Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541263 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Audio kérdések
« Válasz #840 Dátum: 2008.12.09 22:18:04 »
Mer a Corollákban nincs dual klíma...
Most mar tudom, miert Aurist vettem  :ph34r:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Audio kérdések
« Válasz #841 Dátum: 2008.12.09 22:34:39 »
Ez is egy olyan apróság, amivel a vásárlókat az "új" modell felé próbálta tolni a Toyota.
Ettől szerintem még jobban sikerült a Corolla formavilága, kidolgozása.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Audio kérdések
« Válasz #842 Dátum: 2008.12.09 22:48:08 »
Ez is egy olyan apróság, amivel a vásárlókat az "új" modell felé próbálta tolni a Toyota.

Latod, bejott nekik  ::)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Audio kérdések
« Válasz #843 Dátum: 2008.12.09 23:03:00 »
Balekot mindig lehet találni.
 :tt2: :tt2: :tt2:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Audio kérdések
« Válasz #844 Dátum: 2008.12.09 23:05:51 »
Balekot mindig lehet találni.
 :tt2: :tt2: :tt2:
:shifty:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Audio kérdések
« Válasz #845 Dátum: 2008.12.10 10:10:42 »
Úgy emlékszem, hogy százkettő cartárs vett nemrég ilyesmit az e-bay-ről. Beszerelés után tett is fel pár fotót. Vedd fel vele a kapcsolatot!

Ez igaz, O tett be, csak nem ilyet, hanem gyarit (B9005). Ez tobbet tudna annal... kerdes, hogy meddig?! Amugy a nemzetkozi forumon mintha most epp ott tartananak, hogy ugyanaz, es hogy jo az Aurisba az, ami a Corollaba. Aztan pl szazketto is azt az infot kapta, hogy nem jo. Ki fog derulni, mert egy Aurisos csoka mar megrendelte azt, ami masnak mar a Corollaba jo volt.
Egyebkent, ha nem ugyanolyan, az nagyon furcsa... ez nem passzolna a Toyota menedzsmentjebe...
Ez itt OFF, de a nemzetkozi forumon a csokanak a Corollaban ugyan digitalis a klima, de nem lattam benne "dual" feliratu gombot. Fura. Pedig EU-s az illeto.  :eek:
Igen, ahogy irtad, ami a Corollaba passzol, az az Aurisba tuti nem jo. Nem egyforma a radiok merete (a keret merete). A gyari radiok is kulonbozoek (a navis fejegysegek is) csak hasonlitsd ossze ezt a ket kepet:
http://www.toyota.hu/Images/t8_cor07_car_gal_17_1024_tcm266-513974.jpg
http://www.toyota.hu/Images/t8_aur06_car_gal19_1024_tcm266-525122.jpg
tehat egyelore Aurisba kinai fejegysegbol nincs ami pont passzol, csak az univerzalis+beepitokeret a jarhato ut.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #846 Dátum: 2008.12.10 10:19:35 »
...

Lemaradtam; lecserélted az E12-t? Mi lett a navis fejegységgel?

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Audio kérdések
« Válasz #847 Dátum: 2008.12.10 10:50:17 »
...

Lemaradtam; lecserélted az E12-t? Mi lett a navis fejegységgel?
Mar augusztus vegen :) A regi navi arabol lett az aurisba valo navi.

Major Tom

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re: Audio kérdések
« Válasz #848 Dátum: 2008.12.10 16:30:54 »
Sziasztok,

Az lenne a kerdesem hogy a gyari W58818 vagy W58814 (elobbi TS utobbi meg altalanos E12 corolla) fejegysegekre hogyan lehet melynomot kotni ? Van egy aktiv kis melynyomom (oyan lapos ules ala valo) ami nekem eppen eleg mivel nem vagyok nagy basszus kedvelo csak autopalyan is szeretnem hallani a mely tartomanyt is. No szoval MR2-ben volt rendes RCA ahova radugtam es ennyi... Corollan ha jol latom akkor semmilyen RCA nincs. Ha jol olvastam akkor az egyik csatlakozon vannak erre kivezetesek... valakinek van tapasztalat mielott megbontom a kocsit - feleslegesen ?

Megjegyzem szeretnem megtartani a gyari hifit mert amugy nincs vele bajom es nem szeretem megbontani a gyari kinezetet kocsikban. OEM fan vagyok :)

Koszi es Udv,

Tom

Szia! Monacor FGA22 trafoval a jelet leszedheted a hangszoro kimenetekrol. www.monacor.hu
Udv: Juhasz Tamas

Szia! Koszi a valaszt, csak most olvastam. Megnezem, jo lenne ha nem kene mindent szetberhelni vagy fejegyseget cserelni... ez a pio aktiv melynyomo ott porosodik az MR2-ben es tobb hasznat vennem a Corollaban :)

Koszi megegyszer Tamas!

Tom
2000 Black MR2 Roadster - tuned - ELADO

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Audio kérdések
« Válasz #849 Dátum: 2009.01.12 20:14:14 »
Mit csinal az orosz, ha megis kell neki az utangyartott navi az Aurisba? Csinal maganak egyet...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

barna.czukor

  • Vendég
Re: rádió beszerelő keret
« Válasz #850 Dátum: 2009.01.19 16:59:11 »
Üdv Mindenkinek!
Egy hete vettem egy 2000.11. havi Corollát  :clap: és Vele kapcsolatban lenne szükségem némi segítségre Tőletek. :helpsmilie:

A helyzet az, hogy szeretném bele tetetni saját CD-s fejegységemet. Legyetek szívesek ötletet adni, hogy hol találok jó árúsított 1 DIN-es rádió beszerelő elemet a közép konzol tetejére.

Esetleg tud valaki ötletet arra, hogy ne kelljen kicseréljem a gyári központi kijelző elemet, hanem, mondjuk a közép konzolba valamilyen átalakító elem segítségével lehessen berakni a fejegységet...? A cél ezzel ugye az lenne, hogy megmaradna a fedélzeti számítógép kijelzője...

Segítségeteket előre is hálásan köszönöm!!!

Ha még aktuális.

A fedkomp marad, alul a magnó helyére kell beszelni a fejet. Az pont egy DIN-es méretű hely. Nem kell hozzá semmi extra, a gyári keretbe kell belecsavarozni a fejet.

Kell hozzá egy Toyota-ISO átalakító kábel, ez olyan 2-3.000 pénz, a MediaMarktban is van...

Eredmény: a fej alul lesz, onnan vezérelhető. A fedkomp gombjai halottak, csak a trip/navi megy, meg a fedkomphoz tartozó gombok... De esztétikus és kiírja a fogyasztást időstől...

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Audio kérdések
« Válasz #851 Dátum: 2009.01.26 14:27:36 »
Gratula az új gépsárkányhoz!:-)
 :clap:
Ha van CDtár vezérlő a kazettás csuccban akkor a legolcsóbban az Xcarlink cuccal tudod megejteni. Anélkül, hogy szét kellene berhelni az egészet.
Én ilyet használok, s nekem nagyon bejött, igaz az én gépemben cd-s fejeegység van benne.


üdv;
Ozvego



Udv.
Most lettem boldog tulajdosnosa egy 2001.12 havi 1.4es corollanak.
3 napja hasznalom es nagyon tetszik.
Kerdesem a kovetkezo:
Kazettas cucc van a jarganyban, viszont leginkabb a cd az amit manapsag hasznalok, sot talan MP3 meg jobb lenne.
Az elado szerint inkabb cd tarat vegyek hozza, merthogy vezerli a fejegyseg.
Namost a gyari cdtar 113000 es 120000 Ft, viszont 70ert mar mas gyartotol mp3as csodakat is lehet kapni.
Szoval
1, van-e valami kompatibilis cdtar lista atalakito nelkul/atalakitoval
2, lehet-e ugy valami cds fejegyseget beszerelni, hogy a corolla vezerles is mukodjon.
3, egyebb kulturalt megoldasok mondjuk mp3 lejatszo csatlakoztatasara (azon kivul, hogy veszek egy olyan kazettas stereojackes kutyut es benyomom a lejaccoba).

A valaszokat elore is koszi.
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

Csöppy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Audio kérdések
« Válasz #852 Dátum: 2009.01.27 17:21:17 »
Sziasztok, én még vadi új vagyok, bár már 14 éve Toyotát hajtok.
A múlt héten lettem boldog tulajdonosa egy 2001-es Priusnak, és CD-tárat keresek hozzá, lehetőleg MP3-asat.
Milyen típusok lehetnek kompatibilisek hozzá?
A Dension féle megoldás is nagyon tetszik (lehet, hogy végül az lesz), csak nagyon hiányzik belőle a CD. :-)
Ahhoz lehet esetleg discman-en kívül csatlakoztatni CD-t? (nem CD-tárat)

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Audio kérdések
« Válasz #853 Dátum: 2009.02.03 17:46:51 »
Hy!

Még régebben kérdeztem itt vkitől hogy milyen FM transzmittert(olyan eszköz aminek van egy jack bemenete és rádióhullámokon átjátsza a rádióra a zenét) érdemes venni, hogy ne kelljen olyan sok CD-t írni.(MP3-as CD-t nem szereti a gyári fej, cserélni meg nem akarok)
Szal vettem egyet, 6 rugó volt, nem valami full gagyi ám, fekete színű és piros a kijelzője szal az esztétikájával nincs gond, még megy is a műszerfalhoz.
Szivargyújtóba kell dugni, elfér a váltótól(E12 Cori), nem akad bele a kezem, egyedül ha USB van rajta akkor kell egy kicsit állítani rajta. USB-n, SD karin, és jacken fogadja a mjúzikot. A PDA-mat is beledughatom tölteni, vagy akár a GPS hangját is kihangosíthatja. RDS-es így a szám címét is kiírja a fed.comp.
Hangminősége sztem egy írott audio CD-nek megfelelő, csak annyi a trükkje, h a PDA-t közepes hangerőre kell állítani, különben bizonyos számoknál egy kicsit torzítja a mély tartományt. Aki eddig kazettázott annak tökéletesnek fog hatni, amúgy sztem csak a nagyon vájtfülűek tudnak belekötni, bár ez sztem már a gyári hangszórókon is múlik.
A frekvencia miatt szoktak még sírni. Én beállítottam 107 MHz-re és itt (Hajdú-Bihar megye) még nem jártam úgy, hogy állítani kellett volna, mert valami zavarja. Ha meg zavar valami, csak kiválasztok egy másik frekit a 7 közül ami beprogramozható.

Összegezve, sztem megérte az árát, nekem ez tökéletesen megfelel zene hallgatásra, töltésre stb.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Audio kérdések
« Válasz #854 Dátum: 2009.02.03 18:40:26 »
Hy!

Még régebben kérdeztem itt vkitől hogy milyen FM transzmittert(olyan eszköz aminek van egy jack bemenete és rádióhullámokon átjátsza a rádióra a zenét) érdemes venni, hogy ne kelljen olyan sok CD-t írni.(MP3-as CD-t nem szereti a gyári fej, cserélni meg nem akarok)
Szal vettem egyet, 6 rugó volt, nem valami full gagyi ám, fekete színű és piros a kijelzője szal az esztétikájával nincs gond, még megy is a műszerfalhoz.
Szivargyújtóba kell dugni, elfér a váltótól(E12 Cori), nem akad bele a kezem, egyedül ha USB van rajta akkor kell egy kicsit állítani rajta. USB-n, SD karin, és jacken fogadja a mjúzikot. A PDA-mat is beledughatom tölteni, vagy akár a GPS hangját is kihangosíthatja. RDS-es így a szám címét is kiírja a fed.comp.
Hangminősége sztem egy írott audio CD-nek megfelelő, csak annyi a trükkje, h a PDA-t közepes hangerőre kell állítani, különben bizonyos számoknál egy kicsit torzítja a mély tartományt. Aki eddig kazettázott annak tökéletesnek fog hatni, amúgy sztem csak a nagyon vájtfülűek tudnak belekötni, bár ez sztem már a gyári hangszórókon is múlik.
A frekvencia miatt szoktak még sírni. Én beállítottam 107 MHz-re és itt (Hajdú-Bihar megye) még nem jártam úgy, hogy állítani kellett volna, mert valami zavarja. Ha meg zavar valami, csak kiválasztok egy másik frekit a 7 közül ami beprogramozható.

Összegezve, sztem megérte az árát, nekem ez tökéletesen megfelel zene hallgatásra, töltésre stb.

Én inkább ezt ajánlanám. Nekem bevált! -> https://www.xcarlink.hu/hu.html
BekeN