Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546376 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #390 Dátum: 2007.01.12 23:02:49 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Most komolyan: azért egyszer (sokszor) nagyon-nagyon szívesen meghallgatnám, hogy egy ilyen rendszer milyet szól. Aztán ha tetszik, megtartanám.

Én hallottam egy GS-ben a Mark Levinson cuccost. Mozarttal indított a tulaj, meg lehetett számolni a hegedûket.  :mivan:  :vag2: Utána mutatott még kis Queent, valami fos technót, meg egy hazai jazz-lemezt (Babos?), de én már az elsõ korong után meg voltam gyõzve.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #391 Dátum: 2007.01.12 23:13:17 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Kgabe"
Most komolyan: azért egyszer (sokszor) nagyon-nagyon szívesen meghallgatnám, hogy egy ilyen rendszer milyet szól. Aztán ha tetszik, megtartanám.

Én hallottam egy GS-ben a Mark Levinson cuccost. Mozarttal indított a tulaj, meg lehetett számolni a hegedûket.  :mivan:  :vag2: Utána mutatott még kis Queent, valami fos technót, meg egy hazai jazz-lemezt (Babos?), de én már az elsõ korong után meg voltam gyõzve.

Egy kicsit irígy vagyok  :roll: És az LS600 cucca elméletileg egy fokkal komolyabb.
Gabe 254.

neutron

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Audio kérdések
« Válasz #392 Dátum: 2007.01.13 07:11:01 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "neutron"


A helytakarékosság volt a szempont a láda választásnál és nem az utcára zenélés :nagymosoly:

Egyébként én sem bíztam benne hogy elég jó lesz de meghalottam és megszerettem :szivecske:
Ha van elég bassz. a zenében akkor nagyonbb hangerõnél már tud fájni :kacag:


Háááát a helytakarékosság idegen fogalom az autóhifinél... :wink:
Nekem szépen kitölti a láda a platzot, mondjuk én nem is pakolok a csomagtartóba...
Ha igen akkor meg 10mp alatt kint a láda...

Majd ha nálad is a következõ sztiuáció lezajlik: mégy a városban, dolgod van. Felhív asszonyka, hogy õk is bent vannak, de nagyon fúj a szél, nyûgös a gyerek, ugorj el érte. Odagurulsz, persze haza már nem tudsz menni elõtte. Odaérsz, gyerek ki a babakocsiból, be a gyerekülésbe, asszonyka a jobb1-re, te a bal egyre, de hová is megy a babakocsi?!? :hmm: :D



Csatlakozom az elõttem szólóhoz! Jó a példa!
Én hosszabb utazások során (mikor valóban kell a hely a csomagtartóban)
is szeretnék kellemes kis buffogást hallani mentet közben :vag1:

neutron

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Audio kérdések
« Válasz #393 Dátum: 2007.01.13 07:16:46 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Kgabe"
Most komolyan: azért egyszer (sokszor) nagyon-nagyon szívesen meghallgatnám, hogy egy ilyen rendszer milyet szól. Aztán ha tetszik, megtartanám.

Én hallottam egy GS-ben a Mark Levinson cuccost. Mozarttal indított a tulaj, meg lehetett számolni a hegedûket.  :mivan:  :vag2: Utána mutatott még kis Queent, valami fos technót, meg egy hazai jazz-lemezt (Babos?), de én már az elsõ korong után meg voltam gyõzve.



Gondolom milyen xar lehetett a hangzás! :band:
Én meg sem merném hallgatni,mert lehet kihajigálnám a nagy nehézségek
árán megvalósult hangzásképjavítóberendezés-t :kacag:

kirigabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Audio kérdések
« Válasz #394 Dátum: 2007.01.26 18:00:11 »
Sziasztok!
Van egy corolla e12-m amibe szeretnék bedobni egy kisseb durrogót: erõsítõ, mélyáda, fejegység, hangszórók de mindent szépen sorban, de lehetõleg úgy, hogy a kormány távvezérlõje megmaradjon. Elõször a fejegységet akarom kicserélni. El is kezdtem szétnézni a neten ez ügyben. Van jónéhány fejegység amik küzöl lehet választani az biztos. DE néhány rádió jellemzõi közt ott van az, hogy:Eredetivel kompatibilis kormányhoz kivezetett vezérlõ: opcionális vagy igen. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e olyan fejegységet kapni ami tudja használni a kormány távvezérlõjét? Vagy esetleg olyan átalakítót kapni amivel ez megoldható lenne. Elõre is köszi:
                                                            Kirigabor :pofa:

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Audio kérdések
« Válasz #395 Dátum: 2007.02.01 18:20:54 »
Sziasztok!

Megszabadulnek fel eves Ipod adapteremtol (Connects2, a forgalmazo altal megspecizett muveleti erositovel, ami miatt hangosabban szol). Semmi baja nincs es nagyon bevalt (nano + 30GB Videoval tesztelve), de az uj fejegysegemhez nem jo, 4 honap garo van meg ra. Ara: 20.000 (30 volt).

Gyari Toyota Corolla fejegyseghez, rancfelvarrt verzio.

Zsolt
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Audio kérdések
« Válasz #396 Dátum: 2007.02.01 18:54:51 »
Idézetet írta: "mozso"
Sziasztok!

Megszabadulnek fel eves Ipod adapteremtol (Connects2, a forgalmazo altal megspecizett muveleti erositovel, ami miatt hangosabban szol). Semmi baja nincs es nagyon bevalt (nano + 30GB Videoval tesztelve), de az uj fejegysegemhez nem jo, 4 honap garo van meg ra. Ara: 20.000 (30 volt).

Gyari Toyota Corolla fejegyseghez, rancfelvarrt verzio.

Zsolt


Ráncoshoz nem jó?
Én most akarok venni egy ilyet.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Audio kérdések
« Válasz #397 Dátum: 2007.02.01 19:26:29 »
A tied ugy latom 2004-es, ehhez nem jo, mert ketfele van. Az enyem az IPOD002-es, ujfele csatis fejegyseghez, 2005 vagy utani modellekhez.

http://www.connects2.com/c2search.aspx?catID=27&manID=232&modID=596
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

ManUU

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Audio kérdések
« Válasz #398 Dátum: 2007.02.01 20:06:57 »
szia mozso,

érdekel az adapter, 2004/9 havi a kocsi, modelfrissített. gondolmo ahhoz már jó.
priviben megkereslek.

ManUU

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Audio kérdések
« Válasz #399 Dátum: 2007.02.06 17:15:21 »
Sziasztok!

Van nekem egy E11-es Corollám, már a ráncfelvarrott, 2001-es évjáratú. Az autóban gyárilag kazettás fej van, ezt nem is nagyon akarnám bolygatni, ha nem muszáj, viszont haladnék a korral. Arra gondoltam, hogy megpróbálok egy MP3-lejátszási lehetõséget ókumulálni a kocsiba.

Tekintettel arra, hogy iPOD-ra, meg dokkolóállomásra nincs annyira pénzem, meg amúgy sem hallottam túl sok jót a Windows-kompatibilitásáról, inkább vennék egy Sony MP3 Walkmant. A kérdés csak az, hogy hogyan hozzam össze a fejjel.

Valaki említette, hogy van olyan, hogy kazetta-adapter, meg rádiófrekvenciáraátlövõs-rádióbeállítós megoldás.

A kazettás dologgal kapcsolatban annyi aggályom van, hogy szeretném, hogy ha nem is koncert, de legalább egy jó véetlû rádió (tehát semmiképpen sem kazetta) -minõségben megszólalna. Nem tudom, hogy van-e olyan kazetta-adapter, ami ezt a minõséget képes prezentálni. Ha igen, akkor nem is gondolkoznék tovább, mert ez a legkevésbé szerelgetõs megoldás.

Aztán jön a rádiójellé átalakítós kütyü. Arról azt hallottam, hogy bár elméletben szuperjó, a gyakorlati alkalmazás során sokszor bezavar sokminden, így nemritkán recseg-ropog, ami nem túl jó, már abból a szempontból, ha az ember felmérgeli magát vezetés közben, hogy nem tud normálisan zenét hallgatni (aminek ugye az az eredménye, hogy mérgében kivágja az egész córeszt...)

A harmadik, legbonyolultabb, de talán a leginkább sikerszagú megoldásnak az tûnik, ha kihasználom a gyári hifi azon részét, ami a CD-tárat, tudja vezérelni. Most sajnos nincs elõttem, hogy van-e külön AUX bemeneti lehetõség, de asszem, hogy ezen az pont nincs, szóval valamit ügyeskedni kell, elhitetni mondjuk a gyári hifivel, hogy az MP3-lejátszó bizony CD, vagy CD-tár.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ezeknél a kazettás adaptereknél van-e minõségben (mármint átjátszásban) különbség, vagy egy bizonyos szint fölötti hangminõségben ne is reménykedjek. Mert láttam ilyet Hamában kb 2.000.-ért, meg iPod-os ugyanilyet 5.000.-ért Ha azt mondjátok, hogy az iPod-ossal el lehet érni egy tényleg élvezhetõ - mondjuk legaláb jó vételû rádió-, ha nem is cd - minõséget, akkor befektetek egy olyanba, mert valószínûleg az enne a legegyszerûbb és még így is a legolcsóbb megoldás.

Vagy ha nagyságrendekkel jobb, ha a gyári hifivel megpróbálom valahogy összehozni, akkor arra vonatkozóan is szívesen venném a jótanácsokat.

Ja és végezetül nem tudom, hogy volt-e már ilyen kérdés, nem nagyon volt idõm átolvasni az egész topicot. Ha ezzel kapcsolatban ilyen autó esetében ez a kérdés volt már tárgyalva, akkor csak annyit jelezzetek légyszi, hogy merre találom. Elõre is köszi.

A kazettás fej egyébként a teljesen elektronikus, számkeresõs, távirányítós verzió...

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #400 Dátum: 2007.02.06 19:11:40 »
Szia!
Idézetet írta: "wolfman"
...amúgy sem hallottam túl sok jót a Windows-kompatibilitásáról...

Urban legend, nincs alapja, hibátlanul mûködik windózzal az iPod.
Idézetet írta: "wolfman"
...Vagy ha nagyságrendekkel jobb, ha a gyári hifivel megpróbálom valahogy összehozni, akkor arra vonatkozóan is szívesen venném a jótanácsokat.

Kazettás adaptert én még nem hallottam mp3 lejátszóval szólni, így arról csak annyit tudok mondani, hogy egy tömörített zene kétszeri konverziója nem eredményezhet túl sok jót. Discman volt anno nekünk a Trabantban egy Hama kazis adapterrel, katasztrófa volt; azóta nem hiszem, hogy súlyos dollármilliárdokat öltek volna a technológia fejlesztésébe...

A rádiós adapterekkel az a helyzet, amirõl te is írtál: nem a legszebb minõség, sokminden megzavarhatja. Mindazonáltal szerintem neked ez lenne a legjobb kompromisszum annak ellenére, hogy ez sem tökéletes. Ugyanis kb. fél óra keresgélés után sem találtam E11-hez AUX adaptert... Ha viszont mégis találsz AUX adaptert, és rá tudod szánni az árát, mindenképp azt válaszd, nekem az ipod sokkal szebben szól bekötve, mint egy szivargyújtós, rádiós adapterrel.

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Audio kérdések
« Válasz #401 Dátum: 2007.02.06 21:59:44 »
Idézetet írta: "Satriani"
Szia!
Idézetet írta: "wolfman"
...amúgy sem hallottam túl sok jót a Windows-kompatibilitásáról...

Urban legend, nincs alapja, hibátlanul mûködik windózzal az iPod.
Idézetet írta: "wolfman"
...Vagy ha nagyságrendekkel jobb, ha a gyári hifivel megpróbálom valahogy összehozni, akkor arra vonatkozóan is szívesen venném a jótanácsokat.

Kazettás adaptert én még nem hallottam mp3 lejátszóval szólni, így arról csak annyit tudok mondani, hogy egy tömörített zene kétszeri konverziója nem eredményezhet túl sok jót. Discman volt anno nekünk a Trabantban egy Hama kazis adapterrel, katasztrófa volt; azóta nem hiszem, hogy súlyos dollármilliárdokat öltek volna a technológia fejlesztésébe...

A rádiós adapterekkel az a helyzet, amirõl te is írtál: nem a legszebb minõség, sokminden megzavarhatja. Mindazonáltal szerintem neked ez lenne a legjobb kompromisszum annak ellenére, hogy ez sem tökéletes. Ugyanis kb. fél óra keresgélés után sem találtam E11-hez AUX adaptert... Ha viszont mégis találsz AUX adaptert, és rá tudod szánni az árát, mindenképp azt válaszd, nekem az ipod sokkal szebben szól bekötve, mint egy szivargyújtós, rádiós adapterrel.


Hali ez engem is érdekelne, de már elvesztettem a fonalat, szóval az E11-es az most melyik?
Én úgy tudom nekem E12 es van, ahhoz milyen megoldások vannak?
Lehet már ezt is kérdezte valaki de ha igy van akkor bocsi, és kérelek valaki mondja el merre találom.

köszi
avid :toy: Fan

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #402 Dátum: 2007.02.07 10:51:08 »
Hali!
Idézetet írta: "David"
Hali ez engem is érdekelne, de már elvesztettem a fonalat, szóval az E11-es az most melyik?
Én úgy tudom nekem E12 es van, ahhoz milyen megoldások vannak?
Lehet már ezt is kérdezte valaki de ha igy van akkor bocsi, és kérelek valaki mondja el merre találom.

E11: "békalámpás" és ráncfelvarrott verziója, '97-'02 között. E12: '02-'07, a most kifutott Corolla.

E12-höz többfajta mp3-as verzió is létezik: iPod + adapter, rádiós transzmitter, AUX ki/bemenet beépítése, mp3-as/DVD-s tár, satöbbi. A topikban visszaolvasva találsz megoldásokat.

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Audio kérdések
« Válasz #403 Dátum: 2007.02.07 14:52:58 »
Idézetet írta: "Satriani"
Hali!
Idézetet írta: "David"
Hali ez engem is érdekelne, de már elvesztettem a fonalat, szóval az E11-es az most melyik?
Én úgy tudom nekem E12 es van, ahhoz milyen megoldások vannak?
Lehet már ezt is kérdezte valaki de ha igy van akkor bocsi, és kérelek valaki mondja el merre találom.

E11: "békalámpás" és ráncfelvarrott verziója, '97-'02 között. E12: '02-'07, a most kifutott Corolla.

E12-höz többfajta mp3-as verzió is létezik: iPod + adapter, rádiós transzmitter, AUX ki/bemenet beépítése, mp3-as/DVD-s tár, satöbbi. A topikban visszaolvasva találsz megoldásokat.


Köszi a választ, most nézegetem az Ipod-okat de elég húzos áruk van, és még plusz az átalaító ami megint nem olcsó, igy lehet olcsobb a cd tár ???
avid :toy: Fan

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Audio kérdések
« Válasz #404 Dátum: 2007.02.07 15:11:14 »
avid :toy: Fan