Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541212 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Audio kérdések
« Válasz #1020 Dátum: 2009.07.18 22:16:31 »
 :clap: :lol:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Audio kérdések
« Válasz #1021 Dátum: 2009.07.23 13:03:33 »
Köv dologról szeretnék segítséget ill. infót kérni. Ülés alá szeretnék mélyládát, valami olcsó és jót. Lehetséges-e hogy a gyári fejegység megmaradjon(ugye anno lehetett ilyent kérni extraként a corollához és gondolom ottis maradt a gyári) Illetve melyik az amire érdemes beruházni. Ha Somogy vagy Baranyában tudtok adni címet aki(k) ilyennel foglalkoznak jól és relatív olcsón dolgoznak.
Eddig ezt találtam. Paraméterek alapján jó-e? Mármint fog-e dübörögni vagy csak köhögni?(Azért dübörgés terén nincs nagy elvárásom nem akarom a kocsit szétrezegtetni)
Aktív subwooferláda ülés alá, vagy kis helyekre. Főbb paraméterek: Kettős hangtekercs, 120 W-os nagy teljesítményű erősítő, aluláteresztő szűrővel, Maxx Bass áramkör a virtuális basszuskiemeléshez, 17 cm-es (6-½:") reflex mélyhang-sugárzó, kettős neodímium mágnessel, Légsűrítéses szerkezet présöntött alumíniumvázzal, Távvezérelt erősítés szabályozás/alul-áteresztő szűrő (választható 50/75/100/120 Hz)/fáziskiválasztás, Kék LED teljesítményjelző, Vonalszintű audiobemenet/ hangszóró magas szintű bemenet. Szivar alakú vezetékes távvezérlő.

54 990.- Ft 
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.23 13:06:14 írta ToMii »

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Audio kérdések
« Válasz #1022 Dátum: 2009.07.23 19:27:50 »
Alapjaban veve jo lehet, de szamomra nem derult ki milyen marka milyen keszuleke.

Toyotabol volt gyari ules ala rakhato, allitolag nem volt rossz. Nekem Alpine van, szinten ules ala valo, de megszunt a gyartasa mar.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Audio kérdések
« Válasz #1023 Dátum: 2009.07.23 20:40:34 »
Alapjaban veve jo lehet, de szamomra nem derult ki milyen marka milyen keszuleke.

Toyotabol volt gyari ules ala rakhato, allitolag nem volt rossz. Nekem Alpine van, szinten ules ala valo, de megszunt a gyartasa mar.

Clarion SRV-313. Hány wattos a tied és milyen? Mármint menniyre vagy megelégedve vele. Gyári fejegységre rakták vagy kellett egy külön fejegység?

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Audio kérdések
« Válasz #1024 Dátum: 2009.07.23 22:20:19 »
Nem tudom hany wattos, 3 eve hasznalom. Bevalt a regi kocsimbol mentettem at. Ahogy mondtam Alpine, es Alpine fejegyseggel van hajtva, de ment a gyarival is normalisan. Arra figyelj, hogy hova rakod, ha erzekeny a fuled, akkor meg fogod hallani honnan szolj a mely hang (nalam akkor volt csak jo, ha a vezetoules ala raktam).
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Audio kérdések
« Válasz #1025 Dátum: 2009.07.27 20:23:12 »
Jó reggelt!
Ma reggel a Corollamban (E112) a rádió elkezdett vacakolni...
Ez azt jelenti, hogy olyan mint ha lefagyna (elhalkul és nem lehet visszahangosítani). Levettem a gyújtást, utána minden ok, de pár perc múlva megint ez történt...  :eek:
Valakinek volt már ilyen?
Gondolom ez szervíz, de hová vigyem?
Mivel ez gyárilag beépített rádió, lehet hogy csak márkaszervizben tudnak vele foglalkozni?
 :helpsmilie:
Jelentem megoldódott a rádió problémám.  :sorcerer:
Rettentően blőd volt a gond és nem is értem, hogy miként alakulhatott így.
A Toyotás szakértő pillanatok alatt kikapta a középkonzolból a szellőzőnyílást és egy-két spéci csavarhúzóval leemelte a kijelzőt a műszalfalról és láss csodát, a csatlakozó kipottyant a helyéről (egy kis füllel bepattan a helyére a csatlakozó és utána teljesen fixen a helyén marad.).
Az az érdekes, hogy az autó 2 éve van nállam és csak most jelentkezett a probléma, de a rádiótól eltekintve minden egyéb funkcióját elláta a kijelző a félig rácsatlakoztatott kábellel is.
Most újra szuperál!   :clap:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1026 Dátum: 2009.07.27 20:33:09 »
Jelentem megoldódott a rádió problémám.  :sorcerer:
Rettentően blőd volt a gond és nem is értem, hogy miként alakulhatott így.
A Toyotás szakértő pillanatok alatt kikapta a középkonzolból a szellőzőnyílást és egy-két spéci csavarhúzóval leemelte a kijelzőt a műszalfalról és láss csodát, a csatlakozó kipottyant a helyéről (egy kis füllel bepattan a helyére a csatlakozó és utána teljesen fixen a helyén marad.).
Az az érdekes, hogy az autó 2 éve van nállam és csak most jelentkezett a probléma, de a rádiótól eltekintve minden egyéb funkcióját elláta a kijelző a félig rácsatlakoztatott kábellel is.
Most újra szuperál!   :clap:

Örülök neki, hogy minden rendben van. Én is hasonlóra gondoltam, mikor az enyémmel sem volt 100%-os. Most viszont van egy távirányítós rádiód is... Amúgy tetszik?

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Audio kérdések
« Válasz #1027 Dátum: 2009.07.27 21:45:52 »
Örülök neki, hogy minden rendben van. Én is hasonlóra gondoltam, mikor az enyémmel sem volt 100%-os. Most viszont van egy távirányítós rádiód is... Amúgy tetszik?
Tetszik, így most már valami extra is van az autómban!
Az én rádióm egy kicsit idejét múlt volt, viszont most már tudom, hogy nincs vele semmi gond.
 :D

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #1028 Dátum: 2009.08.15 20:48:58 »
auris, hátsó ajtó, hangszóró ... mikor kicsit hangosabban hallgatom a zenét és rajta van a basszus rendesen, zörög olyan hörgő hangon az ajtókárpit. ha kicsit benyomom a kárpitot, nincs hang, ha elhúzom, akkor se. Valami ötlet mivel lehet kitömni h ne zörögjön?

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1029 Dátum: 2009.08.29 11:44:54 »
Szerintetek ez passzolna az E12-be? Ránézésre megfelel...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1030 Dátum: 2009.08.29 15:58:55 »
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Én sohasem voltam egy nagy autohifi mágus, de most sikerült hozzájutnom olcsón egy 400W-os Blaupunkt erősitőhöz (GTA2 Special MK II) és egy 600W-os mélyládához. Szeretném bekötni az Aurisba, csak az a baj hogy gyári fejegységem van és azon nincsen RCA csatlakozó:S. Láttam olyan átalakítót ami a hátsó hangszóró vezetékeiről vesz le egy kis jelfeszültséget és azt alakítja át az erősítőnek, csak ez nem tudom jó e. Eddig az "audiorendszerem" egyszerű, gyári fejegység, első 4 hangszóró szintén gyári, 2 hátsó hangszórót én építettem be (2db Pioneer TS-G1703i 180W max. 35W normál teljesítmény) szóval ezek mellé jönne még az erősítő a mélyládával.
 Kerestem olyan RCA adapter kábelt is amit csak a fejegységbe be kellene dugni és kész, de nem találok.
Ha bárki el tudna látni jótanácsokkal a beszerelést illetően, kérem segítsen....hogy érdemes megcsinálni. Persze kábelkészletet még kell vennem. Azon is gondolkoztam hogy elviszem az egész cókmókot egy autóhifis céghez és megkérem őket szereljék be nekem a cuccot. De azért szeretnék 1-2 dologgal tisztában lenni a témát illetően.

Előre is köszönöm!

Peti

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1031 Dátum: 2009.08.30 10:52:23 »
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Én sohasem voltam egy nagy autohifi mágus, de most sikerült hozzájutnom olcsón egy 400W-os Blaupunkt erősitőhöz (GTA2 Special MK II) és egy 600W-os mélyládához. Szeretném bekötni az Aurisba, csak az a baj hogy gyári fejegységem van és azon nincsen RCA csatlakozó:S. Láttam olyan átalakítót ami a hátsó hangszóró vezetékeiről vesz le egy kis jelfeszültséget és azt alakítja át az erősítőnek, csak ez nem tudom jó e. Eddig az "audiorendszerem" egyszerű, gyári fejegység, első 4 hangszóró szintén gyári, 2 hátsó hangszórót én építettem be (2db Pioneer TS-G1703i 180W max. 35W normál teljesítmény) szóval ezek mellé jönne még az erősítő a mélyládával.
 Kerestem olyan RCA adapter kábelt is amit csak a fejegységbe be kellene dugni és kész, de nem találok.
Ha bárki el tudna látni jótanácsokkal a beszerelést illetően, kérem segítsen....hogy érdemes megcsinálni. Persze kábelkészletet még kell vennem. Azon is gondolkoztam hogy elviszem az egész cókmókot egy autóhifis céghez és megkérem őket szereljék be nekem a cuccot. De azért szeretnék 1-2 dologgal tisztában lenni a témát illetően.

Előre is köszönöm!

Peti

Hát... jó nagy fába vágtad a fejszédet. Ha mindenáron meg akarod tartani a gyári fejegységet, akkor két lehetőséged van. Az egyik, hogy keresel egy olyan erősítőt, amin van magas jelszintű bemenet. Gondolom, a tiéden nincs, és nem szeretnél bevásárolni, hiszen éppen most vásároltál be erősítőből

A másik lehetőség , hogy elviszed az autót egy megfelelően képzett műszerészhez, aki beépít neked utólag egy első és hátsó RCA-párost. Ez sokkal jobb megoldás.

Az ilyen jelát- meg visszaalakítók kényszermegoldások. Kábé olyasmi, mintha FM transmitterrel akarnál MP3-at lejátszani.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1032 Dátum: 2009.08.30 10:52:56 »
Mennyi volt a GTAII?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1033 Dátum: 2009.08.30 11:59:10 »
Mennyi volt a GTAII?

Egy 20-asért vettem a 2 éves ládát az erősítővel, egy haveromtól. Most vettem reggel egy SAL jelátalakítót + M.N.C erősítő kábelköteg szettet, van benne biztosíték, saruk, kábelek, minden ami kell. Eleinte én is tartottam ettől a jelátalakítós dologtól, de úgy hallottam ha csak egy mélyládával akarom megtoldani a hangrendszert, akkor ez az átalakító tökéletesen megfelel a célnak. A baj csak akkor van ha még akarok rajta bővíteni, mert akkor össze lehet szedni egy kis generátorzajt is akár ami minőségromláshoz vezet, persze ezt is ki lehet védeni.
 Szóval most már nincsen visszaút :clap: én fogom berakni és kész. Majd meglátjuk hogy sikerül, elvégre én is autóelektroműszerész vagyok vagy mi a szösz. Igaz az autóhifivel eddig még nem foglalkoztam, de hamár ilyen olcsón hozzájutottam a cuccoshoz, meg kell ezt is tanulnom.
Köszi a segítséget!! :flowers:

Peti

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1034 Dátum: 2009.08.30 12:03:13 »
Van magas jelszintű bemenet az erősítőn.