Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546006 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #360 Dátum: 2006.12.31 01:05:01 »
Idézetet írta: "Kgabe"
...hamutartó feletti rekeszbe szimpatikus fejegység...

Ott az iPod. ;) Tényleg nem bántanám a fejegységet, ha ki lehet belõle valami használhatót hozni.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #361 Dátum: 2006.12.31 01:16:23 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Kgabe"
...hamutartó feletti rekeszbe szimpatikus fejegység...

Ott az iPod. ;) Tényleg nem bántanám a fejegységet, ha ki lehet belõle valami használhatót hozni.

Minek iPod, ha MP3-at kezelõ fejet veszel? :hmm:
Tudod sztem a kazis fej a kettes számú fõbûnös. Bár az is igaz, hogy még nem fejtetted ki, hogy mi is a hanggal a probléma. Torz, sistereg, magashiány, nincs kakaó? Az iPod-os hang a gizda? Annak a jele hogyan jut el a hangszórókra?
Amúgy meg tudod mit? iPod+AKG K100-as fejhallgató, aztán vígan lehet muzsikálni. (nem vicc, tényleg láttam olyan fazont, aki fülessel a fején vezetett!  :mivan: )
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #362 Dátum: 2006.12.31 15:07:22 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Minek iPod, ha MP3-at kezelõ fejet veszel? :hmm:

Minek vegyek egy mp3-as fejet, ha ott az iPod, amin rajta van annyi zene, amennyi csak rengeteg, fölöslegesen helyet foglaló, csörgõ-zörgõ CD-n/DVD-n férne el?

Idézetet írta: "Kgabe"
Tudod sztem a kazis fej a kettes számú fõbûnös. Bár az is igaz, hogy még nem fejtetted ki, hogy mi is a hanggal a probléma. Torz, sistereg, magashiány, nincs kakaó? Az iPod-os hang a gizda? Annak a jele hogyan jut el a hangszórókra?

Már írtam: felhangosítva rossz a hang. Nem torz, nem sistereg, egyszerûen mosott a hangkép. Csak közép van, sem magas, sem mély, és a közép sem szép. Nem tudom megkülönböztetni a lábdobot a basszusgitártól, az énekest a háttérénekestõl, a két ritmusgitár egyként szól, stb. Nem szép. Nem csak az mp3-ak szólnak ilyenkor rosszul, hanem a rádió és a CD-tárban lévõ lemezek is. Az iPod hangja IceLinken keresztül jut el a fejbe, normál hangerõn majdnem olyan szépen szól, mint a CD-k (a lossless zenék gyakorlatilag úgy szólnak).

Azt hiszem, a legjobb lesz, ha elviszem a kócerájt egy autóhifishez. Így elég nehéz leírni, mi a problémám, és õ talán megértené elsõre, hogy úgy szeretnék jobb hangzást, hogy nem nyúlok a fejegységhez, és megmarad az iPod is.

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #363 Dátum: 2006.12.31 15:58:24 »
Idézetet írta: "Satriani"
...nem bántanám a fejegységet, ha ki lehet belõle valami használhatót hozni.


Na itt a lényeg...
Mert nem nagyon lehet... :roll:

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #364 Dátum: 2006.12.31 16:05:29 »
Idézetet írta: "Peti500"
Na itt a lényeg...
Mert nem nagyon lehet... :roll:

Én azért még nem hajítom ki. Kgabe szerint egy elsõ szettel használható, lehet, hogy egy kis erõsítõvel és normális hangfalakkal ennél többre is képes lenne. Meglátjuk, mit mond egy ebbõl élõ szaki. ;)

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #365 Dátum: 2006.12.31 16:43:53 »
Idézetet írta: "Satriani"
Meglátjuk, mit mond egy ebbõl élõ szaki. ;)


Jogos...

Nekem ezt mondták, és nem egy szakácsot kérdeztem meg a dologról... :wink:
Majd referálj...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #366 Dátum: 2006.12.31 18:16:40 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Peti500"
Na itt a lényeg...
Mert nem nagyon lehet... :roll:

Én azért még nem hajítom ki. Kgabe szerint egy elsõ szettel használható, lehet, hogy egy kis erõsítõvel és normális hangfalakkal ennél többre is képes lenne. Meglátjuk, mit mond egy ebbõl élõ szaki. ;)

Abból, amit írsz, úgy hangzik, hogy erõsítõ teljesítménybõl fogysz ki magasabb hangerõn. Ezen tudsz vmennyire segíteni egy érzékenyebb hangszórószettel, na és persze erõsítõvel is. Én továbbra is egy szettben gondolkodnék elsõ lépésként. Nem is látszik és egyértelmû változást hoz. (eddig nem írtad, hogy van CD-váltó is a kocsiban, ezért a forrás hangminõségében is kerestem a hibát. (MP3 mindig mérvadó)
Gabe 254.

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Audio kérdések
« Válasz #367 Dátum: 2007.01.01 18:13:09 »
Idézetet írta: "Satriani"

Az iPod hangja IceLinken keresztül jut el a fejbe, normál hangerõn majdnem olyan szépen szól, mint a CD-k (a lossless zenék gyakorlatilag úgy szólnak).


Én PDA-ról szeretném a zenét bûvölni az autó hifi-re. Van AUX csati a fejegységen? Vagy ez az IceLink használható ilyen célra is?
D: 212

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #368 Dátum: 2007.01.01 18:57:59 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Abból, amit írsz, úgy hangzik, hogy erõsítõ teljesítménybõl fogysz ki magasabb hangerõn.

A CD-s fej is hasonló gyengeségeket mutatott nálad?

Idézetet írta: "Kgabe"
Én továbbra is egy szettben gondolkodnék elsõ lépésként.

Ha jól értem, ez az elsõ ajtóban lévõ hangfalakat és a csipogókat érintené, ugye?

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #369 Dátum: 2007.01.01 19:01:18 »
Idézetet írta: "czsiga"
Van AUX csati a fejegységen? Vagy ez az IceLink használható ilyen célra is?

Nincs. Mivel az IceLinken iPod specifikus csatlakozó van, szerintem nem használható ilyenre. Viszont van egy jó hírem: egy AUX adapter (amire neked szükséged lesz) olcsóbb (digichipnél 20 rongy), mint egy IceLink (~30e).

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Audio kérdések
« Válasz #370 Dátum: 2007.01.01 19:55:08 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "czsiga"
Van AUX csati a fejegységen? Vagy ez az IceLink használható ilyen célra is?

Nincs. Mivel az IceLinken iPod specifikus csatlakozó van, szerintem nem használható ilyenre. Viszont van egy jó hírem: egy AUX adapter (amire neked szükséged lesz) olcsóbb (digichipnél 20 rongy), mint egy IceLink (~30e).


Köszi, utánajárok.
D: 212

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #371 Dátum: 2007.01.02 00:53:21 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Kgabe"
Abból, amit írsz, úgy hangzik, hogy erõsítõ teljesítménybõl fogysz ki magasabb hangerõn.

A CD-s fej is hasonló gyengeségeket mutatott nálad?

Idézetet írta: "Kgabe"
Én továbbra is egy szettben gondolkodnék elsõ lépésként.

Ha jól értem, ez az elsõ ajtóban lévõ hangfalakat és a csipogókat érintené, ugye?

Jelenleg is mutat, ugyanis az van benne. Viszont mivel a gyári hangszórók általában nem túl érzékenyek és nem is túl igényesek, ezért sokat javíthatsz a lecserélésükkel. És igen, az elsõ mélyközepeket és csipogókat érintené. Valszeg a csipogó is elférne a gyári helyen, így nem is látszana.
Amúgy mekkora a keret?
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #372 Dátum: 2007.01.02 06:33:24 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Amúgy mekkora a keret?

Fogalmam sincs, mennyibe kerül egy hangfal, vagy egy méter kábel, vagy kis hangszigetelõ anyag. Nem akarok kiköltekezni, de ismerve magamat, ez általában nem jön össze. Az a gáz, hogy az autóhifis fazon, akit szegrõl-végrõl ismerek, egy jóbarátom szerint gyönyörûen, de elég drágán dolgozik.

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #373 Dátum: 2007.01.02 23:19:41 »
Ma szétbombáztam a kocsi belsejét, holnap megveszem a kereteket, hangszórókat+csipogót...

A csipogónál látom oda van vezetve gyárilag a kábel, arra csak simán rádug azt had szóljon??? :hmm:

Hátul amúgy egy 13as hangszóró van, mögötte/körülötte marha nagy hely, oda bevarázsolok egy 16-osat, vagy lehet még nagyobbat, nem tudom milyen kereteket léteznek, 16os kiemelõ az tuti van...
Aztán :arrow:  [smilie=sm47.gif]  :nagymosoly:

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Audio kérdések
« Válasz #374 Dátum: 2007.01.03 09:23:13 »
Idézetet írta: "Peti500"
Ma szétbombáztam a kocsi belsejét, holnap megveszem a kereteket, hangszórókat+csipogót...

A csipogónál látom oda van vezetve gyárilag a kábel, arra csak simán rádug azt had szóljon??? :hmm:

Hátul amúgy egy 13as hangszóró van, mögötte/körülötte marha nagy hely, oda bevarázsolok egy 16-osat, vagy lehet még nagyobbat, nem tudom milyen kereteket léteznek, 16os kiemelõ az tuti van...
Aztán :arrow:  [smilie=sm47.gif]  :nagymosoly:


Hátra nem kell a kiemelõkeret, úgytudom.
Milyen hangszorók lesznek?
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!