp3) 2-3 hétig hallgatok, most meg egy Szegedi úton több alkalommal kellett cd-t cserélnem...

Dension icelink+ipod (nem olcso, de jo megoldas)
Toyota gyari cd tar (Satriani pont arul egyet)
Fm transmitter (nem jo, de olcso megoldas)
Vagy a Gabor altal javasolt ket megoldas egyike... Millio valasztek van :)
kisa
born to ride

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1060 Dátum: 2009.10.22 08:22:04 »
Van valakinek valami egyszerű és kulturált megoldása, hogyan lehetne az E12-es Corollában, amiben gyári fejegység van (és ez így is marad, semmiképp nem vagyok hajlandó cserélni) mp3at lejátszani, Leginkább cd lenne a jó, de minden más megoldás érdekel :-) .

Korábban megszoktam, hogy egy cd-t (mp3) 2-3 hétig hallgatok, most meg egy Szegedi úton több alkalommal kellett cd-t cserélnem...

Egyszerű és olcsó megoldás FM transmitter néven futik a köztudatban. Nekem is van. Ha Pesten vagy, Neked is adom, nincs az a pénz, hogy azt én még egyszer használjam, mióta bent van a normális hifi.

Vagy kevésbé egyszerű, de legalább drága az icelink, ami - ha nincs otthon iPod - alapból úgy egy ötvenesnél kezdődik.

"C" variáns a Carlink adapter, szintén 20-30 körül, járműspecifikus.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1061 Dátum: 2009.10.22 08:23:00 »
Dension icelink+ipod (nem olcso, de jo megoldas)
Toyota gyari cd tar (Satriani pont arul egyet)
Fm transmitter (nem jo, de olcso megoldas)
Vagy a Gabor altal javasolt ket megoldas egyike... Millio valasztek van :)


...tán olvasni kéne, mielőtt írni kezdek...  ::)
 :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Audio kérdések
« Válasz #1062 Dátum: 2009.10.22 21:17:34 »
Dension icelink+ipod (nem olcso, de jo megoldas)
Toyota gyari cd tar (Satriani pont arul egyet)
Fm transmitter (nem jo, de olcso megoldas)
Vagy a Gabor altal javasolt ket megoldas egyike... Millio valasztek van :)

Ez a Dension icelink lesz a megoldás, ez szimpatikus cucc. Elég drága, de egyszer meg fogom ajándékozni magam.
CD váltót azért nem veszem meg, meg azt a pénzt akkor inkább már erre a cuccra fogom költeni.

Ezt hogyan építik be? mennyire bontják szép a műszerfalat?
És hova szerelik, vagy azt kérhetem, hova menjen?
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.22 21:42:11 írta kleingy »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1063 Dátum: 2009.10.23 08:01:19 »
És hova szerelik, vagy azt kérhetem, hova menjen?

Én is IceLinket használok. (Ezért felesleges a CD-tár a kocsiban.) A beszerelését házilag is el lehet végezni, nekem legalábbis simán ment, pedig nem vagyok egy gyakorlott szerelő. Készítettem a beépítésről (mármint a végeredményről) és a működésről egy kis videót, ha valakit érdekel, feltöltöm a youtube-ra. Nálam a középkonzolban, a hamutartó fölött lévő rekeszben van a kábel, amire az iPodot csatlakoztatom, de elvileg lehet dokkolót is telepíteni, amihez viszont elkerülhetetlen, hogy megfúrd a műszerfalat. A kábelt külön kell megvenni, és elég hosszú ahhoz, hogy a vezető keze ügyében bárhol el lehessen helyezni: ki lehet vezetni a kesztyűtartóban, a középkonzolban, vagy akár a könyöklőben is. A kütyüt csak ajánlani tudom, messze a legjobb mp3-as megoldás Corollába, pláne, ha már iPodod is van.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Audio kérdések
« Válasz #1064 Dátum: 2009.10.26 22:01:02 »
A kütyüt csak ajánlani tudom, messze a legjobb mp3-as megoldás Corollába, pláne, ha már iPodod is van.

Nincs ipodom, viszont létezik olyan icelink, amin van usb. Ahogy olvasgattam, csak beletolom a pendrive-ot és megy.
Ha lesz "erő" veszek egy ilyet :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...