Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 544614 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Audio kérdések
« Válasz #1005 Dátum: 2009.06.26 08:23:02 »
Jó reggelt!

Ma reggel a Corollamban (E112) a rádió elkezdett vacakolni...
Ez azt jelenti, hogy olyan mint ha lefagyna (elhalkul és nem lehet visszahangosítani). Levettem a gyújtást, utána minden ok, de pár perc múlva megint ez történt...  :eek:
Valakinek volt már ilyen?
Gondolom ez szervíz, de hová vigyem?
Mivel ez gyárilag beépített rádió, lehet hogy csak márkaszervizben tudnak vele foglalkozni?
 :helpsmilie:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1006 Dátum: 2009.06.26 10:40:36 »
Jó reggelt!

Ma reggel a Corollamban (E112) a rádió elkezdett vacakolni...
Ez azt jelenti, hogy olyan mint ha lefagyna (elhalkul és nem lehet visszahangosítani). Levettem a gyújtást, utána minden ok, de pár perc múlva megint ez történt...  :eek:
Valakinek volt már ilyen?
Gondolom ez szervíz, de hová vigyem?
Mivel ez gyárilag beépített rádió, lehet hogy csak márkaszervizben tudnak vele foglalkozni?
 :helpsmilie:

Szia!

Nekem nem volt ilyen, de szerintem a rádiód ment tönkre és ez lehet a hiba.

Nem tudom, hogy mennyire vagy jó szerelő, én kimérném a hangszóró vezetékeket is, hogy nincs-e zárlat. Nem ismerem a magnó erősítőjét, lehet, hogy a rövidzárvédelem kapcsolt be.

Annyit kell tudni a rendszerről, hogy a magnóban van az erősítő (és a lejátszó fej), míg fent csak a vezérlő gombjai. A magnó helyére be lehet egy szabvány (DIN) fejegységet építeni. Ekkor a felső gombok nem fognak menni, a fejegység gombjait lehet csak használni. Nekem így van most és bevált.

Amennyiben a magnó ment tönkre, úgy a javítása helyett vennék egy CD-s/MP3-as fejegységet és azt raknám be. Az én Pioneer fejem beépítése után növekedett a hangminőség, rádió esetén is, ami arra utal, hogy egy olcsóbb CD-s fej is jobb hangú, mint a gyári kazis fejegység.

Szóval első körben vezetékek ellenőrzése, hogy nincs-e zárlat, aztán a fejegység ellenőrzése. Ha te nem értesz hozzá, akkor egy autóvillamosságist kell keresni, nem sima szerelőt.

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Audio kérdések
« Válasz #1007 Dátum: 2009.06.26 11:31:30 »
Szia!
Nekem nem volt ilyen, de szerintem a rádiód ment tönkre és ez lehet a hiba.
Nem tudom, hogy mennyire vagy jó szerelő, én kimérném a hangszóró vezetékeket is, hogy nincs-e zárlat. Nem ismerem a magnó erősítőjét, lehet, hogy a rövidzárvédelem kapcsolt be.
Annyit kell tudni a rendszerről, hogy a magnóban van az erősítő (és a lejátszó fej), míg fent csak a vezérlő gombjai. A magnó helyére be lehet egy szabvány (DIN) fejegységet építeni. Ekkor a felső gombok nem fognak menni, a fejegység gombjait lehet csak használni. Nekem így van most és bevált.
Amennyiben a magnó ment tönkre, úgy a javítása helyett vennék egy CD-s/MP3-as fejegységet és azt raknám be. Az én Pioneer fejem beépítése után növekedett a hangminőség, rádió esetén is, ami arra utal, hogy egy olcsóbb CD-s fej is jobb hangú, mint a gyári kazis fejegység.
Szóval első körben vezetékek ellenőrzése, hogy nincs-e zárlat, aztán a fejegység ellenőrzése. Ha te nem értesz hozzá, akkor egy autóvillamosságist kell keresni, nem sima szerelőt.
Köszönöm a tippet.
Én sajnos nem értek a villamossági dolgokhoz és eszközöm sincs egy ilyen bogarászáshoz.
Azt nem tudom, hogy a villamosságis, az hogy fér hozzá a kábelekhez?
Nem szeretném, ha szétbarmolná az autót...
Esetleg tudsz Pesten megbízható szakit?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1008 Dátum: 2009.06.26 11:43:03 »
Köszönöm a tippet.
Én sajnos nem értek a villamossági dolgokhoz és eszközöm sincs egy ilyen bogarászáshoz.
Azt nem tudom, hogy a villamosságis, az hogy fér hozzá a kábelekhez?
Nem szeretném, ha szétbarmolná az autót...
Esetleg tudsz Pesten megbízható szakit?
A villamosságis kiszereli a magnót és a mögötte elvő kábeleket kezdni el mérni. Pl. hogy egymás mellett futó kettő kábel között van a kapcsolat (rövidzárlat) vagy sem...
Ha ezek jók, akkor a fejegységet áram alaá helyezi egy tápról és a saját hangszóróin kipróbálja, elkezdi azt vizsgálni...

Ha jó a szakember, akkor nem barmolja szét kocsit. Amúgy még egy komolyabb autóhifis studió/szakember is jó választás, talán még jobban értenek azok hozzá...

Én nem vagyok pesti, lövésem nincs, hogy ott hol van szaki, szerintem a többiek tudnak neked ebben segíteni. Miután ezt a témát nem olvassák szerintem olyan sokan, javaslom, hogy a technikai kérdéses vagy az általános Corolla témába kérdezd meg az embereket, hogy hol van ott villamosságis/hifis szerelő. Biztos ebben többen tudnak segíteni neked.

(Amúgy 90%-ra biztos vagyok, hogy a fejegységeddel lesz vmi probléma. Ugyanis ha a kábel kontaktos, akkor vagy szól jól vagy sehogy. A zárlat meg eléggé valószínűtlen, ha nem lett berhelve már a rendszer.)

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Audio kérdések
« Válasz #1009 Dátum: 2009.06.26 12:03:29 »
A villamosságis kiszereli a magnót és a mögötte elvő kábeleket kezdni el mérni. Pl. hogy egymás mellett futó kettő kábel között van a kapcsolat (rövidzárlat) vagy sem...
Ha ezek jók, akkor a fejegységet áram alaá helyezi egy tápról és a saját hangszóróin kipróbálja, elkezdi azt vizsgálni...
Ha jó a szakember, akkor nem barmolja szét kocsit. Amúgy még egy komolyabb autóhifis studió/szakember is jó választás, talán még jobban értenek azok hozzá...
Én nem vagyok pesti, lövésem nincs, hogy ott hol van szaki, szerintem a többiek tudnak neked ebben segíteni. Miután ezt a témát nem olvassák szerintem olyan sokan, javaslom, hogy a technikai kérdéses vagy az általános Corolla témába kérdezd meg az embereket, hogy hol van ott villamosságis/hifis szerelő. Biztos ebben többen tudnak segíteni neked.
(Amúgy 90%-ra biztos vagyok, hogy a fejegységeddel lesz vmi probléma. Ugyanis ha a kábel kontaktos, akkor vagy szól jól vagy sehogy. A zárlat meg eléggé valószínűtlen, ha nem lett berhelve már a rendszer.)
Ez igen, nagyon jól leírtad a dolgot!
A fejegység cseréjét meggondolom, mert ami azt illeti, nem szeretném megbontani a műszerfal összképét, bár nem tudom, hogy a tiédben hogy fest egy másik rádióval.
Gondolom, lehet szerezni használtan ilyen fejegységet...
Köszönöm szépen a segítségedet.
 ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1010 Dátum: 2009.06.26 12:06:40 »
Lehet bontóban szerezni, de horror ára van egy mostani MP3-as autórádióhoz képest. Bontók listáját megtalálod a főoldalon a baloldali menüben.  :szemez:
         

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Audio kérdések
« Válasz #1011 Dátum: 2009.06.27 14:18:18 »
Lehet bontóban szerezni, de horror ára van egy mostani MP3-as autórádióhoz képest. Bontók listáját megtalálod a főoldalon a baloldali menüben.  :szemez:

Szerintem nem biztos, hogy a rádió a szar.
- Lehet,hogy valamelyik hangszórókábel földzárlatos és a rádió csak lekorlátoz.
- Javaslom tekergesd a FEDER-t és a BALANCE-t úgy,hogy mindig csak egy hangszóró szóljon.
- Ha a kábel valahol sérült, így rá fogsz jönni,hogy melyik.

Idézetet helyretettem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.27 15:52:27 írta kleingy »

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Audio kérdések
« Válasz #1012 Dátum: 2009.06.27 23:16:40 »
Szerintem nem biztos, hogy a rádió a szar.
- Lehet,hogy valamelyik hangszórókábel földzárlatos és a rádió csak lekorlátoz.
- Javaslom tekergesd a FEDER-t és a BALANCE-t úgy,hogy mindig csak egy hangszóró szóljon.
- Ha a kábel valahol sérült, így rá fogsz jönni,hogy melyik.
Az a furcsa, hogy néha úgy viselkedik, mintha lefagyna...
Jövő héten elviszem valahová, hogy nézzék meg, mert eléggé zavar ez az állapot.
Köszönöm a tippet!
 ;)

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Audio kérdések
« Válasz #1013 Dátum: 2009.06.28 17:56:51 »
E12 kérdés:

Hogyan lehet fixen a rádió RDS infóját beállítani a pillanatnyi/átlagfogy./átlagseb. helyett?

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1014 Dátum: 2009.06.28 18:02:18 »
E12 kérdés:

Hogyan lehet fixen a rádió RDS infóját beállítani a pillanatnyi/átlagfogy./átlagseb. helyett?
Mikor bejön a kijelzőn a fogyi, akkor nyomd meg a rádió (FM) gombot és akkor átvált RDS-re és úgy is marad.

Vagy mikor bekapcsolod a rádiót, akkor ne a nyomógombbal nyomd be, hanem a rádió FM gombjával, ekkor is marad az RDS.

Ha érdekel közben a fogyi, akkor TRIP/NAVI gomb, majd utána rádió (FM) gomb. És akkor megint úgy marad.

Ha eredetileg fogyasztáson volt és úgy kapcsolod ki, majd be, akkor egy darabig RDS lesz, majd utána ismét fogyi. Ezért is kell átváltani a rádió gomjával RDS-re. Vagy azzal kell bekapcsolni a rendszert.

Olyan, hogy full-ra kikapcsolni a fogyi funkciót, olyan nincs.

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Audio kérdések
« Válasz #1015 Dátum: 2009.06.28 18:03:20 »
Tenksz, működik.

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1016 Dátum: 2009.07.09 22:54:48 »
Én az alső hangszórókról vettem le a jelet.A fejegységet kiszedtem tényleg van neki RCA-kimenete csak egy spec. csati kéne hozzá.Az erölködőt jelenleg nagyjelszintről hajtom,de hamár szétszedtem behúztam hátra 4db.RCA kábelt is.
Az egészben csak az zavar,hogy van otthon talonban még két erölködőm,aminek nincs nagyjelszintű bemenete.Ezért szereznem kellett egy harmadikat.
Jó pénzért meg nem tudnám eladni őket.Nameg a ládán kívül a kalaptartóba is szeretnék valami disznó hangszórókat egy egyedilg gyártott kalaptartóval.

Szerintem a kalaptartóba semmiképp ne tegyél, főleg ha mélyláda is lesz az autóban. Teljesen tönkrevágja a hangzásképet, arról nem beszélve, hogy a mélyláda ahogy a levegőt mozgatja, jó eséllyel pont a kalaptartóban lévő hangszórók ellen dolgozna. Inkább tedd hozzá az árát egy jobb elsőszett vásárlásához.

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Audio kérdések
« Válasz #1017 Dátum: 2009.07.14 13:28:10 »
Jó reggelt!

Ma reggel a Corollamban (E112) a rádió elkezdett vacakolni...
Ez azt jelenti, hogy olyan mint ha lefagyna (elhalkul és nem lehet visszahangosítani). Levettem a gyújtást, utána minden ok, de pár perc múlva megint ez történt...  :eek:
Valakinek volt már ilyen?
Gondolom ez szervíz, de hová vigyem?
Mivel ez gyárilag beépített rádió, lehet hogy csak márkaszervizben tudnak vele foglalkozni?
 :helpsmilie:


Na mi lett a rádióval?

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Audio kérdések
« Válasz #1018 Dátum: 2009.07.18 14:42:14 »
Hello!

Sehogy sem tudom megszólaltatni a hátsó hangszorókat a corollámban.Modell:2001 1.4 vvt-i
Menüpontban ezek ugaranak fel: BAL,BAS,TRE
Balance-ra  bal és jobb oldalt vált.Hátsók is bevannak kötve.

Köszi a válaszokat!

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Audio kérdések
« Válasz #1019 Dátum: 2009.07.18 20:24:24 »
Na mi lett a rádióval?
Kiderült, hogy mint azt barna.czukor autóstársam előzőleg megtippelte, a fejegységnek van problémája...
Most jelenleg hol szól, hol meg nem.
Pénteken reggel, mikor mentem dolgozni, egy jó szám miatt felhangosítottam és mikor véget ért a szám, már nem hagyta magát lehalkítani sem kikapcsolni, így üvöltve sikerült meghallgatnom a híreket, amíg beparkoltam a munkahelyemnél...
Gondolhatod, hogy reggel mekkora sikerem volt ezzel...  :D