Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 540971 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #960 Dátum: 2009.04.25 19:46:19 »
Na egy boldog ember. Irigyellek.  :D Bárcsak az enyém is bent lenne már....

Viszont még nincs Annál is inkább nincs, mert a japánokba (természetesen) máshogyan kell beépíteni a fejegységet, mint az európai modellekbe.  :ph34r: Többek között nem fér köré a díszkeret, így anélkül kell beszerelni.

Nade. Amellett, hogy úgy tűnik, a fejegység csomagjából a magyar nyelvű használati útmutató és a levehető előlap tárolódoboza mellett a csavarcsomagot is kihagyták, ráadásul még kell egy plusz alkatrész, amivel ezt be lehet csavarozni a helyére. Ezt viszont a csomag nem tartalmazza, hanem azt írja, hogy...nem ír semmit. Az Alpine szervízesek azt mondták, hogy vegyem fel a kereskedővel a kapcsolatot, ha nincs az autóban ilyen beépítő egység, vagy lap, és ott tudnak adni.

Namost a kérdésem: van-e ilyen a ráncfelvarrott E11-ben? Nem tudom, ki tett már be nem gyári fejet utólag. Milyen típusú volt? Kellett valami hozzá, vagy volt gyári felfogatási pont az autóban?

Itt van alul, arról a két lapkáról van szó, amit oldalanként 2 db M5x8-as csavarral kell rögzíteni. Az a két fémlap benne van a kocsiban, vagy be kell hozzá szerezni? Nem szeretnék azzal szívni esetleg nyitva tartási idő után, hogy pont egy olyan *** hiányzik csak, ami körömnyi, de nélkülözhetetlen...  ::)

Ui.: izé, az a három csillag az nem a három betűs, bélsárra utaló kifejezés, hanem bével kezdődik, izba-val folytatódik, és sz-re végződik...   :whistling: Nem vagyok én mocskos szájú b+...  :D

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.25 19:50:56 írta wolfman »

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #961 Dátum: 2009.04.25 20:41:18 »
Jobb oldal, a burkolat levétele és a hangszóró vezeték rátoldása után. Amúgy lehet már modtam :flowers: de a bal hátsó hangszóró vezetéke fekete és sárga, a jobb hátsó hangszóróé piros és fehér....csakhogy megosszam a hasznos információkat.

Szia,
most nézem a képeket. Hallod, teljesen más az 5 ajtós hátsó ajtóinak a belseje. Ez most nagyon meglepett, hogy ekkora a különbség! Kár, hogy nem csináltam fotót az enyimről, de ott mindenféle anyag van az ajtóban bélelve, meg fóliázva van az egész, vezetékek se ilyen egyértelműen futnak mint a Tiedben. Mostmár értem, miért találtál meg ilyen könnyen mindent. Nekem van bowden, kp zár vezeték stb. Hangszóró keretet nagyon ügyesen megoldottad!
Amúgy ma lefóliáztattam a kocsit, jövőhéten a zene is meglesz, hmm :-)
Petya, Te úgy ismered a kocsi minden porcikáját :-)  Szerinted cápauszony antennához nagyon szét kell szedni, vagy az kompatibilis lehet a mostani antenna  "lyukaival". Vajon tetőkárpitot is meg kell hozzá bontani?
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.25 20:44:43 írta bilesaron »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #962 Dátum: 2009.04.25 21:29:03 »
Jobb oldal, a burkolat levétele és a hangszóró vezeték rátoldása után. Amúgy lehet már modtam :flowers: de a bal hátsó hangszóró vezetéke fekete és sárga, a jobb hátsó hangszóróé piros és fehér....csakhogy megosszam a hasznos információkat.

Szia,
most nézem a képeket. Hallod, teljesen más az 5 ajtós hátsó ajtóinak a belseje. Ez most nagyon meglepett, hogy ekkora a különbség! Kár, hogy nem csináltam fotót az enyimről, de ott mindenféle anyag van az ajtóban bélelve, meg fóliázva van az egész, vezetékek se ilyen egyértelműen futnak mint a Tiedben. Mostmár értem, miért találtál meg ilyen könnyen mindent. Nekem van bowden, kp zár vezeték stb. Hangszóró keretet nagyon ügyesen megoldottad!
Amúgy ma lefóliáztattam a kocsit, jövőhéten a zene is meglesz, hmm :-)
Petya, Te úgy ismered a kocsi minden porcikáját :-)  Szerinted cápauszony antennához nagyon szét kell szedni, vagy az kompatibilis lehet a mostani antenna  "lyukaival". Vajon tetőkárpitot is meg kell hozzá bontani?

Hallihó!

Na azért az a "porcikás" kijelentés nem teljesen helyénvaló :D :flowers: de igyekszem megismerni a kocsit. Persze hogy tök más az 5 ajtós és a 3 ajtós, mivel a tiéden van hátul is ajtó :yes: :yes: :flowers: ajtómodul kábelkötege, bovden, hangszóró vezetés, szigetelés....nekem a szigetelések + a zajcsillapító "szövete" szivacsok, habok  a burkolaton vannak, azt nem fényképeztem le...lent a küszöb környéke meg dugig van tömve nagy szivacs darabokkal. Huhh szerintem ahhoz hogy az egész antennát kicseréld, szét kell kapni a tetőkárpitot.....de amúgy meg le lehet csavarni az antennát, hogy a foglalat ott maradjon.....és helyette lehet kapni kis rövidet....ami hasonlít a cápauszony formájú antennára. Amúgy én ilyenen nem gondolkoztam.

tutinet

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #963 Dátum: 2009.04.25 21:49:06 »

Gyári állapot - A magassugárzóhoz a vezetékezés ki van épitve az ajtóban, természetesen hangváltó nélkül.
Nekem a tükör háromszögbe lett betéve a magas, a hangváltó a szettben volt, az az ajtóba lett beszerelve.
Én csináltattam (6000Ft volt 2,5 éve), de házilag is megoldható.


Ez jó hír. Hol csináltattad ?

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Audio kérdések
« Válasz #964 Dátum: 2009.04.25 22:13:23 »
  Szerinted cápauszony antennához nagyon szét kell szedni, vagy az kompatibilis lehet a mostani antenna  "lyukaival". Vajon tetőkárpitot is meg kell hozzá bontani?
Tenyleg nem rosszindulatbol, de a capauszony antenna az a leheto leggagyibb gagyituning! Ne rontsd el az aurist   ::)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #965 Dátum: 2009.04.25 22:18:51 »
  Szerinted cápauszony antennához nagyon szét kell szedni, vagy az kompatibilis lehet a mostani antenna  "lyukaival". Vajon tetőkárpitot is meg kell hozzá bontani?
Tenyleg nem rosszindulatbol, de a capauszony antenna az a leheto leggagyibb gagyituning! Ne rontsd el az aurist   ::)

Igen szerintem sem :yes: Viszont a hátsószárny az nekem nagyon bejön, de iszonyat drága.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #966 Dátum: 2009.04.26 20:26:21 »
  Szerinted cápauszony antennához nagyon szét kell szedni, vagy az kompatibilis lehet a mostani antenna  "lyukaival". Vajon tetőkárpitot is meg kell hozzá bontani?
Tenyleg nem rosszindulatbol, de a capauszony antenna az a leheto leggagyibb gagyituning! Ne rontsd el az aurist   ::)

Igen szerintem sem :yes: Viszont a hátsószárny az nekem nagyon bejön, de iszonyat drága.

cápauszony ha tetőkárpit bontással jár, nem éri meg, mondjuk a rövid antenna dolog nem hangzik rosszul, ennek utánnanézek.
hátsó szárny a 3ajtósnak jól állna, 5ajtósnak sztem nem áll jól, láttam már. amúgy mennyi egy olyan úgy kíváncsiságból :-)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #967 Dátum: 2009.04.26 20:29:50 »
A rövid antennán csak az gondolkozzon, aki pesten lakik, vagy egyáltalán nem hallgat rádiót, a gyári antennával bő 50km-es körzetbe tudtam fogni az egyik kedvencet, kisantennával (jelerősítőm is van)  ez 10km alá csökkent le. Bp-en jó.....
kisa
born to ride

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #968 Dátum: 2009.04.26 21:11:47 »
Igen. A lényeg hogy a gyári antenna a tuti, szerintem nem érdemes lecserélni ilyen csicsás kis csonkra......igaz ízlések és pofonok :yes:. TTE hátsószárnyat kb 50 ezer körül lehet kapni asszem....basszus azt nagyon vennék rá, csak nem kapni sehol....max a Toyotánál, de ott meg asszem 60-70 körül van azért az sok érte. ebay-en 1X láttam, de gyorsan elkelt. Azt lenne jó tudni hogy ami a corollára jó az jó e az Aurishoz is...bár nem hinném. Valaki nem tud erről valamit? Már keresgéltem neten, de nem találtam semmit, sehol sem lehet kapni ez gáz.
 Uh bocsánat ez igaz nem audio-s téma....ha valaki tudna választ a kérdésemre, kérem írjon a tartozékokkal kapcsolatos topicba.
bilesaron mi újság a hangszórókkal?? :flowers:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #969 Dátum: 2009.04.27 06:27:19 »
Gyerekek. Valakinek nincs képe véletlenül a ráncfelvarrott E11 autóráidós csatlakozóiról? Ne kelljen már ezért szétszednem...  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #970 Dátum: 2009.04.27 11:28:59 »
Update.  :D

Reggel nem nagyon votlt időm írogatni (nem mintha most lenne). Szóval abban reménykedek, hogy mivel az Alpine mégiscsak japán, hátha japán szabvány szerinti a fejegység csatlakozója, és akkor nem kell semmit hozzá vásárolni.

A másik. Középkonzol szétszereléséhez mi kell? A türelmen és a selyem bevonatú szívaccsal burkolt szappanos csavarhúzón (hogy ne hagyjon nyomot) kívül? Dugókulcs? Hogyan szedem ki a rádió konzolját? Vagy ha szét lesz szedve, már egyértelmű lesz?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Audio kérdések
« Válasz #971 Dátum: 2009.04.27 11:37:30 »
Egy csavarhúzó kell hozzá. Meg a kezed. Nem egy agyműtét. Ha nem boldogulsz, sikíts... 6 után rá szoktam érni.
A csatlakozó ISO-s lesz szerintem... Hiába Japán a cucc.
Én az enyémhez úgy 2000 HUF-ért vettem átalakítót az e-Bayen, fuvarral együtt. :szemez:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Audio kérdések
« Válasz #972 Dátum: 2009.04.27 11:51:59 »
A ráncfelvarrás előtti E11-ben is ISO-s csatlakozó volt. Biztos ebben is az lesz.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #973 Dátum: 2009.04.27 19:04:06 »
Pedig már-már abban reménykedtem, hogy az Alpine - japán révén - és a Toyota csatlakozója megegyezik, így nem kell az Alpine-ISO átalakító csatlakozó...  ::) De a második legjobb megoldás az az, ha a Corollában ISO van.

Csak még azt nem tudom, hogy a gyári kábeleket használjam-e, vagy érdemes egy-egy RCA-t eljuttatni a hangszórókig...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #974 Dátum: 2009.04.27 19:09:39 »
Egy csavarhúzó kell hozzá. Meg a kezed. Nem egy agyműtét. Ha nem boldogulsz, sikíts... 6 után rá szoktam érni.
A csatlakozó ISO-s lesz szerintem... Hiába Japán a cucc.
Én az enyémhez úgy 2000 HUF-ért vettem átalakítót az e-Bayen, fuvarral együtt. :szemez:

KÖszönöm, MIsi. Csak tudod, úgy vagyok vele, hogy ha nem muszáj, nem szedegetem szét sokszor. Leginkább csak egyszer, tekintve, hogy minden összepattintós, nem csavaros. Jó-jó, csak ha sokjszor legózik vele az ember, zörögni fog, attól félek. Így aztán inkább előre megtudakolok mindent, és ha minden egyben van, na akkor pakolom össze.

Így is nagy bajban vagyok, mert eddig nem sikerült kiemelőkeretet szerezni, mert sehol nincs ehhez a típushoz. E12-höz van, de ehhez nincs, így még az is lehet, hogy nekem kell legyártani, ha mondjuk az E12-é nem jó az E11-be...