Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546278 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #405 Dátum: 2007.02.08 10:02:41 »
Idézetet írta: "David"
Idézetet írta: "Satriani"
Hali!
Idézetet írta: "David"
Hali ez engem is érdekelne, de már elvesztettem a fonalat, szóval az E11-es az most melyik?
Én úgy tudom nekem E12 es van, ahhoz milyen megoldások vannak?
Lehet már ezt is kérdezte valaki de ha igy van akkor bocsi, és kérelek valaki mondja el merre találom.

E11: "békalámpás" és ráncfelvarrott verziója, '97-'02 között. E12: '02-'07, a most kifutott Corolla.

E12-höz többfajta mp3-as verzió is létezik: iPod + adapter, rádiós transzmitter, AUX ki/bemenet beépítése, mp3-as/DVD-s tár, satöbbi. A topikban visszaolvasva találsz megoldásokat.


Köszi a választ, most nézegetem az Ipod-okat de elég húzos áruk van, és még plusz az átalaító ami megint nem olcsó, igy lehet olcsobb a cd tár ???


Hi!

Én jobb híján a következõt találtam ki, vettem 5 db RW lemezt :)
Elõkaptam az ámítógépemet :) és néróval csináltam mp3-ból audió file-t és azt kiírtam lemezre.

Egy cd-re kb. 14-16 szám felment, így gyakorlatilag áthidaltam az audio/mp3 okozta problémát.
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
komponens szett....
« Válasz #406 Dátum: 2007.02.08 10:09:17 »
Eljön lassan az idõ, hogy lecseréljem a gyári hangszórókat a coriban.
Korábban már esett errõl szó, de most, hogy a megvalósítás mezejére lépek, elbizonytalanodtam.

A kiszemelt szett egy  V.   PRO SIMLINE SOROZAT 10-24006A PS6A 16,5 cm+T25/60W, kétutas komponens rendszer (vékony kivitel) 39 990 Ft, ami egy itteni fórumozó cimbi szerint a szegedi Media Markt-ban csak 29 900 :)

Nos a kérdésem az lenne, hogy ez vajon tényleg jó választás, vagy van esetleg jobb hasonló áron?
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: komponens szett....
« Válasz #407 Dátum: 2007.02.08 17:06:56 »
Idézetet írta: "fekosz"
Eljön lassan az idõ, hogy lecseréljem a gyári hangszórókat a coriban.
Korábban már esett errõl szó, de most, hogy a megvalósítás mezejére lépek, elbizonytalanodtam.

A kiszemelt szett egy  V.   PRO SIMLINE SOROZAT 10-24006A PS6A 16,5 cm+T25/60W, kétutas komponens rendszer (vékony kivitel) 39 990 Ft, ami egy itteni fórumozó cimbi szerint a szegedi Media Markt-ban csak 29 900 :)

Nos a kérdésem az lenne, hogy ez vajon tényleg jó választás, vagy van esetleg jobb hasonló áron?


Kérlek, ne írj Piros színnel, az Mickey kizárólagos színe. Kiemeléshez használd a kövérítést, illetve a döntést!
Köszi a megértést!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Audio kérdések
« Válasz #408 Dátum: 2007.02.08 17:09:07 »
Topiclakók: Ha általános audió kérdésetek van, akkor célszerûbb az Általános fórum audió topicjában feltenni, ott szinte azonnal jön a válasz. Ezen gyakorlati ok miatt ebben a topicban csak a Corolla specifikus kérdéseket célszerû feltenni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Audio kérdések
« Válasz #409 Dátum: 2007.02.08 23:27:57 »
Idézetet írta: "fekosz"
Idézetet írta: "David"
Idézetet írta: "Satriani"
Hali!
Idézetet írta: "David"
Hali ez engem is érdekelne, de már elvesztettem a fonalat, szóval az E11-es az most melyik?
Én úgy tudom nekem E12 es van, ahhoz milyen megoldások vannak?
Lehet már ezt is kérdezte valaki de ha igy van akkor bocsi, és kérelek valaki mondja el merre találom.

E11: "békalámpás" és ráncfelvarrott verziója, '97-'02 között. E12: '02-'07, a most kifutott Corolla.

E12-höz többfajta mp3-as verzió is létezik: iPod + adapter, rádiós transzmitter, AUX ki/bemenet beépítése, mp3-as/DVD-s tár, satöbbi. A topikban visszaolvasva találsz megoldásokat.


Köszi a választ, most nézegetem az Ipod-okat de elég húzos áruk van, és még plusz az átalaító ami megint nem olcsó, igy lehet olcsobb a cd tár ???


Hi!

Én jobb híján a következõt találtam ki, vettem 5 db RW lemezt :)
Elõkaptam az ámítógépemet :) és néróval csináltam mp3-ból audió file-t és azt kiírtam lemezre.

Egy cd-re kb. 14-16 szám felment, így gyakorlatilag áthidaltam az audio/mp3 okozta problémát.


Ez ok,  :nagymosoly: ezt tudom, de nekem a probléma az hogy régi kazettás fejegységem van :nagymosoly: , és most jelen pillanatban nincs semmiféle eszközöm ami hordozható zenelájátszásra alkalmas lenne.
Ezért gondolkozom most ilyenekben, mert akkor már olyan eszközt vennék, amit mondjuk a kocsiban is tudok hasznosítani. :hmm:  :nagymosoly:
avid :toy: Fan

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: komponens szett....
« Válasz #410 Dátum: 2007.02.09 08:06:54 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "fekosz"
Eljön lassan az idõ, hogy lecseréljem a gyári hangszórókat a coriban.
Korábban már esett errõl szó, de most, hogy a megvalósítás mezejére lépek, elbizonytalanodtam.

A kiszemelt szett egy  V.   PRO SIMLINE SOROZAT 10-24006A PS6A 16,5 cm+T25/60W, kétutas komponens rendszer (vékony kivitel) 39 990 Ft, ami egy itteni fórumozó cimbi szerint a szegedi Media Markt-ban csak 29 900 :)

Nos a kérdésem az lenne, hogy ez vajon tényleg jó választás, vagy van esetleg jobb hasonló áron?


Kérlek, ne írj Piros színnel, az Mickey kizárólagos színe. Kiemeléshez használd a kövérítést, illetve a döntést!
Köszi a megértést!


Elnézést kérek, úgy tûnik, régen jártam erre :)
Egyébként ez bordó :)
Mindenhova ezt használom, ez amolyan kabalaszín, de majd itt leszokom róla: )
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

gyulagy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Audio kérdések
« Válasz #411 Dátum: 2007.02.09 17:04:32 »
Jaj a piros az enyém, mint egy gyerek!!!
zegény vagyok

Kori

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Audio kérdések
« Válasz #412 Dátum: 2007.02.13 14:10:12 »
sziasztok

Én a mostani astrámban hama kazettás adaptert használok, sztem a hang minõsége egyáltalán nem rossz. Annyi hátránya viszont van a dolognak, hogy az adapter kazetta mechanikája kicsit zörög lejátszás közben (egyszerû mûanyag fogaskerekek vannak benne...valszeg egy drágább adapter kazi nem zörög ennyire). Viszont ezt a motorhang majdnem teljesen elnyomja, és a zene minõségével tényleg nincsen semmi gond.

Márciusban fogom lecserélni a verdát egy új Corolla D-4D HB-re, CD-s rádióval. Itt viszont én sem tudom, hogy oldjam meg az mp3 lejátszást.... Kérdeztem a márkakereskedõ srácot, hogy esetleg bele tudnak-e majd szerelni nekem egy line-in bemenetet a gyári rádióba, de nem sok jóval kecsegtetett... Pedig csak egy szimpla jet bemenetet kellene bekötni, mint ahogy azt a Ford márkaszervízben gond nélkül belerakják pl a Focusba.

Úgyhogy lehet, hogy én is maradok a CD-RW megoldásnál és Neroval átírom direktbe az mp3-akat audio formátumba...  

Amúgy nem értem 2007-ben miért olyan nagy elvárás, hogy egy gyári audio alapból kezelni tudjon mp3-at. Minimális költsége lenne pl beépíteni egy USB portot, hogy egy pen drive-ról lehessen lejátszani a zenét. Gagyi noname tizenpárezerforintos autórádiókat lehet már USB bemenettel kapni.....  :hmm:
Kori -
(Corolla HB 1.4D-4D E12)

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #413 Dátum: 2007.02.13 14:21:30 »
Idézetet írta: "Kori"
Kérdeztem a márkakereskedõ srácot, hogy esetleg bele tudnak-e majd szerelni nekem egy line-in bemenetet a gyári rádióba, de nem sok jóval kecsegtetett...

Amúgy nem értem 2007-ben miért olyan nagy elvárás, hogy egy gyári audio alapból kezelni tudjon mp3-at.

A márkakereskedõ nem tudom, mennyire ajánlgathat 3rd party termékeket. Ha meg van kötve a keze, akkor nem kecsegtethet semmi jóval: nincs gyári megoldás. Utángyártott cucc viszont van ezer féle, tele van velük a topik, ne ess kétségbe. ;)

2007 még csak szûk 2 hónapja tart, a Corollát viszont több mint 5 éve gyártják. :) Akkor még nem volt általános az mp3-as fejegység. Ha jól sejtem, az Altea kínált elõször ilyet, az pedig 2004-es bemutatású kocsi. A Corollához nincs gyári mp3, ez egy 2001. év végi bemutatású autó, amit azóta csak ráncfelvarrtak, de az audiót nem tervezték át. Ezt tudnod kellett, mikor megrendelted az autót. A 2007-es, friss generációs Corollában és az Aurisban széria az mp3, de gondolom, ez annyira nem vigasztal...

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #414 Dátum: 2007.02.13 19:27:27 »
Idézetet írta: "Kori"


Amúgy nem értem 2007-ben miért olyan nagy elvárás, hogy egy gyári audio alapból kezelni tudjon mp3-at. Minimális költsége lenne pl beépíteni egy USB portot, hogy egy pen drive-ról lehessen lejátszani a zenét. Gagyi noname tizenpárezerforintos autórádiókat lehet már USB bemenettel kapni.....  :hmm:



Eleve hogy lehet pl. egy 2002-2003-as autót kazettás fejegységgel árulni  :robbanfej:  (tudom, nemcsak a Toyotára igaz) mikor már vagy 10éve kiment a divatból a kazi...
Ha jól tudom a fészliftesekbe már széria volt a Cd-s fejegység, ennek ellenére -audio oldalról megközelítve- továbbra is elég gyenge a Corolla, és akkor még finom voltam és nõies... :?

Amúgy én megrögzött audio Cd párti vagyok, egy Cd 15-20szám, az aktuális kedvencekkel megtöltve, ennyi...

Kori

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Audio kérdések
« Válasz #415 Dátum: 2007.02.13 20:42:23 »
Idézetet írta: "Satriani"
A márkakereskedõ nem tudom, mennyire ajánlgathat 3rd party termékeket. Ha meg van kötve a keze, akkor nem kecsegtethet semmi jóval: nincs gyári megoldás. Utángyártott cucc viszont van ezer féle, tele van velük a topik, ne ess kétségbe. ;)

Persze emiatt nem estem kétségbe.. inkább amiatt hogy még 5 hetet kell várni a Corollámra...  :turelmetlen:
Idézetet írta: "Satriani"

2007 még csak szûk 2 hónapja tart, a Corollát viszont több mint 5 éve gyártják. :) Akkor még nem volt általános az mp3-as fejegység. Ha jól sejtem, az Altea kínált elõször ilyet, az pedig 2004-es bemutatású kocsi. A Corollához nincs gyári mp3, ez egy 2001. év végi bemutatású autó, amit azóta csak ráncfelvarrtak, de az audiót nem tervezték át. Ezt tudnod kellett, mikor megrendelted az autót. A 2007-es, friss generációs Corollában és az Aurisban széria az mp3, de gondolom, ez annyira nem vigasztal...


Hát nem az mp3 volt a fõ szempont amikor a Corolla mellett döntöttünk... :)  Nem is tartom én ezt tragédiának, inkább csak furcsának. Amikor pl 2004-ben ráncfelvarrták a kocsit és mélységben is állíthatóvá alakították a kormányt, az audiót is hozzáigazíthatták volna a kor elvárásaihoz. Fõleg ha arra gondolunk, hogy egy japán autóról van szó, és a japánok igencsak élen járnak az elektronikai innovációban...

OFF kollégám focusához a ford márkaszerviz párezer pénzért vállalta hogy beköti az audio bemenetet a sima CD-s rádióra... lehet hogy ezért van csõdközelben a ford mert ennyire rugalmasak??...  :kacsint:
Kori -
(Corolla HB 1.4D-4D E12)

Kori

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Audio kérdések
« Válasz #416 Dátum: 2007.02.13 21:05:26 »
Idézetet írta: "Peti500"

Amúgy én megrögzött audio Cd párti vagyok, egy Cd 15-20szám, az aktuális kedvencekkel megtöltve, ennyi...


Egyébként a Corolla gyári CD-fejegység mennyire szeretni az újraírt CD-RW-ket? Nem túlságosan kényes?
Kori -
(Corolla HB 1.4D-4D E12)

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #417 Dátum: 2007.02.13 21:41:32 »
Idézetet írta: "Kori"
Idézetet írta: "Peti500"

Amúgy én megrögzött audio Cd párti vagyok, egy Cd 15-20szám, az aktuális kedvencekkel megtöltve, ennyi...


Egyébként a Corolla gyári CD-fejegység mennyire szeretni az újraírt CD-RW-ket? Nem túlságosan kényes?


Fogalmam sincs! :mrgreen:
Soha nem volt gyári Cd-lejátszóm a kocsiba, de sztem simán bírja...

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #418 Dátum: 2007.02.14 00:16:18 »
Idézetet írta: "Kori"
OFF kollégám focusához a ford márkaszerviz párezer pénzért vállalta hogy beköti az audio bemenetet a sima CD-s rádióra... lehet hogy ezért van csõdközelben a ford mert ennyire rugalmasak??...  :kacsint:

Az európai Ford egész jól megy. ;)

Idézetet írta: "Kori"
Egyébként a Corolla gyári CD-fejegység mennyire szeretni az újraírt CD-RW-ket? Nem túlságosan kényes?

Nekem gyári kazis fejegységem és gyári CD táram van. A CD tárnak semmi baja az újraírt vagy házilag írt lemezekkel, egyáltalán nem kényes. A gyári CD-s fejet nem ismerem.

ManUU

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Audio kérdések
« Válasz #419 Dátum: 2007.02.14 10:32:51 »
Idézetet írta: "Kori"
Idézetet írta: "Peti500"

Amúgy én megrögzött audio Cd párti vagyok, egy Cd 15-20szám, az aktuális kedvencekkel megtöltve, ennyi...


Egyébként a Corolla gyári CD-fejegység mennyire szeretni az újraírt CD-RW-ket? Nem túlságosan kényes?



olvas bármilyen írt cd lemezt, evvel nem volt még bajom. a karcosságra viszont extra érzékeny, gyakran a szabad szemmel alig látható krc/por/zsírpaca miatt is képes kidobni a lemezt. törölgetés után általában már müxik.