Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541113 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #900 Dátum: 2009.04.04 08:40:47 »
mivel van Ipodod nem gondolod h azon a platformon csinálnád? azzal lehet zenét hallgatni , filmezni és vmennyi navi is van.

De, gondoltam erre is. Néztem tegnap pár iPod kompatibilis 2 DIN-es fejet, azok az iPodon tárolt anyagok közül a filmeket is le tudták játszani. (Viszont navim csak telefonban vagy PDA-n van, ez még egy régebbi iPod.)

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Audio kérdések
« Válasz #901 Dátum: 2009.04.04 10:46:03 »
Nem tudom, hogy van-e erosito kimenete a navis fejegysegnek. Ha nincs, akkor high-low filterrel szoktak leszedni a hangszoro kimenetrol, de ezek nem feltetlenul a legjobb megoldast adjak. Raadasul a CD-s gyari fej kozeptartomanya eleg gyenge (navis-ra nem tudom ez igaz-e?), en emiatt csereltem, mert a jo hangszorok ellenere sem szolt tul szepen. Az Alpine fejjel viszont dobbenetes kulonbseg lett pedig a hangszorok maradtak (Soundstream).
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #902 Dátum: 2009.04.05 22:43:22 »
Találtam 2 DIN-es E12 beépítőkeretet és pár olyan fejet, amit első ránézésre dizájnban, tudásban és árban is elfogadnék. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, piszkosul nem tudom, melyik márka elfogadható.
- JVC KW-AVX700 - használtan már 70-ért is láttam, videót, iPodot, mp3-at is tud. Fekete kerettel lenne az igazi (706-os típusjelzés), de azt nem lehet kapni.
- Kenwood DPX-503U - videót nem tud, viszont olcsó, van USB-bemenet az előlapon, iPod-kompatibilis.
- Pioneer FH-P80BT - a szokásos fícsörökön túl tud telefon kihangosítást BT-n keresztül, hurrá. (Opcionálisan a Kenwood is bővíthető.)
- Alpine CDE-W203Ri - ez is szimpatikus, bluetooth, iPod, mp3; sajnos hazai árlistában nem nagyon találtam, de nem tűnik túl drágának.

 :surrender: :helpsmilie:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Audio kérdések
« Válasz #903 Dátum: 2009.04.05 22:46:18 »
Kizárólag kinézet alapján, nekem a Pio. nem vagyok szőke és nő sem  :surrender: Viszont a többit én csak hallgatás után tudnám eldönteni.
Gabe 254.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #904 Dátum: 2009.04.16 21:19:31 »
Sziasztok!

Múltkor beszéltünk arról hogy szeretnék betenni a 3 ajtós Aurisomba hátra 2 hangszórót. Múltkor szét is kaptam a hátulját, a hangszóró vezetékek ott fityegnek egy tartón. Sikerült beszereznem 2 db 13cm-es koaxiális 2 utas hangszórót. A kérdésem csak az hogy a burkolat mögött csak 1 hangszóró tartó "lemez" forma van, ami igazából a karosszéria része.....a burkolat ki van tömve rendesen. Elég ha csak fölcsavarozom a fém tartóraa hangszórót, burkolat vissza és annyi? Vagy kell még esetleg valamit mesterkedni?

sddeszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Audio kérdések
« Válasz #905 Dátum: 2009.04.16 21:28:27 »
................
A multikormány, ...............

En is kapok napokban bor multikormányt, csak el kell fogadjam :)
mekkora melo a csere, idobe kompatibilitasban ?

és ha szaki csinalja

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Audio kérdések
« Válasz #906 Dátum: 2009.04.16 21:29:11 »
Sziasztok!

Múltkor beszéltünk arról hogy szeretnék betenni a 3 ajtós Aurisomba hátra 2 hangszórót. Múltkor szét is kaptam a hátulját, a hangszóró vezetékek ott fityegnek egy tartón. Sikerült beszereznem 2 db 13cm-es koaxiális 2 utas hangszórót. A kérdésem csak az hogy a burkolat mögött csak 1 hangszóró tartó "lemez" forma van, ami igazából a karosszéria része.....a burkolat ki van tömve rendesen. Elég ha csak fölcsavarozom a fém tartóraa hangszórót, burkolat vissza és annyi? Vagy kell még esetleg valamit mesterkedni?

Szerintem elég ha beteszed.
Anno én is így tettem.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #907 Dátum: 2009.04.16 21:31:40 »
Sziasztok!

Múltkor beszéltünk arról hogy szeretnék betenni a 3 ajtós Aurisomba hátra 2 hangszórót. Múltkor szét is kaptam a hátulját, a hangszóró vezetékek ott fityegnek egy tartón. Sikerült beszereznem 2 db 13cm-es koaxiális 2 utas hangszórót. A kérdésem csak az hogy a burkolat mögött csak 1 hangszóró tartó "lemez" forma van, ami igazából a karosszéria része.....a burkolat ki van tömve rendesen. Elég ha csak fölcsavarozom a fém tartóraa hangszórót, burkolat vissza és annyi? Vagy kell még esetleg valamit mesterkedni?

Szerintem elég ha beteszed.
Anno én is így tettem.

Okés köszi! Kíváncsi leszek a végeredményre.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #908 Dátum: 2009.04.17 14:32:38 »
Helló Petya,
betetted már hátra a két hangszórót? Nekem mondjuk 5ajtós van, de hogyan buheráltad le onnan hangszórórácsot?
Milyen hangszórót vettél végül?
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.19 20:56:17 írta kleingy »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #909 Dátum: 2009.04.17 19:40:56 »

Helló Petya,
betetted már hátra a két hangszórót? Nekem mondjuk 5ajtós van, de hogyan buheráltad le onnan hangszórórácsot?
Milyen hangszórót vettél végül?

Szia!

Holnap csinálom a "nagy" műveletet :clap:.. ::). Szerintem egész más az 5 ajtós és a 3 ajtós hátsó hangszóró projekt, de nekem úgy sikerült szétszedni a burkolatot hogy az ajtónál leszedtem a küszöböt, mivel ez össze kapcsolódik a hátsó-oldalsó burkolattal, ami mellesleg 1 egész nagy elem. Szóval küszöb burkolat ki, a hátsó-oldalsó elemet pedig 1 lapos csavarhúzóval kicsavarható patent tartja lent az ülésnél + a többi hejen (ablaknál, hátul a csomagtér felöli oldalnál, B-oszlopnál patentok fogják körbe + még mögötte közép tájékon is, jól a helyén van az elem + ki van tömve rendesen....a burkolat rendesen hajlik, nem törik, de azért csak óvatosan. A hangszórót egy tartó lemezre kell fölcsavarozni, a kábel hátra van vezetve.
 A hangszórók.....régebben  vettem egy haveromtól 2db 13 cm-es Pioneer TS-G1346-ost (2 utas, koaxiális hangszóró..max. telj.: 120W, norm. telj.: 25W). Egyenlőre ezeket berakom, majd meglátom ill. meghallom :D hogy szólnak, aztán később majd fejlesztek rajta ha úgy alakul. Egy külföldi oldalon amúgy azt olvastam tegnap hogy 16 cm-esek kellenek hátra, ugyan akkorák mint előre :wacko:..lehet akkor ez a 2db 13 cm-es hangszórók kicsik lesznek. Majd holnap minden kiderül....

Az 5 ajtósnál gondolom ugyan úgy kell szét szedni az ajtót mint elől. A pioneer honlapján van egy móricka ábra róla, de az nem sokat mond nekem, hátha neked igen, nézd meg. Sajnos nem tudok mást segíteni, mert az ajtót még nem szedtem szét. De ha bármi van szólj...hogy mennek a dolgok, mire jutottál.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #910 Dátum: 2009.04.17 19:43:45 »
itt van a pioneer oldala:http://www.pioneer.eu/eur/products/car_accessories/Toyota/Auris/10_2006/index.html :flowers:

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #911 Dátum: 2009.04.17 22:59:27 »

Helló Petya,
betetted már hátra a két hangszórót? Nekem mondjuk 5ajtós van, de hogyan buheráltad le onnan hangszórórácsot?
Milyen hangszórót vettél végül?

Szia!

Holnap csinálom a "nagy" műveletet :clap:.. ::). Szerintem egész más az 5 ajtós és a 3 ajtós hátsó hangszóró projekt, de nekem úgy sikerült szétszedni a burkolatot hogy az ajtónál leszedtem a küszöböt, mivel ez össze kapcsolódik a hátsó-oldalsó burkolattal, ami mellesleg 1 egész nagy elem. Szóval küszöb burkolat ki, a hátsó-oldalsó elemet pedig 1 lapos csavarhúzóval kicsavarható patent tartja lent az ülésnél + a többi hejen (ablaknál, hátul a csomagtér felöli oldalnál, B-oszlopnál patentok fogják körbe + még mögötte közép tájékon is, jól a helyén van az elem + ki van tömve rendesen....a burkolat rendesen hajlik, nem törik, de azért csak óvatosan. A hangszórót egy tartó lemezre kell fölcsavarozni, a kábel hátra van vezetve.
 A hangszórók.....régebben  vettem egy haveromtól 2db 13 cm-es Pioneer TS-G1346-ost (2 utas, koaxiális hangszóró..max. telj.: 120W, norm. telj.: 25W). Egyenlőre ezeket berakom, majd meglátom ill. meghallom :D hogy szólnak, aztán később majd fejlesztek rajta ha úgy alakul. Egy külföldi oldalon amúgy azt olvastam tegnap hogy 16 cm-esek kellenek hátra, ugyan akkorák mint előre :wacko:..lehet akkor ez a 2db 13 cm-es hangszórók kicsik lesznek. Majd holnap minden kiderül....

Az 5 ajtósnál gondolom ugyan úgy kell szét szedni az ajtót mint elől. A pioneer honlapján van egy móricka ábra róla, de az nem sokat mond nekem, hátha neked igen, nézd meg. Sajnos nem tudok mást segíteni, mert az ajtót még nem szedtem szét. De ha bármi van szólj...hogy mennek a dolgok, mire jutottál.

Hát holnap megnézem hogy hátul mi a helyzet a panellal, hogy lehet leszerelni. Kicsit parázok tőle, mert ha valamelyik patent eltörik, akkor van ám nyekergés egy egy kátyúnál.
Kíváncsi vagyok a 13cm-es bemegy e Neked, de sztem is 16 vagy 17 lesz a jó .
Amúgy milyen színű a 3ajtósod? 3ajtósba nagyon kis csecsén néz ki az auris:P csak sajnos nagyon ritka!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #912 Dátum: 2009.04.19 00:05:23 »

Helló Petya,
betetted már hátra a két hangszórót? Nekem mondjuk 5ajtós van, de hogyan buheráltad le onnan hangszórórácsot?
Milyen hangszórót vettél végül?

Szia!

Holnap csinálom a "nagy" műveletet :clap:.. ::). Szerintem egész más az 5 ajtós és a 3 ajtós hátsó hangszóró projekt, de nekem úgy sikerült szétszedni a burkolatot hogy az ajtónál leszedtem a küszöböt, mivel ez össze kapcsolódik a hátsó-oldalsó burkolattal, ami mellesleg 1 egész nagy elem. Szóval küszöb burkolat ki, a hátsó-oldalsó elemet pedig 1 lapos csavarhúzóval kicsavarható patent tartja lent az ülésnél + a többi hejen (ablaknál, hátul a csomagtér felöli oldalnál, B-oszlopnál patentok fogják körbe + még mögötte közép tájékon is, jól a helyén van az elem + ki van tömve rendesen....a burkolat rendesen hajlik, nem törik, de azért csak óvatosan. A hangszórót egy tartó lemezre kell fölcsavarozni, a kábel hátra van vezetve.
 A hangszórók.....régebben  vettem egy haveromtól 2db 13 cm-es Pioneer TS-G1346-ost (2 utas, koaxiális hangszóró..max. telj.: 120W, norm. telj.: 25W). Egyenlőre ezeket berakom, majd meglátom ill. meghallom :D hogy szólnak, aztán később majd fejlesztek rajta ha úgy alakul. Egy külföldi oldalon amúgy azt olvastam tegnap hogy 16 cm-esek kellenek hátra, ugyan akkorák mint előre :wacko:..lehet akkor ez a 2db 13 cm-es hangszórók kicsik lesznek. Majd holnap minden kiderül....

Az 5 ajtósnál gondolom ugyan úgy kell szét szedni az ajtót mint elől. A pioneer honlapján van egy móricka ábra róla, de az nem sokat mond nekem, hátha neked igen, nézd meg. Sajnos nem tudok mást segíteni, mert az ajtót még nem szedtem szét. De ha bármi van szólj...hogy mennek a dolgok, mire jutottál.

Hát holnap megnézem hogy hátul mi a helyzet a panellal, hogy lehet leszerelni. Kicsit parázok tőle, mert ha valamelyik patent eltörik, akkor van ám nyekergés egy egy kátyúnál.
Kíváncsi vagyok a 13cm-es bemegy e Neked, de sztem is 16 vagy 17 lesz a jó .
Amúgy milyen színű a 3ajtósod? 3ajtósba nagyon kis csecsén néz ki az auris:P csak sajnos nagyon ritka!


Szia bilesaron!

Igen igazad van, bebuktam a dolgot mert a 13cm-es hangszóró igen csak kicsi. 16.5-es vagy 17-es kell, úgyhogy most a jobb hátulja az utastérnek le van bontva :D a kis hangszórót betettem ugyan de asszem veszek 2 db 17 cm-eset és azt fogom betenni majd a héten. Amúgy 3 furat van.....legalábbis nálam...a hátsó ülést előre kellett hajtanom, és a hajlatban egy derékszögű vas tartót is ki kellett szedni amit 2 db 8-as csavar tart. A patentok teljesen jól, igaz egyet sikerült eltörnöm :D de nem kipattintáskor hanem a burkolatot addig nyaggattam, hogy amikor kirángattam, beakadhatott valamibe és patt. A lényeg az hogy amikor vissza rakod a burkolatot az ajtóra, akkor minden patent a burkolaton legyen. Szerintem teljesen jó anyagokból van az autó, látszik hogy minőségi, minden ott van.
 A kocsim sötétkék én amúgy 3 ajtóst nem is láttam még :flowers: nem is gondoltam volna hogy ilyen kevés van belőle.
Sok sikert az építéshez!! Majd írj mire jutottál.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #913 Dátum: 2009.04.19 12:33:44 »
Sziasztok.

Nahát az van, hogy megvettem egy Hertz DSK 165-ös szettet elölre, végre két év nézegetés után. A hét végén próbáltam betenni. Nem sikerült. 13 centis hangszórók vannak ugyanis elöl. Egyrészt. Másrészt döbbenetesen szarul szólnak a jóval 100W feletti csúcsteljesítménnyel bíró hangszórók, szemben a gyári kis 13-asokkal.  :eek: :cry: :censored:

Szóval a kérdésem az, hogy be lehet-e tenni mindezek ellenére elölre a 16,5 centis nagszórót a gyári helyre úgy, hogy ne érjen bele sem az üvegbe, sem pedig az ajtópanelt ne kelljen szétfűrészelni?
Másik kérdésem, hogy mi lehet az oka annak, hogy a gyári kis mütyür a Hertz-hez képest nagyon szépen szól? Nem mondom, a Hertz is megszólal, de annak egyszerűen nincs alja, nincs különösebb dinamikája. Lehet, hogy a hangváltó, amit hozzá adtak levágja a frekvenciatartomány alját is, nem csak a tetejét?

Az szépen látszott, hoyg a gyári rendszer fémalkatrészekhez volt szegecselve, minden mindennel gyakorlatilag milliméterre pontosan illeszkedett, és ez ugye sokat számít, lévén ezáltal az ajtó egy többé-kevésbé zárt ládát képez. De a másik kis hangszóró még kiszerelve is szebben megszólalt, műárpedig én azért vettem meg ezt a komponens szettet, met menet közben eltűnt a zene dinamikája, és kedvem se volt már rádiót (sem) hallgatni.

Szóval:
-be lehet-e tenni szétfűrészelés nélkül?
-miért nem szólal meg?

Kíváncsiságból rákötöttünk egy otthonról kiselejtezett Videoton hangfalat (zárt ládában), 4 Ohmos, 15VA teljesítményű (az kb 15W, nem?) volt, és gyönyörűen szólt.

Gyanítom esetleg azt is, hogy a gyári fejet és a gyári hangszórókat összehangolták, és ha a rendszerből bármelyiket helyettesítem, lehangoló lesz a végeredmény.

Ja persze ifjonti lelkesedéssel egyrészt kifúrtam a hangszórókat a helyükről, másrészt pedig az egyiket szét is kaptam, mint majom a zsebórát, gondoltam jó lesz beépítőkeretnek. Naná, hogy szegény hangszóró egyébként nem volt szétszedhető, így aztán - mivel én mégis szétszedtem - nem összerakható.  :innocent:

El vagyok keseredve. Help. :ph34r:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #914 Dátum: 2009.04.19 12:35:44 »
Ja képek vannak, de 600 kb helyett úgy másfél megásak, de itt, ahol vagyok még csak konvertálni sem tudok.......  :no: