Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 545880 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #735 Dátum: 2008.04.23 15:14:46 »
Ja és még annyit akartam mondani, hogy sok fej tudja a gyári kijelzõ vezérlését, de errõl tegyél le, mert a kábel és az átalakító szett hozzá, 15-60.000 pénz. Mostantól lent lesz a rádió, de a többit továbbra is fent mutatja a kijelzõ.

Fejbe amiket ajánlani tudok, azok: a Pioneer, Alpine.

Pioneer jobb az elektronikusabb zenére, az Alpine a hangszeresere. Mindegyik olyan 30.000-tõl indul kb.

Ha a továbbiakban erõsítõt is szeretnél, meg mélyládát, meg komolyabb cuccot, akkor komolyabb fejet vegyél, aminek 2 pár hátsó RCA kimenete van. (1 pár az elsõ-1 pár a hátsó hangszóróknak). Ezek már tudja a sub-vezérlést ism, ami akkor jó, ha van elöl egy szetted, amit a fej hajt, de hátra szeretnél egy mélyládát erõsítõvel...

szzolika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Audio kérdések
« Válasz #736 Dátum: 2008.04.23 19:49:39 »
Barna.Czukor köszi szépen a felvilágosítást! Sokat segítettél! Közben ma az egyik haverommal elmentünk egy profi hifi-s sráchoz. Hááát egy kicsit elkezdtem másképp gondolkodni az autó hifi-rõl, fõleg akkor, amikor a demo falon meghalottam, hogy egy 16-os komponens szett milyen kiba**ottul jól szól! :) Majd mikor egy mélyláda is megszólalt, akkor meg aztán kikészültem!! :) Egyébként ez egy amerikában gyártott Mtx névre hallgató szett volt. Ezelõtt még nem hallottam róla, de a srác azt mondta, hogy ennek piaci okai vannak. (kicsi a felvevõpiac Mo.-on, biztos így van! ja! és jó tudni, hogy nem egy olcsó kategória) Egy a lényeg nagyon szépen szólt a demo falon is, vajon milyen király lehet az autóban. Úgyhogy eldöntöttem, hogy fejegység csere, elsõ szett csere, egy 4 csatornás erölködõ, a csomitartóba meg egy kis "dobozka". :) Még vmi, azt mondta a srác, hogy csinál a hangszóróknak az elsõ ajtókhoz üvegszálból egyedi kiemelõkeretet. Ez a srác csinálta a haverom Suzijába is és nagyon baró lett.
Úgy látom, hogy nagyon belelkesedtem, mert eléggé sokat írtam. Ennek az egész autó hifi-s dolognak már csak egy hibája van, hogy egy kis pénzecske kellene hozzá.  :szomoru: Na de nem baj, majd apránként! Mert úgy vagyok vele, hogy legyen inkább drágább cuccos az autóban, mert ugye a jó minõséget meg kell fizetni, mint hogy most vegyek vmi olcsó culát, csak hogy legyen már vmi, aztán meg egy hét múlva megbánom.
Na mostmár tényleg lakat a számra, azaz a kezemre! :)

Üdv Mindenkinek! :toy:  :nagymosoly:  :vezetes:

Bazsi83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Audio kérdések
« Válasz #737 Dátum: 2008.04.24 20:16:20 »
Hy!

Én is audió fejlesztés elött állok...
Találtam egy jó oldalt: http://www.igeny.hu/corolla/

Talán van itt valaki aki többet ért hozzá mint én...
Kinéztem egy nagyon király Pioneer FH-P80BT fejegységet:

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/121/61/FH-P80BT/index.html
és ezt szeretném a fedélzeti komputer helyére betenni, de nem tom hogy passzol-e oda??
Elvileg 2 Din-es, de hogy ez most be megy-e oda vagy kell keret hozzá erre lennék kiváncsi.
Válaszokat elõre is köszi!

[a csatolmányt egy admin törölte]

gsajt75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • 2.2 D-4-D
Audio kérdések
« Válasz #738 Dátum: 2008.04.24 21:51:17 »
Már biztos volt kérdés, de nem találom, hogy Verso-nál is elöl 16, hátul 13.5 cm-es hangszórók vannak ? Illetve cserénél kell kiemelõkeret? Nem régóta használom a Versot és nagyon bírom, de az audio része azért nem az igazi.

Bazsi83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Audio kérdések
« Válasz #739 Dátum: 2008.04.24 22:53:45 »
Nézd meg itt: http://www.igeny.hu/corolla/

Szerintem ugyanakkora mint a sima Corollába.

Bazsi83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Audio kérdések
« Válasz #740 Dátum: 2008.04.26 15:17:49 »
Hy!

Találtam egy jó kis alkatrész oldalt, van itt minden, csak külföldi, de azért érdemes megnézni, legalább meglátod hogy létezik-e olyan ami neked kell: http://www.acvgmbh.de/shop/index.php?cPath=38_68

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Audio kérdések
« Válasz #741 Dátum: 2008.04.26 15:32:59 »
Idézetet írta: "Bazsi83"
Hy!

Kinéztem egy nagyon király Pioneer FH-P80BT fejegységet:


és ezt szeretném a fedélzeti komputer helyére betenni, de nem tom hogy passzol-e oda??


Én azért nem rakok új fejegységet a kocsiba mert nem akarom a fedcomp-ot elbukni. Van erre valami megoldás, hogy a fedcomp is megmaradjon???

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #742 Dátum: 2008.04.26 17:07:55 »
Idézetet írta: "Czimtom"
Én azért nem rakok új fejegységet a kocsiba mert nem akarom a fedcomp-ot elbukni. Van erre valami megoldás, hogy a fedcomp is megmaradjon???


Van, betudsz rakni a hamutál fölé egy fejegységet, esztétikailag sztem kifogasolható (persze szubjektív) de akkor megmarad a fedcomp.

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Audio kérdések
« Válasz #743 Dátum: 2008.04.26 17:42:26 »
Hát igen, ez nekem is eszembe juthatott volna. :)
Valóban nem lenne valami szépségdíjas megoldás, arról nem is beszélve, hogy szemüvegtartónak imádom azt a kis rekeszt. Azt hiszem inkább maradok az mp3-as cd tár megoldásnál. Csak sajnálom az Alpine fejegységet amit a Corsaból kivettem. Azért az még is csak jobban szól.   :roll:

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Audio kérdések
« Válasz #744 Dátum: 2008.04.27 18:34:36 »
Idézetet írta: "Czimtom"
Hát igen, ez nekem is eszembe juthatott volna. :)
Valóban nem lenne valami szépségdíjas megoldás, arról nem is beszélve, hogy szemüvegtartónak imádom azt a kis rekeszt. Azt hiszem inkább maradok az mp3-as cd tár megoldásnál. Csak sajnálom az Alpine fejegységet amit a Corsaból kivettem. Azért az még is csak jobban szól.   :roll:


Szerintem felejtsd el a gyari fejegyseget. En mindent kicsereltettem, elso szett, keresztvalto, hangszorokabelek, hatso szett, kabelek (Soundstream ontott aluminium kosaras cucc), es a gyari fejegyseggel valami zavart, nem szolt elegge a kozeptartomany. Azonos CD-ket mas fejegyseggel meghajtva hallhato volt, amit az enyem nem birt megszolaltatni, dramai kulonbseg volt, meg mp3-nal is (320kbps).

Ekkor lecsereltem a gyari fejet egy Alpine-ra, de minden mas maradt es azota el a zene. Van kozeptartomany. 2006-os rancefelvarrt Corolla, 5 ajtos.

Fedcompot nem bantam meg, amugy is mindig magasabb fogyasztast mutatott, mint a valos, kimert, kb fel literrel - ugy emlekszem ezt sokaknak csinalta -.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Corolla 2006 audio system
« Válasz #745 Dátum: 2008.04.27 18:54:43 »
Idézetet írta: "chicano"
Sziasztok!

2006-os, 4 ajtós Corolla SOL-t vezetek.
Szeretnék zenét rakni bele, amihez már régebbrõl van egy 4 csatis JBL erölködõm és reflex ládám.
Szeretném ezeket beépíteni, illetve az elsõ hangszórókat kicserélni valami jobb komponens szettre, ezeket erõsítõrõl hajtani, a hátsókat megtartani és a fejrõl hajtani.
A fejegységet nem szeretném lecserélni, mivel akkor elveszne a fed. comp., megaztán autóparkos az autó és nagyon külsõre nem akarom átalakítani.

Az alábbi kérdéseim lennének, amikre elõre is köszönöm a válaszokat:
- jól tudom-e, hogy az elsõ hangszórók 16,5-esek? milyen mélyek? (megkérdeztem a szervízt, de lepattintottak azzal, hogy õk sem tudják :) hihetõ...)
- tudtok ajánlani valami jó komponens szettet elõre?
- maga a gyáris fej milyen jellemzõkkel bír? gondolom nincs rajta RCA... ami hangszórókimenet van rajta, az magas jelszintû? nem jelentene problémát, az erõsítõn van magas jelszintû bemenet.

Ha esetleg van valakinek tapasztalata hasonló rendszer beépítésében, megköszönném, ha megosztaná azokat! Esetleg lehet, hogy lecserélném a hátsó hangszórókat is valami coaxra, de azt csak fejrõl tudnám hajtani, mert kell a mélynek 2 csati.

Elõre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,


5 ajtos 2006-os hatchback-ben elol szinte barmilyen mely hangszoro befer a Toyotas kiemelo kerettel. Az 5 ajtosban hatulra is befer a 16,5-es hangszoro, sajnos ez csak akkor derult ki amikor be akartuk rakni a 13-as cuccomat es emiatt kellett fabol keretet faragni neki.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

barna.czukor

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #746 Dátum: 2008.04.30 16:58:32 »
Sziasztok!

Én arra lennék kíváncsi, hogy hol lehet kapni a kocsimba kiemelõ keretet az elsõ ajtóba?
Illetve tudja vki azt, hogy milyen mély hangszóró fér el az ajtóba?

Illetve miért van az, hogy ha kikötöm hátulról a hangszórókat, akkor szarabbul szólnak az elsõ gyári koaxok? Egy Pioneer fej van bent, rendes átalakító szettel bekötve. Nem lehet, hogy más az elsõ és a hátsó hangszóró impedanciája? vagy az elsõrõl lett párhzamosítva a hátsó? Megmondom õszintén a kábelezést meg nem szedtem szét, de érik egy normális kábel behúzása...

Üdv,
Barna

chicano

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Audio kérdések
« Válasz #747 Dátum: 2008.05.04 21:10:04 »
Sziasztok!

A következõ a szitu...

2006-os, 4 ajtós Corolla az alany. Úgy szeretnék zenét rakni az autóba, hogy meghagyom a gyári fejegységet, illetve a hátsó hangszórók maradnak (fejegységrõl hajtva), elsõ szettet cserélem, gyári hangszórókábelt hátravezetni, ott jelszintátalakító, majd úgy be az erõsítõre és onnan vissza hangszórókhoz, illetve a az erõsítõrõl hajtani a reflex mélyládát is.

Ebbõl tegnap megvalósult a kábelcsere, az erõsítõ, mélyláda beépítése. Már csak a szettcsere hiányzik. Ezt azért nem tudtam még megcsinálni, mert rendelni kellett a beépítõ keretet, illetve a szettet még nem döntöttem el, bár nagyon szimpatizálok egy Dragster DSE 662.1-es szettel. Esetleg van valakinek tapasztalata vele?

Most jönnek a problémák :)

Az autóban van egy bluetooth-os kihangosító. Ugye az erõsítõnek kell egy remote szál, ami vezérli õt, hogy ha bekapcsol a fejegység, akkor õ is lesz szives magához térni. Namármost tegnap ezt a remote szálat úgy sakkoztuk ki, hogy megnéztük azt a három csatlakozót, ami a fejegységbe megy és azon keresgéltünk. Mivel nem találtunk rajta semmi infot, ezért csak találgattunk. Bedugtuk egyikbe-másikba, de az összes lehetõség közül csak 1-et találtunk ami jó volt (már meg nem mondom melyik, de nem a hangszórókábelek csatlakozóján, mert abba nem tudtuk volna beletenni, tehát a maradék kettõ közül a nagyobbik, erre emlékszem), de ez biztos nem remote szál, mert gyújtásra kapcsol, nem pedig akkor, ha a fejet benyomom.
Ezzel nem is lenne gond, csakhogy ma vettem észre, hogy a kihangosító nem mûködik. Pontosabban áram alatt van gyújtáskor, ahogy szokott, az összeköttetés is él a telefon és az eszköz között, csakhogy akár engem hívnak, akár én hívok, nem teszi ki a hangot a hangszórókra.
-->Mitõl lehet ez? Az eléggé kizárt, hogy kicsúszott volna a kábel... Ha van valakinek ötlete, nagyon megköszönném, ha megosztaná :)
-->Ha már szóba került, nem tudjátok véletlenül, hogy fejegység kivezetésein (ha van) melyik a remote?


És még egy kérdéssel terhelnélek Titeket...



Mikor leszedtem az ajtóborítást, csodálkozva láttam, hogy a gyári 16,5-es hangszórók "popszegecselve" vannak. Azt hogy lehet normálisan kiszedni, hogy ha egyszer majd vissza akarom tenni a gyáriakat, akkor vissza is tudjam (persze nem az eredeti popszegeccsel gondoltam visszatenni, hanem mondjuk csavarozva)?


Elõre is köszönöm a válaszokat és az agyalásokat :)

Üdv,
hicano

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #748 Dátum: 2008.05.04 22:51:05 »
Idézetet írta: "chicano"
Mikor leszedtem az ajtóborítást, csodálkozva láttam, hogy a gyári 16,5-es hangszórók "popszegecselve" vannak. Azt hogy lehet normálisan kiszedni, hogy ha egyszer majd vissza akarom tenni a gyáriakat, akkor vissza is tudjam (persze nem az eredeti popszegeccsel gondoltam visszatenni, hanem mondjuk csavarozva)?


Ha kellenek a gyári hangszórók, akkor szépen 'le kell fúrni' a szegecseket...

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #749 Dátum: 2008.05.04 22:59:21 »
Idézetet írta: "barna.czukor"
Sziasztok!

Én arra lennék kíváncsi, hogy hol lehet kapni a kocsimba kiemelõ keretet az elsõ ajtóba?
Illetve tudja vki azt, hogy milyen mély hangszóró fér el az ajtóba?


Hogy pontosan hol azt nem tudom, de a neten rákeresve kidob néhány helyet, arra készülj föl hogy viszonylag húzós ára van, én akkor határoztam el hogy a gyári keretre szerelem a hangszórókat :roll: