Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541093 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #825 Dátum: 2008.11.22 11:28:31 »
Szerintem kérj kölcsön először egyet. A hangminősége nem a legjobb, van, hogy helyi rádióadások, valami interferencia bezavar neki, és leállítás után nem onnan folytatja a lejátszást, ahol abbahagyta, szóval van baja. Nem beszélve az esztétikumáról és arról, hogy ezzel lefoglalod a szivargyújtót.
Még mindenképpen tájékozódom erről. A hangminőség érdekelne a legjobban. (ez folytatja ahol abbahagytad.)
Am nem gond a szivargyújtó, mivel nem dohányzom, ha meg GPS van rajta(onnan tölt) akkor úgysem kell zene.

Gyári fejegységgel, gyári hangszórókkal szinte semmit nem fogsz észrevenni a minőségromlásból, mert most sem hallgatod olyan hangosan, hogy kihallatszódjon a gyengébb minőség, ugyanis abban a tartományban már alapból csúnyán szól a gyári hifi. Nekem egy ilyen Pana van benne (165ös Hertz hangszórókkal, meg egy Focal láda Pyle erősítőről hajtva) , és az FM transmitter ugyanazt a minőséget tudta, mint ha mp3 cd-t hallgatnék... A gyári (!) audio cd persze más, ott hamar kihallatszik a különbség  ::)

A szivartyújtót meg szerintem inkább hagyd meg a navinak, ha van egy kis kézügyességed, akkor 20perc alatt be lehet kötni egy másikat, és akkor váltásnál sem lesz útban a készülék (1esnél és hármasnál is odacsíptem az ujjaim :walkman: )
kisa
born to ride

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Audio kérdések
« Válasz #826 Dátum: 2008.11.22 13:43:38 »
... az FM transmitter ugyanazt a minőséget tudta, mint ha mp3 cd-t hallgatnék... A gyári (!) audio cd persze más, ott hamar kihallatszik a különbség  ::)
Milyen FM transmittered van/volt. Egy linket/képet tudnál adni?
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.22 19:19:38 írta Cisc0 »
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #827 Dátum: 2008.11.22 14:15:58 »
... az FM transmitter ugyanazt a minőséget tudta, mint ha mp3 cd-t hallgatnék... A gyári (!) audio cd persze más, ott hamar kihallatszik a különbség  ::)
Milyen FM transmittered van/volt. Egy kinket/kéet tudnél adni?
Kollegámé, és fogalmam sincs még a nevéről sem... De valami noname valami ::)  hétfőn le tudom neked fotózni, ha hagyja  :clap:
Annyit tudok róla, hogy vaterán vette 6000ért, és egy gigás
kisa
born to ride

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Audio kérdések
« Válasz #828 Dátum: 2008.11.22 19:24:33 »
Kollegámé, és fogalmam sincs még a nevéről sem... De valami noname valami ::)  hétfőn le tudom neked fotózni, ha hagyja  :clap:
Annyit tudok róla, hogy vaterán vette 6000ért, és egy gigás
Nem fontos a fotó, csak annyi h ez a szivargyújtóba dughatós(mint ez), vagy a jackes?(mint ez)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #829 Dátum: 2008.11.22 20:08:34 »
Kollegámé, és fogalmam sincs még a nevéről sem... De valami noname valami ::)  hétfőn le tudom neked fotózni, ha hagyja  :clap:
Annyit tudok róla, hogy vaterán vette 6000ért, és egy gigás
Nem fontos a fotó, csak annyi h ez a szivargyújtóba dughatós(mint ez), vagy a jackes?(mint ez)
Szivargyújtós, nem esküdnék meg rá, de mintha pont ilyen lenne... Én ezeknek az esztétikumával nem vagyok kibékülve :ph34r:
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
rádió beszerelő keret
« Válasz #830 Dátum: 2008.11.23 16:08:25 »
Üdv Mindenkinek!
Egy hete vettem egy 2000.11. havi Corollát  :clap: és Vele kapcsolatban lenne szükségem némi segítségre Tőletek. :helpsmilie:

A helyzet az, hogy szeretném bele tetetni saját CD-s fejegységemet. Legyetek szívesek ötletet adni, hogy hol találok jó árúsított 1 DIN-es rádió beszerelő elemet a közép konzol tetejére.

Esetleg tud valaki ötletet arra, hogy ne kelljen kicseréljem a gyári központi kijelző elemet, hanem, mondjuk a közép konzolba valamilyen átalakító elem segítségével lehessen berakni a fejegységet...? A cél ezzel ugye az lenne, hogy megmaradna a fedélzeti számítógép kijelzője...

Segítségeteket előre is hálásan köszönöm!!!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Audio kérdések
« Válasz #831 Dátum: 2008.11.23 17:15:55 »
Szivargyújtós, nem esküdnék meg rá, de mintha pont ilyen lenne... Én ezeknek az esztétikumával nem vagyok kibékülve :ph34r:

Nekem volt egy hasonló kütyüm. Nem tudom, hogy egyről beszélünk-e.... Anno a Molnar Lacival szereztük be 3-4 éve. Nem tudom neki meg van-e? Én gyorsan megutáltam. Azt is a szivargyújtóba kellett tenni. Egy pen drive-ot kellett beledugni (azon volt az adat), a kütyü meg lejátszotta és rádió jelekkel adta tovább az infót. A kocsiban lévő fejegységet be kellett hangolni, mint egy rádiót és már szólt is. Ha volt egy rádióadás a környéken, ami azon a frekin szólt, amire a kütyüt hangoltunk, akkor még volt másik 10 freki, amire át lehetett hangolni.... Iszonyat kaki minőségben játszott, de csak a rádiós adatátvitelnek köszönhetően.... Sistergés mindig. Kis hangerőn nem hallatszott (annyira), de ha megkínáltam, akkor kész voltam. Amik a fotókon vannak már kísértetiesen hasonlóak, csak a kor előrehaladta miatt, talán kicsit jobbnak látszanak. Több a gomb, kis display, miegymás. Ez is rádiós kütyü, mert akkor nem ajánlom???!!  Ha valami összedugósdi, akkor is érdemes meghallgatni vétel előtt. Olyan a minőség, mint egy agyon hallgatott kazié.... Persze, akiknek kazettás autójuk van, nem okoz problémát.....   :no:
Üdv: Kishaver 74

zorits

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 504
  • COROLLA TS FACELIFT
Re: Audio kérdések
« Válasz #832 Dátum: 2008.11.24 13:03:27 »
Nekem is van ilyen kütyüm.... I-phone hoz...:S

Nagyon gagyi a hangminőség... én valami 15körül vettem. Habár nekem kényes a fülem az ilyenekre naon... De a gyári hifivel elmegy ;)  ( amiben sem a mély sem a magas közép nincs meg... ) Most cserélek én is mindent... a DIN átalakító olyan 1500Huftol 4 ig lehet venni.... Láttam sokhelyen....
De sztem a hangszórók a gyengék... Csak szegecselve vannak, azaz ki kell fúrni ha jól néztem :S ekkora szívást...

Kábeleket is cserélni kell, mert elég gagyik azok is... szal egy napos meló sztem így....













Major Tom

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re: Audio kérdések
« Válasz #833 Dátum: 2008.12.04 14:11:03 »
Sziasztok,

Az lenne a kerdesem hogy a gyari W58818 vagy W58814 (elobbi TS utobbi meg altalanos E12 corolla) fejegysegekre hogyan lehet melynomot kotni ? Van egy aktiv kis melynyomom (oyan lapos ules ala valo) ami nekem eppen eleg mivel nem vagyok nagy basszus kedvelo csak autopalyan is szeretnem hallani a mely tartomanyt is. No szoval MR2-ben volt rendes RCA ahova radugtam es ennyi... Corollan ha jol latom akkor semmilyen RCA nincs. Ha jol olvastam akkor az egyik csatlakozon vannak erre kivezetesek... valakinek van tapasztalat mielott megbontom a kocsit - feleslegesen ?

Megjegyzem szeretnem megtartani a gyari hifit mert amugy nincs vele bajom es nem szeretem megbontani a gyari kinezetet kocsikban. OEM fan vagyok :)

Koszi es Udv,

Tom
2000 Black MR2 Roadster - tuned - ELADO

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Audio kérdések
« Válasz #834 Dátum: 2008.12.07 20:35:13 »
Egyszer mar leirtam, hogy a gyari lejatszomban mennyire bena a Random funkcio, de ma nagyon felidegelt  :hammer: Van egy MP3 lemez, amit ha nem random modon jatszok le, akkor mindet vegig tudom hallgatni. De randomban egyszeruen 5-10 szamnal nem jatszik tobbet. Kivettem ma a lemezt es visszatettem. Mi tortent? Ugyanazt a kb 8 szamot jatszotta ugyanolyan sorrendben mint csere elott...  :wacko: Horror  :2guns:
Raadasul a multkor mas is vacakolt rajta. Csavartam a hangeron, a skalan 20rol lecsavartam 6ig, majd a hang kb 5 masodperces kesessel kovette.  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Audio kérdések
« Válasz #835 Dátum: 2008.12.09 18:56:55 »
Volt mar itt szo ilyesmi a kutyukrol. Mivel a gyari fejegysegem kezd az idegeimre menni, kicsit megint nekiultem a dolognak.
Itt van, aki mar hasznalja. Meg arra kell, hogy feny deruljon, hogy gyartjak e Aurishoz is, mert a Corollaban kicsit mas a meret.
Misi is belinkelt egyszer egyet, asszem ilyesmi volt. Ez szimpatikusabb nekem valamivel. Elonyei pedig a gyari B9005-hoz kepest igen nagyok. A minosegrol viszont semmit nem tudni.
Ha vki esetleg latott mar ilyet eloben, az ne fogja vissza magat.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

tjuhasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
    • http://www.digichip.hu
Re: Audio kérdések
« Válasz #836 Dátum: 2008.12.09 19:00:08 »
Sziasztok,

Az lenne a kerdesem hogy a gyari W58818 vagy W58814 (elobbi TS utobbi meg altalanos E12 corolla) fejegysegekre hogyan lehet melynomot kotni ? Van egy aktiv kis melynyomom (oyan lapos ules ala valo) ami nekem eppen eleg mivel nem vagyok nagy basszus kedvelo csak autopalyan is szeretnem hallani a mely tartomanyt is. No szoval MR2-ben volt rendes RCA ahova radugtam es ennyi... Corollan ha jol latom akkor semmilyen RCA nincs. Ha jol olvastam akkor az egyik csatlakozon vannak erre kivezetesek... valakinek van tapasztalat mielott megbontom a kocsit - feleslegesen ?

Megjegyzem szeretnem megtartani a gyari hifit mert amugy nincs vele bajom es nem szeretem megbontani a gyari kinezetet kocsikban. OEM fan vagyok :)

Koszi es Udv,

Tom

Szia! Monacor FGA22 trafoval a jelet leszedheted a hangszoro kimenetekrol. www.monacor.hu
Udv: Juhasz Tamas

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Audio kérdések
« Válasz #837 Dátum: 2008.12.09 21:40:37 »
Volt mar itt szo ilyesmi a kutyukrol. Mivel a gyari fejegysegem kezd az idegeimre menni, kicsit megint nekiultem a dolognak.
Itt van, aki mar hasznalja. Meg arra kell, hogy feny deruljon, hogy gyartjak e Aurishoz is, mert a Corollaban kicsit mas a meret.
Misi is belinkelt egyszer egyet, asszem ilyesmi volt. Ez szimpatikusabb nekem valamivel. Elonyei pedig a gyari B9005-hoz kepest igen nagyok. A minosegrol viszont semmit nem tudni.
Ha vki esetleg latott mar ilyet eloben, az ne fogja vissza magat.

Úgy emlékszem, hogy százkettő cartárs vett nemrég ilyesmit az e-bay-ről. Beszerelés után tett is fel pár fotót. Vedd fel vele a kapcsolatot!
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Audio kérdések
« Válasz #838 Dátum: 2008.12.09 22:00:08 »
Úgy emlékszem, hogy százkettő cartárs vett nemrég ilyesmit az e-bay-ről. Beszerelés után tett is fel pár fotót. Vedd fel vele a kapcsolatot!

Ez igaz, O tett be, csak nem ilyet, hanem gyarit (B9005). Ez tobbet tudna annal... kerdes, hogy meddig?! Amugy a nemzetkozi forumon mintha most epp ott tartananak, hogy ugyanaz, es hogy jo az Aurisba az, ami a Corollaba. Aztan pl szazketto is azt az infot kapta, hogy nem jo. Ki fog derulni, mert egy Aurisos csoka mar megrendelte azt, ami masnak mar a Corollaba jo volt.
Egyebkent, ha nem ugyanolyan, az nagyon furcsa... ez nem passzolna a Toyota menedzsmentjebe...
Ez itt OFF, de a nemzetkozi forumon a csokanak a Corollaban ugyan digitalis a klima, de nem lattam benne "dual" feliratu gombot. Fura. Pedig EU-s az illeto.  :eek:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Audio kérdések
« Válasz #839 Dátum: 2008.12.09 22:15:50 »
Mer a Corollákban nincs dual klíma...