Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 545839 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nowika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
audio
« Válasz #705 Dátum: 2008.03.21 10:08:35 »
Sziasztok!

VAn egy E12-s 200212-havi Corollam. Az utóbbi 2 hétben az audió rendszerével érdekes dolgok történnek..
Konkrétan nemtudok hangerõt állitani a gombbal és a 6 hangszoróból általában jó ha kettõ szól összevissza (hol ez hol az..) vagy annyira lehalkul hogy semmit nem hallok szinte belõle.
Ez mitõl lehet ?? Valami kábel , érintkezés probléma?? VAgy esetleg maga az audió rész szaraxik??

Van vkinek ötlete evvel kapcsolatosan??


Elõre is köszi



N.

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: audio
« Válasz #706 Dátum: 2008.03.21 10:38:17 »
Szia !

Elképzelhetõ, hogy szálszakadás, bár ezt kétlem csak nem ráncigálod az ajtókat. Inkább potméterre gyanakodnék.

üdv;
Ozvego



Idézetet írta: "Nowika"
Sziasztok!

VAn egy E12-s 200212-havi Corollam. Az utóbbi 2 hétben az audió rendszerével érdekes dolgok történnek..
Konkrétan nemtudok hangerõt állitani a gombbal és a 6 hangszoróból általában jó ha kettõ szól összevissza (hol ez hol az..) vagy annyira lehalkul hogy semmit nem hallok szinte belõle.
Ez mitõl lehet ?? Valami kábel , érintkezés probléma?? VAgy esetleg maga az audió rész szaraxik??

Van vkinek ötlete evvel kapcsolatosan??


Elõre is köszi



N.
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

Nowika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Audio kérdések
« Válasz #707 Dátum: 2008.03.21 10:57:01 »
Aham...


És tud vki esetleg egy normális audióst aki megtudná ezt csinálni?? Mert márkaszervizben kérdeztem de már egybõl a "hûezt biztos cserélni kell és akkor az soktizezer lesz" hozzáállást tapasztaltam eddig..
Annyit meg nem ér ez ez egész audió egység szerintem.. :D


Akkor már inkább ha nem menthetõ kicserélném vmi 2 unitos fejegységre.. Tényleg az vajon beférne a gyári helyére?? próbált már vki ilyesmit?



N.

Peti

  • Vendég
Re: audio
« Válasz #708 Dátum: 2008.03.21 10:57:30 »
Idézetet írta: "Nowika"
Sziasztok!

VAn egy E12-s 200212-havi Corollam. Az utóbbi 2 hétben az audió rendszerével érdekes dolgok történnek..
Konkrétan nemtudok hangerõt állitani a gombbal és a 6 hangszoróból általában jó ha kettõ szól összevissza (hol ez hol az..) vagy annyira lehalkul hogy semmit nem hallok szinte belõle.
Ez mitõl lehet ?? Valami kábel , érintkezés probléma?? VAgy esetleg maga az audió rész szaraxik??

Van vkinek ötlete evvel kapcsolatosan??


Ki kéne szedni a rádiót, és megnézni nincs e szétcsúszva, kilazulva valami, ugyanis pont a 2002-es Corolláknál volt ilyen probléma hogy egy-egy fekvõrendõrön áthuppanva / rossz úton elmehetett a hang, mondjuk ha konkrétan magától lehalkul az sztem inkább a fejegység hibája...

Nowika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Audio kérdések
« Válasz #709 Dátum: 2008.03.21 11:03:30 »
Elõfordul az is..  átmegyek egy bukkanon és elmegy a hang...

De van amikor tök semmi és mégis elhalkul ..

Ha leveszem a gyújtást akkor általában újra szól..  De akkor sem normálisan(azaz mindegyik hangszóróból.) illetve hangerõt nem tudok szabályozni a gombbal..

JA és mégvalami.. Van benne egy gyári CD váltó az ülés alatt .. Na az pl abszolute nem hallatszik..  
A kijelzõn úgynézki hogy lejátsza a Cd-t de semmi hang nincs..

N.

barna.czukor

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #710 Dátum: 2008.03.24 00:22:46 »
Sziasztok!

Érdeklõdnék, hogy a 2001-es (facelift-es) Corollámba max milyen mélységû hangszóró építhetõ bele az elsõ ajtóba?

Kinéztem egy Rainbow SLX 265 típusú hangszóró szettet, 6,2 cm a beépítési mélysége. Jó lenne, ha beleférne a cucc, mert ez a szett árban és minõségben is szerintem jó választás lenne. Kb 24k+bitulap, így max 30.000-ben megállna mindennel együtt. Van egy új Pioneer fejem hozzá már, szerintem azzal fogom majd hajtani...

Köszi: Barna

Stakka Boo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Audio kérdések
« Válasz #711 Dátum: 2008.03.25 14:36:49 »
Sziasztok.


2003as Corolla verso I-be gyárilag magnós rádió van.

Tudtok valami forrást ahol jó áron hozzá lehet jutni gyári cd-s fejegységre vagy ehhez való cd-tárhoz.

Néhány bontót végighivtam nekik nincs.


Illetve ujonnan milyen árban van(gondolom arany),vagy milyen más tárat lehet valami speckó kábellel csatlakoztatni? :kormom:
elenleg még csak toyota tulaj szeretnék lenni,de folyamatban van

lino

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Audio kérdések
« Válasz #712 Dátum: 2008.03.25 15:35:12 »
Sziasztok!
2 hét múlva veszem át életem elsõ autóját, természetesen egy Toyota Corollát! 2002-es lesz, úgy voltam vele, hogy tökéletes lesz arra, hogy megtanuljak Pesten közlekedni!
A kérdésem az lenne, hogy a gyári fejegységnek van subwoofer kimenete, vagy ahhoz hogy mélynyomót kössek, ahhoz új fejegység is kell?
Elõre dobok majd 2 16.5-ös membránt, hátra semmi, csak egy erõsített woofert!
Szerintetek ok?
Köszi
Laci
ife is a party

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #713 Dátum: 2008.03.27 00:09:57 »
Idézetet írta: "lino"

A kérdésem az lenne, hogy a gyári fejegységnek van subwoofer kimenete, vagy ahhoz hogy mélynyomót kössek, ahhoz új fejegység is kell?
Elõre dobok majd 2 16.5-ös membránt, hátra semmi, csak egy erõsített woofert!
Szerintetek ok?
Köszi
Laci


Szia!
A gyári fejegységnek, nincs RCA kimenete, szintén gyári mélynyomót tudsz csak rákötni, de az elég ritka és drága jelenség a használtpiacon, (újba meg horror)  tehát vagy fejegység-csere vagy "ki kell hozni" az RCA-t, elõre a 16,5-ös jó, ha nincs csipogód akkor inkább komponenst vegyél, hátra se árt valami a gyári helyett, mert hamar megadja magát és csúnyán recsegni fog...

Ha van még kérdés írj, üdv.

lino

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Audio kérdések
« Válasz #714 Dátum: 2008.03.27 16:53:33 »
Idézet
Szia!
A gyári fejegységnek, nincs RCA kimenete, szintén gyári mélynyomót tudsz csak rákötni, de az elég ritka és drága jelenség a használtpiacon, (újba meg horror)  tehát vagy fejegység-csere vagy "ki kell hozni" az RCA-t, elõre a 16,5-ös jó, ha nincs csipogód akkor inkább komponenst vegyél, hátra se árt valami a gyári helyett, mert hamar megadja magát és csúnyán recsegni fog...


Szia!

Köszönöm a válaszodat! Mit értesz az alatt, hogy csipogó?  Hátra nem  tervetzem semmit, inkább kiveszem a hangfaéakat... Kihozni az RCA-t pedig olyan helyen ahol hangfalkat beszereltetem, ott megcsinálják elvileg, nem?

Köszi,
Laci
ife is a party

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #715 Dátum: 2008.03.27 19:10:19 »
Idézetet írta: "lino"
Mit értesz az alatt, hogy csipogó?  Kihozni az RCA-t pedig olyan helyen ahol hangfalkat beszereltetem, ott megcsinálják elvileg, nem?


Csipogó :arrow:  a magashangsugárzó a visszapillantó belsõ-mûanyagháromszögénél van (ha van), ha nincs érdemes komponenst venni ami egy (nekünk ugye 16.5-ös) hangszórót, csipogót, meg hangváltót tartalmaz, és igen, gondolom ahol berakatod ott megtudják oldani az RCA-s dolgot is...

Vikike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Audio kérdések
« Válasz #716 Dátum: 2008.03.30 10:07:33 »
Sziasztok!

Felhomályosítana engem valaki arról,h az ajto rezgéscsillapításánál a külsõ és belsõ lemezre is kell bitulap,vagy hogy van ez??? :hmm:
(nem hangnyomás versenyre lesz :D ,csak 1 alap rendszer erõlködõ nélkül)
Vikike

Vikike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Audio kérdések
« Válasz #717 Dátum: 2008.04.07 14:03:55 »
Lenne még1 problémám! :szomoru:

Gyárilag nincs + a helye a csipogónak,ugyanis nem motoros a tükröm,ezáltal 1 kar dekkol a háromszögbe! :sir:
Vannak olyan képek,ahol a srác berakta a csipogót a felsõ légterelõ helyére,ami sztem nem is rossz ötlet egész addig míg be nem köszönt a tél és akkor szépen bepárásodik az ablak! (legalább is sztem...)
Tanácstalan vagyok! :turelmetlen:
U.i. Lehet,h mégis koax hangszóró lesz belõle :?:
Vikike

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #718 Dátum: 2008.04.07 18:58:46 »
No, hát így más a leányzó fekvése :hmm:  akkor sztem felejtõs, legalabbis én máshová nem raknám, pláne nem a szellõzõ helyére...

htomi27

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Audio kérdések
« Válasz #719 Dátum: 2008.04.09 21:15:07 »
hy  :lol: én is most vettem egy 2002-es corolla versót és én is azzal a fránya kazettás magnós sztorival jönnék elõ gondolom ezzel is u.a a helyzet mint a sima corollával  :elkeseredett:  de mégis valami más cd-tár esetleg beszerelhetõ valami átalakitóval. vagy ha engem nem érdekel pl amit a kijelzõ irogat és beépitek 1 cd-s fejegységet az megoldható vagy ne turjam szét???? köszi elõre is!!!!
orollázóóó