Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 545828 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

neutron

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Audio kérdések
« Válasz #345 Dátum: 2006.12.24 20:57:56 »
Még nem volt szétszedve! Addig nem is lesz mig nncs meg hozzá minden,
nem akarnám hogy hetekig romokban heverjen :nene:
megszakadna a szívem :torsziv:
A magnó hátulját még csak a neten láttam az MM-es látogatásom után!

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Audio kérdések
« Válasz #346 Dátum: 2006.12.25 09:31:07 »
Köszi a segítõ válaszokat! Akkor majd nézek olyan ISO átalakítót vagy mit...
szazketto: hátul nincsenek hangszóróim, igy gondolom a kis csati az elsõ hangszóróké. Vagy nem?

Mindenkinek boldog karácsonyt!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Audio kérdések
« Válasz #347 Dátum: 2006.12.26 14:19:53 »
Sziasztok, egy kis segítséget kérnék:
Adott egy Corolla Verso I., ami gyárilag 2din-es kazettás fedkompos cuccal van szerelve.
Ebbe szeretnék valami zenét, ami vagy cd-s vagy mp3-as legyen.
Sajnos egyéb hely nincsen benne ahová egy plusz fejegység belemenne, a fedcompot meg nem akarom kidobni. Az FM modulátoros megoldás sem nagyon tetszik az itt leírt gyengeségek miatt.
Marad az AUX adapter + iPod 3 +... megoldás. Errõl nem nagyon tudok semmit. Meg tudnátok mondani ez milyen darabokból áll, melyikbõl milyet érdemes venni, és az kb. mennyibe kerül?
köszi

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Audio kérdések
« Válasz #348 Dátum: 2006.12.29 18:50:36 »
Sikerült beszereznem ISO átalakítót, beszereltem a fejegységet. És mûködik!  :nagymosoly: Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #349 Dátum: 2006.12.29 19:53:52 »
Idézetet írta: "Megyer"
Sikerült beszereznem ISO átalakítót, beszereltem a fejegységet. És mûködik!  :nagymosoly: Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Gratula! :tapsi: Sok-sok kellemes zenés kilométert!
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #350 Dátum: 2006.12.29 21:51:55 »
E12 tulajok: mi a gyenge láncszem a gyári audióban? Úgy értem, a fejegység, vagy a gyári hangszórók a rosszabbak? Nekem kazettás fejegységem és gyári, 6 hangszórós szettem van, és kezdem kicsit unni, hogy autópályán nem lehet rendesen zenét hallgatni: halkan még csak-csak elmuzsikál a rendszer, de felhangosítva - ne szépítsük - szarul szól. Hajlandó lennék áldozni a szebb hangzás érdekében, de nem tudom, hogy lássak hozzá. Lehetõség szerint maradnék a gyári fejnél.

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #351 Dátum: 2006.12.30 01:43:03 »
Idézetet írta: "Satriani"
E12 tulajok: mi a gyenge láncszem a gyári audióban? Úgy értem, a fejegység, vagy a gyári hangszórók a rosszabbak...


Így ebbe a sorrendbe...
Ha tényleg jót akarsz cserélni kell mindent, én pl. azt hittem elég lesz a fejegység csere, de már látom, hogy nem, :|  recseg a hangszóró, torzít=sz*r...

Én is pont ma robbantottam szét a kocsi hátulját, (csere végett), hátul is szépen felvan szegecselve a hangszóró. :szemforgat:  

Veszek 2pár hangszórót, kiemelõ-keretet, fúró elõ, leszed-felcsavar aztán had szóljon, jó hangosan... [smilie=sm47.gif]  [smilie=sm48.gif]

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #352 Dátum: 2006.12.30 11:00:53 »
Idézetet írta: "Satriani"
E12 tulajok: mi a gyenge láncszem a gyári audióban? Úgy értem, a fejegység, vagy a gyári hangszórók a rosszabbak? Nekem kazettás fejegységem és gyári, 6 hangszórós szettem van, és kezdem kicsit unni, hogy autópályán nem lehet rendesen zenét hallgatni: halkan még csak-csak elmuzsikál a rendszer, de felhangosítva - ne szépítsük - szarul szól. Hajlandó lennék áldozni a szebb hangzás érdekében, de nem tudom, hogy lássak hozzá. Lehetõség szerint maradnék a gyári fejnél.

Sztem elsõsorban a hangszórók nagyon gyengék, bár nekem CD-s egységem van. Viszont egy elsõ szettel egész szépen muzsikál, már ha az embernek nincsenek túl nagy igényei.
Ha kiszeded mondjuk az elsõ hangszórókat érezni is fogod miért. Olyan pillesúlyúak, hogy röhej! A beszerelt szettnek az egyik középmély sugárzója nehezebb, mint a két elsõ gyári hangszóró együtt. :D
Gabe 254.

DM74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Toyota Corolla 2006 1.4 HB Sol+
Audio kérdések
« Válasz #353 Dátum: 2006.12.30 13:46:36 »
Sziasztok,

2 kérdésem lenne az egybegyültekhez:

1.
Pár hozzászólással elõbb volt egy szétbombázott E11-es Corolla belsõ. Segítség kellene, hogy hogyan (milyen lépésekkel) lehet eljutni ehhez az állapothoz.
Azaz, mit, hol kell le/fel/ki/be- pattintani a középkonzolon, hogy hozzá lehessen férni a belsejéhez.


2.
Az E12-es Corollánál pedig szintén az kellene, hogy milyen módon jutok el a beépített fejegység hátuljához, a CD-tár csatlakozóig. (ekkor már csak 1 aux/ipod adaptert kell még vennem)

Köszi,

Jurci
Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja????

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #354 Dátum: 2006.12.30 21:18:07 »
Idézetet írta: "Kgabe"
...egy elsõ szettel egész szépen muzsikál, már ha az embernek nincsenek túl nagy igényei.

Én csak annyit szeretnék, hogy autópályán 160 körül sem kelljen lemondanom a közepesen jó hangzásról. Szerintem egy erõsítõvel és egy normális elsõ párral ki is egyeznék. Vagy vegyek inkább egy Remus Silencert?  :hmm:  :nagymosoly:

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #355 Dátum: 2006.12.30 21:30:57 »
Idézetet írta: "Jurci"
Az E12-es Corollánál pedig szintén az kellene, hogy milyen módon jutok el a beépített fejegység hátuljához, a CD-tár csatlakozóig.

Lent van a garázsban az autó, emlékezetbõl írok. Ha valami nem stimmel, elnézést. Amit készíts: egy - ha jól emlékszem - 10-es csõkulcs; más szerszám nem kell.

1. Kiveszed a hamutartót, benyúlsz a helyére, kikapod a váltószoknya körüli panelt. Elfordítod, hogy ne legyen útban.
2. Benyúlsz a hamutartó helyére, kihúzod a középkonzolt. Nem fogja csavar, nem tudsz semmit eltörni, óvatosan, de bátran ess neki. Ha kijött, lehúzod a kábeleket (szivargyújtó, automata klíma, stb), bedobod a középkonzolt a hátsó ülésre. Ha nincs nagyon útban, hagyhatod lógni a helyén; a fejegységet ki lehet így is szedni.
3. A fejegység alá pillantasz. Ha jól rémlik, 4 csavar tartja. A csõkulccsal kicsavarod a csavarokat, óvatosan kihúzod a helyérõl a fejet. Ez nem lesz egyszerû, de ne ránts túl nagyot rajta, mert a hátulról bele csatlakozó kábelek (antenna, CD tár, hangszórók) nem túl hoszzúak.

Innen már adja magát a dolog. Az antennát muszáj leszel kihúzni, lehet, hogy magától is ki fog jönni a fejbõl. A többi maradhat bent, épp elég hely marad a csatlakoztatásra. Viszont jobb lesz, ha kiveszed a fejet, fõleg, ha az ipod kábelét a kesztyûtartó felé szeretnéd kivezetni.

SZERK: tudtam, hogy a kedvencekben van valahol egy leírás errõl. Íme: http://www.toyota-workshops.de/corolla-e12/spalt-zwischen-amaturbrett-und-radio-beheben-e12.html Elsõ 9 lépést nézd.

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #356 Dátum: 2006.12.30 21:35:06 »
Idézetet írta: "Peti500"
Ha tényleg jót akarsz...

"Nagy hifire" gondolsz?  :nagymosoly: Kell a francnak. Nem hangnyomásversenyt akarok nyerni, csak azt szeretném, hogy hangosan is meg tudjam különböztetni a lábdobot a basszusgitártól. ;)

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #357 Dátum: 2006.12.30 21:41:23 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Peti500"
Ha tényleg jót akarsz...

"Nagy hifire" gondolsz?  :nagymosoly: Kell a francnak. Nem hangnyomásversenyt akarok nyerni, csak azt szeretném, hogy hangosan is meg tudjam különböztetni a lábdobot a basszusgitártól. ;)


Neeeem, dehogyis... :nene:

Én is utálom a dobhártya szaggatókat... :nagymosoly:

Egy szolid erõlködõ+láda (mer' láda nélkül nincs f*sza mély, mondjuk sokaknál ugye kilõve mivel gyakorlatilag a csomagtér 75%-a megszûnik) +4 normális szóró, és egy jó kis fejegység... (esetleg még 2csipogó)
Ez gyakorlatilag az alap egy zeneépítésnél, ezek után még millió+1 dolog van amit belehet tenni, hogy átszakadjon a dobhártyád... :ordog:

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #358 Dátum: 2006.12.30 22:35:03 »
Idézetet írta: "Peti500"
Egy szolid erõlködõ+láda (mer' láda nélkül nincs f*sza mély, mondjuk sokaknál ugye kilõve mivel gyakorlatilag a csomagtér 75%-a megszûnik)

Nálam itt bukott a dolog. :) Én csak olyan dolgot raknék a kocsiba, ami nem is látszik, hogy ott van. ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #359 Dátum: 2006.12.30 23:38:41 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Peti500"
Egy szolid erõlködõ+láda (mer' láda nélkül nincs f*sza mély, mondjuk sokaknál ugye kilõve mivel gyakorlatilag a csomagtér 75%-a megszûnik)

Nálam itt bukott a dolog. :) Én csak olyan dolgot raknék a kocsiba, ami nem is látszik, hogy ott van. ;)

Korrekt elsõ szett, rendesen beszerelve, hamutartó feletti rekeszbe szimpatikus fejegység. Senki nem mondja meg mi van benne, hacsak ki nem írod.
Gabe 254.