Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541163 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #975 Dátum: 2009.04.27 19:26:25 »
Ja, majd elfelejtettem! Kell hozzá külön rögzítő, vagy amit az utasítás (a rádióé) ír, az benne van az autóban?

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #976 Dátum: 2009.04.27 22:12:09 »
Igen. A lényeg hogy a gyári antenna a tuti, szerintem nem érdemes lecserélni ilyen csicsás kis csonkra......igaz ízlések és pofonok :yes:. TTE hátsószárnyat kb 50 ezer körül lehet kapni asszem....basszus azt nagyon vennék rá, csak nem kapni sehol....max a Toyotánál, de ott meg asszem 60-70 körül van azért az sok érte. ebay-en 1X láttam, de gyorsan elkelt. Azt lenne jó tudni hogy ami a corollára jó az jó e az Aurishoz is...bár nem hinném. Valaki nem tud erről valamit? Már keresgéltem neten, de nem találtam semmit, sehol sem lehet kapni ez gáz.
 Uh bocsánat ez igaz nem audio-s téma....ha valaki tudna választ a kérdésemre, kérem írjon a tartozékokkal kapcsolatos topicba.
bilesaron mi újság a hangszórókkal?? :flowers:

sajna a héten végig dolgozom, nem tudok elszabadulni hangszórót szereltetni.. úgyhogy az élmény csak a köv hétre jut :-)
a szárnyra gyűjtögess, bár aszem mondtad az alufelnit, el kell dönteni melyik legyen a sorrend :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #977 Dátum: 2009.04.28 08:14:23 »
A hátsó szárny lesz, TSinyu már megadta egy spoileresnek a számát......igaz most nincs fölös pénzem, nem most lesz az átalakítás :D Egy 50-be ez biztos benne van.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Re: Audio kérdések
« Válasz #978 Dátum: 2009.04.28 11:26:21 »
wolfman

Egyértelműem és biztosan az a gond hogy nincs erősítőd !!!!
Ez biztos! A Gyári fejegység kb. ha 2-3 wattos kimenő teljesítményű, ez nem hajtja meg a hangszóród. Nállam ugyanez történt egy Focal hangszóróval.

Azér egy 4x50W-os fej csak-csak elboldogulna vele még naturban is.... Csak az a baj, hogy foggalmam nincs, hogy mit vegyek bele, ami (háttér)színben, tudásban (AUX, MP3, esetleg USB) és formavilágban is megfelel.....

Fejvásárlás lesz ebből, az tuti....

Olvasom, hogy meg is vetted az új fejet. Hány Amperes biztosíték kell bele?
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #979 Dátum: 2009.04.28 14:48:51 »
Olvasom, hogy meg is vetted az új fejet. Hány Amperes biztosíték kell bele?

10A-s. Miért, kevés?  ::)

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Re: Audio kérdések
« Válasz #980 Dátum: 2009.04.28 16:34:49 »
Olvasom, hogy meg is vetted az új fejet. Hány Amperes biztosíték kell bele?

10A-s. Miért, kevés?  ::)

Nekem nem :), de 4*50W-hoz igen.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.28 16:41:05 írta Lymphater »
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #981 Dátum: 2009.04.28 18:43:20 »
Na ja, ahhoz viszonylag. Valójában olyan 4x20W-s lehet, max. 30. De egyelőre meglátom, hogy hogyan muzsikál így, aztán majd meglátjuk. Előbb-utóbb erősítősdi lesz belőle mélyládával.

Csak azt nem tudom, hogy ugye a fej 3 pár RCA csatlakozóval bír. Namármost nem tudom, hogy az RCA-król közvetlenül mehet-e hangszóró, vagy mély. Az alpine-os mókus azt mondta, hogy nem lehet közvetlenül hangszórót kötni az RCA-kra. Viszont ezt mondja az angol használati:

Connecting to an extrenal amplifier
Power IC ON (Initaial setting) / Power IC OFF

When an external amplifier is connected, sound quality can be improved by stopping the power supply of the built-in amplifier.

POWER IC OFF: use this mode when the front and rear pre-amplifier of the unit are used to drive an external amplifier connected to the speakers. In this setting, the head unit's internal amplifier has no output to drive speakers.

POWER IC ON: The speakers are driven by the built-in amplifier.


Na most akkor ez mit jelent? Tud RCA-ról közvetlenül muzsikálni, vagy nem? Pontosabban tud-e a szub RCA-ja közvetlenül muzsikálni, vagy nem? Már csak hogy mennyire siessek a mélyláda vásárlásával.... Van egy azt mondják, elég jó ajánlatom, csak kicsit drága.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #982 Dátum: 2009.05.06 08:05:28 »
Látom, én magánbeszélgetek magammal itt...  ::)

Na a hét végén bekerült a fej. Meg a szett is. Én tettem be saját kezűleg. Anyagárban olyan 3.500.- volt. Melóban olyan 10-12 óra.  :eek: Ha belegondolok, hogy 5.000.-ért olyan 4 óra alatt beteszik... hát, elgondolkodnék rajta, hogy belefogjak-e még egyszer. Bár így legalább biztos vagyok benne, hogy a vezetékek mondjuk nem összetekerve, hanem forrasztva vannak.
Na mindegy, bazira sokat kellett vele dolgozni, és nem maga a berakás volt gáz, hanem mire a kereteket legyártottam OSB-lapból, fűrészelés, flexelés, csiszolás, anyámkínja. Még a hangszórót keretbe rögzítő csavarok is megszívattak, mert hosszabbak voltak, mint a keret teljes mélysége....

De nagyon szépen szól. Azonnal meg lehet hallani, hogy audio CD, vagy MP3 megy. Anno nagyon rá akart beszélni valaki, hogy csak MP3-as fejet vegyek, merthogy abban nincs mozgó alkatrész. Hát így utólag nagyon bánnám, ha ilyenem lenne. Egyszerűen nem képes visszaadni azt a hangzást, még 320 kbps-ben sem, mint az audio cd. Fuvolánál teszem azt lehet hallani, ahogyan nyit-zár a hangszer mechanikája.  :eek:

Az ajtópanel kellemesen masszíroz, a tükrök kissé rezegnek, ha hangosabban hallgatom. Persze ez nem feltétlenül jó jelenség...  :whistling: Illetve - nem tudom, hogy attól-e, hogy nincs kibélelve-rezgéscsillapítva az ajtó, vagy attól, hogy ISO-csatlakozón és inkább madzagokon, mint kábeleken megy a jel, de hangosabb hallgatáskor eltűnik a színpad, és a hangzás kicsikét összekavarodik (ez konkrétan rockzene volt, erős villanygitár-támogatással).... Esetleg az lehet az oka, hogy még bejáratós a hangszóró? 6-8 óránál biztosan nem ment még többet...

Köv. projekt a mélyláda, mert az viszont iszonyúan hiányzik a zene alól. No nem az állandó düc-düc, hanem csak egy-egy morranás. Sony Walkmanon már agyonhallgatott, tehát jól ismert zenéknél a mélyek erős hiányát érzem....  :szemez: Arról nem beszélve, hogy a fej is úgy adja vissza valahogy a legszebben a zenét, ha nincs bele beavatkozva, nincs túlzottan kiemelve a mély. A tízes skálán olyan 3-ig, tovább csak akkor, ha kifejezetten halkan hallgatom.

Apropó, valaki otthon van az Alpine-ok magas-mély finomhangolásában?
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.06 08:08:52 írta wolfman »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #983 Dátum: 2009.05.06 08:31:38 »
Wow, grat a munkához, legközelebb, ha jössz minitalira, mindenképp hozz próba CD-ket!  :clap:  :)
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #984 Dátum: 2009.05.08 23:18:23 »
Battyameg.  :eek: Nem értem oda ma találkozóra.

Mert miért?

Mert megvan a mélyláda is!  :D
Remélem, hogy az otthoni kis erősítőm (1992-es Blaupunkt) még működőképes, mert különben egyrészt dühös leszek, másrészt igen zsebbevágó további témázáskonak nézek elébe.
Basszus hogy egy erősítő-tápkábelszett hatezer forintba tud kerülni...
Egy RCA-pár meg másik hatba. És ebből kell kettő. Minimum. Plusz hangszórókábelek. B+...  :ph34r:

Na de nem bej, csak legyen egy kis időm, béapplikálom. Mondjuk az nem most hétvégén lesz, mert szombat-vasárnap meló.   :no:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #985 Dátum: 2009.05.18 08:16:22 »
Sziasztok!

Nincs valakinek valami ötlete az erősítő rögzítésére? Legtöbb esetben a hátsó ülés visszájára csavarozzák fel. De hogyan? Vékony (vagy nem is olyan vékony) fémlap van a szövetburkolat alatt, amire ugye a támla szivacsa van rádolgozva. Ha túl hosszú csavart használnék, szúrná az utas hátát ::). De egyáltalán: csavarral kell-e rögzíteni, megfúrva persze előtte a fémlapot?

Másik kérdés, nem kevésbé égető: hogyan vezettétek át az erősítő tápvezetékét a tűzfalon? Én úgy láttam, hogy a váznyúlványban mennek a kábelkorbácsok, ott meg első ránézésre nem olyan egyszerű elvezetni a vezetéket.

És végül még egy kérdés: melyik oldalon megy el az AC pumpa elektromos vezetéke? Illetve a másik oldalon megy-e valami villanyspagóca? Csak hogy az RCA-kat merre érdemes elvezetni...

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Audio kérdések
« Válasz #986 Dátum: 2009.05.18 08:32:34 »
Ha E12-es Corollad van, akkor a legegyszerubb a motorter bal oldalan atvinni, ahol a klimacsovek vannak. Ott van egy gumiharang aminek a ket oldalan van egy-egy kiallo dudor. Ha azt levagod, akkor siman at lehet vinni 1cm atmerolyu vezetekeket.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Audio kérdések
« Válasz #987 Dátum: 2009.05.18 08:41:56 »
wolfmannak E11-es Corija van...
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #988 Dátum: 2009.05.18 09:28:06 »
Hát ez az basszus.... E12-re azért van egy-két ötlet a neten. De az E11 ebből a szempontból is egy rohadt nagy fehér folt a Toyota térképén...  :censored:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #989 Dátum: 2009.05.20 21:56:47 »
Sziasztok!

Nincs valakinek valami ötlete az erősítő rögzítésére? Legtöbb esetben a hátsó ülés visszájára csavarozzák fel. De hogyan?


Süllyesztett fejű 3x25, 3x30, 3.5x25, 3.5x30-as csavarok közül csemegézz, az enyémben 3.5x30at használtam. Persze a csavarfejet befolyásolja az erősítő furatkialakítása, az én Pyle erősítőmön zenkolva vannak :)

A tápkábelt meg úgy általába az akku oldalán a többi kábel mellett szokás áthúzni, annyi hely még mindenbe volt, amit láttam :)
Off Vitonkba nem volt ilyen gond, mert a vezetőülés alatt volt az akksi :D
kisa
born to ride