Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 541168 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Audio kérdések
« Válasz #2130 Dátum: 2019.05.23 11:04:08 »
Üdv mindenkinek,

E12-es Corollám van és valami használható megoldást szeretnék találni a fedélzeti audió és a telefon BT kapcsolatára.  :?: Már nagyon utálom a különféle FM sugárzós szivargyújtós adaptereket, mert állandóan tekergetni kell az FM sávot a foglaltság változás miatt a jelátvitel zajos, halk, a kihangosító meg szinte használhatatlan mindegyikben.  :cry:

Van valakinek erre valami bevált megoldása?  :?: Legfőképp a zene lejátszás telefonról ami lényeges lenne.  Olvastam itt korábban a Dension nevű cuccot, amiről az az első kérdésem, hogy mindegyik gyári fejegységhez csatlakoztatható? Ha igen hová kell? A másik kérdés, a kihangosító FM rádió hallgatása közben átkapcsol, vagy az csak BT zenehallgatás közben? A BT-n átvitt zene a FM rádió adás hangjához képest milyen hangerővel szól?
Amiket eddig használtam szivargyújtós (Roidmi, Baesus) jelentősen halkabb az FM sávon és állandóan van valami alapzaj.

Bevált a gyári helyére illeszthető fejegységgel kapcsolatban van esetleg bevált tipus?  A CD/DVD lejátszó egyáltalán nem számít, nincs már semmilyen optikai lemezem.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #2131 Dátum: 2019.05.23 19:41:07 »
Üdv mindenkinek,

E12-es Corollám van és valami használható megoldást szeretnék találni a fedélzeti audió és a telefon BT kapcsolatára.  :?: Már nagyon utálom a különféle FM sugárzós szivargyújtós adaptereket, mert állandóan tekergetni kell az FM sávot a foglaltság változás miatt a jelátvitel zajos, halk, a kihangosító meg szinte használhatatlan mindegyikben.  :cry:

Van valakinek erre valami bevált megoldása?  :?: Legfőképp a zene lejátszás telefonról ami lényeges lenne.  Olvastam itt korábban a Dension nevű cuccot, amiről az az első kérdésem, hogy mindegyik gyári fejegységhez csatlakoztatható? Ha igen hová kell? A másik kérdés, a kihangosító FM rádió hallgatása közben átkapcsol, vagy az csak BT zenehallgatás közben? A BT-n átvitt zene a FM rádió adás hangjához képest milyen hangerővel szól?
Amiket eddig használtam szivargyújtós (Roidmi, Baesus) jelentősen halkabb az FM sávon és állandóan van valami alapzaj.

Bevált a gyári helyére illeszthető fejegységgel kapcsolatban van esetleg bevált tipus?  A CD/DVD lejátszó egyáltalán nem számít, nincs már semmilyen optikai lemezem.

Kenwood, JVC, Pioneer háza táján nézelődj, a belépő szintű termékeikkel sincs baj, stabil, jó minőségű BT kapcsolatot tudnak.

Mellé egy ilyen szettet: https://www.autodvd.hu/autoradio-keretek-csatlakozok/radio-beepito-szett/toyota-corolla-e12-radio-beepito-szett-alap.html

És hosszú távú, jó megoldást kapsz, valamint a hangminőségben is keletkezhet némi javulás.  ;)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Audio kérdések
« Válasz #2132 Dátum: 2019.05.23 19:43:24 »
Denison, Yatour az amit használni szoktak gyári fejegységhez, de az előbbi gondmentesebb.

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Audio kérdések
« Válasz #2133 Dátum: 2019.05.23 20:10:27 »
Kenwood, JVC, Pioneer háza táján nézelődj, a belépő szintű termékeikkel sincs baj, stabil, jó minőségű BT kapcsolatot tudnak.

Mellé egy ilyen szettet: https://www.autodvd.hu/autoradio-keretek-csatlakozok/radio-beepito-szett/toyota-corolla-e12-radio-beepito-szett-alap.html

És hosszú távú, jó megoldást kapsz, valamint a hangminőségben is keletkezhet némi javulás.  ;)

Hogy őszinte legyek nem pont ilyen 20 évvel ezelőtti kinézetű cuccra gondoltam, hanem valami ilyesmiben gondolkodom, de fogalmam nincs melyik lehet ami bevált típus ráadásul 1 DIN-es elég, mert optikai lemezem már nincs is. https://www.aliexpress.com/item/Xonrich-2-Din-Car-DVD-Player-For-Toyota-Corolla-E120-BYD-F3-2000-2005-2006GPS-Radio/32922471009.html?spm=2114.search0104.3.1.580314eduK4CPP&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=13778889-413a-4073-9d20-ab99821799f1-0&algo_pvid=13778889-413a-4073-9d20-ab99821799f1

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #2134 Dátum: 2019.05.24 19:35:01 »
Én túl sok rosszat hallottam ezekről a noname fejegységekről...  :no:

Ilyenből Zenec alá nem adnám, az már egy megbízható, bevált márka. Az ára már nem fog annyira tetszeni mondjuk...  :szemez:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Audio kérdések
« Válasz #2135 Dátum: 2019.05.24 20:24:50 »
Hogy őszinte legyek nem pont ilyen 20 évvel ezelőtti kinézetű cuccra gondoltam, hanem valami ilyesmiben gondolkodom, de fogalmam nincs melyik lehet ami bevált típus ráadásul 1 DIN-es elég, mert optikai lemezem már nincs is.
Nemrég vettem 1 din-est az Mx5-be. Pioneer 17k-ért, gyönyörű a hangja, kapcsolódik telefonnal. 20-ért lett volna olyan aminek van funkciógombja az okostelefon navi funkciók felé. A hangja isteni. Mindkét klub fórumján olvastam már olyan tapasztalatot, hogy berakták a kocsiba a 2 dines Androidos ebay csodát. Az android megy rendben, viszont a hangja nemritkán bádogkanna. Ha jó hang kell, akkor van olcsón 1 din-es hazai garanciával, vagy amit PiciPeti ír. Mondjuk fm transmitterek után bárminek jobb lesz a hangja.  :whistling:

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Audio kérdések
« Válasz #2136 Dátum: 2019.05.24 22:59:38 »
Nemrég vettem 1 din-est az Mx5-be. Pioneer 17k-ért, gyönyörű a hangja, kapcsolódik telefonnal. 20-ért lett volna olyan aminek van funkciógombja az okostelefon navi funkciók felé. A hangja isteni. Mindkét klub fórumján olvastam már olyan tapasztalatot, hogy berakták a kocsiba a 2 dines Androidos ebay csodát. Az android megy rendben, viszont a hangja nemritkán bádogkanna. Ha jó hang kell, akkor van olcsón 1 din-es hazai garanciával, vagy amit PiciPeti ír. Mondjuk fm transmitterek után bárminek jobb lesz a hangja.  :whistling:

Elhiszem, hogy az 1DIN-es Pioneer-nek jó hangja van, de ne tegyek már be egy fele akkora rádiót a kétszer akkora helyre. Ízlések és pofonok, de nem ronda egy ilyen autóba, arról nem is beszélve, hogy lőttek a fedélzeti computernek és a kormányról vezérlésnek.
Azt sejtem hogy a kínai androidos 2 DIN-es szépségekkel lehetnek gondok, ezért kérdeztem meg, hogy tud-e valaki bevált típust közülük. Volt Pioneer fejegységem még az Audi 80-ban, abba passzolt, annak volt hely, de a Toyotába nem fogok olyan 80-as évek kinézetű cuccot betenni, akkor inkább marad az FM transmitter.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Audio kérdések
« Válasz #2137 Dátum: 2019.05.25 07:26:53 »
Fentebb ajánlották a Dension-t, az sem jó?

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Audio kérdések
« Válasz #2138 Dátum: 2019.05.25 08:07:41 »
Fentebb ajánlották a Dension-t, az sem jó?

Igen olvastam, de kérdeztem róla: Olvastam itt korábban a Dension nevű cuccot, amiről az az első kérdésem, hogy mindegyik gyári fejegységhez csatlakoztatható? Ha igen hová kell? A másik kérdés, a kihangosító FM rádió hallgatása közben átkapcsol, vagy az csak BT zenehallgatás közben? A BT-n átvitt zene a FM rádió adás hangjához képest milyen hangerővel szól?
De választ még nem kaptam  :no: De már fel is merült egy újabb kérdés.... milyen nehéz beszerelni? Mennyire macera kivenni a gyári fejegységet? Kell hozzá spéci szerszám?  :?: :?: :?:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Audio kérdések
« Válasz #2139 Dátum: 2019.05.25 08:28:20 »
Elhiszem, hogy az 1DIN-es Pioneer-nek jó hangja van, de ne tegyek már be egy fele akkora rádiót a kétszer akkora helyre. Ízlések és pofonok, de nem ronda egy ilyen autóba, arról nem is beszélve, hogy lőttek a fedélzeti computernek és a kormányról vezérlésnek.
Azt sejtem hogy a kínai androidos 2 DIN-es szépségekkel lehetnek gondok, ezért kérdeztem meg, hogy tud-e valaki bevált típust közülük. Volt Pioneer fejegységem még az Audi 80-ban, abba passzolt, annak volt hely, de a Toyotába nem fogok olyan 80-as évek kinézetű cuccot betenni, akkor inkább marad az FM transmitter.
Akkor viszont nem értem, a topicban van tapasztalat Denison és Yatour adapterekről, amik illeszthetők a gyári fejegységhez. ::)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Audio kérdések
« Válasz #2140 Dátum: 2019.05.25 08:32:49 »
Igen olvastam, de kérdeztem róla
...
De választ még nem kaptam
Elismerem hogy kemény munka ráklikkelni a kommentemben a linkre, majd elolvasni. Sokkal egyszerűbb ha valaki elolvassa helyetted, aztán majd beszámol. Igaz, hogy a kompatibilitási listás bookmarkkal linkeltem, hogy odaklikkelés után a Toyota jelre legyen pozicionálva. Nehogy elfáradjon a görgetőujjad. Felnőtt embernél nehéz erre reagálni, hozzászoktam, hogy 10 éves kor felett ez a jelenség megszűnik.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Audio kérdések
« Válasz #2141 Dátum: 2019.05.25 14:05:24 »
Igen olvastam, de kérdeztem róla: Olvastam itt korábban a Dension nevű cuccot, amiről az az első kérdésem, hogy mindegyik gyári fejegységhez csatlakoztatható? Ha igen hová kell? A másik kérdés, a kihangosító FM rádió hallgatása közben átkapcsol, vagy az csak BT zenehallgatás közben? A BT-n átvitt zene a FM rádió adás hangjához képest milyen hangerővel szól?
De választ még nem kaptam  :no: De már fel is merült egy újabb kérdés.... milyen nehéz beszerelni? Mennyire macera kivenni a gyári fejegységet? Kell hozzá spéci szerszám?  :?: :?: :?:
Pár pattintás, kijön a váltó körüli burkolat, még pár és a műszerfal dekorcsíkja. Azt követően 4 csavar és kijön a Rádió a klimapanellal. Összedugod amit kell, és vissza minden. Esetleg youtube videót is kereshetünk. [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Audio kérdések
« Válasz #2142 Dátum: 2019.05.25 16:04:56 »
Elismerem hogy kemény munka ráklikkelni a kommentemben a linkre, majd elolvasni. Sokkal egyszerűbb ha valaki elolvassa helyetted, aztán majd beszámol. Igaz, hogy a kompatibilitási listás bookmarkkal linkeltem, hogy odaklikkelés után a Toyota jelre legyen pozicionálva. Nehogy elfáradjon a görgetőujjad. Felnőtt embernél nehéz erre reagálni, hozzászoktam, hogy 10 éves kor felett ez a jelenség megszűnik.

Roppantul imádom mikor valaki arcoskodik, miután írt egy mindössze egy mondatos kommentet, amiben uram bocsá, átsiklottam egyetlen szón ami más színnel van színezve és aki nem használja nap mint nap ezt a fórumot pont úgy átsiklik felette, mint én. Nem, nem kell elolvasni helyettem, viszont a kérdésemre miszerint hogyan és milyen minőségben szól a gyári rádióhoz képest mégsem kaptam választ, mint ahogy arra sem, hogy rádió hallgatás közben ha bejövő hívás van, átveszi átkapcsol-e kihangosító funkcióra, vagy állandóan a kütyünek kell lenni bemeneti forrásnak, vagy egyszerűen egyetlen gombbal átkapcsolható ha hívást akarok fogadni és továbbra sem tudom, hogy minden E12-es corolla gyári rádiójával kompatibilis-e mivel fogalmam nincs az enyémen van-a CD tár bemenet illetve a front panelen mivel kapcsolnék át a CD tárra, mivel ilyen néven jelölt gomb nincs rajta.
De hogy ilyen nehéz válaszolni egy feltett kérdésre nem tudtam.

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Audio kérdések
« Válasz #2143 Dátum: 2019.06.03 12:26:08 »
Hi!

Nekem Yatour van, minden szuper vele. CD váltó helyére kell dugni, szóval csak akkor vágj bele, ha van CD changer bemenet a headuniton (NEM fogok "fejegységet írni...). Beszerelni kábé 10 perc volt, és még 30, amit azzal töltöttem, hogy normálisan, úgy értem rázkódésmentesen rögzítsem a dobozát a kesztyűtartó belső oldalához.
Nálam manuálisan kell átváltani CD changerre, a hangereje a készüléken beállított hangerőtől is függ. Nálam kicsit hangosabb, mint a normál rádió adás, azt kábé 12-es hangerőn hallgatom (asszem 45 a max...), de BT-n 9-10 inkább.
A listázott kínai csodáknál egy neves gyártó akár 1DIN-es készüléke is jobb lesz, hidd el. Olyan nincs, hogy egy 25-30 ezres csilli-villi navis, meg videólejátszós headunit MINDENT kimagasló minőségben fog tudni. Ahogy írták, gyaníthatóan a hangminőségben erős kihívásokkal küzdenek. Nem minden a 300 Watt RMS. Meg aztán lehet, hogy képes lesz kommunikálni a telóval és még a kormányról is tudod vezérelni, de az is lehet, hogy nem...
A Yatourt meg a Densiont viszont gond nélkül tudod vezérelni. A Yatour olcsóbb.

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Audio kérdések
« Válasz #2144 Dátum: 2019.06.03 15:35:36 »
Hi!

Nekem Yatour van, minden szuper vele. CD váltó helyére kell dugni, szóval csak akkor vágj bele, ha van CD changer bemenet a headuniton (NEM fogok "fejegységet írni...). Beszerelni kábé 10 perc volt, és még 30, amit azzal töltöttem, hogy normálisan, úgy értem rázkódésmentesen rögzítsem a dobozát a kesztyűtartó belső oldalához.
Nálam manuálisan kell átváltani CD changerre, a hangereje a készüléken beállított hangerőtől is függ. Nálam kicsit hangosabb, mint a normál rádió adás, azt kábé 12-es hangerőn hallgatom (asszem 45 a max...), de BT-n 9-10 inkább.
A listázott kínai csodáknál egy neves gyártó akár 1DIN-es készüléke is jobb lesz, hidd el. Olyan nincs, hogy egy 25-30 ezres csilli-villi navis, meg videólejátszós headunit MINDENT kimagasló minőségben fog tudni. Ahogy írták, gyaníthatóan a hangminőségben erős kihívásokkal küzdenek. Nem minden a 300 Watt RMS. Meg aztán lehet, hogy képes lesz kommunikálni a telóval és még a kormányról is tudod vezérelni, de az is lehet, hogy nem...
A Yatourt meg a Densiont viszont gond nélkül tudod vezérelni. A Yatour olcsóbb.

Köszi a részletes választ és a tapasztalatot. Mindössze egyetlen bibi van, hogy halvány fogalmam nincs, van-e a fejegységemen CD váltó bemenet. Kiszerelés nélkül valahonnan lehet tudni az előlap alapján? Milyen plusz szöveg, vagy gomb jelzi ha van rajta? Csak azért, hogy megnézzem nem igazán akarom szétkapni. Ja és egyébként a Yatour-ból melyik modell ami jó? Az enyém évjárata alapján (2005-ös face liftes) a 6+6 pin-esre tippelek
« Utoljára szerkesztve: 2019.06.03 15:39:08 írta Clemi »