Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 545826 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #285 Dátum: 2006.11.14 14:30:49 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "fekosz"
Az iPod kikerülhetõ egy sima MP3 lejátszóval, így kapásból lehet spórolni 30-40 rugót :)

Mondj nekem 30 gigás lejátszót 30-40 körül... Ráadásul az iPod+IceLink kiírja a kijelzõre a számcímeket, irányítható a fejegységrõl, tölti a kábel, úgyhogy nem olyan rossz az.


Persze, jó dolog ez, de a sima Fm modulátoros kütyü, amibe sd kártya megy, vagy usb(pendrive), még annyit sem tud, mint egy MP3 lejátszó.
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Audio kérdések
« Válasz #286 Dátum: 2006.11.14 14:59:41 »
Idézetet írta: "fekosz"
Ez garanciális probléma!
Adott egy feladat, amit elvállalnak, megcsinálják és ha közben sérülést okoznak, kutya kötelességük azt javítani!

Én ezért nem viszem "sufni tuning" szervizbe a kocsimat, eleget barmoltam én az asztrát, most már élvezni szeretném a minõséget! :)

Azért ennél kicsit bonyolultabb az ügy. Tegyük fel, hogy a Te autódat barmolják össze rádió+középkonzol szinten. Hogy oldják meg a garanciális javítást. Kicserélik a komplett mûszerfalat+rádiót+középkonzolt?  Mégcsak ahhoz kell igazán megbontani a cuccot... Mit szólnál hozzá?
Részemrõl:  :robbanfej:  :banging:
Ugyanis nekem a fenti megoldást ajánlották fel, amikor néhány napnyi mély lélegzetvétel és egyéb jókívánságok után elég határozottan reklamáltam a szervízben. Végül is magam javítgattam ki, amennyire lehetett. :robbanfej:
Amúgy 5 napos volt az autó. :turelmetlen:

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #287 Dátum: 2006.11.15 08:22:49 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "fekosz"
Ez garanciális probléma!
Adott egy feladat, amit elvállalnak, megcsinálják és ha közben sérülést okoznak, kutya kötelességük azt javítani!

Én ezért nem viszem "sufni tuning" szervizbe a kocsimat, eleget barmoltam én az asztrát, most már élvezni szeretném a minõséget! :)

Azért ennél kicsit bonyolultabb az ügy. Tegyük fel, hogy a Te autódat barmolják össze rádió+középkonzol szinten. Hogy oldják meg a garanciális javítást. Kicserélik a komplett mûszerfalat+rádiót+középkonzolt?  Mégcsak ahhoz kell igazán megbontani a cuccot... Mit szólnál hozzá?
Részemrõl:  :robbanfej:  :banging:
Ugyanis nekem a fenti megoldást ajánlották fel, amikor néhány napnyi mély lélegzetvétel és egyéb jókívánságok után elég határozottan reklamáltam a szervízben. Végül is magam javítgattam ki, amennyire lehetett. :robbanfej:
Amúgy 5 napos volt az autó. :turelmetlen:


Én tuti cseréltetném a sérült elemeket!
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Audio kérdések
« Válasz #288 Dátum: 2006.11.16 09:22:24 »
E12 HB kalaptartót s.o.s.-be honnan tudnék földi áron szerezni?
vagy csináljak fából? vagy tegyem az oválokat a gyári kalaptartóba, és majd veszek egyszer alkalmi vételbe egy másik kalaptartót?
mit javasoltok?
kisa
born to ride

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #289 Dátum: 2006.11.16 09:56:18 »
Idézetet írta: "kis_andras"
E12 HB kalaptartót s.o.s.-be honnan tudnék földi áron szerezni?
vagy csináljak fából? vagy tegyem az oválokat a gyári kalaptartóba, és majd veszek egyszer alkalmi vételbe egy másik kalaptartót?
mit javasoltok?


1, Bontó (www.google.com)
2, préselt falap (Én ebbõl csinálnám és beborítanám szövetkárpittal)
3, apronet.hu
 :nagymosoly:
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #290 Dátum: 2006.11.16 22:35:41 »
Idézetet írta: "kis_andras"
E12 HB kalaptartót s.o.s.-be honnan tudnék földi áron szerezni?
vagy csináljak fából? vagy tegyem az oválokat a gyári kalaptartóba, és majd veszek egyszer alkalmi vételbe egy másik kalaptartót?
mit javasoltok?

Én inkább vennék elõre egy jó kis szettet, és nyoma sem lesz, meg szebben is fog szólni.
Gabe 254.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Audio kérdések
« Válasz #291 Dátum: 2006.11.17 07:00:51 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "kis_andras"
E12 HB kalaptartót s.o.s.-be honnan tudnék földi áron szerezni?
vagy csináljak fából? vagy tegyem az oválokat a gyári kalaptartóba, és majd veszek egyszer alkalmi vételbe egy másik kalaptartót?
mit javasoltok?

Én inkább vennék elõre egy jó kis szettet, és nyoma sem lesz, meg szebben is fog szólni.


Úgyis elöl ül az ember... :kacsint:
Hátra meg valami láda oszt csokolom..., ha nagyon kell a hangnyomás. :nagymosoly:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Audio kérdések
« Válasz #292 Dátum: 2006.11.17 07:43:32 »
Idézetet írta: "Kgabe"

Én inkább vennék elõre egy jó kis szettet, és nyoma sem lesz, meg szebben is fog szólni.


ma 11kor szerelik be az elsõ szettet, Hertz-et vettem... remélem beválik majd...  :szemez:
a két nagyovált pluszba gondoltam, de még mindig nem döntöttem el... lehet várok egy kicsit, amíg bejáratódik az elsõ szett, és télapóra lepem meg magam az oválokkal... addig lesz idõm kalaptartót varázsolni :nagymosoly:
kisa
born to ride

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Audio kérdések
« Válasz #293 Dátum: 2006.11.17 08:04:14 »
Nem tudtok valami linket, ahol a 2004. utáni Versok gyári hifijérõl van mûszaki leírás (csatlakozók stb.)? :?:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #294 Dátum: 2006.11.17 09:12:01 »
Idézetet írta: "kis_andras"
Idézetet írta: "Kgabe"

Én inkább vennék elõre egy jó kis szettet, és nyoma sem lesz, meg szebben is fog szólni.


ma 11kor szerelik be az elsõ szettet, Hertz-et vettem... remélem beválik majd...  :szemez:
a két nagyovált pluszba gondoltam, de még mindig nem döntöttem el... lehet várok egy kicsit, amíg bejáratódik az elsõ szett, és télapóra lepem meg magam az oválokkal... addig lesz idõm kalaptartót varázsolni :nagymosoly:

Nekem is Hertz van (esk 165). Elsõre engem bántott a hangja, túl csillogós volt. Mostanra bejáratódott (talán a fülem is), de még így is -2, -3 állásban van a treble. Én lehet, hogy továbbra is más megoldáson gondolkodnék az ovál helyett. Pl szubláda, erölködõ. Vagy esetleg a hátsó gyári hangszórók helyett vmi komolyabbat. És akkor ennek sem látszana nyoma.
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Audio kérdések
« Válasz #295 Dátum: 2006.11.17 09:54:18 »
Idézetet írta: "Kgabe"

Nekem is Hertz van (esk 165). Elsõre engem bántott a hangja, túl csillogós volt. Mostanra bejáratódott (talán a fülem is), de még így is -2, -3 állásban van a treble. Én lehet, hogy továbbra is más megoldáson gondolkodnék az ovál helyett. Pl szubláda, erölködõ. Vagy esetleg a hátsó gyári hangszórók helyett vmi komolyabbat. És akkor ennek sem látszana nyoma.



a mélyláda nekem sajnos abszolút kiesik, mert így is kicsi a csomagtartó :cry:
sokszor megbántam, hogy nem kombi lett, de annak meg nem tetszik az eleje....
marad az ovál, vagy a komolyabb hátsó hangszórók... de az oválba több fantáziát látok...
a gyári fejegységet mindenképp szeretném megtartani, a beépítõ keret szerintem nagyon csúnya, a hamutartó fölötti rekesszel szemezek, de a fejegység csere kb 100ezer ft-os történet, és így karácsony elõtt.... ma bent lesz a szett, aztán majd leülök gondolkozni... köszi a tippeket, nem ugrok bele a barkácsolásba egybõl :pofa:

üdv! kis.a.
 :toy:
kisa
born to ride

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Audio kérdések
« Válasz #296 Dátum: 2006.11.17 10:26:45 »
A sub egy Speacon csatlakozóval beépíthetõ és bármikor kivehetõ.
1,5 perc kiemelhetõ, ha útban van.
Inkább subban gondolkodj. Az ovál messze van a hifitõl.

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #297 Dátum: 2006.11.17 10:29:48 »
Idézetet írta: "kis_andras"


a mélyláda nekem sajnos abszolút kiesik, mert így is kicsi a csomagtartó :cry:
sokszor megbántam, hogy nem kombi lett, de annak meg nem tetszik az eleje....
marad az ovál, vagy a komolyabb hátsó hangszórók... de az oválba több fantáziát látok...
a gyári fejegységet mindenképp szeretném megtartani, a beépítõ keret szerintem nagyon csúnya, a hamutartó fölötti rekesszel szemezek, de a fejegység csere kb 100ezer ft-os történet, és így karácsony elõtt.... ma bent lesz a szett, aztán majd leülök gondolkozni... köszi a tippeket, nem ugrok bele a barkácsolásba egybõl :pofa:



Mondjuk ízlések és pofonok :hmm:  de miért csúnya a beépítõkeret???

Szerintem kategóriákkal bénább a gyári fejegység meghagyása +még egy fejegység a középkonzolon... :?  
Egy jópofa fejegység hidd el feldobja a gusztustalan beépítõkeretet.

Hátsó ovált én egy dolog miatt nem tennék be :arrow:  jóképességû bennszülött gyerekek azt nézik meg elõször, aztán üveg bebax gondolom nem kell tovább részleteznem...
Ja, amúgy a gyári fejegység sztem mindenféleképpen felejtõs... :wink:

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #298 Dátum: 2006.11.17 10:33:54 »
Idézetet írta: "bubu"
A sub egy Speacon csatlakozóval beépíthetõ és bármikor kivehetõ.
1,5 perc kiemelhetõ, ha útban van.
Inkább subban gondolkodj. Az ovál messze van a hifitõl.


És még lehet sokat mondtál... :wink:

Nekem csak a fejegység nem gyári, +egy 300as láda hátul. [smilie=sm46.gif]  
Untig elég...
Néha még sok is... :?

stig

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Audio kérdések
« Válasz #299 Dátum: 2006.11.19 21:25:22 »
Üdv!

Kb. egy hete vagyok tulajdonosa egy 2002 évjáratú Corolla HB-nek.
Az autóval nagyon meg vagyok elégedve.
Csupán két kérdés merült fel az autóval kapcsolatban, ha valaki tud kérem segítsen:
- Az autóban gyári CD-s fejegység van, de a fed.comp. minden adathoz 0-t ír ki. Az elõzõ tulaj szerint az eredeti kazettás fejegységgel mûködik (a CD-s computere nincs bekötve), de azt csak a CD-s fejegység cserébe adná ide. Persze vicces lenne igent mondani erre.  A kérdésem, hogy lehetséges-e ez, és hogy lehetne mûködésbe hozni a fed.comp-t.
A másik kérdés nem audio témájú, de lehet, hogy tudja valaki:
- Az autó központi zárjához nincs távirányító (gyárilag nincs), utólag beszerezhetõ-e, vagy csak ha riasztót tetetek bele (ezt csak végsõ esetben akarom).

A válaszokat elõre is köszönöm.
ár kétszer levágtunk belõle, de még mindig rövid...