Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546217 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1950 Dátum: 2015.11.19 08:54:54 »
kamerát sima JVJ-t vettem tökéletes, immáron harmadik éve szolgál 27k volt aztán egy dupladines fejegység, ha nincs akkor meg valeo radart vennék, ileltve van a valeonak is menetrögzítője bárdiban elérhető...
Konrád

zsoltfree

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Audio kérdések
« Válasz #1951 Dátum: 2016.01.18 09:45:35 »
Sziasztok!

Elnézést, ha már volt korábban, de nagyon sok oldal van, és nem tudom átlapozni. Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni.

Most vettem egy Corollát (E12, 2002 évjárat, manuális klíma). A gyári magnós fejegység van az autóban. Ezt szeretném fejleszteni. Azt már tudom, hogy kb. 2 választásom van:
1. Megtartom ezt, és a gyári cd-tár kimenetére kapható USB és bluetooth bemenetet fogadó kütyüvel bővítem, és akkor tudok lejátszani egyéb eszközről is. Ez lenne végül is a célom. Ami ez ellen szól az a hangzás, és az, hogy ez is egy elég drága eszköz. Esztétikailag pedig elég furán néz ki a kazetta bemenet egy autóban 2016-ban.
2. Fejegység ki és egy szabvány 1 din méretű hifit vásárolnék. Eddig ok. Ezzel kapcsolatban a kérdéseim. Beépítőkeretből van többféle is(egyet találtam, ahol a fejegység alatt vagy felett nem emlékszem volt egy kis tárolórekesz). Ami ennél a verziónál ellenérv nálam az, hogy én szeretném látni az órát és a külső hőmérsékletet. Ez eddig a gyári fejegység kijelzőjén volt (a pillanatnyi/átlag fogyasztásmérő és átlagsebességmérő mellett, de ezek nekem nem kellenek). Van esetleg más gyári kijelző, ami mutat órát? A vészjelző mellett nekem van egy üres elemem, ami a digitklímás verzióknál az óra helye.
Tehát az ezer dolláros kérdés: Nincs olyan gyári modul, ami erre a helyre való, és tudja az órát és a hőmérőt? Esetleg erre valakinek más ötlet/megoldás? Vagy netán olyan beépítőkeret létezik, ahol van egy 1DIN méretű hely, valamint egy óra/hőmérő kijelző?

Nagyon köszönöm az ötleteket/válaszokat.

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Audio kérdések
« Válasz #1952 Dátum: 2016.01.22 15:18:57 »
Lenne egy technikai kérdésem. Hogyan kell kipattintani a gyári kazettás magnót a corollából? Ma figyelgettem de igen nagyon stabilan benne van, és nem akarok semmit el törni... 2000-es évjáratú e11 corolla.

cpistike

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Audio kérdések
« Válasz #1953 Dátum: 2016.01.22 20:03:10 »
Sziasztok!
Nemrég boldog tulajdonosa lettem egy 2007-es corollának.Bár ez már a harmadik toyotám...   ::)Szeretnék bele egy másik fejegységet.Valami hasonlót.lsd:link
Kérdésem az lenne,hogy valaki szerelt,szereltetett-e be ilyesmit?Nézegettem az Alin és az Ebayen is.Ha lehetséges a beszerelés akkor egy esetleges vásárlásnál mire figyeljek oda?Kellenek-e kiegészítők (pl.beépítőkeret) ha kifejezetten márka és évjárat szerint vásárolom meg az áhított lejátszót?Előre is köszönöm!

http://www.ebay.com/itm/8-Car-Stereo-Radio-Double-2Din-CD-DVD-Player-For-Toyota-Corolla-2007-2011-/281787607878?fits=Year%3A2007|Make%3AToyota|Model%3ACorolla&hash=item419bd9ab46:g:QasAAOSwgQ9V5Fq1&vxp=mtr#vi-ilComp

cpistike

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Audio kérdések
« Válasz #1954 Dátum: 2016.01.22 20:15:56 »
ja...E15 típusú az autó....

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Audio kérdések
« Válasz #1955 Dátum: 2016.01.31 23:12:53 »
Sziasztok. Valaki nem épített be 2000-es corollába fejegységet? Esetleg küldhetnétek képet rola...
Én szét kaptam a kazettás részét  de nagyon szívás be építeni az ujj fejegységet... Sem a keret nem jo, a hely is kicsi, a tároló rekesz is valszeg nem fog műkódni :(

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Audio kérdések
« Válasz #1956 Dátum: 2016.02.01 05:19:07 »
hogyne épitett volna...
gyerekjáték volt megcsinálni...
a keret is,hely is ,a rekesz is pont jó volt és minden kiválóan müködött és müködik azóta is...
nálad van vmi zavar az éterben,bizd szakemberre!!!!!!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Audio kérdések
« Válasz #1957 Dátum: 2016.02.01 13:38:48 »
Nincs zavar, csak annyi a baj hogy a rögzítő keretet meg tudom oldani meg minden, egyedül amivel baj van az az hogy a fej egység a mérete miatt nem megy bevteljesen, ugy hogy a tároló retesz valószínűleg nem fog kinyilni, meg a fej egység egy picit kijjebb lesz...

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Audio kérdések
« Válasz #1958 Dátum: 2016.02.01 13:40:20 »
Ezért szerettem volna egy fotót hogy kinek hogy sikerül be ültetni a fej egyséfet..

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1959 Dátum: 2016.02.02 14:58:20 »
Nincs zavar, csak annyi a baj hogy a rögzítő keretet meg tudom oldani meg minden, egyedül amivel baj van az az hogy a fej egység a mérete miatt nem megy bevteljesen, ugy hogy a tároló retesz valószínűleg nem fog kinyilni, meg a fej egység egy picit kijjebb lesz...

Ha a ráncfelvarrott E11-ed van, akkor ezt úgy tudod megoldani, hogy van ugye a gyári rádió és a nyitható rekesz. Na a nyitható rekesztől vegyél szépen búcsút, tedd el jobb napokra. A gyári rádiót tedd fel fölülre a nyitható rekesz helyére, a gyári rádió helyére fog menni az utólagos fej, úgy, hogy a gyári benne marad. Így ha leveszed az előlapot az új szerzeményről, úgy tűnik, mintha semmi piszkálás nem lett volna. Ne csüggedj, semmiképp nem ment volna fel az a fej, mert a középkonzol sarkai úgy vannak lekerekítve, hogy az előlapot nem tudod feltenni...

A fej pedig - mivel japán autóról van szó - mindenképpen úgy fog kinézni, ha csavarral és nem DIN-kerettel akarod betenni, hogy ki fog lógni, ha fent van az előlap. Vagy ha nagyon barkácsolsz és ki tudod számolni, hogy nagyon szép legyen, megpróbálhatod, hogy a rögzítő lemezbe hátrébb fúrsz lyukakat, de ha jól emlékszem, nem akkora az a rögzítő lemez, hogy meg tudd tenni.

Szóval még egyszer, ide nem DIN kerettel kell betenni a fejet, hanem be kell csavarozni. Máshogy tudtommal nem megy be.

Ha segít:

http://www.carstyling.hu/kozosseg/auto/wolfman.1/toyota-corolla-23696/galeria

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1960 Dátum: 2016.02.02 15:03:06 »
itt

http://www.carstyling.hu/kozosseg/auto/wolfman.1/toyota-corolla-23696/galeria#!62194-31

ennél a képnél látszik az a bizonyos lemez, amibe be kell csavarozni a fejet. Igaz, csak a háttérben, mert a lényeg az a nagyjából alsó-közép kategóriás használt autó ára volt az ölemben  :lol:, de az anyósülés lábterében ott van a gyári fej és alatta egy másik (a 3 pár RCA-ról megismered) összecsavarozva. Na akkora az a lemez, ahogy a képen látszik. Már ha látszik.

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Audio kérdések
« Válasz #1961 Dátum: 2016.02.02 18:10:21 »
ilyen az a váasz amikor valaki igazán akar segíteni... Nagyon Szépen köszönöm!!!!

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Audio kérdések
« Válasz #1962 Dátum: 2016.02.02 18:28:04 »
küldtem pü-t

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1963 Dátum: 2016.02.02 21:13:02 »
ilyen az a váasz amikor valaki igazán akar segíteni... Nagyon Szépen köszönöm!!!!

Ugyan már, csak jókor voltam jó helyen és pont tudtam segíteni.  ;)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1964 Dátum: 2016.02.03 10:54:13 »
itt

http://www.carstyling.hu/kozosseg/auto/wolfman.1/toyota-corolla-23696/galeria#!62194-31

ennél a képnél látszik az a bizonyos lemez, amibe be kell csavarozni a fejet. Igaz, csak a háttérben, mert a lényeg az a nagyjából alsó-közép kategóriás használt autó ára volt az ölemben  :lol:, de az anyósülés lábterében ott van a gyári fej és alatta egy másik (a 3 pár RCA-ról megismered) összecsavarozva. Na akkora az a lemez, ahogy a képen látszik. Már ha látszik.


Na, ez egy jó fotó...  :clap:

Naka fej milyen volt a Sony-hoz képest?  A lábtérbe vetett meg gondolom 7750...  ::)