Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 545829 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #720 Dátum: 2008.04.09 23:24:30 »
Idézetet írta: "htomi27"
hy  :lol: én is most vettem egy 2002-es corolla versót és én is azzal a fránya kazettás magnós sztorival jönnék elõ gondolom ezzel is u.a a helyzet mint a sima corollával  :elkeseredett:  de mégis valami más cd-tár esetleg beszerelhetõ valami átalakitóval. vagy ha engem nem érdekel pl amit a kijelzõ irogat és beépitek 1 cd-s fejegységet az megoldható vagy ne turjam szét???? köszi elõre is!!!!


Sztem van a COV-hoz is gyári cd-tár, meg biztos vannak más tárak is amik kompatibilisek, ill. átalakítóval mûködnek a gyári fejegységeddel, ha ragaszkodsz hozzá :wink:

Ha csak a cd az igény, akkor egy gyári cd-s cuccot vennék, ha komolyabb zenét akarsz, akkor beépítõ keret +egy (nem gyári) fejegység.

chicano

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Corolla 2006 audio system
« Válasz #721 Dátum: 2008.04.16 23:04:55 »
Sziasztok!

2006-os, 4 ajtós Corolla SOL-t vezetek.
Szeretnék zenét rakni bele, amihez már régebbrõl van egy 4 csatis JBL erölködõm és reflex ládám.
Szeretném ezeket beépíteni, illetve az elsõ hangszórókat kicserélni valami jobb komponens szettre, ezeket erõsítõrõl hajtani, a hátsókat megtartani és a fejrõl hajtani.
A fejegységet nem szeretném lecserélni, mivel akkor elveszne a fed. comp., megaztán autóparkos az autó és nagyon külsõre nem akarom átalakítani.

Az alábbi kérdéseim lennének, amikre elõre is köszönöm a válaszokat:
- jól tudom-e, hogy az elsõ hangszórók 16,5-esek? milyen mélyek? (megkérdeztem a szervízt, de lepattintottak azzal, hogy õk sem tudják :) hihetõ...)
- tudtok ajánlani valami jó komponens szettet elõre?
- maga a gyáris fej milyen jellemzõkkel bír? gondolom nincs rajta RCA... ami hangszórókimenet van rajta, az magas jelszintû? nem jelentene problémát, az erõsítõn van magas jelszintû bemenet.

Ha esetleg van valakinek tapasztalata hasonló rendszer beépítésében, megköszönném, ha megosztaná azokat! Esetleg lehet, hogy lecserélném a hátsó hangszórókat is valami coaxra, de azt csak fejrõl tudnám hajtani, mert kell a mélynek 2 csati.

Elõre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,
hicano

Nowika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Audio kérdések
« Válasz #722 Dátum: 2008.04.19 08:55:14 »
Sziasztok!!


E12-s Corollam van ahogy már irtam :D. Ki szeretném szedni belõle a gyári fejegységet mert valoszinûleg az szarakodik..
VAn esetleg ehhez valami "irodalom" hogy miként bontsam le a konzolt??
Mintha láttam volna rólka valamilyen ábrát anno de már nem tudom hol..
Ha megvan valakinek megköszönném .

Üdv

N

chicano

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Audio kérdések
« Válasz #723 Dátum: 2008.04.19 13:23:02 »
Szia,

Itt van némi képanyag, bár az oldal nem erre "szakosodott"...
http://www.xcarlink.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=28

Üdv,
hicano

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #724 Dátum: 2008.04.19 14:19:30 »
Talán még annyit: ha manuális a klímád, akkor a középsõ tekerõt le kell szedni (határozottan magad felé húzva) és az alatt is van egy csavar...

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Audio kérdések
« Válasz #725 Dátum: 2008.04.19 23:45:00 »
2006 Corolla kombi hátsó ajtajába mekkora hangszóró fér be (16,5cm?)

chicano

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Audio kérdések
« Válasz #726 Dátum: 2008.04.20 03:39:41 »
Idézetet írta: "kari"
2006 Corolla kombi hátsó ajtajába mekkora hangszóró fér be (16,5cm?)

Szerintem hasonlóan a Sedanhoz, 13-as van benne. De ezt szemmel is meg tudod állapítani, ha megnézed az elsõt (az tuti 16,5), és ahhoz képest kisebb a hátsó...

Szerintem...
hicano

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #727 Dátum: 2008.04.20 15:16:27 »
Idézetet írta: "kari"
2006 Corolla kombi hátsó ajtajába mekkora hangszóró fér be (16,5cm?)


Karosszériaváltozattól független a hangszórók mérete, tehát elöl 16.5 hátul 13...

chicano

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Impedancia
« Válasz #728 Dátum: 2008.04.21 12:51:01 »
Re

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudja-e valamelyikõtök, hogy a W58814-es fejegységhez milyen impedanciájú hangszórókat tudok venni? 2 ohm, vagy 4 ohm?

Thx
hicano

szzolika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Audio kérdések
« Válasz #729 Dátum: 2008.04.22 17:37:24 »
Helló Mindenkinek!

Kb. egy éve lettem boldog tulajdonosa egy 2001-es Corolla Sedan-nak, amit azóta is nagyon imádok. Az idõ múlásával lassan kezdem unni a gyári rádió és kazettás magnó párost. :) Az lenne az egyik kérdésem, hogy a gyári magnó helyére befér-e egy mp3-as fejegység, és ami fontos, hogy ha igen, akkor hogyan kell beszerelni, gondolok itt arra, hogy a középkonzol mûanyag keretét hogy kell leszedni, hogy ne sérüljön stb...? Esetleg ha tudtok vmi képi illusztrációt, akkor az nagyszerû lenne. A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a gyári fed. computerbe csatlakozik-e az antenna, ha igen, akkor azt hogyan lehetne meghosszabbítani, hogy leérjen a magnó helyére és az új fejegységbe csatlakozzon? Ja és még vmi! Ha beleteszem a fejegységet, akkor fog- e tovább mûködni a fed. comp.? Kérlek benneteket, hogy aki tudja a megoldást, az válaszoljon! Elõre is köszi a segítséget! Mindenkinek minden jót és fõleg jó "Toyotázást" kívánok!!!

Köszi: Zoli

chicano

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Audio kérdések
« Válasz #730 Dátum: 2008.04.22 22:16:23 »
Hello,

Elõször is igen, befér másik fejegység, csupán egy 1 DIN-es adaptert kell venned és abba beépítve kell betenni. Arra vonatkozólag, hogy hogy kell kiszerelni, középkonzolt megbontani sérülés nélkül, lentebb találsz egy 2006-oshoz való információt, ha egy kicsit olvasgatsz... Hagy ne ismételjem magam :)
A fed. computerrel kapcsolatban azt tudom mondani (de ez csak az én véleményem), hogy nem fog mûködni az új fejegységgel.
(azért gondolom, mert szerintem a rádióba van építve a computer és szerintem nem az antennakábelen kapja az infot, de ezt én gondolom így, lehet rosszul...)

Písz
hicano

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #731 Dátum: 2008.04.23 09:10:45 »
Idézetet írta: "szzolika"
Helló Mindenkinek!
Kb. egy éve lettem boldog tulajdonosa egy 2001-es Corolla Sedan-nak, amit azóta is nagyon imádok. Az idõ múlásával lassan kezdem unni a gyári rádió és kazettás magnó párost. :) Az lenne az egyik kérdésem, hogy a gyári magnó helyére befér-e egy mp3-as fejegység, és ami fontos, hogy ha igen, akkor hogyan kell beszerelni, gondolok itt arra, hogy a középkonzol mûanyag keretét hogy kell leszedni, hogy ne sérüljön stb...? Esetleg ha tudtok vmi képi illusztrációt, akkor az nagyszerû lenne. A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a gyári fed. computerbe csatlakozik-e az antenna, ha igen, akkor azt hogyan lehetne meghosszabbítani, hogy leérjen a magnó helyére és az új fejegységbe csatlakozzon? Ja és még vmi! Ha beleteszem a fejegységet, akkor fog- e tovább mûködni a fed. comp.? Kérlek benneteket, hogy aki tudja a megoldást, az válaszoljon! Elõre is köszi a segítséget! Mindenkinek minden jót és fõleg jó "Toyotázást" kívánok!!!

Köszi: Zoli



A gyári kazettás emlékmû helyére simán betudsz rakni bármilyen 1DINes fejegységet, nem a fedcomphoz csatlakozik az antenna, de ha ilyen probléma lenne, egy sima mezei antenna-hosszabbítóval megoldható a dolog, a fedcompod pedig ugyanúgy mûködni fog, csak a rádió kijelzõje fog eltûnni, de arra nem is lesz szükséged elvégre az új fejegységednek lesz saját kijelzõje (az e12nél tûnnek el a hüh’ de fontos információk)

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #732 Dátum: 2008.04.23 09:22:12 »
Idézetet írta: "chicano"

A fed. computerrel kapcsolatban azt tudom mondani (de ez csak az én véleményem), hogy nem fog mûködni az új fejegységgel.
(azért gondolom, mert szerintem a rádióba van építve a computer és szerintem nem az antennakábelen kapja az infot, de ezt én gondolom így, lehet rosszul...)

Písz


Az csak egy sima, mezei rádiós-magnó, amit öszekötöttek a fedcomp kijelzõjével, hogy ott mutogassa a dolgait.

szzolika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Audio kérdések
« Válasz #733 Dátum: 2008.04.23 09:44:02 »
Idézetet írta: "chicano"

Az csak egy sima, mezei rádiós-magnó, amit öszekötöttek a fedcomp kijelzõjével, hogy ott mutogassa a dolgait.


Köszönöm a válaszaitokat!
Mindenkinek további minden jót!

barna.czukor

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #734 Dátum: 2008.04.23 15:05:24 »
Nekem is 2001-es Corollám van. A gyári magnó kicserélhetõ simán.
A magnó tartalmazza az erõsítõt is, meg az vezérel mindent, fent csak a vezérlõ gombjai vannak, meg a kijelzõje. A fedélzeti teljesen külön rendszert alkot. A vezérlõ gombok csak a kényelem miatt vannak fent, amúgy azok is a magnónak adnak utasítást.

Amennyiben kicseréled a magnót egy fejegységre, akkor a fedélzeti csak a fogysztást, átl. sebességet, stb mutatja, a magnót nem jeleníti meg és az 123456 gombok is feleslegesség válnak, mert lent, a fejen váltasz adót.

A rádió vezetéke is a magnóba megy bele, simán le kell csak húzni róla és bedugni az új fejegységbe.

A gyári magnó csatlakozója Toyota szabvány, tehát kell egy átalakító kábel az új fej egy a kocsiban levõ csatlakozó közé. Itt kap áramot a fej és a hangszókba is ezen a kábelen keresztül megy a jel. Ilyen átalakító kábelt vehetsz minden MediaMarkt-ba, ára kb 2500. Sima Toyota feliratosat kell venni, jó még Daihaccsuba is, de ne félj jó bele. :D

Tehát úgy néz ki a rendszer, hogy: fej-->gyári vezeték jár a fejhez, aminek az egyik vége fejspecifikus, a másik ISO-->ISO-Toyota átalakító cable. Ennyi, nem bonyolult, csak össze kell dugdozni, nem lehet mellédugni...  :nagymosoly:

A konzol leszedése: Elõször is a sebváltó gombot balra lecsavar, mert útban lesz. Majd hamutartó kiszed. Majd tekerõ gombok függõleges állásba, majd lehúz, illetve a beáramló levegõ csúszka mûanyagja is lehúz. Tekerõ alatti csavarok kiszed. Majd kirántod az egészet, már csak pár fül tartja. Szivargyújtó vezetékek és a hamutál világítás leköt, borító elem hátradob. :) Ezután 4 db csavar fogja a magnót és a tároló rekeszt összefogó vas keretet. Azt kiszeded, majd  a fejet kicseréled, kábeleket összedugod, bele az antannát is, majd vissza.
Azért a fej kissé szorulhat, lehet, hogy kell némi reszelés a zárható doboz tetejének a mûanyagszarjaiból...


Összességében nem egy nagy meló, de azért kell hozzá némi mûszaki érzék.

Amúgy nem árt a gyári hangszóró kábeleket lecserélni egy jobbra, mert a gyári hajszál vékonyka, kis vacak.
Aztán ha ezekkel készen vagy, akkor majd rájössz, hogy a hangszóró is szar, le kellene cserélni egy komponens szettre. na én itt tartok most.

Remélem tudtam segíteni! Képeket nem csináltam. (Fájt a fejem mikor szereltem, nem volt humorom húzni ezzel is az idõt... :) )