Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546049 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zsoltfree

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Audio kérdések
« Válasz #1965 Dátum: 2016.02.03 10:58:45 »
Sziasztok!

Egy 2002-es Corollám van (E12).

Jelenleg a következőket csináltam vele:
- gyári kazettás cucc ki
- helyére átalakító + alpine fejegység, bluetooth vezérléssel és USB-vel.
- első ajtókból gyári hangszórók ki, helyettük (kiemelővel) Gladen komponens szett
- a felső tükörnél lévő műanyag háromszögem nem volt csipogós, ezért bontóban szereztem csipogósat és így a komponens szett "láthatatlan" és szépen szól:)

Már csak 1 feladatom lenne. Eléggé hiányzik az óra és a külső hőmérő. Vészjelző mellett láttam sok belső teres google fotón órát. Azt lehet venni külön? Illetve ahhoz milyen csatlakozó kellhet? Külső hőmérőt nem lehet valahogyan megjeleníteni? A digit klímás verziókban láttam csak máshol hőmérséklet kijelzőt ami nem a gyári rádió kijelzőjén volt. A fogyasztásmérő nem érdekel, vesszen, de a hőmérő és különösen az óra hiányzik.

Nincs valakinek bármilyen javaslata, ötlete ezzel kapcsolatban, tehát hogyan tudom az órát és/vagy a külső hőmérőt a műszerfalra szerkeszteni?

Előre is köszi.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Audio kérdések
« Válasz #1966 Dátum: 2016.02.03 11:05:37 »
elég,ha csak 1helyre irsz be!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

zsoltfree

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Audio kérdések
« Válasz #1967 Dátum: 2016.02.03 11:19:31 »
Bocsi, de nem tudtam eldönteni melyik az alkalmasabb topic. Szerinted melyiket töröljem?

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Audio kérdések
« Válasz #1968 Dátum: 2016.02.03 11:29:51 »
A fogyasztásmérő nem érdekel, vesszen, de a hőmérő és különösen az óra hiányzik.

Én is csak emiatt nem váltottam még, de nekem az átlagfogyasztás mérő is hiányozna.
Jó néha ránézni.

Elsősorban a mobiltelefonos kihangosítás miatt váltanám le a gyári fejet, ha új fejet veszek, akkor ugrottak a kijelző adatok, de jobb lesz a hangminőség.
Ha meg csak Dension kütyüt teszek be (amit Robi is használ) a gyári fej mögé akkor ugyan megmaradnak a kijelző adatok, de a hangminőség (gondolom én) marad a régi.
Nehéz döntés bakker.  :hmmmm:

zsoltfree

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Audio kérdések
« Válasz #1969 Dátum: 2016.02.03 12:34:41 »
Nem vagyok egy hifimániás, de sokkal jobban szól a cucc. A fejegységet 26 ezerért vettem (pedig mekkora dolog az új autóknál a bluetooth extra, és milyen drága). Ez amolyan lavinaszerű dolog, hogy ha már cserélem a fejegységet (és a kazetta elég bután mutat ott, már lassan a cd is), akkor már a hangszórót is lecserélem, és akkor már komponens szett, stb. Tényleg nagy a változás hangban és a telefonos/bluetoothos rész nagyon jól működik, nagyon tetszik. Az óra viszont hiányzik, mert azóta kerestem a szememmel párszor a műszerfalon. A hőmérő pedig a hideg időszakokban jól jönne, hogy lássam mennyire számítsak fagyott kanyarokra télen, stb. Csak van valami megoldás erre. Legalább az órára, valaki?:)

(szalonnal beszéltem telefonon, ott azt mondták ehhez nem létezik olyan átalakítókeret, amin van óra is, pedig az milyen okosság lenne)

zsoltfree

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Audio kérdések
« Válasz #1970 Dátum: 2016.02.03 12:59:00 »
Esetleg nem tudom ez mennyire kárható út, de a digitklímás panelen van mind a kettő kijelző. Egy manuálisból digit klímás átalakítás mennyire eszelten ötlet? Valaki csinált már ilyet? Egyáltalán lehetséges?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1971 Dátum: 2016.02.03 13:32:45 »

Na, ez egy jó fotó...  :clap:

Naka fej milyen volt a Sony-hoz képest?  A lábtérbe vetett meg gondolom 7750...  ::)

Nem, az még az első fejem, egy Alpine CDA-9856R

https://www.google.hu/search?q=alpine+cda-9856&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjIjNG5ytvKAhXKEywKHXgaCTYQsAQIIA&biw=1600&bih=776#imgrc=f-MFQl9c8I3UcM%3A

volt. Nem sokáig maradt meg, miután hallottam egy 7906-ost. Igaz, azóta a 7939-7944 sem nyűgöz le, pedig ezeket egyesek sokkal jobb (állítólag még igazi klasszikus Alpine) hangúnak mondják. Na én hallottam egy igazi klasszikus Alpine-t....

A Naka meg érdekes kérdés. Nem jobb és nem rosszabb, mint a Sony, csak más. Analógosabb. Nekem jobban tetszett, amikor a saját rendszeremben próbáltam (aminek köze nem volt még a mostanihoz, most kipróbálnám megint...), pedig nagyon-nagyon nem ért fel az a rendszer ehhez a két fejhez. Mégis kiérződött. Olyanok, akik az enyémnél (akár a mostaninál is) sokkal komolyabb körülmények között próbálták (Optima akksi, Siltech ezüst kábel), ugyanezt mondják.

...azért a Sonyban négy olyan 20 bites DAC dolgozik, amire még a szobai hifisták is meg szokták nyalni mind a tíz ujjukat. Nem egy tucat darab, villant még a CD700 mellett is.  :wub:

szerk.: jaja, Wadia 850-860-861, némelyik Accuphase. Szóval más liga, mint szinte bármelyik ma kapható. Nem is adom el...  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.03 13:45:56 írta wolfman »

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1972 Dátum: 2016.02.03 17:44:40 »
Homero, ora mukodhet, bc is meg tud maradni. Noban van olyan beepites. Gari radiot szetszedtek es a kijelzot a valto ele beepitettek, persze ehhez mar kell megszalottsag es villanymernok tudas,
Szerintem nem eri meg, mert obdvel is uaott vagy es egy okos teloval.
Orat egyszerubb kiszedni es akulso hom merot.a digit klimas konzoljan kulon van a panel, en multkor csereltem izzot benne. (Elakad haromszog)
De szemely szerint nem kinlodnek vele.
Konrád

zsoltfree

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Audio kérdések
« Válasz #1973 Dátum: 2016.02.04 09:46:02 »
Homero, ora mukodhet, bc is meg tud maradni. Noban van olyan beepites. Gari radiot szetszedtek es a kijelzot a valto ele beepitettek, persze ehhez mar kell megszalottsag es villanymernok tudas,
Szerintem nem eri meg, mert obdvel is uaott vagy es egy okos teloval.
Orat egyszerubb kiszedni es akulso hom merot.a digit klimas konzoljan kulon van a panel, en multkor csereltem izzot benne. (Elakad haromszog)
De szemely szerint nem kinlodnek vele.

Heló, köszi a választ, lenne pár kérdésem.

Tehát nekem csak a hőmérő és az óra kell, a többi az kifejezetten zavart:)

"obdvel is uaott vagy es egy okos teloval" - ezt hogy kell elképzelni, mi az az obd?

"Orat egyszerubb kiszedni es akulso hom merot.a digit klimas konzoljan kulon van a panel, en multkor csereltem izzot benne. (Elakad haromszog)" - Tehát az óra a digites panelből simán csak át kell tenni a háromszög mellé, az passzolni fog? Viszont a külső hőmérőt hova lehetne így rakni?

Azt nem tudod, hogy átalakítható-e a manuális klíma digit klímává? Sokminden van a panelen kívül még?


Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1974 Dátum: 2016.02.04 19:42:40 »
Vagni, reszelni kell, en is csak kepeken lattam, de annyi biztos, h nem a radiotol kapja az ora a jelet mint pl opel.
Mert nekem megmaradt fejegyseg csere utan.
Szetszeded, megnezed melyik kabel kell es saru es szetcsavarod.
Nagy melo es elszantsag kell, en ebben a hidegben biztos nem allnek neki...
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1975 Dátum: 2016.02.04 19:43:45 »
Obd dashcommandal potolni tudod a bc adatait.
Konrád

zsoltfree

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Audio kérdések
« Válasz #1976 Dátum: 2016.02.05 09:33:17 »
Ez rosszul hangzik:) Vágni, reszelgetni nem szeretnék. Csak van más megoldás:)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1977 Dátum: 2016.02.05 09:45:14 »
Appradio bagy okos teloval komoati lis fejegyseg...
Konrád

zsoltfree

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Audio kérdések
« Válasz #1978 Dátum: 2016.02.05 13:42:15 »
Ezt nem értem:)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1979 Dátum: 2016.02.05 13:45:33 »
Azt mondja a kolléga, hogy:

'Apprádió, vagy okostelóval kompatibilis fejegység'  :flowers:

úgy tűnik, a telefonja nemcsak az ékezeteket nem ismeri....  :devil: :whistling: :D