Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546103 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1155 Dátum: 2010.01.29 18:02:54 »
Ja, de ez még mindig E15-be való, CsirkeBoynak pedig E12-ese van. Szóval valami mást kell nézni.  :)
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Audio kérdések
« Válasz #1156 Dátum: 2010.01.29 18:05:08 »
Ez bizony nem drága! Az eredetivel teljesen megegyező kinézet, és paraméterek...! Tudod mennyi egy gyári navis DVD? Régebben 8x többe került, de manapság is 4-5x több, mint eme készülék
Nagyon jó benne a dual zóna, amit az én mostani MM egységemből például nagyon hiányolok...!
Nem beszélve a gyári kormányvezérlő kompatibilitásról!
Ezt én is csak ajánlani tudom!

 Üdv!
Hat igen, ez mind szep. En a masodikat amit belinkeltem 60-ert mar vennem is meg ha Corollam lenne.
De ez hangminosegben nem lesz nagy pimp az is biztos.  :helpsmilie:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1157 Dátum: 2010.01.29 18:59:46 »
igen, a hangminőség az kérdéses, ezt csak a helyszínen lehet eldönteni egy kis tesztelés alapján...!
Ha kicsit elvonatkoztatunk a gyári fejegységektől, akkor hasonló kategoriájú, de neves hifi gyártók MM egységei
is komoly pénzbe kerülnek, az bizony 250ezernél kezdődik, de, a hangminőség garantált!
 Üdv!
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.29 19:11:30 írta Jaja »
Ja! :-)

Csirkeboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Audio kérdések
« Válasz #1158 Dátum: 2010.01.29 22:05:43 »
Köszönöm mindenkinek a segítséget, még rágódom a témán egy kicsit...,  ::)

a próbával kapcsolatban pedig a leírás szerint MOSFET erősítő 4x50W -t tud az egység. Ennek lehet hinni?
Persze a biztos , ha ki lehet próbálni, még megpróbálom mindkét hirdetőt felhívni, h van-e a nekem való típushoz...
Mondjuk el gondolkodtató az árkülönbség mitől 40.000ft?  A tervem az lenne, hogy egy ilyet be kéne szerezni aztán rákötni egy erősítőt és akkor arról hajtani egy ládát, a hangszórókat meg a fejről,  de lehet rosszul látom...

Mit szóltok hozzá?

Köszi... Üdv!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1159 Dátum: 2010.01.29 23:21:35 »
Amiket linkeltél, a leírás szerint E15 Corollához való, tehát 2007 utánihoz. Kérdés, hogy van-e a tiedhez (biztos) és ha igen, mennyiért és mit tud a valóságban. Lehet, hogy inkább megérné valami egyszerűbb, de tényleg márkás, megbízhatóan jó minőséget produkáló fejegységet venni. De ezt tényleg csak próba után tudod meg sajnos.
         

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1160 Dátum: 2010.01.30 10:25:07 »
Egyetértek Gyönggyel, a hang miatt jobban járnál, ha egy korrekt 1 dinest tolsz bele, az befér a lehajtható ajtós rekeszbe, és megmarad a gyári fedkomp kijelzés is...!  :whistling:
A zene jó lesz, a navit egy 4 colos külső megoldással használod, és mindenki happy!

 Üdv!
Ja! :-)

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1161 Dátum: 2010.01.30 11:17:01 »
a próbával kapcsolatban pedig a leírás szerint MOSFET erősítő 4x50W -t tud az egység. Ennek lehet hinni?

Á, dehogy... Ennél sokkal jobb fejek erősítőiről mondják a szakik, hogy 4x50 helyett max. 4x12-15W körül lehet a valós teljesítményük. Egy erősítő ennél sokkal jobb lenne.

Mire van szükséged a kocsiban? Navira? Zenére? Filmet akarsz nézni? Mi a prioritás? Ezek ismeretében lehetne jó tanácsot adni. A lentebb linkelt fejeket csak akkor venném meg, ha a hang nem lenne különösebben lényeges.

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1162 Dátum: 2010.01.30 12:05:32 »

 Szívemből szóltál! Ezért van nálam az, hogy a mindenttudó csodakütyü (kínai szemét...) MMegység csak csöndben figyel, és egy jól bevált Blauval zenélek. A 2 dines ketyere jó szolgálatot tesz a tolatókamera funkcióval, és lássuk be, a navi tökéletes, hiszen az erősen szoftfüggő dolog! Természetesen szigorúan jelkimenet használva, a Blauval erősítem a hangját, ha kell, de a DVD, TV, és egyéb nyalánkságok csak bemutató jelleggel szólnak, igazából az ember a mindennapokban nem is használja ezeket!

 Üdv!
Ja! :-)

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1163 Dátum: 2010.01.30 13:12:21 »
No, ha multimédiás megoldást szeretnék a Corollába, akkor az alábbiakat tenném:

1. Vennék egy Pioneer AVH-P3100DVD fejegységet. Ahhoz, hogy ezt be lehessen építeni, kell egy 2 DIN-es beépítőkeret (láttam párat az utóbbi időben, csakis Metra játszik) és egy Toyotába való ISO csatlakozó. Ezzel el lehet érni, hogy jelentősen javuljon a hangminőség, szakember szerint meglepően jól zenél ez a fej, a gyári rádiónál nagyságrendekkel jobb lesz, ez borítékolható. Másrészt lejátszik kalapnyi formátumot, erről lehet DVD-t, USB kulcsról divx filmeket nézni, iPodot vezérelni. Emellett a képernyője és a gombok háttérfénye is testre szabható, illeszkedik a Corollába. Ja, és slot-in felépítésű, tehát nem kell attól tartani, hogy elfárad az előlap billenő mechanikája.

Hallgatnám egy darabig (mondjuk legalább 3 hónapig), aztán kitalálnám, elég-e, amit zenében produkál. Ha igen, bontanék egy pezsgőt. Ha nem:

2. Komponens szett, erősítő, kábelek, hangszigetelés.

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1164 Dátum: 2010.01.30 13:22:04 »
Erröl van szó! :yes:
Bár ez egy komolyabb érvágás a pénztárcának, mert tényleg nem "occo", de a minőség kárpótol! Itt viszon meg kell oldani a gyári fedkomp áthelyezését, már ha vki akarja továbbra is látni ezeket az infókat, de erről alább már részletesen írtam...!
De ennél nincs a hangzásba, képbe kompromisszum, az biztos! :lol:
 Üdv!
Ja! :-)

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1165 Dátum: 2010.01.30 16:50:29 »
Az a fedcomp áthelyezés büntet  :clap: Lehet, hogy nyáron megcsinálom, bár nem hiányzik egyáltalán.

Csirkeboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Audio kérdések
« Válasz #1166 Dátum: 2010.01.30 17:23:52 »
 ::) Köszönöm a szakmai segítségeket!!! Nagyon tanulságos és megfontolandó.
Most úgy látom , h ez a rekeszes megoldás lesz a nekem való, úgyis erősítőm meg ládám és kábelek meg vannak a régi kocsiból...  Csak hát ott van az a kormányról vezérlés dolog ahhoz ugye vennem kell egy átalakító adaptert, ha jól olvasgattam utána... ami meg 20 e környéke?....  Esetleg tudnátok valakit ajánlani aki be is barkácsolná ezt nekem, sajnos Én nem tudom meg csinálni :no:...

Köszi, Üdv mindenkinek.... 

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1167 Dátum: 2010.01.30 17:37:17 »
Kormány távirányító adapter itthon Opelhez 15 rongy fölött kezdődik, eBayen találtam szállítással együtt 8 ezerért... Meg itt kell megnézni, hátha van nekik.

Szakember? Nincs a környéken egy autó hifis? Hol laksz?

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1168 Dátum: 2010.01.30 20:46:34 »
Kormány távirányító adapter itthon Opelhez 15 rongy fölött kezdődik, eBayen találtam szállítással együtt 8 ezerért... Meg itt kell megnézni, hátha van nekik.

Szakember? Nincs a környéken egy autó hifis? Hol laksz?
Á...! A hifis nem foglakozik ilyen jellegű barkácsolással!
 Viszont a Fórumon van szaki: ÉN :lol:
De vicc nélkül, aki látta az autómat, az tudja miről beszélek!
 Én úgy oldottam meg ezt a problémát, hogy a Blaupunkt fejegységhez vettem 5-6 körül egy mezei távost, és beleraktam a kormányba a légzsák alá, aztán egyszerűen a kormány gyári távos nyomógombjait összehuzaloztam a Blau távos megfelelő gombjaival, és máris vezérli az eredeti kormány az utólag beszerelt kütyüt...!  :clap:

 Üdv!
Ja! :-)

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Audio kérdések
« Válasz #1169 Dátum: 2010.01.30 21:02:08 »

 Í M E:


[a csatolmányt egy admin törölte]
Ja! :-)