Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 545959 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Audio kérdések
« Válasz #315 Dátum: 2006.12.10 19:38:34 »
Az E11-es Corollánál máshol van a kazettás rész és máshol a rádió.

Megyer: A felsõ résznél (ahol a kijelzõ is van) kéne lennie egy RDS feliratnak, illetve emblémának, a képen csak a típusszám látszik. Ha nem találod, akkor sanszos, hogy a tiédben nem az RDS-es verzió van...

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Audio kérdések
« Válasz #316 Dátum: 2006.12.10 20:26:46 »
Idézetet írta: "Misi"
Az E11-es Corollánál máshol van a kazettás rész és máshol a rádió.

Megyer: A felsõ résznél (ahol a kijelzõ is van) kéne lennie egy RDS feliratnak, illetve emblémának, a képen csak a típusszám látszik. Ha nem találod, akkor sanszos, hogy a tiédben nem az RDS-es verzió van...


Na akkor megnyugodtam, nem tudja az RDS-t, mert semmi felirat sincs rajta. Viszont akkor jön a következõ kérdés. Hol van a rádió? Mert szerintem alul van ahol a magnó is. Ezt azért mondom, mert szétkaptam a felsõ kijelzõrészt - amit szintén lefotóztam - amin vagy egy rossz bekapcsoló gomb. Kiváncsi voltam, hogy a gomb mögötti panel törve van-e. Szerencsére csak a gomb adta meg magát, a panel ép. És amikor kiemeltem ezt a kijelzõt nem volt hozzá semmi antennakábel kapcsolva. Ebbõl gondolom, hogy a rádió alul van ahol a magnó is. Még egy kérdés tõletek, ha már ennyire a témánál vagyunk. A magnó rész helyére betudnék rakni egy cd-s rádiót?

[a csatolmányt egy admin törölte]

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #317 Dátum: 2006.12.10 22:17:39 »
Idézetet írta: "Megyer"
Még egy kérdés tõletek, ha már ennyire a témánál vagyunk. A magnó rész helyére betudnék rakni egy cd-s rádiót?


Így szemre simán... :hmm:
DIN-es "rekesznek" tûnik...

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Audio kérdések
« Válasz #318 Dátum: 2006.12.11 09:56:11 »
Idézetet írta: "Peti500"

Így szemre simán... :hmm:
DIN-es "rekesznek" tûnik...


Ez pontosan mit jelent? Csak kiveszem a régit és berakom az újat? Vagy külön be kell építeni vmi keretet is? Ha kicserélem megmarad a központi kijelzõ funkciói (külsõ hõm., átlagfogy., stb.) ?

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #319 Dátum: 2006.12.11 13:51:40 »
Idézetet írta: "Megyer"
Ez pontosan mit jelent? Csak kiveszem a régit és berakom az újat? Vagy külön be kell építeni vmi keretet is? Ha kicserélem megmarad a központi kijelzõ funkciói (külsõ hõm., átlagfogy., stb.) ?

Kell keret. Kijelzõt felejtsd el...

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Audio kérdések
« Válasz #320 Dátum: 2006.12.11 14:48:05 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Megyer"
Ez pontosan mit jelent? Csak kiveszem a régit és berakom az újat? Vagy külön be kell építeni vmi keretet is? Ha kicserélem megmarad a központi kijelzõ funkciói (külsõ hõm., átlagfogy., stb.) ?

Kell keret. Kijelzõt felejtsd el...

Egy csomó fejegység tudja használni a gyári kijelzõt, sz'al nem biztos, h el kell felejteni. Az más kérdés, h van-e értelme.
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Audio kérdések
« Válasz #321 Dátum: 2006.12.11 15:45:51 »
A külsõ hõmérõt én elég fontosnak tartom. Fõleg télen...  Szóval aki kicsit jobban ért a fejegységek beszereléséhez az elmondhatná nekem - azért ne 2-3 szóban - , hogy mi fog kelleni hozzá (keret, csatlakozók, stb.). Vagy esetleg ajánlhatnátok pesti céget is, aki ezzel foglalkozik. Ha reklámak számítana jöhet magánba is.

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #322 Dátum: 2006.12.11 19:03:56 »
Idézetet írta: "djibril"
Egy csomó fejegység tudja használni a gyári kijelzõt...

Ez rendben van - de hová rakja a fejet úgy, hogy a kijelzõ megmaradjon?  :hmm: Nem vagyok egy nagy E11 szaki (sem), de nehezen tudom elképzelni a megoldást.

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Audio kérdések
« Válasz #323 Dátum: 2006.12.11 19:09:19 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "djibril"
Egy csomó fejegység tudja használni a gyári kijelzõt...

Ez rendben van - de hová rakja a fejet úgy, hogy a kijelzõ megmaradjon?  :hmm: Nem vagyok egy nagy E11 szaki (sem), de nehezen tudom elképzelni a megoldást.

A képek alapján úgy látom, h a kazettás egység helyére mehet a fej; a kijelzõ meg a középkonzol tetején van. De belülrõl élõben még én sem láttam E11-et.
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Audio kérdések
« Válasz #324 Dátum: 2006.12.11 19:14:58 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "djibril"
Egy csomó fejegység tudja használni a gyári kijelzõt...

Ez rendben van - de hová rakja a fejet úgy, hogy a kijelzõ megmaradjon?  :hmm: Nem vagyok egy nagy E11 szaki (sem), de nehezen tudom elképzelni a megoldást.


A fejet a kazettás egység helyére kell rakni. A kijelzõ megmardna, csak éppen a csatlakozókat kell valahogy összebuherálni, hogy a fenti kijelzõ hozza a fedkomp adatait (a rádió adatai csak az új fejegységen jelennének meg).
De, hogy ezt hogy kell csinálni....
Passz....
(De már egy páran eszközöltek ilyen átalakítást, úgyhogy tuti lesz válasz. Másnem a Yaris topicban kéne körbekérdezni, mert ott többen is átalakították már a gyári zenét. Pl. Szilvi, Kishaver, SzZs.)

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #325 Dátum: 2006.12.11 19:18:59 »
Idézetet írta: "Megyer"
Idézetet írta: "Peti500"

Így szemre simán... :hmm:
DIN-es "rekesznek" tûnik...


Ez pontosan mit jelent? Csak kiveszem a régit és berakom az újat? Vagy külön be kell építeni vmi keretet is? Ha kicserélem megmarad a központi kijelzõ funkciói (külsõ hõm., átlagfogy., stb.) ?



Azt a kazis csodát kibányászod, utána látni fogod kell e beépítõkeret vagy elég a fejegység fémkerete...
A központi kijelzõnek sztem semmi köze a magnóhoz...

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #326 Dátum: 2006.12.11 19:23:19 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "djibril"
Egy csomó fejegység tudja használni a gyári kijelzõt...

Ez rendben van - de hová rakja a fejet úgy, hogy a kijelzõ megmaradjon?  :hmm: Nem vagyok egy nagy E11 szaki (sem), de nehezen tudom elképzelni a megoldást.


Nem értem mi köze van a fejegységnek a kijelzõhöz, (ez nem E12 :wink: ) a fejegység max. oda írja ki a dolgait, de miért halna meg az egész kijelzõ ha a kazis gyári történet helyére egy különálló Cd-s fejegység kerül, annak meg lesz saját kijelzõje... Sztem tiszta ügy... :hmm:

Mondjuk én se vagyok E11 guru, de szemre olyan az elv, mint a Yarisnál...
Akár ki is szedheted a magnót, ettõl függetlenül a kijelzõ kiírja a külsõ hõmérsékletet meg az idõt.

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #327 Dátum: 2006.12.11 20:09:59 »
Idézetet írta: "djibril"
A képek alapján úgy látom, h a kazettás egység helyére mehet a fej; a kijelzõ meg a középkonzol tetején van. De belülrõl élõben még én sem láttam E11-et.

Aha, szóval a kazettás egység DIN méretû lenne... Értem. Én kapásból a kijelzõ helyére képzeltem el a beépítõkeretet. Ha viszont lent DIN bõvítõhely van, akkor könnyen lehet, hogy külön beépítõkeretre sincs szükség.

Egyébként én már vezettem többször is ráncfelvarrott E11-est, és a képek alapján úgy tûnik, ilyenrõl van itt szó. Így néz ki a komplett belsõ:



Ha oda lentre befér egy DIN méretû fej, akkor nincs probléma.

Itt egy régi:



Ennél viszont nincs kijelzõ felül, és nincs is különleges méretû gyári rádió, ebben a pótlás/csere problémamentes kellene, hogy legyen. (Tudom, hogy Megyernek nem ilyen autója van.) Ahogy elnézem, a két mûszerfal gyakorlatilag csereszabatos egymással...

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Audio kérdések
« Válasz #328 Dátum: 2006.12.11 20:50:48 »
Tök rendesek vagytok, hogy miattam így leírjátok, megvitatjátok a dolgokat.  :10:

Satriani: Igen a felsõ képen lévõ belsõ hasonlít a legjobban az én járgányom belsejéhez. Csak nekem a cd helyett - ami a te képeden van - egy üres tárolórekesz van. Szóval én is a magnóm helyére tenném az új cd fejegységet, kérdés hogy befér-e oda... és eléggé lent lesz, de a felsõ kijelzõt nem bántanám ha nem muszály. Ha azt mondjátok, hogy szabványos Din-s méret elhiszem. Bár azért elötte méricskélni fogok...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #329 Dátum: 2006.12.11 22:48:53 »
Üdv!
Nekem az ilyen E11-emben volt az alsó egység helyén egy kellemes kis Kenwood cucc. Pont befér, nem is kell sokat buherálni, csak kijön a gyári fej (DIN méret) és bemegy az õ tápjára az új fejegység. A fenti kijelzõ símán megy tovább, persze nyilván a rádió és magnó jelzései nélkül, de megmarad a hõmérõ és fedcomp. Ugorj bele nyugodtan a cserébe! Nem lesz túl nagy meló, bár a középkonzolt egy kissé meg kell bontani.
Gabe 254.