Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541308 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Audio kérdések
« Válasz #810 Dátum: 2008.11.02 15:50:40 »
Az ajtót szétszedni pofonegyszerű (utólag...): hátul, a zár felől van két patent, benyomva ki lehet húzni, aztán a nyitókaron belül van egy csavar, a "behúzó karon" belül, illetve elöl két takaró műanyag mögött kettő. Ezután már csak pattintani kell a patenteket és kicsit megemelve már le is jön a kárpit... (enyém gyári elektromos ablakos, azon így néz ki (ja, ennek a vezérlőjét is ki kell emelni, ki kell húzni a csatit), a mechanikus ablakemelősét nem igazán ismerem, de bonyolultabb az se lehet sokkal).
A hangszóró pontos árára nem emlékszem, de a hátsó ovál (XS-F6925) kereken 9990 Ft volt, az ajtóban lévő olcsóbb.
Sok sikert hozzá!

e-Balázs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Audio kérdések
« Válasz #811 Dátum: 2008.11.02 17:35:42 »
Az ajtót szétszedni pofonegyszerű (utólag...): hátul, a zár felől van két patent, benyomva ki lehet húzni, aztán a nyitókaron belül van egy csavar, a "behúzó karon" belül, illetve elöl két takaró műanyag mögött kettő. Ezután már csak pattintani kell a patenteket és kicsit megemelve már le is jön a kárpit... (enyém gyári elektromos ablakos, azon így néz ki (ja, ennek a vezérlőjét is ki kell emelni, ki kell húzni a csatit), a mechanikus ablakemelősét nem igazán ismerem, de bonyolultabb az se lehet sokkal).
A hangszóró pontos árára nem emlékszem, de a hátsó ovál (XS-F6925) kereken 9990 Ft volt, az ajtóban lévő olcsóbb.
Sok sikert hozzá!

Oh, köszönöm a leírást! Amúgy nekem is gyári elektromos ablakemelős, úgyhogy pont stimmel. Próbálkoztam vele már egyszer-kétszer, de akkor nem jártam sikerrel. Na majd most...  :yes:
Eigner Balázs

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Audio kérdések
« Válasz #812 Dátum: 2008.11.16 17:28:52 »
E12 Corolla CD lejátszója lejátssza az MP3-as CD-ket is?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Audio kérdések
« Válasz #813 Dátum: 2008.11.16 17:38:21 »
Nem.

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Audio kérdések
« Válasz #814 Dátum: 2008.11.16 17:56:33 »
Nem.
Akkor marad az audio CD. :ph34r:

Esetleg van valakinek vmi megoldása arra h hogy kössek MP3 lejátszót a Corira?
Vagy USB-vel(ez meglehetősen bonyolult) vagy egy 3.5-ös jack is elég lenne.
Másik kocsiból még maradt egy kazetta adapterem esetleg azt bevonni.(bár nem szeretném kazettásra cserélni a CD lejátszót)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Audio kérdések
« Válasz #815 Dátum: 2008.11.16 18:02:16 »
Sima írott cd-t visz, de csak normál módon megírva.
I-pod talán csatlakoztatható hozzá. Ennek utána kéne járni. Gyári tartozékokat itt találsz hozzá.
Az I-pod csatlakozó nem biztos, hogy közte van, de ettől még elképzelhető, hogy be lehet kötni. (Rémlik, mintha a cd váltó csatlakozóján keresztül lehetne.)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #816 Dátum: 2008.11.16 21:35:51 »

Akkor marad az audio CD. :ph34r:

Esetleg van valakinek vmi megoldása arra h hogy kössek MP3 lejátszót a Corira?
Vagy USB-vel(ez meglehetősen bonyolult) vagy egy 3.5-ös jack is elég lenne.
Másik kocsiból még maradt egy kazetta adapterem esetleg azt bevonni.(bár nem szeretném kazettásra cserélni a CD lejátszót)


Használhatsz iPodot dokkolóval, vannak az FM transmitterek (átlagos hangerővel tökéletes mp3 minőségben szól), vagy esetleg kicserélheted a fejegységet beépítőkeret segítségével bármilyen tipusra... (de akkor ugye ugrik a fedélzeti computer... )
kisa
born to ride

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Audio kérdések
« Válasz #817 Dátum: 2008.11.16 22:24:52 »
Használhatsz iPodot dokkolóval, vannak az FM transmitterek (átlagos hangerővel tökéletes mp3 minőségben szól), vagy esetleg kicserélheted a fejegységet beépítőkeret segítségével bármilyen tipusra... (de akkor ugye ugrik a fedélzeti computer... )
Nincs ÁJ-POD-om, de az FM-transzmitteres jó ötlet. És így kábelezni se kell.
Eddig kazetta adapter+PDA volt és ott a magnó alá raktam a PDA-t mert odáig ért a drót. Coriban a rádió alatt sehová nem tudnám rakni, meg a drót is útban lenne. Így viszont akár a kesztyűtartóben is lehet.

Már csak egy jó minőségben átjátszó transzmittert kell találnom.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Audio kérdések
« Válasz #818 Dátum: 2008.11.17 08:54:14 »
Nem.
Akkor marad az audio CD. :ph34r:

Esetleg van valakinek vmi megoldása arra h hogy kössek MP3 lejátszót a Corira?
Vagy USB-vel(ez meglehetősen bonyolult) vagy egy 3.5-ös jack is elég lenne.
Másik kocsiból még maradt egy kazetta adapterem esetleg azt bevonni.(bár nem szeretném kazettásra cserélni a CD lejátszót)

Nézz körül itt: http://www.carlink.hu/index.php
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.17 09:13:38 írta pmajor »

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Audio kérdések
« Válasz #819 Dátum: 2008.11.17 21:03:40 »
Nézz körül itt: http://www.carlink.hu/index.php
Kösz a linket, de sztem maradok az FM transmitternél, ez tűnik a legegyszerűbbnek
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Audio kérdések
« Válasz #820 Dátum: 2008.11.17 21:11:17 »
Nézz körül itt: http://www.carlink.hu/index.php
Kösz a linket, de sztem maradok az FM transmitternél, ez tűnik a legegyszerűbbnek

Másik előnye minden mással szemben az ára... Mondjuk én amit kipróbáltam, az nagyon útban volt, meg a szememet is bántotta, tehát én tuti húznék neki egy új kábelt, és valahova eldugnám... Az azt hiszem 6000ft-os 1GB-s készülék volt, a nevére nem emlékszem, Vaterán vette az emberke...
kisa
born to ride

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Audio kérdések
« Válasz #821 Dátum: 2008.11.17 21:34:45 »
Valami hasonlóra gondoltam
Itt egy kép (egy másik készülékről), az elhelyezés egész jónak tűnik.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #822 Dátum: 2008.11.20 11:20:26 »
Kösz a linket, de sztem maradok az FM transmitternél, ez tűnik a legegyszerűbbnek

Szerintem kérj kölcsön először egyet. A hangminősége nem a legjobb, van, hogy helyi rádióadások, valami interferencia bezavar neki, és leállítás után nem onnan folytatja a lejátszást, ahol abbahagyta, szóval van baja. Nem beszélve az esztétikumáról és arról, hogy ezzel lefoglalod a szivargyújtót.

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Audio kérdések
« Válasz #823 Dátum: 2008.11.20 14:00:26 »
Szerintem kérj kölcsön először egyet. A hangminősége nem a legjobb, van, hogy helyi rádióadások, valami interferencia bezavar neki, és leállítás után nem onnan folytatja a lejátszást, ahol abbahagyta, szóval van baja. Nem beszélve az esztétikumáról és arról, hogy ezzel lefoglalod a szivargyújtót.
Még mindenképpen tájékozódom erről. A hangminőség érdekelne a legjobban. (ez folytatja ahol abbahagytad.)
Am nem gond a szivargyújtó, mivel nem dohányzom, ha meg GPS van rajta(onnan tölt) akkor úgysem kell zene.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Audio kérdések
« Válasz #824 Dátum: 2008.11.20 16:13:46 »
de kelleni fog mellette is.
én irnék inkább pár audio cdt
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002