Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541249 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #945 Dátum: 2009.04.23 21:05:23 »
Ez nem jó hír. Én a helyedben megnézném mi jön ki a gyári fejegységből. Nekem a baloldali hátsó hangszóró vezetéke fekete és piros....a bal oldali fekete és sárga. A fejegységet ha ki akarod szedni, le kell pattintani a mellette lévő két hosszúkás díszelemet. 4 csavar tartja...(asszem 6-os csavarok).... a fejegységet, kiteker....és már kint is van. Nézd meg hohány hangszóró vezeték jön ki belőle. Szerintem ott kellene lennie a csatlakozóknak......ajtóban nincsen sehol??

ezzel a színnel nagyon sok segítséget adtál, megfogom nézni, mert a központi zártól amik mennek vezetékek, de nem csatlakoznak sehová - van köztük piros ill fekete is! holnap megnézem tüzetesebben, mert nejlonba bevan minden csomagolva az ajtó környékén, azt ki kell bontani :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #946 Dátum: 2009.04.23 21:44:44 »
Ez nem jó hír. Én a helyedben megnézném mi jön ki a gyári fejegységből. Nekem a baloldali hátsó hangszóró vezetéke fekete és piros....a bal oldali fekete és sárga. A fejegységet ha ki akarod szedni, le kell pattintani a mellette lévő két hosszúkás díszelemet. 4 csavar tartja...(asszem 6-os csavarok).... a fejegységet, kiteker....és már kint is van. Nézd meg hohány hangszóró vezeték jön ki belőle. Szerintem ott kellene lennie a csatlakozóknak......ajtóban nincsen sehol??

ezzel a színnel nagyon sok segítséget adtál, megfogom nézni, mert a központi zártól amik mennek vezetékek, de nem csatlakoznak sehová - van köztük piros ill fekete is! holnap megnézem tüzetesebben, mert nejlonba bevan minden csomagolva az ajtó környékén, azt ki kell bontani :-)

Nézd meg bizony, ott kell lennie....nekem is ott volt. A Te Aurisod is fiatal 1 éves kb. nem? Amúgy a ködlámpa berakás (csak röviden, nehohy kidobjanak a topicból :flowers:) az úgy nézett ki hogy miután rájöttem elő van készítve, visszaraktam a lökhárítót, a műanyag kereteket bele a ködlámpával (a szett tartozékai), és visszamentem a Toyotához, a fejükhöz vágtam a dolgot....elnézést kértek, visszaadták a pénzt és megkaptam a másik szettet (előkábelezett kocsira) Amúgy a kapcsoló kellett, egy kisebb kábelköteg, 1db 4 lábú relé a közép konzol mögött lent van 2 reléfoglalat.....abból az egyikbe bele a relé és kész. Aztán még akkor sem működött, elvittem megint a kocsit és valamit bütyköltek vele, akkor már világított. el sem tudom képzelni mit csinálhattak...talán rátanították a vezérlőegységre, mivel ez már CAN-buszos autó. De ez nem biztos. -a bekötést amúgy lépésről lépésre le lehet tölteni egy Toyota service oldalról.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #947 Dátum: 2009.04.24 00:10:27 »

Nézd meg bizony, ott kell lennie....nekem is ott volt. A Te Aurisod is fiatal 1 éves kb. nem? Amúgy a ködlámpa berakás (csak röviden, nehohy kidobjanak a topicból :flowers:) az úgy nézett ki hogy miután rájöttem elő van készítve, visszaraktam a lökhárítót, a műanyag kereteket bele a ködlámpával (a szett tartozékai), és visszamentem a Toyotához, a fejükhöz vágtam a dolgot....elnézést kértek, visszaadták a pénzt és megkaptam a másik szettet (előkábelezett kocsira) Amúgy a kapcsoló kellett, egy kisebb kábelköteg, 1db 4 lábú relé a közép konzol mögött lent van 2 reléfoglalat.....abból az egyikbe bele a relé és kész. Aztán még akkor sem működött, elvittem megint a kocsit és valamit bütyköltek vele, akkor már világított. el sem tudom képzelni mit csinálhattak...talán rátanították a vezérlőegységre, mivel ez már CAN-buszos autó. De ez nem biztos. -a bekötést amúgy lépésről lépésre le lehet tölteni egy Toyota service oldalról.
[/quote]

Hát új, 2009es gyártású.
mondjuk Te nagyon kened vágo ezt a szerelési témát, én nem merném leszedni a kocsim lökhárítóját példul :-) amúgy mi az hogy CAN buszos autó ?  :sorcerer:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #948 Dátum: 2009.04.24 15:24:26 »
Szeva! Szép munka! :yes: Nekem most az a gáz hogy kell hangszóró keret. Holnap csinálok 2-t. Rajzoltam 2 sablont kartonpapírra, átrajzolom falemezre és kivágom...egy kis filcet is berakok a hangszóró alá hogy ne zörögjön...és annyi, már nem bírom tovább. Keretet találtam neten 2 félét, de nem tudom melyik a jó. Ha meg tudom csinálni fából akkor annyi. Igaz kicsit sufnituning megoldás, de talán bejön.

Nekem egyenesen azt ajánlották, hogy MDF-lapból csináljam meg, ne műanyagot vegyek, mert szebb hangja van. Na igen, csak hát kicsit macerásabb megcsinálni. Úgyhogy én első körben próbálnék műanyag kiemelőkeretet szerezni, és csak akkor állok neki reszelgetni, ha nem találok. Nem készülök én azért hangminőség-versenyre...  ::)


wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #949 Dátum: 2009.04.24 15:45:31 »
Ja lett fej. Alpine lett a dologból, még ha kicsit kijjebb is volt, mint a keret. Egy fél délelőtt ment ma rá, mire hatvanszor meghallgattam egy demofalban, ugyanazokkal a hangszórókkal, és hát az összes közül ez volt a legszebb. A Pio-t is beköttettem, és arra jöttem rá, hogy mindig vakerál valamit, valami kis egérmozi, villogás, *** mindig megmozdul, amivel felhívja magára a figyelmet, ráadásul nagyonnagyon kék háttérvilágítással, úgyhogy lehetetlen volt rá nem felfigyelni. Ez meg csendben tette a dolgát, mindezt választhatóan pirosban vagy zöldben. Audio CD-t meghallgatva sokkal inkább színpad-szerű volt, mint a Pioneer.

A Pioneer mellett szólt az, hogy a hangszínt nagyon sok helyen, nagyon sokféleképpen lehetett beállítani. Én kikapcsoltattam a szubládákat, mert arra voltam kíváncsi, amit a gép tud. Nos hát voltak előre programozott hangképek, kábé öt, megy két custom. Az előere programozott hangképeket is lehetett halványabbra, avgy erőteljesebbre állítani, a customokat meg ahogy akarta az ember. Volt bennne egy alap jelforrás-erősítő (így tudom jellemezni, a felvételt már alapból lehetett halkabbra-hangosabbra állítani), volt három lépésben állítható Loudness, volt csak külön basszus kiemelés, ha volt rákötve sub, akkor annak a beépítési irányát (a ládába kifelé, vagy befelé van beépítve) lehetett változtatni, szóval borzasztóan sokoldalúan, sokféleképpen lehetett finomhangolni egy-egy CD-re, vagy zeneszámra is akár. 3 pár RCA, DAB, asszem emelt teljesítményszintű RCA-k voltak benne

Ezzel szemben az Alpine-on lehetett a magas és a mélykiemelést szabályozni, ha volt rákötve sub, akkor annak az erejét és slussz. Viszont ha belegondolok, hogy három hónap múlva ha kell, nagyjából ehhez a háromhoz fogok nyúlni, ha a kütyüzést meguntam, mindenképpen szimpatikusabb volt. Igaz, hogy az RCA-k (3 pár) nem emelt teljesítményszintűek, de nem is készülök versenyre, csak egy jó hangzású fejet kerestem. Viszont egy ötezer forintos kábellel iPod-ot lehet rá csatlakoztatni, és ha nagyon kell, 37-ért USB interfészt lehet hozzá kapni. A Pio-hoz harminc lett volna ugyanez.

Ja a Pioneer már abba a szériába tartozott, amelyiknek joystickos a tekerőgombja, tehát öt irányba bukdácsol. Nem volt annyira szimpatikus, nem tudom, hosszú távon hogy bírja. Nagy előnye volt a DAB, hiszen ha egyszer csak úgy döntenek, hogy márpedig átállnak digitális sugárzásra a rádió területén is, akkor a sok analóg vevő nagy bajban lesz, de azt remélem, hogy - bár Németországban már most működik - mi magyarok jó szokás szerint vagy tíz évvel ebben is elmaradunk, így nem annyira égető.

Hangzásban nem sok különbség volt, de egyértelműen érezhető. Mondták, hogy az Alpine inkább hangszeres, a Pioneer inkább elektronikus zenére alkalmas, és ezt alá is írom, amennyiben tényleg azt nézzük, hogy egyiknél volt valamiféle színpadkép, a másiknál nem annyira. Egy SAL 16-os koax hangszórópáron hallgattam meg, úgyhogy nagy átütő zenei élményt nem vártam, de még ezeken az SAL-eken is érezhető volt a különbség. Remélem, hogy a Hertz-ekhez is jól fog illeszkedni.

Na de hátra van még a beszerelés...  :ph34r: Hogy sikerül-e kiemelőkeretet szerezni, vagy gyártani, hogy a díszkeret vajon elfér-e az E11 gyári helyén. A vezetékezés az asszem egy az egyben új lesz, hacsak azt nem mondja valami írástudó, hogy jó az a gyári kábelezés. Merthogy ugye úgy néz ki, hogy az Alpine-nak van egy hátsó csatlakozója, erre van egy ISO-átalakító, és ehhez kéne még ugye egy Toyota-ISO átalakító.... Sok a csatlakozás én asszem. Ja meg így is úgy is szét kell bombázni a kárpitokat, mert úgy láttam, erősítő nélkül is lehet mélyládát beépíteni, akkor meg ugye miért ne alakítsam ki...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #950 Dátum: 2009.04.24 18:00:19 »


Hát új, 2009es gyártású.
mondjuk Te nagyon kened vágo ezt a szerelési témát, én nem merném leszedni a kocsim lökhárítóját példul :-) amúgy mi az hogy CAN buszos autó ?  :sorcerer:

Enyém 2007 év végi, de tavaly vettem Budaörsön. Jövő hónapban lesz 1 éves. Akkor a tiéd ugyan az mint az enyém, már valszeg nincs féknyikorgós szériahiba, se kormányrögzítés hiba....dísztárcsa újabb kinézetű (persze tiéd lehet alufelnis.) stb.stb. Akkor kell lennie benne hangszóró vezetéknek.
 A CAN busz rendszernek az a lényege hogy a régi elektromos kiépítéssel szemben (vezérlőegységek egyenkénti villamos hálózatra kötve, vaskos kábelkötegek, rengeteg csatlakozó....) itt a vezérlőegységek multiplex rendszerben soros digitális adatátvitel útján kommunikálnak egymással. Hasonló majdnem mint a számítógépek buszrendszere pl. az egyes rendszerek prioritási sorrendben vannak, pl. a biztonsági rendszerek elsőbséget élveznek a kommunikációban. Nagy vonalakban ennyi.
 Visszatérve a hangszórós témára...megint :yes: :D, ma megpróbálkozok a funérlapos hangszórókeretes megoldással. Wolfman szerinte ez jobb is, így nagy izgalmakkal nézek a dolgok elébe :clap: Ha nem jön össze ma, akkor jövő héten irány hangszórókeretet nézni. Elvileg az jó bele ami a Corollában elől van.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #951 Dátum: 2009.04.24 22:15:55 »
Ez a funérlemezes dolog jó ötletnek hangzik, szerintem is próbáld meg. Ma elvittem a kocsit úgy félig leszedett ajtóval itt a közelben egy kis sufni szervízeshez, ránézett, mondta ott a vezeték. Nekem a hátsó ajtó kivan fóliával bélele, és levan ragasztva. A mögött van a vezeték, csak nem ér le teljesen a hangszóróhoz, úgyhogy meg kell toldani vezetékdarabbal, illetve kell a kiemelő sajnos nekem is. Utánakérdezett a srác, tuti kell a kiemelő, olyan 5e körül tud rendelni. Hazajöttem, a neten a tesz veszen láttam corihoz valót 2e, úgyhogy lehet rendelek egy olyat. Azt mondta beteszi nekem ha viszek mindent.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #952 Dátum: 2009.04.24 22:42:52 »
Ez a funérlemezes dolog jó ötletnek hangzik, szerintem is próbáld meg. Ma elvittem a kocsit úgy félig leszedett ajtóval itt a közelben egy kis sufni szervízeshez, ránézett, mondta ott a vezeték. Nekem a hátsó ajtó kivan fóliával bélele, és levan ragasztva. A mögött van a vezeték, csak nem ér le teljesen a hangszóróhoz, úgyhogy meg kell toldani vezetékdarabbal, illetve kell a kiemelő sajnos nekem is. Utánakérdezett a srác, tuti kell a kiemelő, olyan 5e körül tud rendelni. Hazajöttem, a neten a tesz veszen láttam corihoz valót 2e, úgyhogy lehet rendelek egy olyat. Azt mondta beteszi nekem ha viszek mindent.


Na jól van tuti! :yes: Akkor alakulnak a dolgok. A hangszóróhoz van vezeték én levágtam a gyári csatlakozót és rá toldottam a pioneer hangszóró vezetékét, a végén 2 szigetelt csúszósaruval. Kivágtam funérlemezből a 2 keretet a sablon alapján amit tegnap csináltam és mindkét felére ragasztottam egy filc réteget. Holnap berakom végre a hangszórókat én is....keret 3db 5-ös csavarral, rá a hangszóró 4 lemezcsavarral, burkolat föl és kééééész :flowers: de jó lenne már. Amúgy próbából rádugtam a nyekergőket, 6 hangszóróval istenien szól a zene...hát még holnap ha a hangszóró a helyére kerül és összerakok mindent. Szép tiszta hang, nem torzít, basszus is kellemes egész jó. A két nagy ajtóban elég nagy hely van, a hátsó hangszórók meg a kis Auris öblös fenekében van, jó a basszus. Holnap remélem kipróbálhatom készen. Akkor neked meg bekötik, igaz fizetős de nem neked kel vele vesződni. Na csak előőre :clap:

tutinet

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #953 Dátum: 2009.04.24 22:43:26 »
Sima 2004-es Terra Corollába lehet tenni magassugárzót ?
A tükör háromszögbe raknám bentre.

Van keresztváltó a fejegységben vagy azt külön kel beszerkózni ?

Hová kell rakni és hogyan ??

ha lenne erről kapcsi rajz jöhet.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Audio kérdések
« Válasz #954 Dátum: 2009.04.24 23:46:48 »
Ha szettet veszel ahhoz lesz keresztváltó is, csak egy megfelelő helyet kell neki találni. A magasról: igaz nekem Luna van, de sztem ugyanaz a tükörház. Nekem is abban van a magas.
Gabe 254.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #955 Dátum: 2009.04.25 17:11:57 »
Végre bent van a hátsó 2 hangszóróóó! :clap: :clap: A burkolat visszarakás műveletének azt a címet lehetne adni hogy: "a férfi nemiszerv bevétele a szájba" :D.....hát az katasztrófa, egy kicsit megizzadtam vele. Már eleve alíg fér be az utastérbe ez a nagy műanyag, hát még a hátsó ülések mellett bepaszírozni a kocsi oldalába úgy hogy a patentok ne törjenek el a becsúsztatás közben. Na mindegy sikerült bent van. Most már töviről hegyire ismerem hogyan kell a 3 ajtós Aurisokba hátsó hangfalakat beépíteni. csináltam fényképeket is.....ha rájönnék hogy kell itt képeket feltölteni felraknám. Ha valaki tudna segíteni ez ügyben azt megköszönném :yes:.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #956 Dátum: 2009.04.25 17:17:22 »
Ok itt vannak a képek: hangszóró + keret

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #957 Dátum: 2009.04.25 17:19:19 »
Bal oldal burkolat nélkül, Petya féle keret :D + hangszóró

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #958 Dátum: 2009.04.25 17:23:05 »
Jobb oldal, a burkolat levétele és a hangszóró vezeték rátoldása után. Amúgy lehet már modtam :flowers: de a bal hátsó hangszóró vezetéke fekete és sárga, a jobb hátsó hangszóróé piros és fehér....csakhogy megosszam a hasznos információkat.

[a csatolmányt egy admin törölte]

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: Audio kérdések
« Válasz #959 Dátum: 2009.04.25 19:45:52 »
Sima 2004-es Terra Corollába lehet tenni magassugárzót ?
A tükör háromszögbe raknám bentre.

Van keresztváltó a fejegységben vagy azt külön kel beszerkózni ?

Hová kell rakni és hogyan ??

ha lenne erről kapcsi rajz jöhet.


Gyári állapot - A magassugárzóhoz a vezetékezés ki van épitve az ajtóban, természetesen hangváltó nélkül.
Nekem a tükör háromszögbe lett betéve a magas, a hangváltó a szettben volt, az az ajtóba lett beszerelve.
Én csináltattam (6000Ft volt 2,5 éve), de házilag is megoldható.