Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 540967 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Audio kérdések
« Válasz #795 Dátum: 2008.07.13 23:16:50 »
Itt lehet rendelni ISO atalakito kabelt: lkaintz@carlink.hu

egyébként a beszerelő műhelyekben ilyet használnak vagy levágják a régit?
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.14 06:39:07 írta Gábor »
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

tjuhasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
    • http://www.digichip.hu
Re: Audio kérdések
« Válasz #796 Dátum: 2008.07.14 07:36:53 »
A vagdosast mifelenk ganyolasnak hivjak, akkor mar inkabb az eredeti vezetekekre kellene leagazaskent rakotni az ISO csatlakozot. Szerintem ugy korrekt ha megmarad a gyari fejegyseg visszaepitesenek a lehetosege.

Itt lehet rendelni ISO atalakito kabelt: lkaintz@carlink.hu

egyébként a beszerelő műhelyekben ilyet használnak vagy levágják a régit?

Peti

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #797 Dátum: 2008.07.14 19:25:19 »

egyébként a beszerelő műhelyekben ilyet használnak vagy levágják a régit?

Biztos, hogy átalakítót használnak, ahol nem én oda nem is mennék ::) egy 1500Ft-os tétel, a gyári kábelköteget meg nem vagdossuk :nono:  :)

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Audio kérdések
« Válasz #798 Dátum: 2008.07.15 22:34:52 »
ha a helye megvan hátul a hangfalaknak a kábelezés meg szokott lenni gyárilag?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Audio kérdések
« Válasz #799 Dátum: 2008.07.15 22:49:12 »
Általában igen.

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Audio kérdések
« Válasz #800 Dátum: 2008.07.22 22:03:17 »
tudja valaki a gyári hangszoró impedanciáját? gondolom az ajtónál hozzáférni nem egyszerű hogy megnézzem :S
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

gsajt75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • 2.2 D-4-D
Re: Audio kérdések
« Válasz #801 Dátum: 2008.10.06 16:49:41 »
Néztem a Versoba egy 2Din,TV,DVD,GPS,BLUETOOTH, GPS cuccot. Tud valaki segíteni, hogy hol lehet hozzá 2dines keretet kapni, mert találtam egyet itt: http://www.compotech.eu/01car/dettaglio.asp?id1=2&id2=69
de gondolom itthon is meg lehet venni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #802 Dátum: 2008.10.10 17:58:34 »
Sziasztok.

2001-es faceliftes Corollámnál időről időre eljátszom a gondolattal, hogy egy kicsit jobb hangzású zenét tennék bele. Ami adott, az az új típusú gyári hifi, vagyis alul fejegység, felül kijelző+kezelőszervek. A fej egy teljesen automata, kazettás verzió, távirányítóval   :)

A problémám ott kezdődik, hogy nem szívesen belezném ki a gyári fejegységet, hoyg a műszerfal tetején középen egy fedélzeti kompjútert, meg egy halott kezelőfelületet nézegessek, így a CD, vagy Mp3 lejátszása mindenféle problémába ütközik. Jelenleg ott tartok, hogy van egy FM mododulátorom, meg egy Walkman telefonom, és ezzel a kominációval többé-kevésbé (inkább kevésbé) tudok sjaát zenét hallgatni. Nem szívesen veszem elő, mert meglehetősen körülményes: mivel az FM modulátor leszívja az elemet 3 nap alatt, ha teszek bele (köszi tervező!), ezért szivargyújtóról megy, meg ugye egy másik vezeték megy a telefonba, a telefonnak viszont a headsetje két részből állt, ezért a fülset le kell csatlakoztatni, hogy a modulátort rá tudjam tenni..... egszóval nagyjából agyrém, és kizárólag hosszabb utakon veszem a fáradságot arra, hogy ezt a vezetékerdőt elrendezzem magam körül (arról nem beszélve, hoyg a telefon antennatevékenysége durván beleduhog a lágy, dallamos zenébe...).

Szóval a lényeg az, hogy ez így nem jó. Nézegettem a carlink.hu-t, láttam, hogy olyan 23 ezerért boldog tulajdonosa lehetek a megoldásnak, egyetlen vezetékkel. Hurrá, vezetékerdő kipipálva.

Na de ekkor jön a képbe a dinamika kérdésköre menet közben. Egyesek szerint a kettő összeegyeztethetetlen, én az ilyen igénytelen típusba tartozom inkább, aki menet közben szeretne zenét hallgatni. Márpedig az álló autónál és motornál, valamint mérsékelt hangerőnél éppen megfelelő dinamikát a mozgás nagyon durván lerontja. Amit tervezek (egyszercsak) az egy komponens szett előre, meg egy kisebb méretű mélyláda hátulra, mert nem az utcára zenélek.

Az elülső komponens szett kokrétan körvonalazódott. Ahogy meghallgattam, nekem a Hertz DSK 165-ös szett hangzása tetszett a leginkább. Mi a véleményetek róla? Persze nyilván egy nagyáruházban zárt dobozban egész máshogy hangzik, mint egy ajtóban, de valahogy a többi közül ez tetszett a legjobban. Volt DLS is a közelben, de annak a magas tartománya kicsit már lágy volt.

Ha tehát jó, az elülső szett kipipálva. Az ezzel kapcsolatos kérdés az, hogy vajon meg kell-e külön erősíteni, vagy elég a gyári fejegység kimenő teljesítménye ahhoz, hogy ez normálisan megszólaljon? Egyáltalán mekkora az én autómban lévő gyári fej teljesítménye?

Ha nem elég, akkor van-e olyan kimenete ennek a kivitelnek, amelyikre erőstítőt lehet kötni? Ha nincs, akkor ez esetben van-e olyan megoldás, ami nem gányolás, és a viszonylag normális nahgzás megmarad? Hallottam erősített jel visszaalakítóról, de nem sok bizodalmam van vele, lévén kábé annyiba kerül, mint az FM modulátorom, így a hatodik érzékem azt súgja, hogy nagyjából annyit is ér...

Vagy van-e olyan erősítő, amelyik tud olyan jelet fogadni, ami már - mondjuk egy gyári hifi által - erősített?

Elmondom az én verzióimat.

1.: ha a fej alkalmas a Hertz (vagy bármi más elülső komponens szett) meghajtására, akkor megmarad, és onnan kerül meghajtásra, hátra meg megy egy aktív mélyláda, kivehető verzióban, mert előfordul, hogy kell a hely

2.: ha a fejen van erősítő kimenet, akkor négycsatornás erősítő, és rá az első szett, meg hídba kötve a hátsó mélyláda, aminek így nem kell aktívnak lenni

3.: első szett fejről, hátsó láda egy ősöreg Blaupunkt erősítőről (költségkímélő, mert az erősítő megvan, 2 csatornás)

Csak hát ugye az a nem mindegy, hogy simán rá tudok-e tolni egy erősítőt, vagy ha nem, meg lehet-e oldani akár jelátalakítóval, akár anélkül mondjuk a hátsó hangszórókhoz futó vezetékek felhasználásávan (csak hogy minél kevésbé kelljen megbontani a gyári kábelezést-burkolatokat) az erősítést?

4.: hagyjam az egészet a 'csába és  :walkman: a kocsiban....

Azt számolgattam, hogy carlink 23, meg átalakító 5, meg vezeték, meg anyámkínja, nagyjából ott vagyok, ha veszek egy mp3-as Cd-s fejegységet AUX bemenettel/USB csatlakozóval, meg erősítő kimenettel 4x45W teljesítménnyel, aztán jóreggelt. Csak hát mint mondtam, nem szívesen bontanám meg a gyári állapotot.....

Szóval van-e valami ötletetetk, véleményetek?

Peti

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #803 Dátum: 2008.10.10 18:59:05 »
A problémám ott kezdődik, hogy nem szívesen belezném ki a gyári fejegységet, hoyg a műszerfal tetején középen egy fedélzeti kompjútert, meg egy halott kezelőfelületet nézegessek...

E11-esnél csak a rádió/magnó kijelzője "tűnne el", tehát a comp adatai megmaradnak, az új fejegységednek meg ugye lenne saját kijelzője, akkor hol itt a probléma? :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Audio kérdések
« Válasz #804 Dátum: 2008.10.10 20:00:20 »
Kicsit bővebben:
nyugodtan tehetsz bele fejet, mert ahogy Peti is mondta, ha lentről kikapod a kazis részt, attól még fönt megmarad a fedcomp, minden funkcióval (mínusz magnó, rádió)
Fejegység teljesítménye: most pontos adatot nem fogok tudni írni, de az általa felvett áramerősség és feszkó szorzatából ki lehet számolni, hogy max cca 8 wattot tudnak csatornánként. Mind. Ettől függetlenül egy igényes fejről egy érzékenyebb szettet meghajtva lehet elég hangot találni. Én azért, ha a keret engedi, javasolnék erölködőt.
Az én E11-esemben DLS Ps6os szett volt egy Kenwood fejről hajtva, nekem többnyire elég is volt. Bár ha egy jó erősítővel, ládával és a szettről levágott mélyekkel használtam volna, jobb lett volna.
A mostani gépben ESK 165ös szettem van. Nekem a Dls hangja jobban tetszett, pont mert lágyabb a hangja. Ez olyan kis térben, mint egy autóbelső, egyáltalán nem hátrány. Hosszabb távon jobban hallgatható.
Ha tudsz, fektess be ajtóba való rezgéscsillapításba (dynamat, stb) sokat hoz a konyhára!
Én az általad felvázolt verziókból a kettest javasolnám, a fent említett dynamattal. :yes:
Gabe 254.

jazzkifli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Audio kérdések
« Válasz #805 Dátum: 2008.10.12 09:04:08 »
Nekem is xcarlink cuccosom van , és 12 könytárat is gyönyörűen kezel. Ennél toöbb könytárral, még nem próbálkoztam.

üdv;
Ozvego

Szia!

Próbáltál esetleg több mappát is feltenni a pendrive-ra?
Írnál pár sort a tapasztalatokról? Nehézkes a használata? Milyen formátumokat játszik le? Egy mappában hány zeneszámot lát?

Előre is köszönöm!!!!  :clap:

jazzkifli

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #806 Dátum: 2008.10.13 17:03:46 »
A problémám ott kezdődik, hogy nem szívesen belezném ki a gyári fejegységet, hoyg a műszerfal tetején középen egy fedélzeti kompjútert, meg egy halott kezelőfelületet nézegessek...

E11-esnél csak a rádió/magnó kijelzője "tűnne el", tehát a comp adatai megmaradnak, az új fejegységednek meg ugye lenne saját kijelzője, akkor hol itt a probléma? :)

Hát ott, hogy baromi hülyén fest egy inaktív "rádió" a maga kis bizgentyűivel, meg tekerőgombjaival. Azt gondoltam, hogy ha egy mód van rá, megőrizném a felülről történő kijelzést és vezérelhetőséget. Annyira balf.sz megoldás, hogy a világon senkinek nem kellene ilyen fejegység, ergo nem is nagyon nézegetik szerintem. Annak érdekében, hogy eme jó szokásukat megtartsák és ne is nagyon nézegessenek az autóba, gondoltam, hogy hagynék mindent gyári formájában....

e-Balázs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Audio kérdések
« Válasz #807 Dátum: 2008.10.31 17:51:21 »
Sziasztok!

Csak egy gyors keresztkérdésem lenne: tudja valaki, hogy az aláírásomban jelzett modell első ajtóiba milyen paraméterű hangszórók vannak beépítve? Leginkább méretileg érdekelne, mert cserélve lesznek...

Köszi előre is!
Balázs
Eigner Balázs

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Audio kérdések
« Válasz #808 Dátum: 2008.11.01 18:43:58 »
Sziasztok!

Csak egy gyors keresztkérdésem lenne: tudja valaki, hogy az aláírásomban jelzett modell első ajtóiba milyen paraméterű hangszórók vannak beépítve? Leginkább méretileg érdekelne, mert cserélve lesznek...

Köszi előre is!
Balázs
Én Sony Xplod-ot tettem be, XS-F1725 vagy XS-F1735 (már nem emlékszem..), a kalaptartóba szintén Xplod, de ovál; egyébként ezek méretben azonosak, kimenő max. teljesítményben van 10 Watt különbség. De ha kiveszed, ami benne van éppen és megméred, az a tuti. (a Sony, talán a pioneer is ráírja doboz hátuljára a kompatibilitást)

e-Balázs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Audio kérdések
« Válasz #809 Dátum: 2008.11.02 13:08:41 »
Én Sony Xplod-ot tettem be, XS-F1725 vagy XS-F1735 (már nem emlékszem..), a kalaptartóba szintén Xplod, de ovál; egyébként ezek méretben azonosak, kimenő max. teljesítményben van 10 Watt különbség. De ha kiveszed, ami benne van éppen és megméred, az a tuti. (a Sony, talán a pioneer is ráírja doboz hátuljára a kompatibilitást)

Nos az a harci helyzet, hogy az ajtómat nem tudtam szétszedni (úgy látszik béna vagyok...), úgyhogy nem tudom megnézni mekkorák. Amúgy pont azért is lehetséges, hogy hangfalcsere lesz, mert most a bal hangszóróm recseg, a jobb meg nem is szól... Viszont két munkatársamnak van két régi hangszórója (mindekettő gyári, az egyik egy Swift-ből a másik valamilyen Opelből való), amit oda tudnak adni, és jó lenne a minél megfelelőbb méretűt berakatni (ha kell), hogy ne kelljen az ajtót fabrikálni hozzá. Sajnos egyenlőre nagyon minimalisták a céljaim: szóljon valami recsegésmentesen mindkét ajtóból. Persze a későbbiekben cserélni fogom ezeket is komolyabbakra, meg hátra is szeretnék betetetni, csak most azok a ronda anyagiak nem teszik lehetővé...  :wacko:
Eigner Balázs