Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 544663 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #225 Dátum: 2006.08.29 23:06:19 »
Update: szóval ahogy reggel tartottam Média Makiba, bekapcsolom a CD-t és persze hibátlanul szólt. Elregélem a srácnak a dolgot, õ meg persze mondja, hogy akkor tud vele mit kezdeni, hoa produkálja is a hibát. Ez érthetõ. Azóta egész nap hallgattam, semmi gáz vele. Érthetetlen. :hmm:
Gabe 254.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Audio kérdések
« Válasz #226 Dátum: 2006.08.30 07:47:43 »
Milyen szett van benne?
Kontakt hiba lehet.... :hmm:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #227 Dátum: 2006.09.07 14:42:13 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Nnna. Kép a csipogóról.


Köszönet a fotóért  :wink:

Hol építették be?
...vagy otthon készült?

Egy ilyesmi nekem is nagyon ELFÉRNE a kocsimban :)

Más: A linkelt szett nekem is tetszik, bár nekem (laikus vagyok) a hangszóró mágnese kicsinek tûnik :(
Hogy szól ez a valóságban?
Mennyire bírja a terhelést?

Mennyibe került a korábbi szett és hány darabból állt?
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #228 Dátum: 2006.09.07 14:55:21 »
Közben találtam valamit,

VII.   PRO SIMLINE-SOROZAT  
10-24006 PS6  16,5 cm+T25/60W, kétutas komponens rendszer (vékony kivitel) 39 990 Ft


Ilyen volt  :?:

forrás:
http://www.duett.hu/hifi/ar/dls.html
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #229 Dátum: 2006.09.08 00:20:10 »
Idézetet írta: "fekosz"
Közben találtam valamit,

VII.   PRO SIMLINE-SOROZAT  
10-24006 PS6  16,5 cm+T25/60W, kétutas komponens rendszer (vékony kivitel) 39 990 Ft


Ilyen volt  :?:

forrás:
http://www.duett.hu/hifi/ar/dls.html

Nekem ilyen DLS szett volt az elõzõ autóban, és annak a hangját hiányolom a jelenlegi Hertz szettbõl. Ez most eléggé fémesen, csillogósan szól (alu dóm), míg a DLS egy finomabb hangú szett volt (textil dóm) Sokan a finomsága miatt tartják unalmas hangúnak. Kinek a pap... Én személy szerint a DLS-ben pont azt értékeltem nagyra, hogy hosszú utakon sem éreztem úgy soha, hogy ki kell kapcsolni, mert bánt a hangja. Bár hozzá kell tegyem, hogy a Hertz hangja is finomodik. (vagy csak kezdem megszokni? :hmm:)
Ja, és még vmi. Meg ne vedd 39ért! itt Szegeden a Média Makiban megkapod egy tizessel olcsóbban.
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #230 Dátum: 2006.09.08 00:25:02 »
Egyébként a cucc azóta is tökéletesen mûkszik, továbbra is értetlenül állok a pillanatnyi kihagyása elõtt.
fekosz: ahogy már korábban írtam, a szettet a szegedi Média Makiban pakolták bele, a gyári tükörháromszöget megfúrva. Barbár népek :D
Gabe 254.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Audio kérdések
« Válasz #231 Dátum: 2006.09.08 08:21:08 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "fekosz"
Közben találtam valamit,

VII.   PRO SIMLINE-SOROZAT  
10-24006 PS6  16,5 cm+T25/60W, kétutas komponens rendszer (vékony kivitel) 39 990 Ft


Ilyen volt  :?:

forrás:
http://www.duett.hu/hifi/ar/dls.html

Nekem ilyen DLS szett volt az elõzõ autóban, és annak a hangját hiányolom a jelenlegi Hertz szettbõl. Ez most eléggé fémesen, csillogósan szól (alu dóm), míg a DLS egy finomabb hangú szett volt (textil dóm) Sokan a finomsága miatt tartják unalmas hangúnak. Kinek a pap... Én személy szerint a DLS-ben pont azt értékeltem nagyra, hogy hosszú utakon sem éreztem úgy soha, hogy ki kell kapcsolni, mert bánt a hangja. Bár hozzá kell tegyem, hogy a Hertz hangja is finomodik. (vagy csak kezdem megszokni? :hmm:)
Ja, és még vmi. Meg ne vedd 39ért! itt Szegeden a Média Makiban megkapod egy tizessel olcsóbban.


A hangszoróknak is kell egy "bejáratási" idõszak, fõleg ha nagyon merev a membrán kialakítás. Tényleg finomodik, szélesedik a hangtartomány.
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #232 Dátum: 2006.09.08 11:16:03 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Egyébként a cucc azóta is tökéletesen mûkszik, továbbra is értetlenül állok a pillanatnyi kihagyása elõtt.
fekosz: ahogy már korábban írtam, a szettet a szegedi Média Makiban pakolták bele, a gyári tükörháromszöget megfúrva. Barbár népek :D


Bocs, figyelmetlen voltam.

Szeged, Médiamarkt :)
Ok, akkor ez rögzítettem :)

Komolyan 10 rugóval olcsóbb?
Hihetetlen, mekkora az árrés.

Apropó, mennyiért rakták be a szettet? A gari nem ugrik ilyenkor, hogy meg van bontva?
Mennyi idõ alatt aplikálták be a komplett cumót?
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #233 Dátum: 2006.09.08 22:06:59 »
Igen, Maki. Én augusztus elején voltam, akkor 29990.- volt. 7000 volt az applikáció és kb. másfél óra. Mivel az össz buherálás a tükörháromszög kifúrása volt, ezért annak vesszen a garija, bánja a fene! Azzal valszeg úgysem lesz gondom.
Gabe 254.

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Audio kérdések
« Válasz #234 Dátum: 2006.09.10 12:16:31 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Igen, Maki. Én augusztus elején voltam, akkor 29990.- volt. 7000 volt az applikáció és kb. másfél óra. Mivel az össz buherálás a tükörháromszög kifúrása volt, ezért annak vesszen a garija, bánja a fene! Azzal valszeg úgysem lesz gondom.


Jogos, meg hát az nem is tétel, ha mégis tönkre menne.
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

petesejt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
    • http://www.studio37.hu
Audio kérdések
« Válasz #235 Dátum: 2006.09.14 00:13:10 »
Sziasztok!

Vájtfülûek segítségét várom!

Beszereltettem a (pluszban megvásárolt SOL háromszögekbe) két Herz magasat, és egy mélyládát erõsítõvel a régi autómból. Namost, ez eddig oké, de:

Lehetséges az, hogy a kb. 5 éves Kenwood mp3-as lejátszónak határozottan szarabb hangja van mint a gyári fejegységnek??? Audio CD-t hallgattam mindkettõn, és a Kenwoodnak nincs meg a legmagasa (tényleg a tetejére gondolok), és a többi meg csak olyan sustorgós semmi? Ezenkívül idegesítõ, tolakodó középhangja van, semmi nyugodtság. :hmm: Amit hallok az biztosan nem hibás mûködés, hanem olyan, mint amikor két hifi egységet (mondjuk erõsítõt, vagy CD-lejátszót) hasonlítok össze.

Azt mondják, hogy a legolcsóbb Alpine fejegységgel biztos sokkal jobbat kapok, mint a Kenwood, nade az is 50 eFt. Akkor inkább visszateszem a gyári fejegységet, és egy AUX adapterrel ráteszem a Sony-Ericsson telefonomat (van benne 1 Gigás kártya, és ekkor még az elõlapot sem kell hurcolásznom).

Vagy az Alpine fejegység már biztosan sokkal jobb lenne még a gyári fejegységnél is? Ahhoz kellene még egy kormánymodul is cirka 20 eFt-ért... :-(

Elõre is kösz a válaszokat.

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #236 Dátum: 2006.09.14 01:22:47 »
Idézetet írta: "petesejt"
Sziasztok!

Vájtfülûek segítségét várom!


Nekem is Kenwood van, egy kétéves Variocoloros fejegység, én tökéletesen megvagyok vele elégedve... :10:
Amúgy meg fényévekre van a gyári fejegységtõl...
Pedig nekem full gyári hangszórók vannak+ohne csipogó...
Egy erõlködõ+láda, nem kell több, nekem így is "jól szól"... [smilie=sm46.gif]

Viszont kérdésedre a válasz: van különbség fejegység és fejegység között... :hmm:  
Nemrég egy fullos Sony egységet toltunk be, csak a móka kedvéért, :vag2:  hát sokkal szebbet szólt, [smilie=sm47.gif]  de ezért most nincs kedvem cirka 100ezer forintot kiadni... :rolleyes:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Audio kérdések
« Válasz #237 Dátum: 2006.09.14 19:14:46 »
Uraim!
Keressétek meg Ear szaktársat az audió topicban!!! Mondja, illetve írja a tutit! Ha Õ nem akkor senki.

Azt már csak csendesen jegyzem meg, megint egy dupla topic... :hmm:  Mert ugye az audió az Avensisben is csak audió, mint a Coriban.... :mivan:  Az esetleges spec dolog meg elfér ott is. :otlet:  Elsikkadnak a fontos infók... Bocsi, ha valakt megsértetem az apróbetûssel... :oops:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

petak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Audio kérdések
« Válasz #238 Dátum: 2006.09.14 20:19:37 »
Errõl van tapasztalata valakinek?

http://www.discountcarstereo.com/detail.aspx?ID=121

2001-es Corollába (még a két körlámpás) kellene!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #239 Dátum: 2006.09.14 22:36:07 »
Nade mi?  :?:
Gabe 254.