Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 544492 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #135 Dátum: 2006.03.24 23:47:26 »
Bent van az iPod a kocsiban  :vag2: Sajnos a fotódokumentáció elmaradt, mert csőbe húztak: miután megvettem az IceLinket, kiszaladtam szerelő barátomhoz megmutatni, ő meg addig forgatta, nézegette, mire azon kaptam magunkat, hogy a műszerfal a hátsó ülésen figyel, mi meg könyékig matatunk a kábelekben :lol:

Egyébként pofonegyszerű a beszerelése. Íme a rövid procedúra egy amatőr szavaival.

Szükség volt a következőkre:

  • 1 db Toyota Corolla E12 :vag2:
  • 1 db iPod
  • 1 db Dension IceLink adapter
  • 1 db 10-es csőkulcs
  • 1 db 12-es fúró
  • minimális mennyiségű szigetelőszalag és kétoldalas ragasztó
A műszerfal leszedését és a gyári fejegység kiszerelését nem részletezem. Miután kivettük a fejegységet, az IceLink csomagjából ki kell venni a megfelelő kábelt, és a fejegységbe a megfelelő helyre be kell csatlakoztatni. Itt az én kazettás fejegységem hátlapja kuf oldala alapján:

http://www.igeny.hu/corolla/Im000126_jelolessel.jpg

Ha van CD-tár a kocsiban, egyszerű a helyzet: be kell dugni az IceLink csatlakozót a CD-tár helyére. (Erről bővebben később.) Az IceLink kábel másik vége belemegy egy Toyotához való átalakítóba, melybe belecsatlakoztatható az IceLink dokkolója. Tehát egyelőre annyi történt, hogy a fejegységbe bedugtunk egy kábelt, ami belement egy átalakítóba, ami fogadta az iPod bölcsőjét. Ekkor mi természetesen ki is próbáltuk, működik-e rendesen a bölcső. Rövid tapasztalatok:

  • a fejegység Tape/Disc gombjával az iPod simán kiválasztható
  • az iPodon lévő számok sorszámát képtelen rendesen kijelezni a fejegység; ennyi látszik: MD 1-01, ahol az 1-es a CD sorszáma (megmagyarázom), a 01 pedig a track sorszáma; értelemszerűen a track sorszáma max. 99-ig mehet el, ami egy 2-3000 számmal feltöltött iPodnál kevéske
  • a fejegységgel az iPod vezérelhető: a számokat lehet léptetni, bele lehet tekerni; a CD-váltó gombok (1 és 2) váltják a CD-ket; a 3. gomb (display) vált a kijelző üzemmódjai között
  • az IceLink képes arra, hogy az iPodon lévő playlistek közül az első 5-öt kvázi CD-ként - ahogy egy CD-váltót - kezelje; ezek váltására jó az 1-es és a 2-es gomb, illetve a kijelző megfelelő száma kijelzi, melyik playlistet használjuk éppen
  • a 3. gombbal a kijelző üzemmódjai a következők: 1. track sorszáma (hosszú listáknál használhatatlan); 2. trackből eltelt idő; 3. ARTIST (itt jön a lényeg: LÁTSZIK AZ ID3 INFORMÁCIÓ!!!  :buli: ) 4. TRACK (számcím)
  • hosszú címeknél, előadónál a kijelző nem scrollozik, hanem több részletben jeleníti meg az információt, majd visszavált az első néhány karakter megjelenítésére
  • a CD-váltó gombokkal 1-6 között lehet léptetni; az első 5 CD-nek az első 5 playlist felel meg, a 6. "CD" egy pofás kis menüt jelenít meg az iPodon, amin kereszül be lehet pl. állítani a töltést, a nyelvet, stb (lásd korábban linkelt IceLink manual)
  • amikor a bölcsőben van, alaphelyzetben az iPod semmire sem reagál, csak a fejegységről irányítható; az előbb említett okos kis menüből lehet engedélyezni a használatot
Ezek után világos volt, hogy én bizony haza nem megyek a beépítés nélkül, úgyhogy már csak egy helyet kellett keresni a bölcsőnek. Ami felmerült:

  • felfúrni a bölcsőt a műszerfalra (ezt én semmiképp nem akartam)
  • beapplikálni egy megfelelően haljított és belülről rögzített lemezt a klímakonzol és a középkonzol közé, amire a bölcső felcsavarozható (macerás)
  • berakni a bölcsőt a váltó és a pohártartók közötti kis szögletes rekeszbe (majdnem ez mellett döntöttünk, kár, hogy az iPodot innen nehéz lett volna úgy kezelni, hogy közben a dokkolóban marad)
  • a könyöklő felső rekeszébe rakni a bölcsőt (ez sem rossz, de ehhez nem elég hosszú a gyári IceLink kábel)
  • a hamutartó és a klíma közötti rekeszbe rakni a bölcsőt (ez lett végül a nyertes megoldás)
Tehát a hamutartó fölötti rekeszbe kellett berakni a bölcsőt. Én nem akartam összefurkálni az autót, ráadául szerettem volna, ha bölcsőstől kézbe vehető az iPod, így azt találtuk ki, hogy a bölcsőt nem rögzítjük, és a kábelének engedünk 25-30 cm játékot. Innentől kényszerpályán voltunk:

  • kell fúrni egy lyukat a rekeszbe, hogy a bölcső kábele bele tudjon menni az átalakítóba
  • az átalakítót - ami egy kb. 12 centis rudacska - rögzíteni kell; mi a középkonzol belső felére ragasztottuk
Tehát úgy állt a helyzet, hogy a fejegységbe csatlakoztatott kábel ment a középkonzol belsejére felragasztott átalakítóba, aminek a másik végébe csatlakozott a hamveder fölötti fiókban elrejtett, de a fiókból kb. 20 centire kihúzható bölcső. Ekkor már csak össze kellett rakni a dolgokat, és kész is voltunk.

Aztán nagy okosan rájöttem valamire. A fejegységbe csatlakoztatható kábelen dupla csati van, így a közben majdnem el is felejtett CD-tárat vissza lehetett dugni az IceLink csatlakozó megfelelő helyére! :10: Így összeszerelés után van kazettás magnóm, 6 lemezes CD-táram, és iPodom. Király. (Mondjuk a fejegységet megpróbálom elcserélni egy bontásra váró Corolla CD-s felegységére, és az így fölöslegessé váló CD-tárat szerelő barátomnak adom, pont jó lesz az Édesanyja Avensisébe.)

Tehát a beszerelés után a következő mérleg húzható:

+ megmaradt a CD-tár
+ van egy fejegységről szinte teljes körűen vezérelhető iPod a kocsiban, amit gyakorlatilag egy láthatatlan fúrással beszereltünk
+ látszanak az ID3 tagek a fejegység kijelzőjén (erről álmodni sem mertem)
+ az iPod 30 gigás, így tényleg iszonyat sok zene ráfér
+ jól szól a cucc

- van egy egy centis lyuk a hamutartó fölötti rekesz bal felső sarkában :D
- az iPod nincs tökéletesen stabilan rögzítve, így menet közben esetleg elmozdulhat (bár raktam mellé egy rongyot, tökéletesen stabilan áll)
- a rekesz fele tárolásra használhatatlan - na bumm...

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Audio kérdések
« Válasz #136 Dátum: 2006.03.25 00:05:17 »
Sziasztok!

E12-es Corolla kazis fejegysége kicserélhető az E13-as CD-s fejegységével? Utóbbit csak képen láttam, de ugyanolyannak néz ki.  :crazy:  Hamar kéne a válasz, mert találtam egy eladót.  :shock:

Köszi, Zoli

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Audio kérdések
« Válasz #137 Dátum: 2006.03.25 21:13:46 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

E12-es Corolla kazis fejegysége kicserélhető az E13-as CD-s fejegységével? Utóbbit csak képen láttam, de ugyanolyannak néz ki.  :crazy:  Hamar kéne a válasz, mert találtam egy eladót.  :shock:

Köszi, Zoli

Amennyiben az E13-assal a faceliftes E12-esre gondolsz, a valasz: NEM. A hangszoroknak es a tapnak ugyanolyan a csatlakozoja, de a kormanytaviranyito, homerseklet, seb. jel stb. csatlakozo mas.

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Audio kérdések
« Válasz #138 Dátum: 2006.03.25 21:29:28 »
Idézetet írta: "szazketto"

Amennyiben az E13-assal a faceliftes E12-esre gondolsz, a valasz: NEM. A hangszoroknak es a tapnak ugyanolyan a csatlakozoja, de a kormanytaviranyito, homerseklet, seb. jel stb. csatlakozo mas.


Köszi szépen a választ, akkor nem veszem meg.  :szomoru:

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Audio kérdések
« Válasz #139 Dátum: 2006.03.26 15:02:38 »
Sziasztok!

Meg  tudná  valaki  mondani,  hogy  az  E12-es  Corollában  mekkorák  a  gyári  hangszórók  az  els?-hátsó  ajtókban,  ill.  mekkorát  lehet/érdemes  beszerelni  helyettük.  Néztem  az  igeny.hu  oldalt,  de  ott  nem  találtam  méreteket.

Köszi,  Zoli

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Audio kérdések
« Válasz #140 Dátum: 2006.03.27 09:50:53 »
Elso hangszoro 16,5cm-es. A ahtso is azt hiszem, de ebben nem vagyok biztos. Ha cserelni akarod, kell beepito keret, de ez azt hiszem az igeny.hu-n is le van irva...

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Audio kérdések
« Válasz #141 Dátum: 2006.03.27 10:37:57 »
Idézetet írta: "szazketto"
Elso hangszoro 16,5cm-es. A ahtso is azt hiszem, de ebben nem vagyok biztos. Ha cserelni akarod, kell beepito keret, de ez azt hiszem az igeny.hu-n is le van irva...


Köszi szazketto!

Ekkora batár hangszórók vannak benne? Tudom, hogy nem megy hipp-hopp a csere, de a gyári "keretre" ügyeskedém valahogy rá majd az újat.   :pofa:

Mantidea

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Audio kérdések
« Válasz #142 Dátum: 2006.03.27 12:32:42 »
Sziasztok!

Két hónapja vettem egy 2002-es corolla verso 1.8 sol toyotát.
A gyári hifivel én elégedett vagyok. A rádió része kiváló, a CD-je viszonylag érzéketlen a rázkódásra, és a hangminőséggel sincsen bajom.
Az kardán egyik vakkapcsolójába szeretnék beépíteni egy kis jack aljzatot (voanli bemenetet) -persze, ha egyáltalán ez lehetséges-. Az mp3 lejátszómat így egyszerüen rádughatnám.

Elvileg a gyári hifi képes CD tárat vezérelni. Ugyan még nem szedtem szét, de arra gondoltam, hogy valahogy a CD tárból érkező analóg jel fogadására képes bemenetre kötnék rá. Azonban az autóhoz adott gépkönyvekben egyetlen leírást vagy rajzot sem találtam a bekötésekkel kapcsolatban. Nem vagyok nagy elektronikai buherátor, de ha tudnátok nekem valamilyen CD-tár bekötési rajzot küldeni, nagyon hálás lennék, és megpróbálkoznék saját magam megoldani a dolgot.

Szerintetek van reális alapja annak, amit leírtam, vagy felejtsem el?
Van egyszerűbb megoldás? (Persze nem szeretnék új fej egységet venni.)

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Audio kérdések
« Válasz #143 Dátum: 2006.03.27 19:45:46 »
Idézetet írta: "ManUU"
Idézetet írta: "Satriani"
No, vettem én is egy iPodot és meg is rendeltem hozzá a Dension IceLink adaptert. Ha valaki foglalkozik a beépítés gondolatával, szívesen ledokumentálom a szerelő barátom majdan elkészülő produkcióját.



hi, engem mindenképp érdekel.
ez az ice-link egyben tölti is az ipdot a bölcsőben?


Hali, megkérdezhetem melyik iPodot vetted meg, és hol??Ja és ha nem túl indriszkét a kérdés akkor akkor mennyiért persze az iceLinkkel együtt!

David
avid :toy: Fan

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #144 Dátum: 2006.03.27 20:12:20 »
Idézetet írta: "David"
Hali, megkérdezhetem melyik iPodot vetted meg, és hol??Ja és ha nem túl indriszkét a kérdés akkor akkor mennyiért persze az iceLinkkel együtt!

David

Az iPod egy tiszta új 30 gigás fekete iPod video. eBay-en vettem az amcsiktól, 290$-ért. Erre még rájött a szállítás, az áfa, mindenestől megállt 78e körül. Az IceLink 33e volt. Nem olcsó, de 30 giga autóban hallgatható muzsikát és egy strandon, akárhol máshol használható lejátszót ennél olcsóbban és elegánsabban nem tudtam kihozni.

Ha ilyenben gondolkodsz, és olcsóbban akarod megúszni, akkor nézz körül az apróneten! Az iPod minik (4GB kapacitás, az sem rossz) 30e körül kezdődnek, és az IceLinkbe azt is bele lehet rakni.

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Audio kérdések
« Válasz #145 Dátum: 2006.03.27 21:11:05 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "David"
Hali, megkérdezhetem melyik iPodot vetted meg, és hol??Ja és ha nem túl indriszkét a kérdés akkor akkor mennyiért persze az iceLinkkel együtt!

David

Az iPod egy tiszta új 30 gigás fekete iPod video. eBay-en vettem az amcsiktól, 290$-ért. Erre még rájött a szállítás, az áfa, mindenestől megállt 78e körül. Az IceLink 33e volt. Nem olcsó, de 30 giga autóban hallgatható muzsikát és egy strandon, akárhol máshol használható lejátszót ennél olcsóbban és elegánsabban nem tudtam kihozni.

Ha ilyenben gondolkodsz, és olcsóbban akarod megúszni, akkor nézz körül az apróneten! Az iPod minik (4GB kapacitás, az sem rossz) 30e körül kezdődnek, és az IceLinkbe azt is bele lehet rakni.


Köszi a választ, szerintem 30Gb egyáltalán nem drága+bárhol máshol is tudod használni. Ezt én is megnézem, bár nálam most lehet inkább a minik jönnek szóba.

David
avid :toy: Fan

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Audio kérdések
« Válasz #146 Dátum: 2006.03.27 21:20:42 »
Szia David!

Meg tudnád nekem mondani, hogy az autóban a hátsó hangszórók is 16,5 cm átmérőjűek-e?  :hmm:

Köszi szépen!

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Audio kérdések
« Válasz #147 Dátum: 2006.03.28 17:37:57 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Szia David!

Meg tudnád nekem mondani, hogy az autóban a hátsó hangszórók is 16,5 cm átmérőjűek-e?  :hmm:

Köszi szépen!



Most jelen pillantaban nincs nálam az autó mert a párom ment vele haza, de este 20:00 körül megtudom mondani neked!

D.
avid :toy: Fan

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Audio kérdések
« Válasz #148 Dátum: 2006.03.28 17:54:32 »
Idézetet írta: "David"

Most jelen pillantaban nincs nálam az autó mert a párom ment vele haza, de este 20:00 körül megtudom mondani neked!
D.


Köszi szépen előre is! Az a baj, hogy még nálam sincs itt az autó, csak csütörtökre vagy péntekre lesz.  :pofa:

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Audio kérdések
« Válasz #149 Dátum: 2006.03.29 20:35:39 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Idézetet írta: "David"

Most jelen pillantaban nincs nálam az autó mert a párom ment vele haza, de este 20:00 körül megtudom mondani neked!
D.


Köszi szépen előre is! Az a baj, hogy még nálam sincs itt az autó, csak csütörtökre vagy péntekre lesz.  :pofa:



Na szóval, most lementem megnézni nagyon nem akartam szétszedni a dolgokat de, igen 16,5 cm körül van az átmérője.

David
avid :toy: Fan