Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541132 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #270 Dátum: 2006.11.13 14:28:00 »
Idézetet írta: "4play"
Sziasztok!

COV tulajdonosként mp3 lejátszására akarom rábírni a hifi-t. Van valakinek tapasztalata az alábbival (használhatóság, hangminõség stb.)?

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZUV0hCT1ZrZE9Ndz09&pid=VkRGU1ZrMVZOWEZaZWtaUVVrWnJPUT09&image=1

Kösz elõre is.

Üdv!

Olcsóbb megoldás nincs. Ugyanakkor szerintem nagyon zajos (szám közben is, szünetben meg zsizseg rendesen), macerás a használata, elveszi a szivargyújtó helyét, így nem is praktikus.

AUX adapter, iPod + IceLink sokkal jobbak. Igaz, drágábbak is. Mérlegelj.

Rulli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
....
« Válasz #271 Dátum: 2006.11.13 21:55:09 »
Sziasztok nem tudtok 2002 es Toyotába gyári cdés hifit?

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #272 Dátum: 2006.11.14 07:59:21 »
Idézetet írta: "Satriani"

Olcsóbb megoldás nincs. Ugyanakkor szerintem nagyon zajos (szám közben is, szünetben meg zsizseg rendesen), macerás a használata, elveszi a szivargyújtó helyét, így nem is praktikus.

AUX adapter, iPod + IceLink sokkal jobbak. Igaz, drágábbak is. Mérlegelj.


Az iPod kikerülhetõ egy sima MP3 lejátszóval, így kapásból lehet spórolni 30-40 rugót :)
Az aux adapter kimeneti vége 3,5-es ami a sima fejhalgató csatimérete.
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Audio kérdések
« Válasz #273 Dátum: 2006.11.14 08:05:35 »
Hol lehet szerezni ilyen aux adaptert? Mennyibe kerul?

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #274 Dátum: 2006.11.14 08:12:15 »
Idézetet írta: "Peter"
Hol lehet szerezni ilyen aux adaptert? Mennyibe kerul?


Nem akarok senkit reklámozni, itt találtam én is egy linket az oldalon, ami alapján eljutottam én is a kívánt webre.
Egy aux adapter (Kimondottan ( ! ! ! ) Toyota Corollához) 19990 -
+beszerelés olyan 3-5 e huf.
Dobj egy püt, ha érdekel, akkor megírom a gyerek mail, illetve tel számát.
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Audio kérdések
« Válasz #275 Dátum: 2006.11.14 08:34:24 »
Idézetet írta: "4play"
Sziasztok!

COV tulajdonosként mp3 lejátszására akarom rábírni a hifi-t. Van valakinek tapasztalata az alábbival (használhatóság, hangminõség stb.)?

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZUV0hCT1ZrZE9Ndz09&pid=VkRGU1ZrMVZOWEZaZWtaUVVrWnJPUT09&image=1

Kösz elõre is.

Ha már ilyen szivargyujtós megoldásban gondolkodsz, itt egy olcsóbb, de minõségben ismeretlen megoldás (nem kártyás, hanem USB-s):
http://shop.gigacity.hu/index.php?cPath=150&osCsid=06525c6a31ed4d5db5bf82e4c8bfff99
Szerintem Deep Rush ezt próbálta ki.  :?: Nekem is egy klubtag ajánlotta, de még nem volt szerencsém meghallgatni. :szomoru:

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Audio kérdések
« Válasz #276 Dátum: 2006.11.14 08:54:27 »
Idézetet írta: "fekosz"
Idézetet írta: "Satriani"

Olcsóbb megoldás nincs. Ugyanakkor szerintem nagyon zajos (szám közben is, szünetben meg zsizseg rendesen), macerás a használata, elveszi a szivargyújtó helyét, így nem is praktikus.

AUX adapter, iPod + IceLink sokkal jobbak. Igaz, drágábbak is. Mérlegelj.


Az iPod kikerülhetõ egy sima MP3 lejátszóval, így kapásból lehet spórolni 30-40 rugót :)
Az aux adapter kimeneti vége 3,5-es ami a sima fejhalgató csatimérete.

Esetemben a külsõ audió jelforrás a PDA lenne, viszont ha az autós tartóba teszem, akkor nem lehet csatlakoztatni az audió kábelt. Ezért vegyek egy másik kütyüt??? :nene: Vagy kifúrom a tartó alját a csatlakozónál??? (Akkor meg a gumidugót nem tudom hova fordítani). :nene:
Praktikusan mégis egy szivargyújtós masina lenne a legegyszerûbb?! Oda lehet elosztót tenni. :hmm:

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #277 Dátum: 2006.11.14 09:16:35 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "fekosz"
Idézetet írta: "Satriani"

Olcsóbb megoldás nincs. Ugyanakkor szerintem nagyon zajos (szám közben is, szünetben meg zsizseg rendesen), macerás a használata, elveszi a szivargyújtó helyét, így nem is praktikus.

AUX adapter, iPod + IceLink sokkal jobbak. Igaz, drágábbak is. Mérlegelj.


Az iPod kikerülhetõ egy sima MP3 lejátszóval, így kapásból lehet spórolni 30-40 rugót :)
Az aux adapter kimeneti vége 3,5-es ami a sima fejhalgató csatimérete.

Esetemben a külsõ audió jelforrás a PDA lenne, viszont ha az autós tartóba teszem, akkor nem lehet csatlakoztatni az audió kábelt. Ezért vegyek egy másik kütyüt??? :nene: Vagy kifúrom a tartó alját a csatlakozónál??? (Akkor meg a gumidugót nem tudom hova fordítani). :nene:
Praktikusan mégis egy szivargyújtós masina lenne a legegyszerûbb?! Oda lehet elosztót tenni. :hmm:


Nekem is pda-val megy, menne, még nem rakattam be.
Az én mdaIII-as kütyümnek az audio kimenete/bemenete a tetején van, így gyakorlatilag nincs akadályoztatva akkor sem, amikor a bölcsõben ül menet közben.
Rád bízom, hogy mit teszel, de már most tudom, hogy meg fogod bánni!
Az FM modulátoros megoldás "mindenre jó", így nem jó semmire!
Szerintem nagyon gyenge a minõség, amit lead!
Amikor én anno vettem egyet, azt mondták, hogy rádió minõségben fog szólni, hát ebben nem hazudtak, csak azt nem közölték, hogy a szovjet és lengyel rádió minõségére gondoltak! :)
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Audio kérdések
« Válasz #278 Dátum: 2006.11.14 09:29:10 »
Idézetet írta: "fekosz"
Nekem is pda-val megy, menne, még nem rakattam be.
Az én mdaIII-as kütyümnek az audio kimenete/bemenete a tetején van, így gyakorlatilag nincs akadályoztatva akkor sem, amikor a bölcsõben ül menet közben.
Rád bízom, hogy mit teszel, de már most tudom, hogy meg fogod bánni!
Az FM modulátoros megoldás "mindenre jó", így nem jó semmire!
Szerintem nagyon gyenge a minõség, amit lead!
Amikor én anno vettem egyet, azt mondták, hogy rádió minõségben fog szólni, hát ebben nem hazudtak, csak azt nem közölték, hogy a szovjet és lengyel rádió minõségére gondoltak! :)

Az a helyzet, hogy elõbb én is szívesen meghallgatnám ezt a szivargyújtós, USB-s ketyerét. Az ára "nagyon kedvezõ", bár ez lehet, hogy itt hátrány. :nana: Nekem egy ASUS 636 van, aminek ugye alul van és abszolút hozzáférhetetlen a csatlakozója, még akkor is, ha nem gyári, hanem valami univerzális tartóba tenném. Ráadásul akkor még külön kéne vennem egy másik autós töltõt is.
Nekem sajnos (?) vesszõparipám, hogy ne bontsák meg a középkonzolt az AUX adapter miatt, ezért gondolkodok más megoldásban. (Sajnos egy korábbi nagyon rossz tapasztalat juttatott erre az elhatározásra) :nene:

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #279 Dátum: 2006.11.14 09:43:16 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "fekosz"
Nekem is pda-val megy, menne, még nem rakattam be.
Az én mdaIII-as kütyümnek az audio kimenete/bemenete a tetején van, így gyakorlatilag nincs akadályoztatva akkor sem, amikor a bölcsõben ül menet közben.
Rád bízom, hogy mit teszel, de már most tudom, hogy meg fogod bánni!
Az FM modulátoros megoldás "mindenre jó", így nem jó semmire!
Szerintem nagyon gyenge a minõség, amit lead!
Amikor én anno vettem egyet, azt mondták, hogy rádió minõségben fog szólni, hát ebben nem hazudtak, csak azt nem közölték, hogy a szovjet és lengyel rádió minõségére gondoltak! :)

Az a helyzet, hogy elõbb én is szívesen meghallgatnám ezt a szivargyújtós, USB-s ketyerét. Az ára "nagyon kedvezõ", bár ez lehet, hogy itt hátrány. :nana: Nekem egy ASUS 636 van, aminek ugye alul van és abszolút hozzáférhetetlen a csatlakozója, még akkor is, ha nem gyári, hanem valami univerzális tartóba tenném. Ráadásul akkor még külön kéne vennem egy másik autós töltõt is.
Nekem sajnos (?) vesszõparipám, hogy ne bontsák meg a középkonzolt az AUX adapter miatt, ezért gondolkodok más megoldásban. (Sajnos egy korábbi nagyon rossz tapasztalat juttatott erre az elhatározásra) :nene:


Sajnos azzal, hogy adott helyen és idõben meghallgatod, hogy hogyan szól az usb/Fm modulátoros megoldás, nem kapsz korrekt képet arról, hogy a gyakorlatban milyen lesz!
Hidd el nekem, én ezt az utat már végigjártam, vettem egyet, ott remekül szólt, csodálkoztam is(!), hogy ennyire jó, aztán elindultam vidékre, autópályán már gyengült a minõség, vidéken (Csongrád,Szentes) már élvezhetetlenné vált.

Azzal nem sérül a középkonzolod, hogy kihoznak valahol egy kis "fejhallgató" zsinórt :)
Természetesen azt tudnod kell, hogy (bár beállítás függõ) a pda-t nagyon szívja a folyamatos mp3 lejátszás, tehát azt csak akkor használd, ha van töltõd hozzá az autóban!

Én többek között ezért vettem olyan bölcsõt (Brodit), ami egyben töltõ is.
Így a baterim mindig 88-99% között mozog :)
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Audio kérdések
« Válasz #280 Dátum: 2006.11.14 10:10:05 »
Idézetet írta: "fekosz"
Azzal nem sérül a középkonzolod, hogy kihoznak valahol egy kis "fejhallgató" zsinórt :)
Természetesen azt tudnod kell, hogy (bár beállítás függõ) a pda-t nagyon szívja a folyamatos mp3 lejátszás, tehát azt csak akkor használd, ha van töltõd hozzá az autóban!

Én többek között ezért vettem olyan bölcsõt (Brodit), ami egyben töltõ is.
Így a baterim mindig 88-99% között mozog :)

Engem nem az zavar, hogy kihozzák a csatlakozást. Az természetes dolog, továbbá a felsõ kesztyûtartóba úgy be lehet vezetni, hogy nem is látszik.
De, gondolom ahhoz, hogy csatlakoztatni lehessen, elõbb ki kell emelni a rádiót a helyérõl. Hát ez az, amit szeretnék elkerülni. A kettõvel ez elõtti Corollánál ezt megtették. Amikor megláttam, majd kicsordult a könnyem. Totálisan összekarcolták a középkonzolt a rádió környékén, kisebb mûanyagdarabokat is lepattintottak. Szóval brutális volt. Mindezt egy Toyota kereskedés tette. Mondjuk azóta már megszûnt.
Ez egy maradandó "élmény" volt. Emiatt "óckodom" az ilyen beavatkozástól. :robbanfej:  :turelmetlen:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Audio kérdések
« Válasz #281 Dátum: 2006.11.14 10:19:22 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"

Szerintem Deep Rush ezt próbálta ki.  :?: Nekem is egy klubtag ajánlotta, de még nem volt szerencsém meghallgatni. :szomoru:
Ja. ezt próbáltam  :wink:  De még nem döntöttem el kell e.   :hmm:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #282 Dátum: 2006.11.14 11:17:48 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "fekosz"
Azzal nem sérül a középkonzolod, hogy kihoznak valahol egy kis "fejhallgató" zsinórt :)
Természetesen azt tudnod kell, hogy (bár beállítás függõ) a pda-t nagyon szívja a folyamatos mp3 lejátszás, tehát azt csak akkor használd, ha van töltõd hozzá az autóban!

Én többek között ezért vettem olyan bölcsõt (Brodit), ami egyben töltõ is.
Így a baterim mindig 88-99% között mozog :)

Engem nem az zavar, hogy kihozzák a csatlakozást. Az természetes dolog, továbbá a felsõ kesztyûtartóba úgy be lehet vezetni, hogy nem is látszik.
De, gondolom ahhoz, hogy csatlakoztatni lehessen, elõbb ki kell emelni a rádiót a helyérõl. Hát ez az, amit szeretnék elkerülni. A kettõvel ez elõtti Corollánál ezt megtették. Amikor megláttam, majd kicsordult a könnyem. Totálisan összekarcolták a középkonzolt a rádió környékén, kisebb mûanyagdarabokat is lepattintottak. Szóval brutális volt. Mindezt egy Toyota kereskedés tette. Mondjuk azóta már megszûnt.
Ez egy maradandó "élmény" volt. Emiatt "óckodom" az ilyen beavatkozástól. :robbanfej:  :turelmetlen:


Ez garanciális probléma!
Adott egy feladat, amit elvállalnak, megcsinálják és ha közben sérülést okoznak, kutya kötelességük azt javítani!

Én ezért nem viszem "sufni tuning" szervizbe a kocsimat, eleget barmoltam én az asztrát, most már élvezni szeretném a minõséget! :)
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #283 Dátum: 2006.11.14 14:24:01 »
Idézetet írta: "fekosz"
Az iPod kikerülhetõ egy sima MP3 lejátszóval, így kapásból lehet spórolni 30-40 rugót :)

Mondj nekem 30 gigás lejátszót 30-40 körül... Ráadásul az iPod+IceLink kiírja a kijelzõre a számcímeket, irányítható a fejegységrõl, tölti a kábel, úgyhogy nem olyan rossz az.

Satriani

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #284 Dátum: 2006.11.14 14:29:45 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Ha már ilyen szivargyujtós megoldásban gondolkodsz, itt egy olcsóbb, de minõségben ismeretlen megoldás (nem kártyás, hanem USB-s):
http://shop.gigacity.hu/index.php?cPath=150&osCsid=06525c6a31ed4d5db5bf82e4c8bfff99
Szerintem Deep Rush ezt próbálta ki.  :?: Nekem is egy klubtag ajánlotta, de még nem volt szerencsém meghallgatni. :szomoru:

Öcsémnek pont ugyanilyen kütyü van az Astra Coupéban. Elég zajos, ami még zenehallgatás közben is hallatszik kicsit; számok közti szünetben meg sistereg, ahogy kell. Olcsóbb viszont nem nagyon van. Kell mellé egy jó nagy pendrive, és kész.