Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541220 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Audio kérdések
« Válasz #885 Dátum: 2009.03.28 20:56:22 »
Rakjal melynyomot az ules ala. Az Alpine-nak van full ontott aluminium hazas, egesz jol szol, beepitett erositovel. De a Toyotanak is van, csak 2x annyi.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Audio kérdések
« Válasz #886 Dátum: 2009.03.28 20:57:42 »
Így értem...azért kérdeztem volna, mert ha csak magadnak, akkor jobban jársz, ha az első szettet valami minőségire cseréled.

Értem. Az elsőkkel nincsen semmi bajom, jól szólnak. Pláne hogy az ajtó iszonyat nagy, a mély hang is egész jó........nem vagyok az a nagy autó hifi guru, nekem ez így megfelel. Mélyládán is gondolkoztam mondjuk, de akkor meg kevesebb hely lesz a csomagtartóban. Ha a haverokkal megyünk kirándulgatni akkor vehetek tetőcsomagtartót :D. Szóval első hangszórók maradnak, hátulra rakok még 2 márkásabbat és kész. De valami jót szeretnék, nem valami "Pista bá's piaci nyekergője olcsón"-t. Már csak az a nagy kérdés hogy kell szét bontani a hátsó hangszórók helyét. Az lenne jó ha valaki ebben tudna segíteni.....aki már szétkapta az autót.
Én azt mondanám, hogy ha veszel pl Media Makiban egy párat, akkor ott is szereltesd be. pici pénzért megcsinálják, a garancia is így él és nem is neked kell vesződnöd vele.
Gabe 254.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #887 Dátum: 2009.03.28 21:08:32 »
Ez jó erre nem is gondoltam......majd ha megyek az Árkádba szét nézek és megkérdezem, köszi a tippet Kgabe. Amúgy is valószínű ott venném a hangszórókat. Az ülés alatti mélyládáról itt olvastam valamit, de hol csinálják meg és mennyiért, ha kell én is megcsinálom majd csak tudni kell hogyan........ez mondjuk nálam még a jövő zenéje. Egyenlőre a 2 hátsó a cél.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #888 Dátum: 2009.04.03 13:15:54 »
Kizárólag elméleti síkon mozognék, de kis segítség kéne. Szokásos visszatérő téma: szarul szól a gyári fej. Tudjuk, hogy nincs erősítő kimenete. Én tudom, hogy megszoktam és szeretem az iPodot. Azt is tudom, hogy a fed.comp-hoz valamennyire ragaszkodom, ezért nem is hajítottam ki eddig a gyári fejet. Namost ha nem vagyok audiofil, alapvetően rockot, jazzt hallgatok, néha esetleg megnéznék egy filmet a kocsiban, és szeretnék valamit, ami:
- jól szól egy hülye nagy mélyláda nélkül is (a csomagtartóhoz ragaszkodom),
- erősítő gond nélkül csatlakoztatható hozzá,
- iPod kompatibilis,
- ki tudja jelezni a fed.comp adatait,
...akkor gondolom, lehetetlent kérnék.

Vegyük ki a képletből a fedcompot, és halvány ceruzával írjuk be a filmnézést. Egyedül addig jutottam, hogy valószínűleg kell egy 2 DIN-es szajrét fogadó beépítőkeret.

Ti mihez kezdenétek?
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.03 13:17:28 írta Satriani »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Audio kérdések
« Válasz #889 Dátum: 2009.04.03 15:49:02 »
Kizárólag elméleti síkon mozognék, de kis segítség kéne. Szokásos visszatérő téma: szarul szól a gyári fej. Tudjuk, hogy nincs erősítő kimenete. Én tudom, hogy megszoktam és szeretem az iPodot. Azt is tudom, hogy a fed.comp-hoz valamennyire ragaszkodom, ezért nem is hajítottam ki eddig a gyári fejet. Namost ha nem vagyok audiofil, alapvetően rockot, jazzt hallgatok, néha esetleg megnéznék egy filmet a kocsiban, és szeretnék valamit, ami:
- jól szól egy hülye nagy mélyláda nélkül is (a csomagtartóhoz ragaszkodom),
- erősítő gond nélkül csatlakoztatható hozzá,
- iPod kompatibilis,
- ki tudja jelezni a fed.comp adatait,
...akkor gondolom, lehetetlent kérnék.

Vegyük ki a képletből a fedcompot, és halvány ceruzával írjuk be a filmnézést. Egyedül addig jutottam, hogy valószínűleg kell egy 2 DIN-es szajrét fogadó beépítőkeret.

Ti mihez kezdenétek?
Én vennék egy ilyet, pl. klikk
Nem gondolom, hogy igényelne különösebb szuper akármilyen hangszórókat, mondjuk egy Sony Xplod 16 cm-t, 16/23 ovált vagy hasonlót. Van ennél olcsóbban is, ami tuti jó.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Audio kérdések
« Válasz #890 Dátum: 2009.04.03 21:49:41 »
Kizárólag elméleti síkon mozognék, de kis segítség kéne. Szokásos visszatérő téma: szarul szól a gyári fej. Tudjuk, hogy nincs erősítő kimenete. Én tudom, hogy megszoktam és szeretem az iPodot. Azt is tudom, hogy a fed.comp-hoz valamennyire ragaszkodom, ezért nem is hajítottam ki eddig a gyári fejet. Namost ha nem vagyok audiofil, alapvetően rockot, jazzt hallgatok, néha esetleg megnéznék egy filmet a kocsiban, és szeretnék valamit, ami:
- jól szól egy hülye nagy mélyláda nélkül is (a csomagtartóhoz ragaszkodom),
- erősítő gond nélkül csatlakoztatható hozzá,
- iPod kompatibilis,
- ki tudja jelezni a fed.comp adatait,
...akkor gondolom, lehetetlent kérnék.

Vegyük ki a képletből a fedcompot, és halvány ceruzával írjuk be a filmnézést. Egyedül addig jutottam, hogy valószínűleg kell egy 2 DIN-es szajrét fogadó beépítőkeret.

Ti mihez kezdenétek?

Hasonlo cipoben voltam. Amit en kidobtam: fedcomp es filmnezes. Az osszes 1-2DIN-es fejegyseg ami videos eleg gyengusz audio resszel van, ami meg jo az nagyon draga volt (3 kilo felett), illetve nagyon zavart, hogy kinyitva elegge remeg a hatalmas kijelzo az 1DIN-esnel.

Amit en csinaltam:
Alpine fejegyseg 9554R zold/piros hattervilagitas, passzol a gyarihoz
Alpine melynyomo az ules ala belso erositovel, megmarad a csomagtarto
Alpine kormanyvezerlo illeszto, kormanykerek gyarilag berakott gombjai rendesen mukodnek (ilyen eleg keves gyartonak van)
Alpine iPod illeszto
Soundstream elso es hatso szett keresztvaltoval

Eleg jol szol, de nincs video (ami nekem nem volt erdekes).
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

tutinet

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #891 Dátum: 2009.04.03 22:14:34 »

Ti mihez kezdenétek?

Én a filmnézést nem értem. Hogyan akarsz a kocsiban filmet nézni ? Ha álló helyzetben, akkor egyszerű ha magaddal viszel egy laptopot az jó másra is és testre szabható.


Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #892 Dátum: 2009.04.03 22:21:47 »
...kinyitva elegge remeg a hatalmas kijelzo az 1DIN-esnel.

Ilyet semmiképp nem szeretnék. Egy 2 DIN-es fej tetszene leginkább, az úgy szépen kitöltené a rendelkezésre álló helyet.

Nem találom ezt az Alpine fejet, amit írtál. Gondolom, 1 DIN-es. Hová szereltetted be? A gyári fej helyén van, és van mellette plusz tárolóhely?

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #893 Dátum: 2009.04.03 22:22:17 »
Én a filmnézést nem értem. Hogyan akarsz a kocsiban filmet nézni ? Ha álló helyzetben, akkor egyszerű ha magaddal viszel egy laptopot az jó másra is és testre szabható.

Utast vihetek?

tutinet

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #894 Dátum: 2009.04.03 23:04:43 »
Én a filmnézést nem értem. Hogyan akarsz a kocsiban filmet nézni ? Ha álló helyzetben, akkor egyszerű ha magaddal viszel egy laptopot az jó másra is és testre szabható.

Utast vihetek?

Azt te tudod, vagy kérdezed ?

Filmet nézni meg egy PC-n a legegyszerűbb továbbra is, autóban meg ugye a laptop jelenti a PC-t.  Gondolom nem 7 collos képernyőn  néznél filmet.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.03 23:08:09 írta tutinet »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #895 Dátum: 2009.04.03 23:10:59 »
Hello srácok!

Szétszedtem ma a kis Auris jobb hátsó utasterét.....mivel 3 ajtós, így nem a hátsó ajtót kaptam szét:P.........na a lényeg hogy ott fityeg a hátsó hangszóró csatlakozója, gyárilag odavezették. Márcsak 2 hangszóró kellene mit ajánlotok? Ha jól mértem akkor 13 cm-es hangszórók mehetnek a helyre.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #896 Dátum: 2009.04.03 23:19:01 »
Filmet nézni meg egy PC-n a legegyszerűbb továbbra is, autóban meg ugye a laptop jelenti a PC-t.

Rendben, filmnézés megoldva, adok mindenki kezébe egy laptopot.

Ugorjunk.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Audio kérdések
« Válasz #897 Dátum: 2009.04.04 07:27:54 »
Nem találom ezt az Alpine fejet, amit írtál. Gondolom, 1 DIN-es. Hová szereltetted be? A gyári fej helyén van, és van mellette plusz tárolóhely?

Rosszul emlekeztem: Alpine CDA 9854R

Egy DIN-es es felul apro tarolorekesz. A ket DIN-es cuccokat nagyon nezd meg meretre, mert eleg nehezen fer be (ugy emlekszem a gyari kb masfel DIN-es) es a szelei kiloghatnak attol fuggoen milyen beepito keretet veszel, ami nem tul szep.

Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Audio kérdések
« Válasz #898 Dátum: 2009.04.04 07:58:58 »
Filmet nézni meg egy PC-n a legegyszerűbb továbbra is, autóban meg ugye a laptop jelenti a PC-t.

Rendben, filmnézés megoldva, adok mindenki kezébe egy laptopot.

Ugorjunk.

mivel van Ipodod nem gondolod h azon a platformon csinálnád? azzal lehet zenét hallgatni , filmezni és vmennyi navi is van.
én PDA-n csinálom ugyanezt. fejegység kimenetére bedugom és onnan megy
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #899 Dátum: 2009.04.04 08:37:19 »
A ket DIN-es cuccokat nagyon nezd meg meretre, mert eleg nehezen fer be (ugy emlekszem a gyari kb masfel DIN-es) es a szelei kiloghatnak attol fuggoen milyen beepito keretet veszel, ami nem tul szep.

Ezt jó tudni, nem is gondoltam ilyenre.

Tényleg, a gyári nagyképernyős navis fejnek van erősítőkimenete? Az lenne a legszebb megoldás, mert méretben is tökéletes lenne.