Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546192 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1935 Dátum: 2015.08.10 08:59:05 »
ja és enyém 2006 12. havi
Konrád

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Audio kérdések
« Válasz #1936 Dátum: 2015.08.10 19:55:31 »
Köszönöm a segítséget mindkettőtöktől!.
czoki köszi a linket. Igazad van ez a Pioneer számozás nem adott találatot.
Ennek ellenére találtam egy Amerikai netes boltot ahol rendelhető 12.17 dolcsi. De nem tudom mennyibe lenne mire hazaér.
Ne kérdezd mennyi időmbe telt ezt megtalálni. Ha azt mondom ***a sok az kevés. :cry:
Valaki csatlakozót keres és nem tud más megoldást itt mindenképp nézzen szét.

http://products.pacparts.com/pioneer_cks3262_connector_cn_703_1102921583.php

Konrad ötlete nekem is megfordult a fejembe. Kacérkodom is vele. Csúszósaruval nem hiszem hogy megtudnám csinálni kicsik a tüskék és túl közel vannak egymáshoz. A régi csati 18 lábas volt az új 20 de csak fele akkora méretben.

Konrad szerinted mi a jobb lábak végére műszerész forrasztóval odavarrni a vezetéket és zsugor szigetelést húzni rá vagy fejléc csatlakozó (csatolt link)

http://www.aliexpress.com/store/group/2-54mm-Dupont/328770_258046530.html

Ilyen van több fajta méretben. Vagy van jobb ötleted?

Még egy kérdés.
Összepárosítottam a csatlakozókat 8db vezetéket kell átkötnöm  7db ot  azonosítottam. Van egy AVC-LAN DATA (-) mond neked ez valamit. Az új csatlakozóban nincs ilyen kiosztás de még hasonló nevű sem. Az nem lehet hogy a CD tárhoz lenne köze.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1937 Dátum: 2015.08.11 23:13:51 »
Nemár, hogy nem bontanak az országban olyan Corollát, amiből ki lehetne vágni a kábelköteg ezen részét... Szerintem a nagyobb bontók közül is találnál autót, amiből ki tudod vágni. Kábelkorbácsot jellemzően amúgy se bontanak ki egyben, mert iszonyat nagy meló lenne...

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Audio kérdések
« Válasz #1938 Dátum: 2015.08.12 19:10:18 »
Én is azt szeretném ha rendes csatija lenne.
Pár helyre írtam én is de vagy nincs volt a válasz vagy válasz sem volt.
Várok még kicsit és nézelődöm annyira nem sürgős de ha nem tudok szerezni akkor barkácsolás.
A fejléc csatlakozó nem lenne olyan vészes hisz végül is egy saruféleség. Ezt viszont szereznem kell és ki kell próbálnom működik vagy nem.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1939 Dátum: 2015.08.12 22:57:09 »
Anno vmi orosz oldalon talaltam meg a labkiosztast. De ha irsz privat mailt akkor otthon feltolom majd dropboxra ami ebben a temaban van. Bevallom engem nem zavar mert igye a tobbi dolgot barmikor megtudom csinalni obd illetve ora kulso homerseklet mukodik.
Amugy lehet hulyeseget mondok, de ha beraksz egy rancfelvarrott digitklimas luna kozepkonzolt felteve ha tied is digit klimas nem lehet h mukodne az ora es homerseklet?
Persze ha manualis, akkor csak a forrasztgatasos modszer van.
Anno en vettem egy prrot kihangosito kabelt az toyota iso  iletve egy toyota iso kabelt osszedugtam es kesz mukodott minden.
Hang stb minden volt angol ebay oldalon.

A meglevo korbacsot nem forrasztanam szet hanem vagy bonto vagy fenti modszer en is a csuszo sarura gondoltam egyenkent zsugorcso stb, de munkadijba olcsobb ha vezsel ilyen osszekoto kabelt talan vmi 14 font volt.
Konrád

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Audio kérdések
« Válasz #1940 Dátum: 2015.08.13 20:18:19 »
Én is orosz oldalról szedtem le a bekötési rajzokat. Lehet mindketten ugyanazt az oldalt használtuk.
Az óra kipattintható a konzolból és be is szerelhető a manual klímás konzolba is. Megvan a helye egy vak betét van oda rakva de az is kipattintható.
Neten találtam olyan képet ahol manuális klíma konzolba ott figyel az óra.
Csak eddig nem találtam külön órát. De folyamatosan nézem a neten.
Szétnézek saru ügyben talán ez lenne a legbarátibb.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1941 Dátum: 2015.09.22 15:23:46 »
Sziasztok!
Most vettem egy 2001-es vvti-s 1,4 corollát. Az audio résznél volna egy kérdésem. Jelenleg egy sony fejegység van az autóban és a fedélzeti komputer csak az adatokat írja ki.
Ha visszakötöm a gyári cuccot, akkor a fedélzetin lévő gombokkal is megy a gyári kazettás rádiós magnó?

Igen, működni fog. De nem akarod hallani, hidd el.  ::)

penumbra

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Audio kérdések
« Válasz #1942 Dátum: 2015.10.26 11:35:44 »
Üdvözlöm a corollás kollektívát!

Olyan probléma merült fel, hogy a CD-s rádió CD egysége nem hajlandó lejátszani a lemezt. Korábban olykor tompán pattogó hangok jöttek a lemez lejátszásakor (nem mechanikai, hanem a hangszórón át), aztán minap végleg megadta magát. Lemezt betol, felpörög, próbálja olvasni, enyhén vibrál a zöld háttérvilágítás olyan 4-5-ször, majd lemezt kiköp és visszakapcsol rádióra. Gyári CD-vel is ezt csinálja, nem csak írott lemezzel.
Kérdés: mi lehet a baj? Valami elpiszkolódott, fejegység kiszedése és kitisztogatása segít? Vagy olyan jellegű lehet a baj, hogy nem érdemes vele szarakodni, cseréljem ki fejegységet? Mennyire macerás kioperálni a fejegységet? Neki szabad állni házilag vagy inkább hagyjam szervizre? Van egy kis barkács hajlamom meg tapasztalatom, de ha célszerszámot igényel a dolog, inkább hanyagolnám.

Igazából nem akarok fejegységet cserélni, mert gyári kinézet mániás vagyok, meg szeretem a fedkompot is. Persze jó lenne egy bluetoothos MP3-as csoda bele, de most egyelőre megelégszem ha meg tudom reparálni a CD-t.

Mindenféle tanácsot előr is köszi.

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Audio kérdések
« Válasz #1943 Dátum: 2015.11.16 18:40:42 »
Sziasztok!
Szeretnék az autóba gps-t rakni,az eddig használt telefonos megoldás helyett.
Amit kinéztem az a Garmin nüvicam lmt lenne,ami dashcam,gps is egyben.
Viszont ugyebár ez szélvédöre kirakós megoldás lenne,ami nem túl elönyös nekem.
Létezik olyan fejegység amit tudná ugyanezeket a funkciókat csak a gyári audió helyére beépítve?(gps,dashcam,tolatókamera)
Köszönöm.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Audio kérdések
« Válasz #1944 Dátum: 2015.11.16 19:41:01 »
Fejegységben még nem láttam olyat ami mind a 3 funkciót tudja, de attól még létezhet. Kapható viszont olyan visszapillantó tükör, ami rendelkezik a kívánt funkciókkal (+ kihangosító). Ezeknél azonban a dashcam minősége nem kifogástalan, bár én a kimondottan jónak mondott céleszközökkel sem vagyok maradéktalanul elégedett.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Audio kérdések
« Válasz #1945 Dátum: 2015.11.16 20:20:40 »
Sziasztok!
Szeretnék az autóba gps-t rakni,az eddig használt telefonos megoldás helyett.
Amit kinéztem az a Garmin nüvicam lmt lenne,ami dashcam,gps is egyben.
Viszont ugyebár ez szélvédöre kirakós megoldás lenne,ami nem túl elönyös nekem.
Létezik olyan fejegység amit tudná ugyanezeket a funkciókat csak a gyári audió helyére beépítve?(gps,dashcam,tolatókamera)
Köszönöm.
Nézz szét az Aliexpress-en, ott sokfélét àrulnak, amik egy az egyben megyegyeznek a gyàri ràdioval: androiddal és WinCE-vel is kaphato elvileg. Hirtelen a következöt talàltam, de nem tudom pontosan milyen a gyàri fejegységed:
http://fr.aliexpress.com/item/7-Touch-capacitive-1024-600-android-4-2-2-car-GPS-DVD-player-For-Toyota-Verso/32343270538.html?ws_ab_test=searchweb201556_7_79_78_77_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Audio kérdések
« Válasz #1946 Dátum: 2015.11.17 01:08:40 »
A linkelt termék önmagában nem Dashcam, csak opcionálisan képes megjeleníteni annak a képét.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Audio kérdések
« Válasz #1947 Dátum: 2015.11.17 06:57:26 »

Sziasztok!
Szeretnék az autóba gps-t rakni,az eddig használt telefonos megoldás helyett.
Amit kinéztem az a Garmin nüvicam lmt lenne,ami dashcam,gps is egyben.
Viszont ugyebár ez szélvédöre kirakós megoldás lenne,ami nem túl elönyös nekem.
Létezik olyan fejegység amit tudná ugyanezeket a funkciókat csak a gyári audió helyére beépítve?(gps,dashcam,tolatókamera)
Köszönöm.
ha beértem az irodába, linkelek neked egy fajtát, ami egészen korrekt minőséget tud nappal. Éjszaka mind kompromisszum, mert egyik cam-nek sem elég fényerős a lencséje.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Audio kérdések
« Válasz #1948 Dátum: 2015.11.17 09:10:11 »
A linkelt termék önmagában nem Dashcam, csak opcionálisan képes megjeleníteni annak a képét.
Csak ùgy talàlomra linkeltem be egyet, de azt hiszem vannak ott olyanok is, amik megfelelnének @Tondach cartàrsnak. Azt sem tudom pontosan, hogy milyen a gyàri fejegysége.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re:Audio kérdések
« Válasz #1949 Dátum: 2015.11.17 11:11:24 »
Kaptam egy 300E ft körüli árajánlatot szereléssel együtt.
Fejegység beépítetve, menetrögzitő kamera előre és tolató hátra. Kissé sokallom. Lehet marad az eredeti terv, az nincs autóhoz kötve, eladáskor kivehető simán.