Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546306 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #1170 Dátum: 2010.02.02 16:46:45 »
sziasztok,
valaki próbálkozott már ülés alá beépíthető mélynyomóval?
vannak annak egyáltalán értelme?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Audio kérdések
« Válasz #1171 Dátum: 2010.02.02 17:08:51 »
sziasztok,
valaki próbálkozott már ülés alá beépíthető mélynyomóval?
vannak annak egyáltalán értelme?

Persze, van értelme, de kompromisszumokkal. Nem szól akkorát, mint egy láda, de nem foglalja el a fél csomagtartót.
Nekem volt az előző kocsimban egy Alpine SWD-1600. Nem dübörgött, de rásegített a mély hangoknál. A fázis és a teljesítmény állítható.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #1172 Dátum: 2010.02.02 18:38:17 »
nekem aurisom van.
jó nagy bontással lehet gondolom beapplikálni, sőt feltételezem a gyári egységre felesleges rákötni...
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.02 18:40:50 írta kleingy »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Audio kérdések
« Válasz #1173 Dátum: 2010.02.02 18:42:43 »
jó nagy bontással lehet gondolom beapplikálni, sőt feltételezem a gyári egységre felesleges rákötni...
Arra nem emlékszem, hogy lehet-e négyszintű jellel etetni, nálam az erősítőről kapta a vonal szintű jelet.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1174 Dátum: 2010.02.02 18:50:58 »
Meg kéne nézni, milyen bemenetek vannak egy Auris fejegység hátulján. A Corollához árultak ilyen ülés alá szerelhető gyári mélynyomót, amit egy 10 tűs csatlakozóra kellett illeszteni, lehet, hogy Auris is elő van erre készítve.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Audio kérdések
« Válasz #1175 Dátum: 2010.02.02 19:06:57 »
Meg kéne nézni, milyen bemenetek vannak egy Auris fejegység hátulján. A Corollához árultak ilyen ülés alá szerelhető gyári mélynyomót, amit egy 10 tűs csatlakozóra kellett illeszteni, lehet, hogy Auris is elő van erre készítve.
nekem volt gyari melynyomo a corollaban. Azt barmelyik gyari toyota radiora ra lehet kotni. Ugyazt a jelet kapja mint az elso hangszorok.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #1176 Dátum: 2010.02.02 20:08:25 »
Meg kéne nézni, milyen bemenetek vannak egy Auris fejegység hátulján. A Corollához árultak ilyen ülés alá szerelhető gyári mélynyomót, amit egy 10 tűs csatlakozóra kellett illeszteni, lehet, hogy Auris is elő van erre készítve.
nekem volt gyari melynyomo a corollaban. Azt barmelyik gyari toyota radiora ra lehet kotni. Ugyazt a jelet kapja mint az elso hangszorok.

hm, eléggé nem értek ehhez, úgy fogalmaznék laikus vagyok.
őszintén szólva úgy igazából nem tudom az erősítő is mire való?! az nincs egy rádióban benne alapból? Miben jobb amit külön veszek mint ami pl gyárilag benne van?
igazából az lenne jó, ahol beszerelnek egy ilyen cuccot nekem és jobb a basszusa, mint a sima 6 hangszóróval ... :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1177 Dátum: 2010.02.10 20:42:21 »
Meg kéne nézni, milyen bemenetek vannak egy Auris fejegység hátulján. A Corollához árultak ilyen ülés alá szerelhető gyári mélynyomót, amit egy 10 tűs csatlakozóra kellett illeszteni, lehet, hogy Auris is elő van erre készítve.
nekem volt gyari melynyomo a corollaban. Azt barmelyik gyari toyota radiora ra lehet kotni. Ugyazt a jelet kapja mint az elso hangszorok.

hm, eléggé nem értek ehhez, úgy fogalmaznék laikus vagyok.
őszintén szólva úgy igazából nem tudom az erősítő is mire való?! az nincs egy rádióban benne alapból? Miben jobb amit külön veszek mint ami pl gyárilag benne van?
igazából az lenne jó, ahol beszerelnek egy ilyen cuccot nekem és jobb a basszusa, mint a sima 6 hangszóróval ... :)


Ha feltétlenül ilyen ülés alatti mély hangszórót akarsz, akkor érdemes talán olyat venni amiben erősítő is van. A gyári fejen nincsen RCA kimenet :D ezzel én is eljátszottam egy kicsit.....először jelátalakító (hátsó hangszóró vezetékeire kell rákötni és lesz 1 pár RCA dugaszod :D. De ez nem a legjobb megoldás, így a "mélyládához" illene venni egy normálisabb fejet (te határozod meg mennyit szánsz rá) 20 asért már lehet egész jó egyszerű kis fejet kapni amin van 1 pár RCA. Gyári hangszórókat bent hagyhatod ha ennél többre nem vágysz.
 Csináltam neked egy képet a gyári fejemről.....bocsánat a minőség miatt, csak mobil volt kéznél most :D. Satriani barát írta hogy van gyári mélyláda 10 tűs csatlakozóval. Én itt egy 12 tűs csatlakozót találtam, oda úgy emlékszem nem volt bedugva semmi, elképzelhető hogy ez az. A képen középen látható.

[a csatolmányt egy admin törölte]

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #1178 Dátum: 2010.02.24 19:28:04 »
a képen a gyári auris fej van hátulról?
ha fejet beépítek, akkor ez a rádió háta mögé kerül amúgy? még nem nagyon láttam hifi "fejet" ezért kérdem :)
amúgy emlékszem Petyaa, hogy Te raktál az Aurisba hátulra két hangszórót, aztán később mélyládát. Hangszórból ugyanolyan van mint Neked hátul. Mondjuk ezzel a Pionerral az a bajom, hogy sztem valahogy nem jól tette bele a szerelőm, mert búg a mélynél az ajtókárpit. Azon filózok mivel kéne kitömni? Vagy lehet ez a hangszóró már 30as hangerőnél elszáll? :(
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.24 20:37:06 írta kleingy »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1179 Dátum: 2010.02.24 19:53:26 »
Ja igen jó a memóriád :yes: Raktál te is hátra Pioneer hangszórót? Én azóta már fejlesztettem 1-2 dolgot, eléggé belemásztam ebbe....mondhatni új hobbit találtam :D. Azok a Pioneer hangszórók nem túl erősek, pláne ha gyári fejegységről hajtják meg. A fejegység az maga a rádió. Ha újat akarsz venni, akkor kell venned egy rádióbeépítő keretet, mivel a gyári rádiód 2 DIN méretű, mondhatni 2 szabványos rádióhelyet foglal el a középkonzolban, az új rádiód pedig (ha ilyet veszel) csak 1 DIN helyet fog elfoglalni, a másik 1 DIN-es helyet pedig egy rekesz fogja kitölteni ahova tudsz majd pakolni telefont vagy bármit ami odafér :D
 Igen a képen az én gyári fejem van lefényképezve hátulról :sorcerer:. Nekem nem zörögtek hátul a hangszórók, lehet hogy a lemez zörög amire felfogatta........én azt úgy oldottam meg hogy a lemez és a hangszóró közé vágtam ki farostlemezből egy keretet és ragasztottam rá filcet, ami fölfogja a rezgéseket és mégse fém feküdjön fel a fémre ami zörögni tud. Nem hinném hogy a burkolat zörög....ha meg igen, akkor valamit rosszul rakhatott össze a srác.
 én innen rendeltem a rádióbeépítő keretet: http://www.audiosystem.mobildata.hu/index.php?page=shop.product_details&option=com_virtuemart&product_id=466
Ha veszel fejet, akkor szükséget lesz egy ISO átalakító adapter csatlakozóra is + egy antenna átalakító adapterre is....azt is találsz itt.
 Én meg azt mondom ha nem akarsz sokat áldozni az autóhifire, ne vegyél ülés alá szerelhető mélyládát. Úgysem tudja azt visszaadni mint egy pl.: egy 30cm-es mélyhangszóró gyári ládában. Vegyél egy jobb fejet amin van min 2 db RCA kimenet + ami kell a beszereléséhez és ha utánna majd úgy döntesz még fejleszteni akarsz, lehet tovább menni egy első komponens szettel, erősítővel...stb.stb.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Audio kérdések
« Válasz #1180 Dátum: 2010.02.26 14:29:13 »
Ja igen jó a memóriád :yes: Raktál te is hátra Pioneer hangszórót? Én azóta már fejlesztettem 1-2 dolgot, eléggé belemásztam ebbe....mondhatni új hobbit találtam :D. Azok a Pioneer hangszórók nem túl erősek, pláne ha gyári fejegységről hajtják meg. A fejegység az maga a rádió. Ha újat akarsz venni, akkor kell venned egy rádióbeépítő keretet, mivel a gyári rádiód 2 DIN méretű, mondhatni 2 szabványos rádióhelyet foglal el a középkonzolban, az új rádiód pedig (ha ilyet veszel) csak 1 DIN helyet fog elfoglalni, a másik 1 DIN-es helyet pedig egy rekesz fogja kitölteni ahova tudsz majd pakolni telefont vagy bármit ami odafér :D
 Igen a képen az én gyári fejem van lefényképezve hátulról :sorcerer:. Nekem nem zörögtek hátul a hangszórók, lehet hogy a lemez zörög amire felfogatta........én azt úgy oldottam meg hogy a lemez és a hangszóró közé vágtam ki farostlemezből egy keretet és ragasztottam rá filcet, ami fölfogja a rezgéseket és mégse fém feküdjön fel a fémre ami zörögni tud. Nem hinném hogy a burkolat zörög....ha meg igen, akkor valamit rosszul rakhatott össze a srác.
 én innen rendeltem a rádióbeépítő keretet: http://www.audiosystem.mobildata.hu/index.php?page=shop.product_details&option=com_virtuemart&product_id=466
Ha veszel fejet, akkor szükséget lesz egy ISO átalakító adapter csatlakozóra is + egy antenna átalakító adapterre is....azt is találsz itt.
 Én meg azt mondom ha nem akarsz sokat áldozni az autóhifire, ne vegyél ülés alá szerelhető mélyládát. Úgysem tudja azt visszaadni mint egy pl.: egy 30cm-es mélyhangszóró gyári ládában. Vegyél egy jobb fejet amin van min 2 db RCA kimenet + ami kell a beszereléséhez és ha utánna majd úgy döntesz még fejleszteni akarsz, lehet tovább menni egy első komponens szettel, erősítővel...stb.stb.

hmm, ahogy olvasom, akkor az elmúlt fél évben igencsak újítottál :)
mondjuk ez az új rádió beszerelése stb... hát nem tudom, a szép konzolt nem csúnyítanám el egy "odarakott rádióval". Ez így szép ahogy van. De mondjuk beszúrhatnál egy képet, milyen lett az új audió :-)
Hangszóróra az a tanácsod, hogy vágják a kielemlőbetét alá egy filcdarabot és úgy rögzítsem oda?
Gyárilag ezt vajon hogy oldják meg? Lehet leszedem az első ajtót megkukkantani.
Azon is filóztam, hogy lehet a hátsó ajtó kárpitja remeg be és hogy kitömöm, bár inkább arra gondolok én is hogy a keret remeg be.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1181 Dátum: 2010.02.26 19:18:20 »
Na így néz ki most a helyzet, igen a gyári rádió nagyon odaillik a középkonzolra mivel oda lett tervezve, de én ezt bőven feladtam a jobb zenéért :D.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1182 Dátum: 2010.02.26 19:19:50 »
A magashangszórókat a gyári helyről kivettem és az újakat befúrtam az A oszlopba.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1183 Dátum: 2010.02.26 19:21:38 »
Ez a csomagtartó, jó sok hely van benne :D :D befér még egy bevásárlószatyor és 2-3 esernyő :sorcerer:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Audio kérdések
« Válasz #1184 Dátum: 2010.02.26 19:23:33 »
Gyárilag a hangszóró és a keret össze van préselve és van valami szivacsos anyag is ami fel fogja a kisebb rezgéseket a fémfelületek között. A hangszóró felfogatása az ajtóra........3 szép kis szegeccsel oldották meg :D