Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 544474 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #990 Dátum: 2009.05.21 08:43:04 »
Jakérem úgy könnyű...  ::)

Csavarok közül ezt a facsavar-szerűt kell ide is használni? Kötve hiszem, hogy egy ellenanyás kivitelt, vagy bármi egyéb felfogatási pontot oda tudnék applikálni... Viszont ez a ritka menetű csavar megfogja normálisan a több, mint ötkilós erősítőt?
Az is eszembe jutott, hogy az erősítőt egy rétegelt, vagy farostlemezre fogatom fel, és az megy így a helyére...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #991 Dátum: 2009.05.21 12:15:03 »
Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire szakszerű, de én az erősítőmet a vezető ülés alá helyeztem el. Ennek előnye, hogy nem kell kilukasztani az ülés támláját, rövidebb a táp és az RCA kábel.

Persze nagy erősítő nem fér bele abba az üregbe, ami az ülés alatt van, de egy kis és közepes méretű igen. A szellőzése az, ami nem a legjobb, bár ha a csomit telerakja az ember, akkor ott sem szellőzik megfelelően. Vélemény?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #992 Dátum: 2009.05.21 12:54:38 »
...Csavarok közül ezt a facsavar-szerűt kell ide is használni? Kötve hiszem, hogy egy ellenanyás kivitelt....

Ja igen, elfelejtettem írni, hogy famenetű kell :) a kókányolást még most fejezd be a faroslemezzel, mielőtt nem kezdesz hozzá  :lol:
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #993 Dátum: 2009.05.21 13:01:12 »
Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire szakszerű, de én az erősítőmet a vezető ülés alá helyeztem el......
...
 Vélemény?

Szerintem a mikroelektronika nem szereti a port/koszt ami alaphelyzetben bőven megtalálható az autó legalacsonyabb pontján, és ha esetleg van utasod is, aki tegyük fel vizes cipővel még nyújtózkodás közbe meg is rugdossa.... Hát nem tudom, én inkább ejtettem 4 likat az ülésre( biztos-ami biztos), semmi baja nem lett tőle, alig látható a sötétszürke kárpiton ::)

Egy darabig biztos nem lesz semmi baja a tiédnek sem, sőt lehet hogy soha, de én elvi szinten kizártam, mint megoldást. Jobb a békesség.
kisa
born to ride

barna.czukor

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #994 Dátum: 2009.05.21 13:11:59 »
Engem csak azért zavart az üléstámla, mert nem akartam  kilukasztani a kárpitot, illetve félek, hogy gagyin néz ki egy erősítő ott. Azért a kábelezést is meg kell oldani, hogy ne látszódjon.
Illetve, ha nagyot cipelsz és le kellene dönteni a hátsó üléseket, akkor azt hogyan oldod meg?

Én is aggódok kicsit a kosz, meg a rúgdosás miatt az ülés alatt pozíció esetében, de majd gyakrabban szétszedem, azt kipucolom... Remélem emiatt nem megy tönkre a kis Pioneer-em (GM-X-354).

Én még a csomi oldalfalára gondoltam, csak nekem nem férne pont el semelyik oldalon sem. Bár itt is lukasztani kellene, itt nem lenne útban annyira, meg nem látszana minden nyitásnál...

Láttam már olyan megoldást is, hogy a csomi padlójára tették az erősítőt egy keret rendszerbe úgy, hogy átlagosan kb 5 cm-rel feljebbrakták az egész csomi padlószintjét. Ez is jónak tűnik, de szerintem itt sem tud szellőzni rendesen a berendezés...

Mondjuk ha nagy a végfok, illetve van kondi is, akkor már az ülés alatt rész nem alkalmas, az biztos...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #995 Dátum: 2009.05.21 14:08:25 »
Illetve, ha nagyot cipelsz és le kellene dönteni a hátsó üléseket, akkor azt hogyan oldod meg?

Csavarhúzó--> leveszem :)
vagy elkérem a Hiace-t édesapámtól, vagy a Ducatot a havertól, vagy az LT35öt a másik havertól, vagy..... Millió lehetőség van :)
A kábelt meg a küszöbökbe vittem hátra, és a hátsó ülőlap alatt hoztam fel, sehol nem látszik; a mélyláda mögött "jön fel"
kisa
born to ride

barna.czukor

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #996 Dátum: 2009.05.21 15:24:43 »
Csavarhúzó--> leveszem :)
Nem túl praktikus, hogy őszinte legyek. A francnak sincs kedve szerelgetni egy nagyobb cuccolás miatt...  ;)

vagy elkérem a Hiace-t édesapámtól, vagy a Ducatot a havertól, vagy az LT35öt a másik havertól, vagy..... Millió lehetőség van :)
Jó, hogy van a családotokban nagy gép. Apám kocsija sedan, azt még kevésbé fér bele valami nagy, mint az enyémbe. Nekem mindig gondot okoz szállítani valami nagyot. Haverom apjának a Honda CR-V-jével pakoltunk párszor, de az sem ér fel egy Hiace-szel.

A kábelt meg a küszöbökbe vittem hátra, és a hátsó ülőlap alatt hoztam fel, sehol nem látszik; a mélyláda mögött "jön fel"
Én is a küszöbnél vittem a tápkábelt a motortértől az első ülésig. Az RCA-t meg középen vittem, majd a kézifék alatt megy be az ülés alá...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #997 Dátum: 2009.05.21 15:30:36 »
4csavar tartja az erősítőt, meg kettő a kábeleket. Tovább tart előrehajtogatni az ülést, mint kicsavarni ezeket.... 1perces mutatvány :)
kisa
born to ride

barna.czukor

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #998 Dátum: 2009.05.21 15:33:47 »
4csavar tartja az erősítőt, meg kettő a kábeleket. Tovább tart előrehajtogatni az ülést, mint kicsavarni ezeket.... 1perces mutatvány :)
Végülis, ha ügyes vagy... ;)

Amúgy milyen anyagból van az ülés támlája? Falap vagy fémlap? Még sosem néztem, ugye a kárpit meg eltakarja a háttámlát... Azért is kérdezem, mert kíváncsi vagyok, hogy milyen anyagba kell belecsavarozni. Azt írtad, hogy facsavarral kell, csak azt nem, hogy mi az anyaga.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #999 Dátum: 2009.05.21 16:15:19 »
Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire szakszerű, de én az erősítőmet a vezető ülés alá helyeztem el. Ennek előnye, hogy nem kell kilukasztani az ülés támláját, rövidebb a táp és az RCA kábel.

Persze nagy erősítő nem fér bele abba az üregbe, ami az ülés alatt van, de egy kis és közepes méretű igen. A szellőzése az, ami nem a legjobb, bár ha a csomit telerakja az ember, akkor ott sem szellőzik megfelelően. Vélemény?

Nekünk azért még szerencsénk van az E11-el, mert ott van a padlóban légbefúvó. Ha kell, a környezetinél még hidegebb levegőt is be tudsz fújni. Nekem is eszembe jutott, de nekem a GTO már nem fog ott elférni alatta.

Egyébként én is azt tervezem, hogy úgy legyen megcsinálva, hogy ha az üléstámla hátára megy, hogy le lehessen dönteni az ülést. Csak el tudok helyezni egy nagyobb méretű csomagot ott úgy, hogy ne bántsa a felcsavarozott erősítőt... Vagy teszek rá egy pokrócot, az úgyis mindig van a kocsiban...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1000 Dátum: 2009.05.25 17:00:58 »
nna. Bent van az egész. Szépen szól!  :clap: ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1001 Dátum: 2009.05.26 22:45:22 »
Sziasztok. Bocsánat a nagyjából-copy-paste-ért, de egyrészt elég késő van, másrészt fáradt vagyok, viszont a kérdés gyötör.  ::)

Szóval beszereltem az erősítőt a hét végén. JBL GTO 75.4-ről van szó, elöl ugye szettet hajt, hátul mélyládát, hídban. A beszerelést követően halk sistergést lehet hallani még teljesen levett hangerőn is. Homogén, halk sistergésről van szó, ami a hangerő növelésével eleinte nem változik, aztán egyre hangosabb.

Az erősítőből kihúzva az első szett RCA-it (mélynyomóé maradt, oda épp akkor nem volt kötve semmi) a sistegés maradt, semmi változás. Az erősítő kimeneti jelszintjének változtatásával a sistergés hangereje is változik, ha növelem, növekszik, ha csökkentem, értelemszerűen csökken. Jó minőségű RCA-k és hangszórókábelek (Cordial) vannak behúzva, az alapzaj nem függ attól, hogy jár-e a motor, illetve van-e bekapcsolva fogyasztó. Alapvetően nem idegesítő, hiszen ha tökéletes csendet akarok hallgatni, legfeljebb kikapcsolom a hifit, de azért kicsit zavar. Ha nincs semmi gond, együtt tudok élni vele, de mivel ez az első saját beszerelésű rendszerem, félek, eltoltam valamit.

Mi lehet a gond? Van egyáltalán gond?

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Audio kérdések
« Válasz #1002 Dátum: 2009.06.20 22:55:53 »
4csavar tartja az erősítőt, meg kettő a kábeleket. Tovább tart előrehajtogatni az ülést, mint kicsavarni ezeket.... 1perces mutatvány :)

Nem pont ide vág,de az E12-es gyári autórádióhoz honnan szereztél a rádió seggébe való átalakítós RCA-kábelt?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #1003 Dátum: 2009.06.22 11:34:34 »
4csavar tartja az erősítőt, meg kettő a kábeleket. Tovább tart előrehajtogatni az ülést, mint kicsavarni ezeket.... 1perces mutatvány :)

Nem pont ide vág,de az E12-es gyári autórádióhoz honnan szereztél a rádió seggébe való átalakítós RCA-kábelt?

Azt mondták több beszerelőműhelybe, hogy azt felejtsem el majd betértem a MM beszerelőműhelyébe ahhoz aki már szerelt párszor ismerettségi körbe. Ő is azt mondta, mint a többi; és végül a bal hátsó ajtóhangszóró jelét rakták rá, ami nem csúcsminőség, de nem ront többet, mintha mp3lemezt hallgatnál....
kisa
born to ride

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Audio kérdések
« Válasz #1004 Dátum: 2009.06.22 14:33:46 »
Én az alső hangszórókról vettem le a jelet.A fejegységet kiszedtem tényleg van neki RCA-kimenete csak egy spec. csati kéne hozzá.Az erölködőt jelenleg nagyjelszintről hajtom,de hamár szétszedtem behúztam hátra 4db.RCA kábelt is.
Az egészben csak az zavar,hogy van otthon talonban még két erölködőm,aminek nincs nagyjelszintű bemenete.Ezért szereznem kellett egy harmadikat.
Jó pénzért meg nem tudnám eladni őket.Nameg a ládán kívül a kalaptartóba is szeretnék valami disznó hangszórókat egy egyedilg gyártott kalaptartóval.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.22 14:35:40 írta kleingy »